Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

RegulaminRegulamin FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: krzysztof
2013-09-03, 11:36
ręczna wyciskarka do owoców/warzyw
Autor Wiadomość
aivon
Mały Veg

Wysłany: 2009-10-04, 19:53   

Niestety ja mam same złe doświadczenia z sokowirówką, pełno sprzątania , sok od razu trzeba pić , a poza tym sok tylko można uzyskać z dużych owoców , więcej się zmarnuje niż uzyskam soku :(
Moja koleżanka z pracy kupiła sobie wyciskarkę i jest bardzo zadowolona, pije sok normalnie z jakichś roślin , i różnych owoców , a nie jak ja z samych jabłek i marchwi ileż można.

http://www.vitajuice.pl/wyciskarka.html link do tej wyciskarki, którą ona ma. Tam w którejś zakładce jest tez jakaś ręczna, ja się waham którą wybrać.

hannah_9 
Ostoja Wiedzy
Zabłąkana owca

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2009-11-16, 15:51   

Chcialabym ponowic pytanie, bo jestem o krok od zakupu TEJ oto wyciskary i generalnie naczytalam sie sporo pozytywnych recenzji. Jednak gdyby ktos z Was mial i chcialby sie podzielic spostrzezeniami to bylabym bardzo wdzieczna!

Z STAR.jpg
Plik ściągnięto 306 raz(y) 23,63 KB

Poli 
Veg nad Vegami

Wysłany: 2009-11-16, 22:02   

hannah_9 napisał/a:
Chcialabym ponowic pytanie, bo jestem o krok od zakupu TEJ oto wyciskary i generalnie naczytalam sie sporo pozytywnych recenzji. Jednak gdyby ktos z Was mial i chcialby sie podzielic spostrzezeniami to bylabym bardzo wdzieczna!

Nie mam tej wyciskarki, ale widzialam jak dziala, bylo wycisane przy mnie i napilam sie soku z trawy pszenicznej.
Powiem jedno, w zyciu nie spróbuje ponownie zasmakowac tego soczku :mrgreen: podziekuje :D .

Natomiast co do samej wyciskarki, trzeba miec niesla sile i krzepe, aby sprawnie wycisnac sok z tej trawy, jak dla mnie ta wyciskarka za "bardzo plastikowa" i niestabilna :-? .

hannah_9 
Ostoja Wiedzy
Zabłąkana owca

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2009-11-20, 14:52   

Poli napisał/a:
Natomiast co do samej wyciskarki, trzeba miec niesla sile i krzepe, aby sprawnie wycisnac sok z tej trawy, jak dla mnie ta wyciskarka za "bardzo plastikowa" i niestabilna .

buuuu... :(
A juz bylam napalona i prawie kupilam. Czytalam ze za jej pomoca mozna wyciskac nie tylko trawe i zielone liscie, ale tez owoce, no i mozna zamoczone orzechy przecisnac na maselko, co bylo by rewelacyjne!
A moze jakies chucherko wyciskalo ta trawe przy Tobie? Moze ja dam rade... ;)

Nie jest zbyt tania, dlatego musze byc w 100% pewna...w takim razie pozastanawiam sie jeszcze i jakby ktos cos jeszcze wiedzial to bede wdzieczna za info!

Poli 
Veg nad Vegami

Wysłany: 2009-11-20, 21:52   

Hannah, nie sugeruje sie tylko moja opinia ;) , mnie akurat nie podszedl jakos ten model, ale moze Tobie podpasuje :-) . Co do wyciskania, to wyciskal chlopak , wiec chucherkiem nie byl .Troszke nie wyobrazam sobie jak przez to mozna wycisnac orzechy :shock: , poniewaz z ta trawa bylo ciezko.

slomiarz
świerzak

Wysłany: 2009-12-04, 17:32   

stahoo,
Cześć!
Mam pytano:
Gdzie konkretnie w Cieszynie kupiłeś ręczną wyciskarkę do soków porkerta 2a?
Prosze podaj adres i nazwe sklepu jak pamiętasz
Najlepiej odpowiedz mailem slomiarz@gazeta.pl

Będę bardzo, bardzo wdzięczny za informacje!
Pozdrawiam!

Jędruś 
Veg przez duże V

Wysłany: 2009-12-22, 23:13   

Nowa wieloczynnościowa maszynka do mielenia i wyciskania: mielenie kawy, przypraw korzennych, wyciskanie soku z zieleniny, owoców, oraz mielenie kiełków.

Chyba to jest nowość firmy Porkert.
http://tiny.pl/hxzqt

Pozdr.
Jędruś wegano-witarianin + B12
Zwolennik soku marchewkowego własnej roboty
NO spam

fuego 
Veg nad Vegami

Wysłany: 2010-07-24, 20:31   Wyciskarka do warzyw i owoców

Witajcie

Zastanawiam się nad kupnem wyciskarki do owoców i warzyw (tak zeby jeszcze można wyciskać sok np z liści). Nie znam się na tych urządzeniach a jak patrzyłam trochę ich jest na rynku, nawet są takie stare , rosyjskie ręczne. Czy ma ktoś z Was jakieś doświadczenie w tej kwestii i mógłby mi coś polecić?

Pozdrawiam :-)

spider 
Veg Niebanalny

Wysłany: 2010-07-24, 20:53   

Hej!
Ostatnio zakupiłem sobie wyciskarkę Angel i muszę powiedzieć,że jest znakomita.Nie jest co prawda tania,ale warta każdego wydanego na nią grosza.Kupiłem ją głównie z myślą o wyciskaniu soku z zielonych warzyw liściastych i Angel radzi sobie z tym wspaniale.Sok jest pyszny,pełen smaku i wartości odżywczych.Jeśli możesz sobie pozwolić na większy wydatek to polecam,bo naprawdę warto,pozdro :)

yolin
Pilny Veg

Wysłany: 2010-09-30, 15:15   

Jędruś, a ty taką używasz i faktycznie można wszystko zmielić (np. siemie lniane), wycisnąć sok i może jeszcze z ziarna zrobić płatki ? :mrgreen:

Jędruś 
Veg przez duże V

Wysłany: 2010-09-30, 23:43   

To co podałem to maszynka wieloczynnościowa, jedynie stojan zostaje, pozostałe części się zmieniają.
Ja jeszcze nie mam takiej, bo już kupiłem poprzednie wersje, osobno

Do mielenia nasion używam Porkerta, mlynek na mak
Do zieleniny, używam Porkert 2A (lis na ovoce)

Do mielenia i wyciskania owoców, warzyw i podkiełkowanych nasion używam Green Power lub Twin Health.

W przyszłości zamierzam zakupić Green Angel.

Pozdr.
Jędruś wegano-witarianin + B12
Zwolennik soku marchewkowego własnej roboty
NO :spam:

aśkaeddie
Ostoja Wiedzy
Witarianka

Wysłany: 2010-10-08, 20:38   

A co byście mi poradzili, skoro jestem totalnie zielona w tych kwestiach? Przede wszystkim nie chce kupić szmelcu który mi padnie, nie lubię się bawić w reklamacje etc. :roll: ;)

A póki co nie mam żadnej wyciskarki ani nic z tych rzeczy i jadę głównie na owocach w formie podstawowej. :roll: A za bardzo nie mam możliwości bawić się w jakieś kombinacje jedzonkowe choćby właśnie dlatego że zmielić nic nie zmielę ani nie zmiksuję, nie wspominając o soczkach które uwielbiam... :lol:

darxe 
Veg Niebanalny

Wysłany: 2010-12-17, 11:17   

Czy ktoś z Was miał może do czynienia z wyciskarką Bergner BG-3710?

http://www.bergnershop.pl...0_W_WA-112.html

Szczególnie interesuje mnie jak sobie radzi z trawą pszeniczną. Jest nawet niby ona namalowana na opakowaniu tej wyciskarki, więc teoretycznie powinna sobie radzić, tylko mnie zastanawia jakiej wydajności można się spodziewać po tej marce i takiej niskiej cenie... Nigdzie w sieci nie udało mi się znaleźć opinii o niej.

zora81 
Mały Veg

Wysłany: 2011-05-08, 23:30   

darxe napisał/a:

Szczególnie interesuje mnie jak sobie radzi z trawą pszeniczną. Jest nawet niby ona namalowana na opakowaniu tej wyciskarki, więc teoretycznie powinna sobie radzić, tylko mnie zastanawia jakiej wydajności można się spodziewać po tej marce i takiej niskiej cenie... Nigdzie w sieci nie udało mi się znaleźć opinii o niej.

Trochę pozno z odp . Ja korzystam z tej maszynki. Szybko sie ja rozkręca i skręca. Trzeba dobrze uszczelkę docisnąć, by nie kapało. Trochę sciera sie powłoka, i srubki zaczynaja rdzewieć. Po 10-15 min kręcenia uzyskuję 400ml soku (z kapusty,selera naciowego i pomaranczy lub jabłka). Czasami trzeba włozyć trochę siły,w zaleznosci od dokrecenia sruby. Sok jest extra. cena urzadzenia 59zl + 12zl za przesyłke/szybka wysylka. Brak wydatku za energie elektryczna :mrgreen:

asiavega 
Veg Dojrzały
!vegan girl power!

Wysłany: 2011-07-18, 19:29   

darxe napisał/a:

Ja mam te wyciskarke - jako dodatkowa, nie podstawowa. Sok z zieleniny - w tym z kapusty, selera naciowego - wychodzi calkiem smaczny i dosc szybko sie wycska. Z marchewki nie probowalam robic soku, tak jak i z trawy.
Ogolnie moim zdaniem spierniczona jest troche kontrukcja tej wyciskarki. Trudno podstawic pod wylewnik jakas wieksza miseczke, o szklance nei wspomne. Trzeb aja dobrze do stolu przymocowac (lub blatu). Trcohe maly otwor do wlkadania - ale nie jest tragiczny.
Na allegro 9I nie tylko) mozna kupic reczna wyciskarke Healthy juicer - za okolo 200zl. Cena wysoka, ale ciekawa jestem wykonania. Ogladalam jakis niezalezny filmik na YT z obslugi tej wyciskarki. Wyglada zachecajaco.

Odpowiedz do tematu