Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

RegulaminRegulamin FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Surri
2009-09-03, 10:03
Strzelające stawy
Autor Wiadomość
Pollimer 
Mały Veg

Wysłany: 2012-11-13, 23:46   Strzykanie w stawach.

Hellou.
Nie jestem pewna, może powinnam podpiąć to pod co innego, whateva.

Od dawna nie jadam mięsa w hurtowych ilościach, ale dopiero tak ok. 2 miesięcy nie jem go w ogóle i staram się ograniczać nabiał. Mniej więcej w tym samym czasie zapisałam się na zajęcia ruchowe.

I od tego czasu strzelają mi stawy. Na początku to ignorowałam (zwykle w ogóle nie miałam z tym problemów), bo było tylko delikatnie, ale teraz przy nawet wchodzeniu po schodach i każdym ruchu strzela mi dosłownie każdy możliwy staw w moim ciele.

Wujek Google nie był zbyt rozmowny, powiedział tylko, że to od złej diety i nieregularnej aktywności fizycznej. Owszem, ostatnio przez cały tydzień jedyne co robiłam, to dojście do szkoły z buta, a poza tym nic. Ale nie wydaje mi się, żeby jeden tydzień niećwiczenia miał takie konsekwencje.

Możliwe, że trochę panikuję, ale nawet teraz, jak ledwie ruszam stopami pod biurkiem, już mi "klika", a nie robiłam sobie żadnych badań ani nic. Tym bardziej, że moja dieta jest jedynie zbliżona do tego, co powinno być.

Proszę, mam nadzieję, że mi pomożecie, bo jedyny komentarz, jaki uzyskałam mówiąc o tym na głos był "to dlatego, że nie jesz mięsa".

PzdrWIENIA :D

Surri 
Żona Admina
Pizdata

Pomogła: 70 razy
Wysłany: 2012-11-14, 07:26   

Scaliłam Twój temat z istniejącymi już. Przejrzyj wcześniejsze posty, myślę, że znajdziesz coś dla siebie. Jak nie to będziemy drążyć dalej.

Połykaj z Surri

krzysztof
Veg Do Potęgi

Wysłany: 2012-11-14, 10:55   

No to Hellou Pollimer :sloneczko:

Możesz dodatkowo przejrzeć takie tematy:
Osteoporoza
http://www.forumveg.pl/viewtopic.php?t=7379
"Strzelające" i bolące stawy
http://www.forumveg.pl/viewtopic.php?t=5162

:bye:

martyna 
Mały Veg

Wysłany: 2012-11-22, 08:21   

Witajcie, ja bym się pokusiła sprawdzić metodę Tombaka, sama mam jego książkę i dowiedziałam się z niej wiele mądrych i ciekawych rzeczy m.in. o korzyściach dla mojego organizmu;) na razie nie mam problemów ze stawami, ale poszperałam troch w necie, może Ci to pomoże:)

http://bajka107.blox.pl/2...nie-stawow.html

krzysztof
Veg Do Potęgi

Wysłany: 2012-11-25, 11:41   Re: Strzykanie w stawach.

Cześć Pollimer :sloneczko:

Pollimer napisał/a:
...I od tego czasu strzelają mi stawy. Na początku to ignorowałam (zwykle w ogóle nie miałam z tym problemów), bo było tylko delikatnie, ale teraz przy nawet wchodzeniu po schodach i każdym ruchu strzela mi dosłownie każdy możliwy staw w moim ciele.

Wujek Google nie był zbyt rozmowny, powiedział tylko, że to od złej diety i nieregularnej aktywności fizycznej...

Chodzi abyś wybierał żywność ,która zwiększa produkcję kolagenu w twoim organizmie ,do tego spore dawki kwasów omega3 z nasion lnu lub dobrej jakości olej lnianego, nasion konopi , chia itp.
Zwiększ produkty bogate w likopen one hamują kolagenozę - kolagenozy to grupa enzymów niszczących kolagen w organizmie.
Teraz po zbiorach jest wiele warzyw i owców - możesz robić soki i najróżniejsze potrawy ( w bród wit. C. i innych składników odżywczych ).
Do tego ważny jest kwas liponowy wspiera odbudowę kolagenu -przede wszystkim z zielonych warzyw jak brokuły , szpinak i inne .

Dobra żywność poprawiająca metabolizm chrząstki stawowej to awokado, imbir , kurkuma ,soja ( także ekstrakty z nich) . Na ich bazie są właśnie produkowane specjalne suplementy dla koni z silnymi zmianami zwyrodnieniowymi stawów ( także dla koni wyścigowych ) , ogólnie dla weterynarii.

Zadbaj o odpowiednie nawodnienie organizmu - bez tego nic nie wskórasz.

Zerknij na ten temat
kolagen, kwas hialuronowy a dieta
http://www.forumveg.pl/viewtopic.php?t=5097

Pollimer 
Mały Veg

Wysłany: 2012-11-27, 09:36   

Dzięki :D Soi się trochę boje, ale to wszystko mi bardzo pomoże. Dopiero teraz przeczytałam cały wątek, nie widziałam go wcześniej, ale nie było tam nic konkretnego poza tym, że mam jeść kaszę jaglaną.. Zastosuję się :D

Jo_Super 
Wyższy Stan Ducha

Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2012-12-08, 21:40   

łeee, właśnie jestem po 3 dniu picia "herbatki" z liścia laurowego i dopiero teraz doczytałam, że liście powinno się pokruszyć :P Zaparzałam takie w całości.. no trudno.

Jo_Super 
Wyższy Stan Ducha

Wysłany: 2013-02-04, 20:23   

Elo, zakupiłam sobie dziś Glukozaminę plus (Laboratoria Natury), brał to ktoś z Was? Pomaga?

krzysztof
Veg Do Potęgi

Wysłany: 2013-02-05, 23:28   

Cześć Jo_Super :sloneczko:

Masz rachunek to możesz zwrócić. Szkoda twoich studenckich pieniędzy lepsza była by książka , żywność lub coś co lubisz .... .

Zobacz na to :
,, WIELKA ŚCIEMA Z GLUKOZAMINA " - poniżej kilka fragmentów ,całość w :
http://www.marfanforum.pl...-vt983.htm#4156
Cytat:
....Z tych samych powodów z hipokryzją nie mają na razie nic wspólnego nowe wynalazki, które być może okażą się zupełnie bezwartościowe, ale dziś jeszcze tego nie wiemy, ponieważ przechodzą przez sito badań farmakodynamicznych i klinicznych. Chodzi wyłącznie o produkty, o których już wiemy, że nie leczą, a pozwalamy sprzedawać je bez ograniczeń w postaci leku, wprowadzając w błąd konsumenta. Pozwalamy je bezkarnie reklamować jako środki lecznicze.
Oto przykład reklamy glukozaminy amerykańskiej firmy Puritan`s Pride w tygodniku o półmilionowym nakładzie:
"- zwalcza ból i sztywność stawów,
- chroni i wzmacnia stawy,
- odbudowuje chrząstkę stawową,
- wspomaga leczenie chorób i nadwerężeń stawów.
W przypadku jakichkolwiek problemów ze stawami dostarczenie glukozaminy powoduje dodatkowe wytworzenie mazi stawowej, która jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania stawów".
Po przeczytaniu tej reklamy nie ma najmniejszej wątpliwości, że glukozamina, zdaniem producenta, jest (lub ma być) lekiem. Skoro tak, to powinna być zarejestrowana w urzędzie rejestracji leków i podlegać nadzorowi inspekcji farmaceutycznej. Jednak glukozamina firmy Puritan`s Pride nie jest nigdzie zarejestrowana. Nikomu i niczemu nie podlega. Czy tak być powinno? ....
Glukozaminę wykryto po raz pierwszy w chitynie w 1878 r. Pierwsza synteza glukozaminy była dokonana w 1902 r. Przez niemal cały dwudziesty wiek glukozamina istniała obok medycyny i farmacji. W ostatnich dwudziestu latach robiono próby zastosowania glukozaminy do leczenia artretyzmu. Próby były dobrze udokumentowane, efekty niemal zerowe.
....Początkowo glukozaminę podawano tylko we Włoszech, w iniekcjach, a więc na pewno docierała do krwioobiegu i tkanek. Efekty lecznicze były niezauważalne, ale po paru latach te kiepskie iniekcje wycofano z obrotu ze względu na niebezpieczeństwo zakażeń, wysypek skórnych, zmian w obrazie krwi. Zresztą po tych wszystkich tarapatach ukazała się praca kliniczna wykazująca dowodnie, iż glukozamina i placebo to niemal to samo (1). Fabrykanci przewidując rychły koniec iniekcji zrobili preparaty doustne (proszek lub tabletki). Te okazały się w 90% resorbowalne. Cóż z tego, skoro badania farmakokinetyczne wykazały, że po połknięciu glukozaminy nie ma jej śladu w plazmie krwi (2). Zapewne organizm ją spala, tak jak czyni to z glukozą. To nie zniechęciło ludzi dobrej wiary we Włoszech i Niemczech do leczenia stawu kolanowego glukozaminą. Nieszczęścia wielkiego nie było, bo to jest produkt naturalnie występujący w organizmie ludzkim, więc niepodawany w nadmiarze nie jest toksyczny.
....Z czasem literatura naukowa na temat glukozaminy jest coraz bardziej sceptyczna. W poważnym, kontrolowanym, opartym na ślepej próbie badaniu okazało się, że nie ma różnicy między glukozaminą i placebo (3). Podjęto też długotrwałe studium pomiaru szczeliny w chorym stawie kolanowym. Okazało się, że u pacjentów otrzymujących glukozaminę i placebo po 3 latach leczenia różnica szczeliny była znikoma (4). Żadna duża firma farmaceutyczna, ciesząca się poważnym autorytetem, nie wzięła do ręki glukozaminy. Dała się skusić firma Rottapharm we Włoszech (Arthryl) i firma Opfermann w Niemczech (Dona). Jedynym tam wskazaniem dla glukozaminy jest choroba zwyrodnieniowa stawu kolanowego (zmiany starcze, a nie reumatyzm o podłożu zapalnym). Dlaczego produkt w Niemczech i Włoszech jest dopuszczony do stosowania, skoro nie ma dowodów jego skuteczności? Zapewne dlatego, że glukozamina w sposób naturalny występująca w organizmie ludzkim nawet w większej dawce nie może być bardzo toksyczna oraz dlatego, że nie ma leków pomocnych przy zwyrodnieniu stawu kolanowego. Istnieją takie poglądy, że nie należy choremu nie okazać troski, a podanie leku nieleczącego jest rzekomo przejawem troski. Nie dopuszczono glukozaminy do stosowania w USA, Anglii, Francji, Skandynawii, Szwecji i wielu innych krajach.....
Należy podkreślić, że glukozamina jest jednym z wielu produktów ilustrujących wyłudzanie pieniędzy. Ogromnych pieniędzy, skoro jeden artykuł może kosztować 100 mln zł. Oprócz glukozaminy jest wiele innych takich leków-nieleków ...
Piśmiennictwo:
1. Reichelt, A. et alia: "Efficacy and safety of intramuscular glucosamine
sulfate in osteo-arthritis of the knee". Arzneim. Forsch. 44 (1994), 75-80.
2. Setnikar, I. et alia: "Pharmacokinetics of glucosamine in man". Arzneim.
Forsch. 43 (1993), 1109-1113.
3. Rindone, J.P. et alia: "Randomized, controlled trial of glucosamine for
treating osteoarthritis of the knee". West. J. Med. 172 (2000), 91-94.
4. Reginstar, J.V. et alia: "Long-term effects of glucosamine sulphate on
osteoarthritis progression: a randomized, placebo-controlled clinical
trial". Lancet 357 (2001), 251-256.

Zobacz kilka postów powyżej - kolagen produkuje twój organizm , tylko trzeba się trochę przyłożyć .
Możesz też zerknąć w to miejsce .
http://forum.empatia.pl/v...?p=11737#p11737

Jo_Super 
Wyższy Stan Ducha

Wysłany: 2013-02-05, 23:45   

krzysztof, eh, to teraz nawet na efekt placebo nie mogę liczyć. Otworzyłam już opakowanie więc zwrotu pieniędzy nie dostanę.

Zdecydowałam, się na kupno glukozaminy, gdyż w zeszłą niedzielę u nas w Poznaniu na Kuchni Społecznej był wykładzik biegacza na diecie wegańskiej. Zadałam mu pytanie odnośnie stawów, ciężko mu było odpowiedzieć, ale ktoś ze słuchaczy poradził mi właśnie glukozaminę, twierdząc, że jemu pomaga (pewnie efekt placebo).

Cóż mi teraz pozostaje... zainteresuję się bardziej tym co jeść na poprawę stanu stawów. A sokoro już kupiłam glukozaminę to będę ją brać, nakręcę się, że jest skuteczna, może dzięki temu odrobinę pomoże :mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez Jo_Super 2013-02-05, 23:48, w całości zmieniany 1 raz  

orzechova 
Guru Veg
żółtodziób

Pomogła: 46 razy
Wysłany: 2013-06-01, 09:27   

ja też dzisiaj rano zmagałam się z mega bólem kolan :/ ostatnio jest masakra, od około dwóch tygodni, a nigdy wcześniej mi stawy nie dokuczały. może mi je przewiało na rowerze? poczytam sznurki.

Surri 
Żona Admina
Pizdata

Pomogła: 70 razy
Wysłany: 2013-06-01, 10:46   

Ja się boje bo mi coś strzela notorycznie w stawie skroniowo- żuchwowym. Zbieram się żeby zrobić sobie zdjęcie.
Oglądałam zdjęcie panoramiczne sprzed dwóch lat i tam jest jeszcze wszystko w porządku. Szpary równe i dobrze widoczne. Ale to było 2 lata temu. No i teraz odpowiedniejsze by było zdjęcie tych stawów w czasie ruchu.
Przeraża mnie wizja zniszczenia tego stawu.

Połykaj z Surri

orzechova 
Guru Veg
żółtodziób

Pomogła: 46 razy
Wysłany: 2013-06-05, 09:10   

dzisiaj rano karmiłam geczuki. terrarium stoi na półce, pudełko z larwami miałam w rękach. brałam pęsetą po jednej larwie i wrzucałam do terra. Wrzuciłam ze dwadzieścia larw, i za każdym razem jak podnosiłam rękę pykał mi bark :/ wcześniej nigdy mi nie pykał.. dzisiaj chyba kupię w zielaku żywokost i będę się w nim mumifikować :-?

skibbbi
Mały Veg

Wysłany: 2013-07-14, 17:23   Strzykające stawy - potrzebna maź stawowa - co jeść?

Witam szanownych Grupowiczów,

Ciekawi mnie taki temat, bo ostatnio zaczęły mi stawy strzelać i to w całym ciele. Normalnie wszyscy polecają galaretki (jednak to żelatyna) i preparaty z kolagenem, glukozaminą i chondroityną. Mam jednak pytanie jak naturalnie (bez suplementów) odżywić lepiej stawy będąc na diecie wegetariańskiej.

Będę wdzięczny za każdą wskazówkę.

Od ok. 4-5 miesięcy zacząłem rekreacyjnie trenować siłowo i biegi. Waga spadła ok. 10kg ale przyszło strzykanie w stawach (bez bólu). Nie jest to bardzo uciążliwe ale nie wiadomo co będzie dalej bo chcę zwiększyć intensywność treningów.

Jestem na diecie wegetariańskiej od 3 lat i 2 miesięcy i 14 dni :)

Pozdrawiam,
Skibbbi

molooko 
Łamacz Klawiatur
nie wiem co napisać

Wysłany: 2013-07-14, 18:13   Re: Strzykające stawy - potrzebna maź stawowa - co jeść?

Mnie również temat ciekawi, bo cały czas strzyka mi w kolanach, biodrach, czasami w łokciach.
skibbbi napisał/a:
preparaty z kolagenem, glukozaminą i chondroityną.

Niestety nic z tego nie działa w zauważalnym stopniu. Chociaż są ludzie którym podobno galaretka ze zwierząt pomogła na stawy, ale na jakiej zasadzie to działa, to nie mam pojęcia.
skibbbi napisał/a:
Mam jednak pytanie jak naturalnie (bez suplementów) odżywić lepiej stawy będąc na diecie wegetariańskiej.

Ja kojarzę, że na poście owocowo-warzywnym podobno stawy się regenerują, ale na ile w tym prawdy, to nie wiem. Ciekawe, czy ktoś stąd stosował, bo swoją droga to ciekawy temat :PP
Poza tym krzem (kasza jaglana), przyprawy takie jak IMBIR i kurkuma, a do tego msm.

Odpowiedz do tematu