Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

RegulaminRegulamin FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Efekt cieplarniany
Autor Wiadomość
D.M. 
Guru Veg
weg liberalny

Wysłany: 2019-07-04, 11:09   

Miła Gosia napisał/a:
I żadne "być może"

Każda prognoza może okazać się błędna. :mówięci:

orzechova 
Guru Veg
żółtodziób

Pomogła: 70 razy
Wysłany: 2019-07-04, 12:13   

tutaj mamy ogromne prawdopodobieństwo, a "być może" brzmi jak takie sobie gdybanie o pogodzie..

D.M. 
Guru Veg
weg liberalny

Wysłany: 2019-07-05, 21:38   

A ja nie wierzę w jego ogromność. :P

orzechova 
Guru Veg
żółtodziób

Wysłany: 2019-07-08, 11:49   

to poczytaj
https://oko.press/kryzys-klimatyczny-ziemia-sie-nagrzewa-i-nie-ma-watpliwosci-dlaczego-sciagawka-dla-sceptykow/

D.M. 
Guru Veg
weg liberalny

Wysłany: 2019-07-08, 21:32   

Ten tekst nie zawiera szacunków prawdopodobieństwa katastrofalnych skutków w przyszłości, a tym bardziej nic nie mówi o losie gatunków zwierząt. Przyszłość zależy od tego, na ile skutecznie ludzkość poradzi sobie ze zwalczaniem rozpatrywanych problemów.

krzysztof
Veg Do Potęgi

Wysłany: 2019-08-27, 12:58   

:sloneczko:

Na stronie jest wiele foto. porównawczych ,w większym formacie - wystarczy kliknąć, wklejam też tekst , często art.znikają po kilku latach 8-) .

strona
https://noizz.pl/ekologia/christian-aslund-porownal-lodowce-na-svalbardzie-tak-zmienia-sie-klimat/ls9dnvs?utm_source=fb&utm_medium=social&utm_campaign=fb_noizz
Cytat:
Paweł Korzeniowski
Christian Åslund zestawił stare zdjęcia lodowców Svalbardu ze swoimi fotografiami wykonanymi w tym samych lokalizacjach około 100 lat później. Wnioski są smutne, bo tam, gdzie niegdyś dryfowała gruba pokrywa lodowa, dziś widzimy odkryte górskie grzbiety.

Åslund jest Szwedem, ale przez lata mieszkał w położonym w północnej Norwegii Tromsø. Aktywista nawiązał współpracę z Norweskim Instytutem Polarnym, który udostępnił mu swoje fascynujące archiwa fotograficzne. Christian, przeglądając szuflady, natrafił na piękne zdjęcia lodowców Svalbardu, wykonane w okolicach w 1920 roku. Postanowił odtworzyć blisko stuletnie kadry. Jak się później okazało, zrobił to z chirurgiczną precyzją.

- Może to banalne, ale zdjęcia mówią więcej niż tysiąc słów, dlatego nie chciałem pisać kolejnych artykułów, a postanowiłem porównać fotografie lodowców - opowiada Åslund. Projekt powstał w 2017 roku we współpracy z Greenpeace.

Ekipa Åslunda najpierw zrobiła wstępny research odnośnie potencjalnych lokalizacji, a następnie wydrukowała kopie zdjęć i wyruszyła drogą wodną na Svalbard. Odnalezienie kadrów z fotografii Norweskiego Instytutu Polarnego nie było łatwe. - Podążanie ścieżką historycznych fotografów było przyjemnością, jednak efekt, który uzyskaliśmy jest zatrważający - mówi w rozmowie z Noizz.pl.

Fotografie pokazują smutną przemianę Arktyki. Lodowy Svalbard, który dotychczas kojarzył się z niesamowitymi filmami geograficznymi, zmienia się w krajobraz jak każdy inny. Kraina, która wcześniej dostępna była tylko dla profesjonalnych śmiałków, teraz staje się celem osiągalnym dla przeciętnego turysty. W dodatku koncerny naftowe regularnie prowadzą tam prace, poszukują ropy naftowej i gazu.

- Kiedy rozpoczynałem swoją przygodę Arktyce w 1998 roku, lodowców na Svalbardzie było znacznie więcej niż dzisiaj. Ze smutkiem przyznaje, że proces topnienia pokrywy lodowej gwałtownie przyspieszył w ciągu ostatnich dwudziestu lat. Mam nadzieję, że większość populacji zdała już sobie sprawę, że zmiany klimatyczne są faktem i realnie zagrażają nie tylko przyszłym pokoleniom, ale i nam. Musimy działać - mówi Åslund.

Zestaw siedmiu fotografii Szweda został wykorzystany również w kampanii "#McClimateAction " zorganizowanej przez National Geographic.
Źródło: Noizz.pl

pzdr.
Ostatnio zmieniony przez krzysztof 2019-08-27, 13:00, w całości zmieniany 1 raz  

orzechova 
Guru Veg
żółtodziób

Wysłany: 2019-08-28, 10:17   

ja już chyba się pogodziłam z tym, że nie naprawimy tego co ludzkość rozj%^*ała i świat jaki znamy przestanie istnieć. Jestem wkurzona, czuję się bezsilna, dalej będę bojkotować siateczki i jeździć rowerem, ale mam gdzieś z tyłu głowy świadomość że to już nic nie da. Cieszę się tylko, że nie mam dzieci..

D.M. 
Guru Veg
weg liberalny

Wysłany: 2019-08-28, 14:21   

To przesadny pesymizm.

arahja 
Veg Do Potęgi
jestę bucą

Pomogła: 44 razy
Wysłany: 2019-08-28, 18:51   

Bardzo nieśmieszny żart.

D.M. 
Guru Veg
weg liberalny

Wysłany: 2019-08-29, 20:41   

arahja napisał/a:
Bardzo nieśmieszny żart.

Czy nazwałaś żartem zdanie "To przesadny pesymizm."? Ale to zdanie nie jest żartem.

orzechova 
Guru Veg
żółtodziób

Wysłany: 2019-08-30, 08:36   

i to jest najgorsze

arahja 
Veg Do Potęgi
jestę bucą

Pomogła: 44 razy
Wysłany: 2019-08-30, 08:57   

D.M. napisał/a:
Czy nazwałaś żartem zdanie "To przesadny pesymizm."? Ale to zdanie nie jest żartem.

Tak działa ironia. Podejrzewam, że piszesz prawdę w stosunku do informacji przez siebie posiadanych.
Wielu jest ludzi myślących w tym temacie tak samo jak ty. A to już grzebie nadzieję, że uda się złapać masę krytyczną, żeby zmusić polityków do koniecznych reform. A potem niech się martwią ci, co mają dzieci, czy jakoś tak.

D.M. 
Guru Veg
weg liberalny

Wysłany: 2019-08-30, 20:46   

Konieczne reformy stopniowo się omawia i wdraża. A przesadny pesymizm orzechovej polega na stwierdzeniu, że nie da się ich wdrożyć.
Ostatnio zmieniony przez D.M. 2019-08-30, 20:47, w całości zmieniany 1 raz  

buraczara 
Pilny Veg

Wysłany: 2019-08-31, 09:43   

D.M. napisał/a:
stopniowo

nie ma czasu na stopniowe omawianie i wdrazanie. Potrzebujemy natychmiastowej globalnej akcjii zeby zatrzymac katastrofe. Niestety wszyscy wiemy jak jest.
Oficjalne stanowisko nauki jest bardzo jednoznaczne, jesli w ciagu kilku najblizszych lat nie zatrzymamy emisji co2, czekaja nas druzgocace konsekwencje.
Ja mam dzieciaka (ma 12 lat) i slabo mi sie robi na mysl, jaki swiat go czeka jesli sie nie opamietamy...

D.M. 
Guru Veg
weg liberalny

Wysłany: 2019-08-31, 16:53   

buraczara napisał/a:
Oficjalne stanowisko nauki jest bardzo jednoznaczne, jesli w ciagu kilku najblizszych lat nie zatrzymamy emisji co2, czekaja nas druzgocace konsekwencje.

Załóżmy, że jednoznaczne. (Nie interesuję się specjalnie takimi tematami i nie wiem o tym dokładnie.) Wtedy niech znawcy omawiają, jak to zrobić w ciągu tych kilku lat, a nie marudzą twierdzeniami o niemożliwości zrobienia tego.

buraczara napisał/a:
Ja mam dzieciaka (ma 12 lat) i slabo mi sie robi na mysl, jaki swiat go czeka jesli sie nie opamietamy...

Życzę mu dożyć XXII wieku, żeby żył w dwóch stuleciach, jak my. :)

Odpowiedz do tematu