Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

RegulaminRegulamin FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Efekt cieplarniany
Autor Wiadomość
anomaly 
Ostoja Wiedzy
TGaP

Wysłany: 2011-03-22, 16:37   

Cytat:
Tymczasem ocieplenia klimatu z cofaniem się lodowców i występujące na przemian z nimi epoki lodowcowe towarzyszyły Ziemi od ery archaicznej. Człowiek palców w tym nie maczał.

Non sequitur. To, że zmiany klimatu następowały bez udziału człowieka, nie znaczy, że człowiek nie spowodował obecnych zmian. Podobnie jak to, że ludzie umierali przed wynalezieniem samolotów nie oznacza, że katastrofy lotnicze nie spowodowały śmierci żadnego człowieka.

Cytat:
Teoria, która to tłumaczy, opiera się w skrócie na zmiennej orbicie Ziemii czy na zmiennym nachyleniu osi Ziemi do płaszczyzny orbity. Może to powodować zmiany w natężeniu promieniowania docierającego do Ziemi rzędu 3%, podczas gdy zmiana już 0,1 % powoduje różnicę równą dziesięciokrotności całej produkowanej na Ziemi energii elektrycznej i ciepła.

Nie chodzi tu o aktywność słońca.

Przepraszam, że przeceniłem twoje zdolności poszukiwania wiedzy i uznałem, że dział o nazwie "FAQ - Klimat i jego zmiany" może przykuć twoją uwagę.
http://doskonaleszare.blo...ego-zmiany.html
http://www.sciencemag.org...5/1236.abstract
http://doskonaleszare.blo...oka-lodowa.html

Ewenetualnie jeżeli chciałbyś mieć coś podane słownie i w 30 sekund, to masz:
http://www.skepticalscien...30-seconds.html

Wszystko to, to efekty parominutowego google-fu po tych stronach. Test it, choć po przeczytaniu reszty twojego posta obawiam się, że problem może leżeć gdzieś indziej.

Cytat:
Dalej pisałem:

Jeszcze inną kwestią jest fakt, że to wzrost temperatury powoduje wzrost stężenia dwutlenku węgla w atmosferze a nie na odwrót. Wynika to z uwalniania się ogromnej ilości CO2 do atmosfery z mórz przy podnoszeniu się ich temperatury tak, by roztwór pozostawał nadal w stanie nasycenia. W wodach jest nagromadzone 56 razy wiecej CO2 niż w powietrzu.

Z linków podanych od Ciebie:

Kiedy Ziemia wychodzi z okresu lodowcowego ocieplenie nie jest inicjowane przez CO2 ale przez zmiany orbity Ziemi. Ocieplenie powoduje że oceany uwalniają CO2. CO2 wzmacnia ocieplenie i miesza się w atmosferze rozprzestrzeniając ocieplenie po całej planecie.

Właściwie tyle by wystarczyło.

Ach, rzeczywiście tyle by wystarczyło. Gdyby to był cały tekst, na tej stronie, to rzeczywiście by wystarczyło. Rzecz w tym, że nie jest. Pełny tekst po google-translacji (Jednak nie nazywajmy tego tłumaczeniem.) brzmi:

Cytat:
Kiedy Ziemia wychodzi z okresu lodowcowego ocieplenie nie jest inicjowane przez CO2 ale przez zmiany orbity Ziemi. Ocieplenie powoduje że oceany uwalniają CO2. CO2 wzmacnia ocieplenie i miesza się w atmosferze rozprzestrzeniając ocieplenie po całej planecie. Czyli CO2 powoduje ocieplenie a rosnąca temperatura powoduje wzrost poziomu CO2.

Oczywiście to nie jest koniec tekstu. Kończy się on następująco.
http://www.skepticalscien...ntermediate.htm

Cytat:
To claim that the CO2 lag disproves the warming effect of CO2 displays a lack of understanding of the processes that drive Milankovitch cycles. A review of the peer reviewed research into past periods of deglaciation tells us several things:

*
Deglaciation is not initiated by CO2 but by orbital cycles
*
CO2 amplifies the warming which cannot be explained by orbital cycles alone
*
CO2 spreads warming throughout the planet

To smutne, że już w drugim poście bezczelnie łżesz, licząc, że nikt nie sprawdzi twoich kłamstw i manupulacji. Nie wiem jak inni, ale ja straciłem właśnie cały szacunek jaki do ciebie, do tej pory miałem i nie widzę sensu dyskutowania z osobą, która będzie wyciągać z tekstu, tylko te fragmenty, które pasują do jej widzimisie.

Cytat:
Z ciekawych jeszcze informacji:

Cytat:
(...) w ciągu roku wprowadzamy do atmosfery 10 miliardów ton węgla (10 GtC, gigaton węgla) (...) Strumienie emisji naturalnych są wielokrotnie większe niż emisje antropogeniczne. Oddychanie autotrofów (roślin) to około 60 GtC rocznie, oddychanie heterotrofów (bakterii, grzybów, zwierząt) to kolejne 60 GtC rocznie, emisje oceaniczne (przede wszystkim ze środkowego i wschodniego Pacyfiku) to kolejne 90 GtC rocznie.

Razem naturalnych: 210 GtC.

Oczywiście są procesy pochłaniające, które mają gwarantować równowagę. Pytanie tylko czy te antropogeniczne 10 GtC jest w stanie spowodować globalne ocieplenie. I nie mówimy tu o efekcie szklarniowym, bo to proces naturalny i umożliwiający życie na Ziemi. Mówimy o podnoszeniu się temperatury, które ma przestawiać pory roku i strefy klimatyczne. Przecież zgodnie z powyższymi twierdzeniami wystarczy inny etap orbity Ziemi i spada gigantyczna emisja oceaniczna.

Zgodnie z powyższymi twierdzeniami (Nie przyciętymi, tak by pasowały do twojego światopoglądu.) zjawiska o których mówiłeś nie
wystarczają, by wytłumaczyć dane obserwacyjne.

Problemem jest, że podobnie jak w przypadku bredni o powiązaniu autyzmu ze szczepionkami, tak podobnie w przypadku twoich bredni i manipulacji (Od momentu gdy, przyciąłeś cytat z tamtej strony hipotezę, iż chodzi tylko o niewiedzę uważam za nieprawdopodobną. Ty rozmyślnie kłamiesz.) - nie są one nieszkodliwe, dlatego trzeba z nimi walczyć.

Od 4:27 do 5:30

taffit 
VegAdmin
Pieprzony Bad Boy

Wysłany: 2011-03-23, 09:49   

anomaly napisał/a:
Rzecz w tym, że nie jest. Pełny tekst po google-translacji (Jednak nie nazywajmy tego tłumaczeniem.) brzmi:
Cytat:
Kiedy Ziemia wychodzi z okresu lodowcowego ocieplenie nie jest inicjowane przez CO2 ale przez zmiany orbity Ziemi. Ocieplenie powoduje że oceany uwalniają CO2. CO2 wzmacnia ocieplenie i miesza się w atmosferze rozprzestrzeniając ocieplenie po całej planecie. Czyli CO2 powoduje ocieplenie a rosnąca temperatura powoduje wzrost poziomu CO2.

No i co z tego, że tak brzmi? Dla mnie jest nielogiczny. Logiczny jest do momentu, w którym go zacytowałem. Dalsza część przeczy początkowi.

Zmiana orbity Ziemi powoduje wzrost temperatury i tym samym wzrost ilości gazów cieplarnianych. Gazy szklarniowe utrzymują temperaturę wymuszoną przez określone położenie Ziemi względem Słońca. Tak dla mnie jest logiczniej.

Inna sprawa to kwestia tego, że im więcej CO2 tym pewnie szczelniejszy jest "klosz", który zatrzymuje ciepło na Ziemi. To może powodować pewne odchylenia od wiodącej tendencji. Z jakimi skutkami? Oto jest pytanie. Cykle Milankovicia wskazują prawdopodobnie obniżanie się temperatury w następnych tysiącach lat. Jaką w takim bądź razie rolę odegrają gazy zatrzymujące ciepło?

Póki co mamy polską zimę trwającą jak dla mnie pół roku.

seler
[Usunięty]

Wysłany: 2011-03-23, 18:51   Efekt cieplarniany

Anomaly,
ty wierzysz w ciemno w spreparowaną wersję "wrednego ocieplenia",
przepraszam, "globalnego" ?!?
owszem,
może to być wynikiem działalności człowieka, tego który wycina setki hektarów
lasu pod uprawę GMO soi i kukurydzy, niszcząc naturalne płuca Ziemi,
tego który niszczy atmo- i jonosferę haarpem, chemtrailsem, próbnymi wybuchami
bomb atomowych... nie chce mi się już wyliczać. Jest tego mnóstwo.
Aby nie płacić podatku od CO2, przeznaczonego na zbrojenia i opryski nieba,
mamy wydychać tlen a wdychać dwutlenek węgla ?
...
Na fora dla małolatów przenikają dorośli pedofile, którzy udając

niepełnoletnich - wiedzą jak podejść ewentualne ofiary, bo mają w tym
doświadczenie i o wiele więcej lat. Maskują się jako młodzi-naiwni.

Równie "dobrze" takie zjawisko może występować na forach dla pełnoletnich.
Pod maską młodzieńca mogą pojawić się agenturalne stare capy,
którym pomaga sztab innych kozłów, aby taki zamaskowany user był "zajebisty"
w akcji dezinformacji, to taki "młody-gniewny" co motłoch ostrzega,
aby pogardzał szukającymi prawdy, lżył ich, wprowadzał w błąd,
a przy tym świecił elokwencją, oczytaniem itp...
Taki ma konkretne zadanie do wykonania, pozując na fajnego fąfla.
Trzeba być czujny, bo pozory mylą...

Anomaly do Taffita napisał/a:
To smutne, że już w drugim poście bezczelnie łżesz, licząc, że nikt nie sprawdzi twoich kłamstw i manupulacji.

nie pozwalaj sobie, Anomaly
seler

dopisek – proszę o doklejenie go do mojego postu wyżej [dziękuję]

przeczytałem prawie wszystkie posty użytkownika @Anomaly – uderzyła mnie w nich jego
dziwna osobowość [to się wyczuje po wypowiedziach], dość dziwny i niezwykle precyzyjny
język [nawet pisany], i ta jego gorliwość w nakłanianiu do szczepionek, gorliwe forsowanie
globalnego ocieplenia [tego wg medialnej indoktrynacji], kpienie sobie z demaskowania fałszu, obraźliwy ton [a nawet obraźliwe wyrazy] wobec osób będących na słusznym tropie
w celu odkrycia prawdy, można by wiele jeszcze napisać... [inni użytkownicy tego forum domyślają się o czym w tej chwili piszę, kiedy byli zdziwieni jego niektórymi wpisami]...
...nawet jego avatar ma „maskę” tam, gdzie powinna być jakakolwiek „twarz”,
z kolei nick @Anomaly to synonim Anomalii – czegoś sprzecznego z Naturą i Prawdą
przykład w 4. części tego filmu
dlatego nie odpowiada on w tym temacie „Efekt cieplarniany” na ostatnie posty... bo jest
przebiegły, gdyby się tłumaczył, okazałoby się że ma coś na sumieniu [„krecią robotę”].

Intuicja mnie nie zawiodła... a właśnie m.in. z intuicji kpił sobie @Anomaly, dlatego
szukałem potwierdzenia głosu mojej intuicji ...w jego własnych wypowiedziach. Sam się zdemaskował, jego problem.

pozdrawiam, seler :bye:
Ostatnio zmieniony przez krzysztof 2011-03-25, 09:44, w całości zmieniany 1 raz  

seler
[Usunięty]

Wysłany: 2011-03-27, 00:27   Efekt cieplarniany

cytat z filmu: „...Sceptycy mówią, że użyto „sztuczki’, aby zasugerować, że temperatura
w ciągu ostatniego tysiąca lat rosła, podczas gdy tak naprawdę według sceptyków, spadała...”

wykradzione przez hackerów info o oszustwach skorumpowanych naukowców, i tyle w temacie...
Inne filmy
1/ http://www.youtube.com/wa...feature=related
2/ http://www.youtube.com/wa...feature=related [1/8 napisy PL]

sorry, nie wyrobiłem się aby to wszystko zapisać w jednym liście, nie mogę uaktywnić
tego >edytuj< po 60. minutach, nie wiem dlaczego [nie jestem hackerem]...

pozdrawiam, seler zziębnięty :bye:

light sensitive 
Veg przez duże V
What next big sky

Pomogła: 11 razy
Wysłany: 2011-03-27, 07:58   

anomaly napisał/a:
To smutne, że już w drugim poście bezczelnie łżesz, licząc, że nikt nie sprawdzi twoich kłamstw i manupulacji. Nie wiem jak inni, ale ja straciłem właśnie cały szacunek jaki do ciebie, do tej pory miałem i nie widzę sensu dyskutowania z osobą, która będzie wyciągać z tekstu, tylko te fragmenty, które pasują do jej widzimisie.

Sa rozne teorie na temat globalnych zmian klimatycznych (ocieplenie to na pewno zle okeslenie), ale zmierzam do czegos innego tutaj i moze admin wyrzuci moj post do offtop.
Do Anomaly: naprawde jest cenne kiedy w dyskusji adwersarze uzywaja rzeczowych argumentow, zamiast obrazania drugiej strony. Osobiscie trace szacunek do takich dyskutantow. Zreszta nie po to bywam na forum zeby czytac epitety skierowane przeciwko komus kto ma inne zdanie.
„Jeśli wskutek nadmiernego jedzenia utkniesz w drzwiach frontowych czyjegoś domku, będziesz zmuszony pozwolić swemu gospodarzowi używać twoich tylnych łapek zamiast wieszaka na ręczniki. Cóż, tak to bywa.”

anomaly 
Ostoja Wiedzy
TGaP

Wysłany: 2011-03-28, 20:55   

Na początek chciałbym powiedzieć, że to miłe, iż w końcu przyznałeś się do paru rzeczy. Umiejętność dostrzeżenia swoich wad to pierwszy krok do ich pokonania. Niestety wady okazały się, na tyle silne, iż skłamałeś także w dalszej części uzasadnienia ostrzeżenia, no cóż, nikt nie mówił, że będzie łatwo. Sugerowałbym jednak, byś zamiast wyżywać się na mnie znalazł sobie jakiś kamień, czy psychoterapeutę. ^^J

taffit napisał/a:
No i co z tego, że tak brzmi? Dla mnie jest nielogiczny. Logiczny jest do momentu, w którym go zacytowałem. Dalsza część przeczy początkowi.

To z tego, kłamczuszku, że dobrym zwyczajem jest podawanie całości informacji na dany temat, lub podanie źródła z całym tekstem. Wiem, że liczyłeś, że 90% osób z tych które to przeczytają nie będzie dociekać, czy zacytowałeś zmieniając oryginalny tekst, czy też nie i uwierzy ci na słowo.
Zaś co do tesktu, to nie łapię co jest dla ciebie niejasnego.
Cytat:
The relatively weak forcing from Milankovitch cycles is insufficient to cause the dramatic temperature change taking our climate out of an ice age (this period is called a deglaciation). However, the amplifying effect of CO2 is consistent with the observed warming.

taffit napisał/a:
Zmiana orbity Ziemi powoduje wzrost temperatury i tym samym wzrost ilości gazów cieplarnianych. Gazy szklarniowe utrzymują temperaturę wymuszoną przez określone położenie Ziemi względem Słońca. Tak dla mnie jest logiczniej.

Inna sprawa to kwestia tego, że im więcej CO2 tym pewnie szczelniejszy jest "klosz", który zatrzymuje ciepło na Ziemi. To może powodować pewne odchylenia od wiodącej tendencji. Z jakimi skutkami? Oto jest pytanie. Cykle Milankovicia wskazują prawdopodobnie obniżanie się temperatury w następnych tysiącach lat. Jaką w takim bądź razie rolę odegrają gazy zatrzymujące ciepło?

Cóż widać nawet 30 sekundowe wytłumaczenia są dla ciebie za długie.
Cytat:
Zmiany orbity Ziemi są zbyt powolne, by mogły odgrywać znaczącą rolę w skalach czasowych krótszych niż tysiąclecie (i też prowadziłyby do oziębienia)

Twoje twierdzenia iż klimatolodzy nie biorą tego pod uwagę jest po prostu śmieszna.

taffit napisał/a:
Póki co mamy polską zimę trwającą jak dla mnie pół roku.

Proponowałbym przed zabraniem się do obalania globalnego ocieplenia, nauczyć się czym się różnią następujące pary wyrazów:
klimat - pogoda
globalne - lokalne

@Seler
Niestety słonko, ale o ile, litery które piszesz łączą się w słowa (To już lepiej niż u Pawła), a słowa łączą się w zdania, to niestety zdania nie tworzą żadnego ciągu przyczynowo-skutkowego, tylko bełkot, więc chyba sobie nie porozmawiamy. ^^

light sensitive napisał/a:

Sa rozne teorie na temat globalnych zmian klimatycznych (ocieplenie to na pewno zle okeslenie)

Podobnie są różne teorie na temat kształtu Ziemi. Jedni mówią, że jest nieco spłaszczoną kulą, a inni, że jest płaska i leży na grzbiecie iluśtam żółwi, czy innej menażerii. Nie zmienia to faktu, że tylko jedna opcja jest traktowana poważnie.

Do Anomaly: naprawde jest cenne kiedy w dyskusji adwersarze uzywaja rzeczowych argumentow, zamiast obrazania drugiej strony

Ale przeczytałaś coś więcej z mojego postu poza zacytowanym przez ciebie fragmentem?

Zreszta nie po to bywam na forum zeby czytac epitety skierowane przeciwko komus kto ma inne zdanie.

Ależ nawet w zacytowanym fragmencie napisałem, dlaczego używam takich określeń i bynajmniej nie jest to z powodu, że ktoś ma inne zdanie ode mnie. Czy czytałaś z zacytowanego fragmentu coś więcej niż epitety, dla których, oczywiście, nie bywasz na forum?

seler
[Usunięty]

Wysłany: 2011-03-29, 20:55   Efekt cieplarniany

opłacani szmaciani nałókofcy z USraela wymyślili za sowite pobory $, że

"Wybuch nuklearny może odwrócić zmiany klimatu
28 luty 2011
Jak twierdzą amerykańscy naukowcy nawet mały wybuch nuklearny mógłby odwrócić proces globalnego ocieplenia na kilka lat – informuje nationalgeographic.com.

Jak pokazał model zrobiony przez rządowy komputer USA, nawet regionalna wojna może wywołać "bezprecedensowe" globalne ochłodzenie i zmniejszenie opadów. Oczywiście następstwem takiego wybuchu byłby także powszechny głód i choroby – podkreślają eksperci.

Aby zobaczyć, jakie skutki klimatyczne miałby regionalny konflikt nuklearny, naukowcy NASA stworzyli model wojny z udziałem 100 bomb atomowych o mocy podobnej jak ta z Hiroszimy; każda z nich miałaby moc 15 000 ton materiału wybuchowego.

Naukowcy twierdzą, że przez wielkie pożary, wybuchające na skutek uderzenia bomby, do górnej części troposfery, czyli najniższej warstwy atmosfery ziemskiej, dostałoby się około 5 mln ton sadzy. Na modelu stworzonym przez NASA węgiel następnie wchłonąłby ciepło słoneczne i jak balon wypełniony gorącym powietrzem, szybko wzniósł się jeszcze wyżej, gdzie usunięcie sadzy potrwałoby znacznie dłużej.

To globalne ochłodzenie, spowodowane przez chmury dymu, nie byłoby tak katastrofalne jak w przypadku wojny nuklearnej supermocarstw, po której mogłaby nastąpić nuklearna zima, ale jego skutki mogłyby prowadzić do bezprecedensowych zmian klimatycznych.

Obecnie ziemia znajduje się w długoterminowym trendzie ocieplenia. Po regionalnej wojnie nuklearnej średnia temperatura na świecie mogłaby spaść o 1,25 stopnia Celsjusza na dwa- trzy lata. W skrajnych przypadkach, na przykład w tropikach, ochłodzenie mogłoby być jeszcze większe – do 3-4 stopni."

ze strony http://wiadomosci.onet.pl...,wiadomosc.html

są autentycznie uczciwi naukowcy, którym zamyka się usta, ewentualnie usuwa w cień,
również istnieją sprostytuowane szmaty naukowe,
jak ich zatem odróżnić ?

podesłał seler :bye:

p.s. zawsze zapominam o moim ulubionym dopisku, zanim minie 60 minut, tym razem jestem szybszy od wiatru...

I pomyśleć, że istnieją ludzkie karykatury, które wspierają naukowe sprzedajne szmaty.
seler
Ostatnio zmieniony przez seler 2011-03-29, 21:04, w całości zmieniany 1 raz  

taffit 
VegAdmin
Pieprzony Bad Boy

Wysłany: 2011-03-30, 17:25   

anomaly napisał/a:
Zmiany orbity Ziemi są zbyt powolne, by mogły odgrywać znaczącą rolę w skalach czasowych krótszych niż tysiąclecie (i też prowadziłyby do oziębienia)

Ok. Zmiany orbity Ziemi nie powodują zmian klimatu w krótkim czasie. Ale generalnie na pewno to one powodują wielkie globalne zmiany klimatu, długotrwałe ocieplenia i epoki lodowcowe.

Jest dla mnie wiele niepewnych rzeczy w badaniach i wnioskach IPCC. Czy na przykład poziom wód na pewno się podnosi podczas topienia lodowca (abstrahując już od tego czy się zupełnie roztopią)? Kostka lodu w szklance wody po roztopieniu nie przepełnia szklanki.

Inne rzeczy za pośrednictwem wiki:

Na podstawie badań nacieków jaskiń alpejskich stwierdzono, iż podczas średniowiecznego optimum (800-1300) średnia temperatura roczna była wyższa o 1,7 C° niż podczas najzimniejszego okresu małej epoki lodowej i porównywalna z XX-wiecznym ociepleniem.

IPCC się z tym nie zgadza.

Istniejące pomiary temperatury ze rdzeni lodowych, słojów rocznych i osadów z jezior wykazują, że Ziemia z okresu 1000 – 1200 n.e. była o 0,03 °C chłodniejsza niż w okresie 1901 – 1970 n.e. Te same dane wskazują, że najcieplejszym 50-letnim okresem półkuli północnej przed 1900 r. były lata 1146-1195, które były równie ciepłe jak okres 1901-1970.

Do poduszki:

Polityka - nr 48 (2582) z dnia 2006-12-02; s. 92-93

Marcin Rotkiewicz
Na chłodno o klimacie
Rozmowa z prof. Haliną Lorenc z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej

Nie ma takiego umysłu na świecie i nie napisano takiego programu komputerowego, które byłyby w stanie przewidzieć zmienne stany klimatu. Rządzi się on swoimi prawami. O tym, że natura mimo postępu cywilizacyjnego nie daje się okiełznać, i o tym, że nie do końca jest jasne, czy człowiek zmienia klimat, rozmawiamy z naukowcami.

Marcin Rotkiewicz: – Coś się stało z pogodą w Polsce?

Halina Lorenc: – Nie tylko z pogodą, raczej w ogóle z klimatem. Z analizy danych na temat temperatury powietrza w Warszawie od 1779 r. wynika, że tegoroczny lipiec był najcieplejszy. Średnia temperatura wyniosła bowiem 23,5 st. C w Warszawie w stosunku do średniej wieloletniej 18,1 st. C.

Czy to był również najcieplejszy rok?

Nie, w ciągu ostatniego półwiecza najcieplejszymi latami w Polsce były 1989, 1990, 2000 i 2002.

Robi się coraz goręcej?

Tak, od końca XIX w. systematycznie rośnie temperatura powietrza. Ponadto od 1982 r. obserwujemy coraz cieplejsze sezony letnie i susze, obejmujące kolejne rejony naszego kraju. Coraz bardziej intensywne są u nas trąby powietrzne, ulewne deszcze i nawałnice, powodzie oraz gradobicia.

To efekt ocieplenia klimatu?

Jeśli systematycznie rośnie temperatura powietrza (w Polsce o 0,8 st. C na 100 lat), to w atmosferze mamy coraz więcej energii cieplnej. W związku z tym wszystkie zjawiska muszą być bardziej gwałtowne.

To trwały trend?

Wiele wskazuje, że tak. Dlatego, aby ponosić jak najmniejsze straty, musimy jak najszybciej zacząć uwzględniać ekstremalne zjawiska pogodowe w strategiach gospodarczych kraju. Poza tym powinniśmy starać się lepiej poznać przyczyny tak szybko postępującego ocieplenia klimatu, a jesteśmy chyba jedynym krajem w Europie Środkowej, który nie posiada Narodowego Programu Klimatycznego.

Po ostatnim gorącym lecie komentarze niektórych polskich klimatologów nie pozostawiały wątpliwości – to wina człowieka i spowodowanego przez niego efektu cieplarnianego. Emitujemy do atmosfery za dużo dwutlenku węgla, powodując jej podgrzanie. Przyczyny zmian klimatu wydają się więc jasne, a pani mówi, że dopiero musimy je poznać?

Otóż wcale nie jest to takie jednoznaczne. Mamy bowiem do czynienia z następującym problemem: czy na skutek ocieplenia następuje wzrost stężenia dwutlenku węgla w atmosferze, czy też CO2 powoduje wzrost temperatury. Dysponujemy danymi, choćby pochodzącymi z badań rdzeni lodowych wydobytych m.in. w Grenlandii i antarktycznej stacji Wostok, wskazującymi, iż w różnych epokach geologicznych, kiedy przybywało CO2 w atmosferze, ocieplał się również klimat. Tylko że na Ziemi nie było wówczas człowieka ani przemysłu.

No właśnie. Jeden z ostatnich numerów tygodnika naukowego „Science” publikuje wyniki badań osadów liczących 65 mln lat, czyli z kresu epoki dinozaurów. Okazuje się, że stężenie CO2 w atmosferze było wówczas prawie cztery razy wyższe niż obecnie. Czy zatem człowiek naprawdę wpływa na klimat?

Mogę wyrazić wyłącznie swoją opinię – należę do tej grupy naukowców, którzy uważają, że zmiany klimatu mają przede wszystkim podłoże naturalne, które decyduje o kierunku zmian i tylko w niewielkim stopniu (niektórzy naukowcy określają to na 2–3 proc.) przyczynia się do tego człowiek. Nie ma wątpliwości, że nasze złe działania – właśnie emisja gazów cieplarnianych czy wycinanie lasów tropikalnych, które pochłaniają CO2, z natury rzeczy muszą oddziaływać na klimat.

Międzyrządowy Zespół ds. Zmian Klimatu (IPCC) obarcza jednak człowieka winą za efekt cieplarniany.

IPCC rzeczywiście wyraża opinię, że będzie się w ciągu najbliższych dziesięcioleci robić na Ziemi coraz cieplej na skutek wzrostu stężenia CO2 w atmosferze, produkowanego przez cywilizację. Na temat metod i sposobów ograniczenia tej emisji zakończyły się niedawno w Nairobi w Kenii obrady XII Konferencji Konwencji Klimatycznej. Jednak część naukowców, również ja, nie podzielamy w 100 proc. zdania, że winę za ocieplenie ponosi tylko człowiek. A poza tym musi istnieć jakiś punkt krytyczny w tym wzroście temperatury – zaczynają pojawiać się hipotezy o zjawisku nasycenia efektu cieplarnianego, tzn. przy systematycznie zwiększającym się stężeniu CO2 w atmosferze jego przyrost daje coraz mniejszy efekt.

Co w takim razie decydująco wpływa na ziemski klimat?

Tak naprawdę wiele czynników oddziałuje na równowagę całego systemu klimatycznego. Jednak jednym z ważniejszych jest zmieniająca się aktywność Słońca. To przede wszystkim ona oraz, być może, wybuchy wulkanów powodują, że przechodzimy naturalne cykle spadku i wzrostu temperatury.

W ostatnim tysiącleciu taki okres ocieplenia mieliśmy już m.in. pomiędzy X a XIII w. – jest on nazywany optimum klimatycznym. Potem nadeszła tzw. Mała Epoka Lodowcowa, trwająca od XIV do XVIII w., kiedy średnia temperatura powietrza była 1–1,5 stopnia niższa niż obecnie. Warto zwrócić uwagę, że okresy ocieplenia klimatu zawsze sprzyjały rozwojowi cywilizacji.

Dlaczego więc teraz ocieplenie tak nas zaczęło przerażać, a to, co kiedyś było optimum klimatycznym, dziś postrzegamy jako katastrofę?

Myślę, że zasadniczą rolę odgrywa tutaj proces cywilizacyjny. Mamy po prostu coraz więcej do stracenia z powodu występowania groźnych zjawisk przyrodniczych – tsunami, huraganów, powodzi, susz itp. Będą one nam już towarzyszyły i dlatego musimy nauczyć się z nimi żyć oraz łagodzić ich skutki.

Podobno wielu uznanych klimatologów twierdzi, że okres ocieplenia dobiega już końca i jesteśmy u progu kolejnej epoki lodowcowej?

Tak. Epoka holocenu, w której żyjemy, kiedyś musi się skończyć. W głośnym Raporcie Pentagonu eksperci straszą gwałtownym ochłodzeniem klimatu. O możliwym spadku temperatury mówi się również w III Raporcie IPCC. Może mieć w tym udział zmiana cyrkulacji prądów morskich.

Kiedy do tego dojdzie?

Szacunki są rozbieżne – może to nastąpić zarówno za kilkadziesiąt lat, tysiąc, a może kilkadziesiąt tysięcy.

De facto nie wiemy więc, kiedy nadejdzie ochłodzenie?

Choćbyśmy dysponowali nawet najdokładniejszymi modelami matematycznymi, które symulują zmiany klimatu, to zawsze będą one obarczone dużym stopniem niepewności. Wystarczy zajrzeć do raportów IPCC – pierwszy, ostrzegający przed globalnym ociepleniem, brzmiał inaczej niż drugi, a w trzecim mówi się już o możliwym ochłodzeniu. Może emisji dwutlenku węgla, spowodowanej rozwojem przemysłu, będziemy zawdzięczać to, że nadchodząca kolejna epoka lodowcowa okaże się łagodniejsza. Nie zmienia to jednak faktu, że powinniśmy z baczną uwagą przyglądać się, czy i w jakim stopniu człowiek wpływa na klimat.

Prof. Halina Lorenc kieruje Ośrodkiem Meteorologii w Instytucie Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

seler
[Usunięty]

Wysłany: 2011-03-30, 20:25   Efekt cieplarniany

znalezione w sieci
Michael Crichton - Państwo strachu

Język: PL
Format: .doc

Ta powieść to "rozprawa" Crichtona z terrorem organizacji ekologicznych, bowiem Crichton przedstawia w opraciu o udokumentowane fakty naukowe, że pewne utarte poglądy dotyczące np. wpływu człowieka na zmiany klimatyczne na ziemi są hmm... dużo bardziej problematyczne i dużo słabiej udokumentowane niż się powszechnie uważa. Pokazuje, że niektóre teorie zostały przez ogół społeczeństwa uznane za fakty i w takiej formie funkcjonują w powszechnej świadomości. Wskazuje również, że za ruchami ekologicznymi stoją duże pieniądze i ludzkie interesy i że utrzymywanie społeczeństwa w "stanie strachu" przed katastrofą ekologiczną jest tym organizacjom na rękę. To książka, którą warto przeczytać chociażby po to, żeby nieco inaczej spojrzeć na ekosystem, w którym żyjemy - bo okazuje się, że system zależności pomiędzy jego poszczególnymi częściami składowymi jest dużo bardziej skomplikowany i dużo słabiej zrozumiany niż to się powszechnie uważa. Forma powieści - thriller - znakomicie ułatwia jej lekturę. Bo w rzeczywistości jest to wykład poglądów autora na temat ekologii ubrany w formę powieściową. Ze stwierdzeniami autora zgadzać się nie trzeba, ale poznać je warto.

książkę można zassać tutaj - rapidshare

seler
[Usunięty]

Wysłany: 2011-04-02, 02:10   Efekt cieplarniany

extra dodatek
raport prostytutki naukowej Edwarda Tellera
fragment

"Można by powiedzieć że wszystko zaczęło się w roku 1988, od raportu Edwarda Tellera, nazywanego „Ojcem Bomby Wodorowej”. Wielu z Was już na pewno wie, że E. Teller był członkiem ekskluzywnego „zespołu” naukowego z Livermore (Lawrence Livermore National Laboratory’), a to oznacza że bezpośrednio lub pośrednio był zaangażowany w większość najbardziej tajnych projektów rządu USA.

Otóż przedstawił on na ‘International Seminar on Planetary Emergencies’ (Międzynarodowe Seminarium ds. Planetarnych Zagrożeń) raport, w którym ostrzegł, że spadek poziomu ozonu
w stratosferze i spowodowany tym wzrost promieniowania UV i kosmicznego spowoduje do ok. roku 2025 wyginięcie 89% życia biologicznego na ziemi, a w tym całej populacji ludzkiej !! Poza tym ostrzegł on też, iż z powodu zwiększonej aktywności słonecznej ziemia będzie się w najbliższych dziesięcioleciach poważnie nagrzewać, co tylko jeszcze poważniej skomplikuje, całkiem już trudną sytuację.

E.Teller zaproponował wtedy jako pierwszy program tworzenia podniebnej tarczy ze sztucznie tworzonych chmur, które miały by chronić ziemię przed promieniowaniem komicznym i zbytnim jej nagrzewaniem. Pomysł powstał na podstawie obserwacji zjawisk zachodzących po wybuchu wulkanu. Warstwy pyłu wulkanicznego tworzą wtedy w troposferze rozległą zawiesinę. Zwarty masyw chmuro-podobny, utrzymuje się przez wiele miesięcy, nie przepuszczając większości promieni słonecznych i schładzając dzięki temu duży obszar ziemi nawet do kilku stopni Celsjusza w skali roku. Sama tarcza z chmur nie wystarczyła by do ochrony ziemi, a tylko do jej schładzania.

W celu ochrony ziemi przed promieniowaniem niezbędne by też było rozpylenie cząsteczek odbijających promieniowanie z powrotem w przestrzeń kosmiczną. Sugerowane były różne składniki – w tym: cząsteczki aluminium i srebra. W końcu zdecydowano się na aluminium, ze względu na koszty i jego dostępność, ale o tym później."

czytaj całość

przepraszam za dwa posty, jeden po drugim,
pozdrawiam - seler :bye:

pooglądaj sobie

seler
[Usunięty]

Wysłany: 2011-07-20, 12:26   Efekt cieplarniany

Podatek od Oddychania – tym razem o królewnach i książętach – ogólnie o Globalnym Ociepleniu

http://monitorpolski.wordpress.com

najlepiej wejść obok do Najnowsze Wpisy – tam jest wiele [w komentarzach] dodatkowych informacji i adresów niezależnych stron

http://monitorpolski.word...wiat-dla-siebie

odrobina cytatu o koronowanych masonach:

„„Globalne pasożyty chcą cały świat dla siebie” – jest to dokładne tłumaczenie tytułu nagrania na YouTube, które umieścił dzisiaj w nocy Alex Jones. Ciekawe, że licznik w tym momencie wskazuje 301 wejść, a samych ocen jest prawie 400, to mówi coś o manipulacjach YouTube – podobny problem i ja obserwowałem w przypadku moich nagrań na kanale monitorpolski.
Ale do rzeczy. W czasie swoich wieloletnich badań, Alex dokładnie poznał elity, które rządzą naszą planetą. W krótkim nagraniu wideo nie sposób streścić okropnej prawdy o tych ludziach. Najważniejsze jest jednak byśmy zaczęli się interesować planowaną przez nich redukcją populacji, eugeniką, darwinizmem i Nowym Porządkiem Świata.
Elity nawet nie ukrywają tego co mają w planie odnośnie reszty ludności świata. Ustanowiono np. prywatny „bank węglowy” (czy raczej „dwutlenkowęglowy”), który będzie pobierał podatki za oddychanie od każdego człowieka.
Zaangażowani są w to m.in. Al Gore i George Soros czy David Cameron. Sami siebie oczywiście wyłączają z nakładanych na ludzkość ograniczeń, włączając oczywiście ich biznesy. Już teraz np. General Electric jest wyłączony wszelkich podatków za emisję CO2 – wchodzą w to elektrownie węglowe, które dostarczają 50% energii w USA.
Na czele tej pasożytniczej grupy stoją wg. Alexa rodzina Rotszyldów i Królowa brytyjska. Ta ostatnia ma np. prawo rozwiązać parlamenty w Kanadzie czy Australii, co nawet niedawno wykorzystała. Własnością Królowej są takie korporacje jak BP (British Petroleum), Shell (wspólnie z kuzynką Beatrix). Wielkość jej majątku jest tajemnicą państwową. Oficjalnie posiada ona ponad 100 pałaców rodzinnych. Np. w Buckingham Palace jest 775 komnat! Same nieruchomości są warte więcej niż 10 mld dolarów. Rodzina królewska posiada też 5 pociągów, którymi się chwali w internecie,w tym pancerne – wszystko to z pieniędzy podatników!
Perfidia tych ludzi nie ma ograniczeń, w zimie, która była najzimniejszą od 1650 roku zablokowano wielu starym ludziom dostęp do gazu, podczas gdy te pałace były ogrzewane właśnie z pieniędzy pochodzących z finansów publicznych.
To oni właśnie forsują programy „uzdatniania” wody fluorkiem sodu czy izotopami radioaktywnymi, które redukują reproduktywność oraz zwiększają zachorowalność na raka. W Teksasie wykryto np. spore ilości uranu w wodzie pitnej.
Al Gore, czy książę Filip uważają, że nie mamy prawa brać ciepłych kąpieli, podczas gdy sami mają niezliczone pałace z basenami z gorącą wodą. W nagraniu Alex pokazuje wnętrza jednego z pałaców Al Gore’a, który znajduje się na wybrzeżu, wbrew obawom o rzekomym podnoszeniu się poziomu morza na skutek „globalnego ocieplenia”.

czytaj dalej http://monitorpolski.word...wiat-dla-siebie

Inne linki dotyczące tzw. „globalnego ocipienia” – O co chodzi z CO2 ?!

1/ http://marucha.wordpress....je-o-ilosci-co2

2/ http://pozamatriks.nowyek...dwutlenku-wegla

no cóż... wstrzymajcie oddech !

i... dlatego Amerykanów agituje się by przyjęli antychrysta – masoni to sataniści, oświeceni okiem... tego, no... odbytu

http://wiadomosci.monasterujkowice.pl/?p=8924

cytat:
„...Więcej, źródłem zbłądzenia są niektórzy działacze kościelni, czy też cerkiewni, tzw. teolodzy, a nawet biskupi, czyli hierarchia kościelna i cerkiewna.
Tak, na przykład, tygodnik „Weekly World News” opublikował artykuł Vincenzo Sardi, który z całą mocą przekonuje swoich czytelników, że nie ma sensu bać sięantychrysta, ponieważ za jego rządów znacząco podniesie się poziom życia Amerykanów. Jednocześnie powołuje się on na specjalistę z biblistyki z Atlanty Jona Hornswortha, twierdzącego, że „antychryst będzie tym działaczem politycznym, który zjednoczy ludzkość i położy koniec wszelkim międzynarodowym konfliktom”.
„Uważam, że będzie on osobistością na miarę Juliusza Cezara, - mówi Hornsworth,- potężnym, ale sprawiedliwym liderem, za którego rządów w większej części globu zapanuje pokój i stabilność. Jego rządy przyczynią się do poszerzenia strefy wolnego handlu, a to, z kolei, doprowadzi do stworzenia nowych miejsc pracy i podwyższenia stopy życiowej Amerykanów”...”

strona główna http://wiadomosci.monasterujkowice.pl

seler
[Usunięty]

Wysłany: 2011-07-22, 11:06   Efekt cieplarniany

Zielony Terror Nadchodzi – artykuł

Anomalia pogodowa ? – nic z tych rzeczy, to Duchowa anomalia,
której celem jest zniszczyć Naturę

http://monitorpolski.wordpress.com

i dalej w komentarzach http://monitorpolski.word...error-nadchodzi

Dwa zdania na ten temat zacytuję:
„Zielone hełmy światowej armii klimatycznej... Sam fakt, że rozpatruje się użycie uzbrojonego wojska daje wiele do myślenia. Podobnie jak misje „pokojowe”, tak i te będą służyły celom wąskich grup elit światowych, które realizują raj dla siebie, a piekło dla innych...”
Nie będę cytował całego artykułu. Współczuję następnym pokoleniom, ...jeżeli takie zaistnieją.

Niech żyje Niosący Światło i jego Słudzy oświeceni Okiem odbytu Jego !! Niech „żyje” !!!
Brawo okultyści ? Wiwat sataniści ?? Wolna masoneria – Zniewolony świat ???
Tffuuu...

Eko-Science

Etyczna Depopulacja czyli Eugenika

Wywiad z Dr. Websterem G. Tarpleyem, w którym omawia plan elit eksterminacji 90% ludzkiej populacji, napisany w latach 70-tych przez J.P. Holdrena asystenta prezydenta Obamy ds nauki i technologii i dyrektora biura polityki ds nauki i technologii w Białym Domu. Plan ten został zawarty w książce Holdrena- Ecoscience, która jest przerażającą lekturą opisującą potrzebę depopulacji oraz metody do jej przeprowadzenia.

Ecoscience - Plan Globalnej Eksterminacji - 4/4 napisy PL

1/4 http://www.youtube.com/watch?v=9sMSsoRXfK4
2/4 http://www.youtube.com/wa...UlYAteh8qo&NR=1
3/4 http://www.youtube.com/wa...A-ySKfp0mg&NR=1
4/4 http://www.youtube.com/wa...feature=related

no i Srruuu...

seler
[Usunięty]

Wysłany: 2011-07-22, 23:48   Efekt cieplarniany

Niosący Światło ze swym Wszechwidzącym Okiem Odbytniczym i roznoszący Woń Okultystycznych Odchodów swego Umysłu
Bezduszna Dwupłciowa Bestia Oświecająca swym Odorem swe Sługi, Wyznawców i Architektów Zniszczenia
Dająca Zatracenie za 30 Srebrników w Zamian...[zestaw imion bóstwa] - w skrócie Baphomet
coś jak bóg ale nie całkiem... ma Plan, zgadnijcie jaki.

http://radtrap.wordpress....m-jest-baphomet

a oto jeden punkcik Owego Planu Ocieplenia Globalnego – Dochód za Odchody

http://biznes.interia.pl/...otkliwe,1671059 Podatek w Polsce

a tych punkcików Dochodowej Depopulacji jest około 666, że wymienię kilka

Codex Alimentarius, GMO, Szczepionki, Chemtrails, HAARP, Zadłużenia, Wyprzedaż, Ataki Terrorystyczne pod Fałszywą Flagą,
Protokoły Mędrców Syjonu, Miłosierne Bombardowania Opornych Narodów, Fałszywa Nauka, Fałszywe Religie, Przemysł Muzyczny,
Plan 3 Wojen Światowych, Odrodzenie Okultyzmu, Zakaz Wolnej Energii, Dezinformacja Medialna, Kontrola Umysłu, UFO,
Cenzura, Sterowane Katastrofy Nuklearne... witamy w New Age i NWO czyli w starej, sprawdzonej Erze Sraczki Szatana z Okiem.

Jakby kto nie wiedział, to chrześcijanie – ci prawdziwi – są za to obwiniani, są kozłem ofiarnym dla Kozła Baphometa... bo go nie czczą.

Ukrywanie i niszczenie wynalazków Free Energy

Film ukazujący jak wielu cennych naukowców traci prace i ich kariera jest niszczona, tylko dlatego że sprzeciwiają się Darwinizmowi lub badają darmową energie. Ktoś chce bardzo ukryć fakt, iż gdzieś tam jest wyższa inteligencja... Dlaczego jest to takie ważne ?

http://www.youtube.com/wa...eature=youtu.be

[Umieszczanie filmu na stronach zostało wyłączone na żądanie]

cytaty:
„Wazny film ! Szkoda ze jest to jedyny odcinek dostepny w jakiekolwiek wersji na \You Tube. Ktos wszystkie inne wykasowal. Czemu ? Oby ten jak najdluzej sie zachowal...”

...

Najwyższy czas aby Bóg się wqrwił i puścił Bąka. Teraz Go rozumiem, że skażone łajno ludzkie zaprzedane Oku, nadaje się tylko jako Nawóz.

Ukryta nazwa NWO – Nawóz Wynaturzonego Oka. Ta droga prowadzi do odbytu, nie da się ukryć, geje dobrze o tym wiedzą, spytajcie ich...
w Bohemian Grove.

http://monitorpolski.word...12-czerca-2011r tam planują globalne rozwiązania radząc się Sowy-Marduka.

cytat:

„Jak wiadomo coroczne imprezy w Bohemian Grove są homoseksualnymi orgiami seksualnymi. Uczestniczą w nich czołowi politycy USA, dokonuje się tam obrządków satanistycznych, w tym palenia kukły dziecka. Niekoniecznie zresztą musi to być kukła – są dowody na to, że satanistyczne rytuały polegające na mordowaniu dzieci, obdzieraniu ich ze skóry i wypijaniu ich krwi są na porządku dziennym, a niektórzy „prominenci” jak Al Gore podróżują z zapasami świeżej krwi.

monitorpolski20 Lipiec 2011 o 7:25 pm
Nie jest to temat na krótką dyskusję, ale ja sądzę że rządzą ludzie, ale tak zdeformowani przez wymianę genów w swojej małej grupie, że można ich nazwać potworami.
Przez pewien czas w Nowym Jorku mieszkałem z odszczepieńcem Illuminati, przyjąłem go z litości, był bezdomnym artystą, niesamowicie zdolnym i wszechstronnym. Nie będę podawał nazwiska, osoba znana. Miał (ma, nadal się miewa dobrze) jedną słabość – do alkoholu. No i miał w d… rzeczy materialne. Pochodził z rodziny żydowskiej arystokracji, jego b. żona – sama czołówka Illuminati z Anglii. I trochę mi naopowiadał… Nie wiem, może są jeszcze gdzieś wyżej jakieś gady, ale z tego co wiem to ci ludzie są na tyle inni, że można ich nazwać „Obcymi”.
Tak, piją krew. Tak, jedzą mięso ludzkie. Tak, składają ofiary z ludzi...”

Aśka22 Lipiec 2011 o 10:35 am
http://marucha.wordpress....e-o-ilosci-co2/
Protest polskich naukowców przeciwko wprowadzeniu pakietu klimatycznego.
Opracowali: dr inż. Edward Przybysz & mgr inż. Wiesław Klimek
[małe fragmenty]
Polska posiada ok. 9 mln ha lasów które potrzebują rocznie do swojego wzrostu ponad 3,2 mld ton CO2. Brakuje do pełnego wzrostu naszych lasów co najmniej 300 mln ton a nawet 500 mln ton tego życiodajnego gazu.
CO2 jako składnik powietrza atmosferycznego (makroelement) jest naturalnym nawozem niezbędnym światu roślinnemu.
Nie ma nawet jednego dowodu ani jakiejkolwiek przesłanki, że przyrost ilości CO2 powoduje ocieplenie klimatu. Wpływ wzrostu ilości dwutlenku węgla na ocieplenie klimatu jest zerowy. Natomiast obniżenie ilości dwutlenku węgla mogłoby zagrozić wzrostowi biosfery i życiu biologicznemu na Ziemi. Nie nadmiar tego gazu jest zagrożeniem a brak jego może zmniejszyć przyrost biomasy i zahamować rozwój życia biologicznego.
Ignorowany jest zupełnie fakt potwierdzony empirycznie, że podwyższona zawartość CO2 w atmosferze jest korzystniejsza dla wszystkich gatunków roślin, niż zawartość niska. Flora oczywiście sprzyja faunie i warunkuje jej życie na Ziemi oraz wzajemnie na siebie oddziaływują. Życie człowieka bez przyrody ożywionej byłoby niemożliwe. Niska zawartość dwutlenku węgla w powietrzu atmosferycznym ogranicza wzrost świata roślinnego.
Dlaczego więc musimy wprowadzać program ograniczania dwutlenku węgla ze szkodą dla naszych lasów oraz pól uprawnych i jeszcze za to słono płacić?
_____
pytają naukowcy … zastanówmy się, jak można ich poprzeć
_____

„Oświecony” shit XXI wieku, ...panowie zdrada ! jesteśmy w dupie ! krzyknął plemnik do współtowarzyszy nie spotkawszy macicy w tunelu !

Ależ w porzo, iluminaci są spoko... Wulgaryzmy natomiast należy tępić, są niebezpieczne, niesmaczne i niekulturalne. Zagrażają Życiu.

W czasach totalnego kłamstwa, mówienie prawdy jest aktem odwagi – dobranoc Admin, obrońco Architektów

================
dopisek

Oświecone Oko Odbytu Onetu pisze, że za atakiem terrorystycznym w Norwegii stoją "Pomocnicy Globalnego Dżihadu"

1/ http://www.onet.pl/
2/ http://wiadomosci.onet.pl...,wiadomosc.html
3/ http://wiadomosci.onet.pl...-specjalny.html

gówno prawda - to akcja fałszywej flagi

rabarbarek22 Lipiec 2011 o 5:00 pm

Czyzby zaplacili za zaangazowanie na rzecz uznania Palestyny? W poniedzialek mialy sie odbyc rozmowy na najwyzszym szczeblu i w Oslo miala powstac ambasada Palestyny z ambasadorem. Norwegia zawsze byla aktywnym uczestnikiem wszelkich rozmow pokojowych ze wzgledu na neutralny charakter polityki , ktora prowadzila. [ rozmowy w sprawie Sri Lanki i Libii] Nie wszystkim sie to jednak podobalo. Bardzo wspolczuje Norwegom . Sa w szoku i o to komus chodzilo. [ czy to kolejne ostrzezenie ?] Pewnie szybko wyjasni sie kto stal za zamachem i wtedy bedziemy mogli wyciagnac wnioski komu na tym zalezalo , aby przekazac
Norwegom ” bombowa” wiadomosc. Pamietasz Monitor , jak pisales przy okazji oczekiwanego ataku bombowego w Berlinie [ ostatnie mistrzostwa kobiet w pilce noznej] , ze jesli nastapi atak to bedzie mial miejsce tam gdzie nikt sie go nie spodziewa. Czy wczoraj ktos by powiedzial , ze Oslo dzisiaj bedzie wygladalo jakby trwaly tam bombardowania podobne do
bombardowan Libii.?

sevensea22 Lipiec 2011 o 5:43 pm

Zamach w Oslo pokazał światu, że terroryści kimkolwiek są znają się na geografii i na psychologi. Norwegia do tej pory spokojne neutralne państwo na północnym :”końcu świata” znalazło się na ich celowniku, po to by pokazać nam wszystkim, że nigdzie nie można czuć się spokojnie i bezpiecznie. Nie zdziwię się jeśli następnym celem stanie się Polska. Nasz kraj tak naprawdę jest bezbronny. Wywiad, kontrwywiad, i te wszystkie agencje odpowiedzialne za nasze bezpieczeństwo pracują na żenująco niskim poziomie i nie sądzę by były w stanie powstrzymać jakikolwiek atak terrorystyczny.

sevensea22 Lipiec 2011 o 6:01 pm

Przed chwilą rozmawiałem ze szwagrem który mieszka w Oslo i wg niego i tego co się dowiedział były to dwie bomby. Jedna pod budynkiem premiera, a druga pod redakcją tabloidu który zamieścił karykatury drwiące z islamu, Niedługo media zapewne podadzą więcej szczegółów.

FAKIR22 Lipiec 2011 o 6:49 pm

Jaka jest rola Norwegii???
http://www.jpost.com/Dipl....aspx?id=229906

Kogo tym razem obarczą winą za zamachy??? Jak myślicie???
Ciekaw jestem kto zlecił narysowanie Mahometa w norweskiej prasie
Nie trudno się domyślić.

http://monitorpolski.word...error-nadchodzi
Ostatnio zmieniony przez seler 2011-07-23, 00:43, w całości zmieniany 2 razy  

seler
[Usunięty]

Wysłany: 2011-07-24, 00:37   Efekt cieplarniany

Uzupełnienie
stare dyktatury takie jak monarchia, feudalizm, faszyzm lub komunizm to przedszkole, wstęp do
perfekcyjnej dyktatury pieszczotliwie zwanej Globalizmem, mającej przedpotopowe korzenie, z jedną obowiązującą religią – satanizmem,

proponuję film – jako uzupełnienie do mojej ostatniej wypowiedzi na temat tzw. globalnego ocieplenia [oszustwa] – dużo wyjaśnia,
do obejrzenia jest również na stronie forum http://www.forumveg.pl/viewtopic.php?t=6448#108749

a tutaj na temat ostatniego zamachu w Norwegii http://monitorpolski.word...ati-na-norwegie

przepraszam za niewielkie przekroczenie regulaminu forum... :offtopic:

seler
[Usunięty]

Wysłany: 2011-07-24, 20:05   Efekt cieplarniany

z związku z Oświeconym Oszustwem Globalnego Oka Od Ociepleń...

Ceny Paliw 2011/2012 rok – UE dobije nas wzrostem stawek podatkowych

Komisja Europejska przedstawiła nowe minimalne stawki podatku dla produktów energetycznych, takich jak energia elektryczna, gaz czy benzyna, co oznacza radykalne podniesienie podatków nałożonych na te produkty.
Jak podaje interia.pl, minimalna stawka LPG wzrośnie z obecnych 125 euro… do 500 euro za 1 tys. kg, czyli aż czterokrotnie, co oznacza, że cena litra LPG na polskich stacjach skoczy z obecnych 2,3-2,7 zł do ok. 3,6-4 zł. Opodatkowanie benzyny wykorzystywanej do celów napędowych ma wzrosnąć z 359 euro do 360 euro za 1 tys. litrów, a ropy z 330 do 390 euro.
Najwięcej, bo ponad 13-krotnie może wzrosnąć minimalna stawka za węgiel i koks – z 0,15 euro do 2,04 euro za GJ, co oznacza wzrost ceny tony węgla w Polsce z obecnych około 700 zł, do nawet 1200 zł! Stawka energii elektrycznej miałaby wzrosnąć z 0,5 euro do 0,54 euro za MWh.

http://www.sekretyameryki.com/?p=6500

... stosujcie Oświetlenie dla Ubogich – nie mylić z „oświeceniem” dla UE

http://www.youtube.com/wa...MAWztZ6TI#at=44

Świeci i nie pobiera prądu, ani nie czerpie energii z żadnej baterii. Lampa daje światło, ponieważ niejaki Alfredo Moser wpadł na pomysł, by wykorzystać prześwietlone promieniami słonecznymi najzwyklejsze butelki wypełnione wodą. Czy ten patent ma przyszłość? Wideo powyżej jest kolejnym potwierdzeniem znanej zasady, że najprostsze pomysły są najgenialniejsze. Wprawdzie nie za bardzo umiem sobie wyobrazić, jak zastosować to niezwykłe źródło światła w normalnym budynku (deszcz, śnieg, wiatr … przedostające się do pomieszczenia poprzez szczeliny między otworem w dachu a butelką), niemniej pomysł wart jest uwagi. I rozwoju – do kurnika, stodoły czy wiaty w sam raz. Gdyby jakiś “pomysłowy Dobromir” opracował sposób przyzwoitego uszczelnienia szpar w poszyciu, zmyślny koncept stałby się popularnym sposobem na doświetlenie pomieszczeń, w których za dnia jest ciemno. Każda z butelek daje światło o intensywności porównywalnej z blaskiem 50 W świetlówki fluorescencyjnej. Światło jest naturalne – jak za dnia. Idealnie oświetlałoby np. hale produkcyjne.. Może ktoś wykorzysta ten pomysł?

ze strony http://www.grawitacja44.org.pl/?q=node/269 na dole strony [oraz inne free energy]

===============================
i tym optymistycznym akcentem kończę „atak terrorystyczny” na tę stronę forum... a może na tą ? - http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/

Odpowiedz do tematu