Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona G堯wna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

RegulaminRegulamin FAQFAQ  SzukajSzukaj  U篡tkownicyU篡tkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Nast瘼ny temat
Bia造stok
Autor Wiadomo嗆
Hym
[Usuni皻y]

Wys豉ny: 2009-08-10, 14:37   Bia造stok

Coraz bardziej zaczynam czu sie partit lokalnym. A che sie powiedzie ze "kocham": treny Bia這stocczyzny i og鏊nie Podlasia. Mo瞠 wiec czas zacz望 ten temat. je郵i jest kto kto poczuwa sie z tego regionu piszcie.

================================
Ze swej strony dodam kilka przemy郵e, nikomu nie potrzebnych ale jednak. Pierwsze to zakres geograficzny tematu;
a)Bia造stok - jako stolica regionu
b) Podlaskie- jako wojew鏚ztwo
c) Podlasie - jako region. (wiadomo bowiem ze w sk豉d wojew鏚ztwa na p馧nocy wchodzi region Mazur, a z kolei samo podklasie jako kraina geograficznie si璕a daleko poza obreb administracji, na po逝dniu do Lubelskiego, na zachodzie do Mazowieckiego, no a wiadomo ze za granica do rz. Niemen. Tak wiec te 3 jakby zakresy.

-----------

Taka my郵 jeszcze.
W okresie miedzy wojennym we wschodnich miastach bardzo do穎 sie dzia這. Zw豉szcza w Lwowie, Wilnie, ale i Zamo軼iu, Grodnie, Suwakach, Bia造mstoku. By貫m zar闚no w Wilnie jak i Lwowie i klimat dzisiaj jest troch inny, ale warto doda ze w 20-leciu, nawet w Bia造mstoku kwit這 篡cie artystyczne, mo瞠 nie tak jak we Lwowie czy Wilnie ale jednak, odbywa造 sie wieczory poetyckie, spotkania malarzy, itp. Co prawda to prawda ze w mi璠zywojniu inteligencja by豉 cz瘰to uto窺amiana z degeneracj. Spotkania nie raz polega造 na siedzeniu w zadymianym klubie, s逝chaniu Jazzu, piciu itp. Ale by這 tez wile dzia豉nia artystycznych.
Teraz sytuacja jest taka ze z Podlasia wile os鏏 wyjedz na studia do du篡ch miast, Krak闚, Warszawa itp. Na powierzchni jakby tafli wody, miast nic nie wida, ale po bli窺zym przyjrzeniu sie wida potencja. Wczoraj id po Bia造mstoku, spotka貫m par maluj帷 porterty na ulicy, zapozna貫m si okaza這 sie ze to studenci Plastyka w Suparslu, oboje wegetarjanie. Robi ma貫 spotkania artystyczne. sk康 indad znam tez wielu i muzyk闚 i malarzy i okolo kilkuset wegetarian z kr璕闚 nazwijmy to religijnych typu Buddyzm, Krysznaizm.

Pyzatym du穎 cze嗆 Hindus闚, to wegetarjanie. Og鏊nie brak mi jednak takiego ducha artystycznego jak w mi璠zywojniu. Mozna by to ruszy> Ja to sobie wybrazam ze wegetarianie powinni by w takim 鈔odowisku jako cze嗆 inteligencji automatycznie. Moze jako s逝chacze, ale jednak. Powstawa造 by wtedy autentyczniej sztuki, i dzie豉 inne niz skandal po獞iartowania wn皻rzno軼i jakiego zwierzaka. Musi by tylko jakie misce zeby o篡wi to wszystko bo potencja jest.

Co do alkoholu to sie utar這 ze integncja duzo pije i jest to niby jasne, w ko鎍u integntny cz這wiek nie mog帷 znie嗆 cierpienia i bezsensu 鈍iata musi to jako zag逝szy, ale mi sie wydaje ze mo積a tez przerwa to pasmo i pocierpie troszk na trze德o:) Moze wtedy wi璚ej sie nawet stworzy.

og鏊nie brak mi takiego ducha atystyczno-intelektualnego fermentu i wymiany w Biastoku i Podlasiu jak by這 w 20 leciu. My郵 ze wegetarianie powinni by cz窷ci tego fermenty. Mo瞠 nie g堯wna...ale jednak. Mam wizje jak to powinno wygada i jakie impulsy powinny zadzia豉 by to sie sta這.Ale p鏦i co mniejsza z tym. Ale wsztskei 鈔odowiska i te artystyczne i malarze i z teatru Wierszalin, i prawos豉wane ( w ko鎍u duz amnjkszsc prawos豉wna nadaje kolorytu) i ekologiczne (np; obro鎍y Puszczy Bia這wieskiej) mog dobrze na siebie dzia豉. No i religjne. Zreszta np; taki Herman Hesse napisa "sidartha" czy "wilk Stepowy" inspiracji 篡cie mnicha nie by造 obce wiec pisarzom 20 lecia.

ie chodzi przytym o zabaw intelektualna dla samej zabawy jak nieraz sie widzi tu i tam, ale o coes wi璚ej, o praktyczne wykorzystanie tego daru co sie ma a sie zwie "umys"

Mam sporo pomys堯w, ale og鏊nie p鏦i co mniejsza o nie. Jak kto sie poczuwa do regionu Podlasia, piszta jak chceta:)

topcia 
Natchniony Veg

Sk康: Wasilk闚
Wys豉ny: 2010-10-04, 01:16   

Zg豉szam si-kto jeszcze? :D
Ogie si陰 m

pawel
[Usuni皻y]

Wys豉ny: 2010-10-04, 03:01   

Wstyd mi ze takie glupoty wypisuje, ale tez sie zglaszam:) (W Dodatku za pare dni bede w domu)

topcia 
Natchniony Veg

Wys豉ny: 2010-10-04, 10:04   

pawel napisa/a:
Wstyd mi ze takie glupoty wypisuje, ale tez sie zglaszam:) (W Dodatku za pare dni bede w domu)

:mrgreen: Za stary? :D
Ogie si陰 m

pawel
[Usuni皻y]

Wys豉ny: 2010-10-04, 19:10   

O starosci, nic nie pisalem:) Ale trafilas;)

Rena 
Ma造 Veg

Wys豉ny: 2010-10-18, 18:13   

Podlasianka wita! :sloneczko:

topcia 
Natchniony Veg

Wys豉ny: 2010-10-18, 18:56   

Rena, a sk康 dok豉dniej? :-)
Ogie si陰 m

Rena 
Ma造 Veg

Wys豉ny: 2010-10-18, 19:36   

Pisz do Was z ma貫go Zambrowa :bye:

SolitudeEtude 
Pilny Veg

Sk康: Bia造stok
Wys豉ny: 2010-10-20, 22:43   

I ja...

topcia 
Natchniony Veg

Wys豉ny: 2010-10-20, 22:47   

SolitudeEtude napisa/a:
I ja...

te z Zambrowa ? :mrgreen:
Ogie si陰 m

SolitudeEtude 
Pilny Veg

Sk康: Bia造stok
Wys豉ny: 2010-10-20, 23:05   

"I ja" odnosi這 si do wpisu rozpoczynaj帷ego temat.

pawel
[Usuni皻y]

Wys豉ny: 2011-01-11, 22:25   

Wczoraj pzrecztalem ze Bialtsok jest najlepszym miastem do zycia w Polsce. Brano pod uwage przesteczosc, swieze poewetrze, kutre itp. Ciekawe czy to prawda

topcia 
Natchniony Veg

Wys豉ny: 2011-01-11, 22:35   

Prawda, prawda peace
Ogie si陰 m

pawel
[Usuni皻y]

Wys豉ny: 2011-01-13, 03:26   

Toz Wasilkow to nie biastok:) (zartuje)

pawel
[Usuni皻y]