Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona G堯wna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

RegulaminRegulamin FAQFAQ  SzukajSzukaj  U篡tkownicyU篡tkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Nast瘼ny temat
Bia造stok
Autor Wiadomo嗆
pawel. 
Ban!

Pom鏬: 6 razy
Wys豉ny: 2013-02-06, 19:27   

No tak, sprobuje napisac do Widlikasi (na pierwszej stronie tu pisala) ale ona teraz mieszka w Oslo, chyba ze jest na wakcjach. Moze cos z tego wyjdzie, jaka grupa bedzie. Zobaczymy.

pawel. 
Ban!

Wys豉ny: 2013-02-08, 11:53   

Tofferina napisa/a:
Bywam w Bialym z doskoku, najmniej sie orientuje a najglosniej ,,krzycze'' ;)

hmm...moze ten piatek?
Martucha? 8-)

A swoja droga jak Wam ten Bialystok sie podba? Wielkie CIty? Czy wioska?:)
A wiecie ze na SYberii istnieje mala wioska o nazwie Bialystok? Zalozyli ja Polscy sybiracy. Do dzisij niektrzy tam mieszkajacy mowia po POlsku.

Hate 
Mentor
Pull The Plug

Pom鏬: 33 razy
Sk康: Glasgow
Wys豉ny: 2013-04-29, 12:52   

B璠ziem w Bia造mstoku w czwartek. Co polecacie zobaczy? Gdzie polecacie wpa嗆 na obiad?

https://smialezdjeciapatrycji.wordpress.com/

I blog na fb:

https://www.facebook.com/...06096063015461/

pawel. 
Ban!

Wys豉ny: 2013-04-29, 20:12   

Oto pytanie. Najgorzej jak sie urodzilo w jakims miejscu trudno chyba doecnic te miejsce. Moze Teofina sie wypowie?

[ Dodano: 2013-04-29, 21:31 ]
ps. Teoretycznie Bialystok jest znany z tolerancji religijnej wlasnie. Mamy tu i tatarow, i Zydow i oko 100 tysicy prawoslawnych. Teoretycznie wycieczka by zobaczyc tatarow mogla by byc ciekawa, ale glownie sie lokuja poza miastem. Jest bardzo duza Synagoga, ale w tykocinie, tez nie opodal. W Supraslu - jezdzi autobus pomiejski - jest Teatr Wierszalin, znany raczej na calym swiecie eksperymntalny (cos ala Grotowskiego) wiecej tam chyba amerykanow czy Niemcow niz Bialostcznan. Monastr prawoslwny tez.

W centrum Bialegostoku to wlasciwie jest taka ulica LIPOWA. i tam wsztsko sie miesci. Jakos chyba nie ma za bardzo co zwiedzac. Jest jeszcze palac Branickich. Kopleks palcowy i park tez w centrum. Ze 3 kina, teatr. Napewno polecam jednak cerkiew prawoslwana, skoro jzu w Bialymstoku. Porwnac sobie spiewy, barwe glosu kalana, rodzj muzyki, arhitekry, obrzadek. Nawet dla osoby nie wierzacej moga byc bardzo ciekawe wnioski.

Ogolnie jednak jakos nie wiem ...chyba ze do Buialowierzy na zubry tez?

pawel. 
Ban!

Wys豉ny: 2013-05-02, 15:54   

Hate napisa/a:
Gdzie polecacie wpa嗆 na obiad?

Odnosnie tego ja lubie nie wiem jak sie to nazywa. Nowa nazwa, kolo dawnego kina Ton (kazdy bedzie wiedzial ) na Rynku Kosciuszki (centrum) chyba Crystal lub Podlasianka. Nie wiem czy jestes wegetajnine czy weganinem ale ja tam bywam na nalesnikach i wegetajanskiej lazani. Nalesniki z Jagodami za 4.99 zl a lazania za 5.99 wiec chyba nie tak droga. Taki troszke bar mleczny tylko ze nowoczesny wiec i czytso i ladnie. Polacznie nowosci ze starym.

ps. JEszce apropo tego co zobaczyc. Jest w supraslu pracownia IKON. To juz chyba ostatnia w Polasce. Powli ten zwczaj umiera. W zakocnie Prawoslawnym jest tez muzeum. Ikony sa inaczej i wyrabina i traktowane niz zwczajne obrazki. WOgle polecam odwiedzic cerkiew Prawoslawna (A w miare czasu i tatarow)

Swoja droga slynny byl ruch ikonoklastyczny. Utozsamianie ikon z Bogiem bylo tak duze ze w niktrych mijsach doszlo do tego ze np jak ktos zachorwal na cos czy przdazylo sie jakies nieszczescie ludzie przchdzili i chlostali biczem ikony matki boskiej czy jezusa i mowili "Zly jezus, zly, zeslal na nas nieszczescie" i bach biczem, bach biczem ikone;)

Polecam:)

wikatka 
Ma造 Veg

Sk康: Oslo
Wys豉ny: 2013-05-04, 16:58   

pawel. napisa/a:

Odnosnie tego ja lubie nie wiem jak sie to nazywa. Nowa nazwa, kolo dawnego kina Ton (kazdy bedzie wiedzial ) na Rynku Kosciuszki (centrum) chyba Crystal lub Podlasianka. Nie wiem czy jestes wegetajnine czy weganinem ale ja tam bywam na nalesnikach i wegetajanskiej lazani. Nalesniki z Jagodami za 4.99 zl a lazania za 5.99 wiec chyba nie tak droga. Taki troszke bar mleczny tylko ze nowoczesny wiec i czytso i ladnie. Polacznie nowosci ze starym.

Hej!
Masz na mysli Podlasiak? Na Rynku Kosciuszki przy Suraskiej kolo PSS Spolem Delikatesy?
Nie jest to wegetarianski lokal, ale zawsze mozna wybrac sobie cos wegetarianskiego. Tradycyjne polskie obiady, i tanie :) Ja uwielbiam kotlety ziemniaczane z sosem pieczarkowym (ponizej 5zl) Gorzej z weganskimi daniami...

Tak wogole.... To czy jest JAKIKOLWIEK wegetarianski lokal teraz w Bialymstoku?? JAk bylam w styczniu w Galerii Bialej, to bylo jakies La Baguette zamiast Green Way'a.

Czemu w innych miastach tyle lokali sie otwiera, a tutaj nic? (a nawet sie zamykaja) :(

PS. Przylece na Podlasie w czasie wakacji, moze juz pod koniec czerwca.

Tofferina
[Usuni皻y]

Wys豉ny: 2013-05-06, 22:06   

Po czasie, ale odpowiem.

Tak, wi瘯szo嗆 atrakcji zlokalizowana jest poza miastem (Pawe cz窷 opisa, a ja od siebie dodam 安. G鏎 Grabark, Twierdz Osowiec, Biebrza雟ki Park Narodowy- zwiedzanie, sp造wy, w璠r闚ki po bagnach, noclegi w le郾icz闚ce, Targi Sztuki Ludowej itd.; je郵i kto potrzebuje mo瞠 odwiedzi Szeptuch w Orli).
A co w samym Bia造mstoku... hmm... w sumie to nic ciekawego- zale篡 od oczekiwa (g堯wnie architektura: Pa豉c Branickich, przypa豉cowe ogrody zrewitalizowane w ubieg造m roku, dzielnica Bojary, stary Ko軼i馧 Farny, Ko軼i馧 鈍. Rocha z zew. przypominaj帷y meczet, Muzeum Wojska, Muzeum Farmacji, Ratusz- a w nim Muzeum Podlaskie- okresowo organizowane jarmarki etnograf. np. ,,Jarmark na Jana") wszystko w Centrum- region ul. Lipowej i Rynku Ko軼iuszki. Tyle dla ,,ducha"- a co dla cia豉?
Mam wra瞠nie, 瞠 Bia造stok to wegetaria雟ka ziemia niczyja. By mo瞠 co przegapi豉m- ale na chwil obecn raczej nie ma w Bia造m czysto wege knajpy.
Jad這dajnia obok starego kina ,,Ton"... Macie na my郵i ten du篡 przeszklony budynek- z widokiem na Rynek Ko軼iuszki?
Mie軼i si w nim w豉郾ie taki nowoczesny bar mleczny. Czysto, jasno, tanio. Da si zje嗆 wegetaria雟ko- wega雟ko w sumie te, ale ,,biednie". Lokal jest bardzo oblegany. Studenci i wyk豉dowcy pobliskiej Medycznej, wydz. lalkarskiego, emeryci, liceali軼i, tury軼i. Pe貫n przekr鎩.
Po s御iedzku, tu za rogiem, ukryty jest drugi ,,mleczak" (za przystankiem Bia堯wny/Rynek Ko軼iuszki). Smak i ceny - przyst瘼ne.
Co jeszcze...
Tu przy Ratuszu- lodziarnio-kawiarnia ,,Bella Vita"- oferuj帷a lody bezmleczne i bezglutenowe (sorbety znaczy si 8-) ) na bazie 鈍ie篡ch owoc闚. Lody mleczne ze stabilizatorami wy陰cznie pochodzenia ro郵innego.
Ceny- 鈔ednie. Czy smacznie- nie wiem. Nie korzysta豉m- ale jest kilka os. polecaj帷ych.
Po drugiej stronie rynku Shisha Bar- je郵i kogo interesuje. Fajka, ta鎍e brzucha, kuchnia arabska- czyli raczej mi瘰nie.
Rozmaitej ma軼i dyskoteki, kluby czy inne mordownie tak瞠 skupione wok馧 Rynku Ko軼iuszki.

Przyja幡i ludzie, disco-polo w mpk-ach. Cz這wiek ledwie wystawi nog z autobusu/poci庵u a ju proponuj ,,w鏚ka/papierosy?" -g堯wnie w rejonie dworca PKP.

+ bardziej profesjonalny opis: http://www.atrakcjepodlas...bialostocki.htm
Ostatnio zmieniony przez Tofferina 2013-05-06, 22:38, w ca這軼i zmieniany 1 raz  

pawel. 
Ban!

Wys豉ny: 2013-05-07, 02:01   

Tofferina napisa/a:
itd.; je郵i kto potrzebuje mo瞠 odwiedzi Szeptuch w Orli).

Jako dziecko chore na astme rodzice wyslali mnie do szeptuchy. Podobnie moja sistre z problem obgryzania paznokci. Wlasciwie to nie pwadalem na pomysl, ale w zyciorysie to moze niezle brzmiec. "I byl u prawdziwej wiedzmy, czy czarownicy": ) Co prawda nie tylko ja bo pod chalupa caly tylm ludzi, no ale jednak: )

Tofferina napisa/a:

Mam wra瞠nie, 瞠 Bia造stok to wegetaria雟ka ziemia niczyja. By mo瞠 co przegapi豉m- ale na chwil obecn raczej nie ma w Bia造m czysto wege knajpy.
Jad這dajnia obok starego kina ,,Ton"... Macie na my郵i ten du篡 przeszklony budynek- z widokiem na Rynek Ko軼iuszki?
Mie軼i si w nim w豉郾ie taki nowoczesny bar mleczny. Czysto, jasno, tanio. Da si zje嗆 wegetaria雟ko- wega雟ko w sumie te, ale ,,biednie". Lokal jest bardzo oblegany. Studenci i wyk豉dowcy pobliskiej Medycznej, wydz. lalkarskiego, emeryci, liceali軼i, tury軼i. Pe貫n przekr鎩.

Tak tak, TO JEST DOKLADNEI TE MIEJSCE.

Tofferina napisa/a:

Przyja幡i ludzie, disco-polo w mpk-ach. Cz這wiek ledwie wystawi nog z autobusu/poci庵u a ju proponuj ,,w鏚ka/papierosy?" -g堯wnie w rejonie dworca PKP.

[/quote]

Pewnie jakies Ruskie:)

wikatka napisa/a:

Hej!
Masz na mysli Podlasiak? Na Rynku Kosciuszki przy Suraskiej kolo PSS Spolem Delikatesy?
Nie jest to wegetarianski lokal, ale zawsze mozna wybrac sobie cos wegetarianskiego. Tradycyjne polskie obiady, i tanie :) Ja uwielbiam kotlety ziemniaczane z sosem pieczarkowym (ponizej 5zl) Gorzej z weganskimi daniami...

Hej Kasia kupe lat. Mam nadzieje rodzinka zdrowa. Zadko ostatnio piszesz. Co do tematu. TAk ten lokal, nie jest wege ale co mozna innego polecic? Mi osobiscie dopuki mieso nie wisi na jakis hakach przerd nosem moze byc. Moze powininem wybierac na jakis innych zasadach ale wybirajac patrze na;

- czy obskuga jest mila
- czy jest czytso
-potem cena

ps.
Swoja droga tak samo mam chyba jak szukam mieszkania. Przedewsztskim czy ludzi tam sa mili, kutralni i spokojni. Jak dzwonie i gosc mowi "a ma pan rekondacje z ostanich dwuch lat" surwym glosem jak jakis sedzia, to ladnie dziekuje bo wiem ze nastepne mieszkanie ktos powie "zapraszma wpadnij kolego obejrzyj":)

A przeciez od tego gdzie sie mieszka zalezy jakos kilku miscy lub lat zycia. Nie rozumiem ludzi ktrzy patrza na inen czynniki niz spokoj, uptrzejmosc itp:) Tak samo w restracji jak zauwaze ze obsluga jest nie mila, wychdze nawet w trakcie posilku. To jest na moj gust najwajsze kryterium./ Rozpisalem sie moze przy okazji...

wikatka napisa/a:

Tak wogole.... To czy jest JAKIKOLWIEK wegetarianski lokal teraz w Bialymstoku?? JAk bylam w styczniu w Galerii Bialej, to bylo jakies La Baguette zamiast Green Way'a.

Czemu w innych miastach tyle lokali sie otwiera, a tutaj nic? (a nawet sie zamykaja) :(

PS. Przylece na Podlasie w czasie wakacji, moze juz pod koniec czerwca.

Kiedys byla Ananda na Warszawskiej i GOPAL na Syraksiej. Nie wiem czy pamitacie Ty lub Teofina?

ps2. No i czy heyt byl? Jesli tak jak sie podobalo?

pawel. 
Ban!

Wys豉ny: 2013-05-10, 21:31   

Tofferina napisa/a:
a ja od siebie dodam 安. G鏎 Grabark

Pamietam ze jako dziecko zrobila na mnie wrazenie. Najpierw slyszlem o niej tylko z opowiesc. ze jest "Swieta Gora" gdzie sa tysiace krzyzy ze Prawoslwani uwazaja j za swieta. ze leczy choroby itp. Choc inne wrazenie zrobila tez jakas swieta g鏎a nie pamitam nazwy gdzie drzewa rosna troszke pod ukosem co robi dziwne odczucia.

Bialstok za to ma jedem munus. Fala rasizmu i nacjnalzimy neofaszyzmu.

1. JAkies tydzien temu podlaplno dom czeczencow. Gdy ludzie uciekali mowino "Wchodzic do domu sporwatem" albo "Won do swego kraju"

http://doktorant-na-obczy...ku-won-do-domu/

2. Spalono tez Centrum Muzemaskie. (wioadmo Muzelmanie zli)
http://wiadomosci.gazeta....zulmanskim.html

3. Notrycznie dochdzi do atakow nawet na Litwinow.

4. NA HINDOSOW
http://wiadomosci.gazeta....y_incydent.html

Wczoraj spalono dom kolejnego uchoccy. Nacjanalzim ma to do siebie ze dla wyznawcow jest LOGICZNY. Bo czeczency podlzli babmy w usa np co nie? W kazdym razie to jest minus Bialegostoku.

Tofferina
[Usuni皻y]

Wys豉ny: 2013-05-17, 20:24   

pawel. napisa/a:
Wlasciwie to nie pwadalem na pomysl, ale w zyciorysie to moze niezle brzmiec. "I byl u prawdziwej wiedzmy, czy czarownicy": ) Co prawda nie tylko ja bo pod chalupa caly tylm ludzi, no ale jednak: )

Wspominaj帷 o ,,szepcz帷ej babie" nie my郵a豉m o niej jako kolejnej ,,atrakcji turystycznej" (chocia tak to mog這 wygl康a).
,,Szepcz帷e"
http://www.umb.edu.pl/akt..._w_roli_glownej

pawel. napisa/a:
Pewnie jakies Ruskie:)

nie. raczej Polacy.
BTW. uwa瘸豉bym z nadu篡waniem okre郵enia ,,ruskie"

Hate 
Mentor
Pull The Plug

Wys豉ny: 2013-05-25, 21:41   

Fajny, a nawet (nie b鎩my si tego s這wa) 鈍ietny antykwariat macie.

I blog na fb:

Tofferina
[Usuni皻y]

Wys豉ny: 2013-05-26, 14:50   

Kt鏎y?

ten na Lipowej to samo zuo. Jad do Bia貫go z jedn torb a wracaj帷 mam ju ze dwie, trzy (z ksi捫kami). Uzale積ienie. Mo瞠 nadszed czas aby te wszystkie knigi zacz望 w autobusach podrzuca

Hate 
Mentor
Pull The Plug

Wys豉ny: 2013-05-26, 15:21   

Przy g堯wnej ulicy (tak na rogu) jak sie idzie od dworca PKS na rynek. 安ietnie zaopatrzony.

I blog na fb:

pawel. 
Ban!

Wys豉ny: 2013-05-28, 00:53   

Chyba juz wiem co kupiles: )

Hate 
Mentor
Pull The Plug