Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

RegulaminRegulamin FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Poważne przewlekłe choroby a witarianizm
Autor Wiadomość
xsurawkax 
Veg nad Vegami

Wysłany: 2011-05-08, 09:40   

z niecierpliwością czekam na więcej info o dobrym wpływie surówek
a zora 81 możesz napisać ile masz lat ? i kto cie poinformował o naszej diecie?
tak z ciekawości pytam:-)

zora81 
Mały Veg

Wysłany: 2011-05-08, 23:06   

Rocznik 81 i 3 miesiace do 30-stki. W 2008r zaraziłam sie lactovegetarianizmem,ale dalej miałam złe nawyki zywieniwe,pomimo uprawiania sportu dla niepełnosprawnych. W tym roku coś wewnętrznie we mnie pękło i nagle zaczełam mówić wszystkiemu "nie". Jakieś małe odrodzenie. Rzuciłam nałogi, potem sport, przestałam ogladać tv i zaczełam poszukiwać ,czego?chyba prawdy. Doszłam do filmów z Joachim Verdin,a następnie wtrafiłam tutaj.

Aisha 
Ostoja Wiedzy
The Power of Yoga

Wysłany: 2011-07-14, 18:42   

Każdy z nas jest innej konstytucji, tj. inna dosha, czyli pierwiastek dominuje w każdym z nas. Napiszę pokrótce i zwięźle - dla niektórych witarianizm jest świetnym rozwiązaniem, zanikają choroby przewlekłe, także te psychiczne, gdyż one najczęściej wynikają z niedożywienia (mózg jest pierwszym organem, który reaguje na niedożywienie u takich osób) - szczególnie silne psychozy łatwo leczy się odpowiednią dietą w przypadkach niektórych konstytucji. Jednakże nie tak łatwo, gdyż co jednemu służy innemu może zaszkodzić i dla wielu witarianizm może wręcz stać się przyczyną choroby psychicznej (gdy dominuje w nas "wiatr" a witarnianizm jeszcze ten "wiatr" nasyca) - choroba gotowa. Dlatego też nie ma jednej odpowiedzi.
Ogólnie rzecz biorąc podobno chorób psychicznych NIE MA ;-) wynikają one z niedożywienia ciała najczęściej lub - bardzo mocnego zanieczyszczenia ciała.
Gdy wystąpi choroba psychiczna trzeba też wziąć pod uwagę stan swoich zębów - czy są zęby leczone kanałowo, jeżeli tak - trzeba usunąć, mogą być przyczyną psychozy (rozwój bakterii beztlenowych, gnilnych, które zostały w nieoczyszczonym kanale ponerwowym).
Surawka, jeżeli jesteś raw wegan możesz spróbować diety wg Gersona, ale z sokami na sokowyciskarce. Możesz spróbować TMCh - skrajnie inne spojrzenie na odżywianie. Po prostu słuchaj swojego ciała i oceń co jest dla niego najkorzystniejsze, nie kieruj się modą czy zachciankami, ale potrzebą swojego ciałą.

raman 
Łamacz Klawiatur

Wysłany: 2011-07-14, 20:33   

Hej Aisha

A jak stwierdzić, co jest naszym pierwiastkiem, hm?

To, że każdy z nas jest inny- trudno się z tym nie zgodzić.

Za to przeraziłaś mnie opowieścią o zębach leczonych kanałowo.
:siekieryzada:
Wyrywać? ! ?
:shock2: :shock2: :shock2:
But they are sure coming slow.

krzysztof
Veg Do Potęgi

Wysłany: 2011-07-15, 10:02   

WITAM :sloneczko:

Aisha napisał/a:
Każdy z nas jest innej konstytucji, tj. inna dosha, czyli pierwiastek dominuje w każdym z nas...

Ayurveda A surowa dieta : uwagi
http://www.surawka.republika.pl/Ayurveda1.htm

POZDARWIAM Z ZIELONEJ GÓRY :sloneczko: :bye:

Aisha 
Ostoja Wiedzy
The Power of Yoga

Wysłany: 2011-07-17, 09:15   

tak raman jedynym wyjściem jest wyrywać i to z oczyszczeniem kości, tj. zębodołu, w którym ząb leczony kanałowo tkwił. Są przypadki osób, także z zaburzeniami psychicznmi, oczywiście nowotworowymi również, z autoimmunoagresąi itd itp w historii których po wyrwaniu zębów leczonych kanałowo choroba (wcześniej uznawana za nieuleczalną) cofała się aż do całkowitego zaniku. Dużo o tym pisze Pitchford i Gerson - były robione doświadczenia, podczas których królikom wszczepiano pod skórę usunięty, oczyszczony i całkowicie pozbawiony (z wierzchu oczywiście) bakterii usunięty leczony kanałowo ząb (wg stomatologów - zdrowy, gdyż nie boli, na rtg brak zmian patologicznych) - w ciągu 7 dni królik umierał na tę chorobę, na którą cierpiał poprzedni właściciel zęba, a właściciel stopniowo wracał do zdrowia.

an 
Veg Do Potęgi
UCZCIWOŚĆ ponad TWA

Pomogła: 36 razy
Wysłany: 2011-07-17, 19:04   

Aisha napisał/a:
Dużo o tym pisze Pitchford i Gerson - były robione doświadczenia, podczas których królikom wszczepiano pod skórę usunięty, oczyszczony i całkowicie pozbawiony (z wierzchu oczywiście) bakterii usunięty leczony kanałowo ząb (wg stomatologów - zdrowy, gdyż nie boli, na rtg brak zmian patologicznych) - w ciągu 7 dni królik umierał na tę chorobę, na którą cierpiał poprzedni właściciel zęba, a właściciel stopniowo wracał do zdrowia.
Trudno w to uwierzyć, jeśli rzeczywiście ktoś robił takie eksperymenty na zwierzętach, to chyba powinny być one jakoś udokumentowane, a jeśli nie, to by znaczyło, że albo były one wykonane zupełnie samowolnie, albo ktoś coś zmyśla. swoją drogą jest dziwne, że człowiek żył z tym zębem, a zwierzę tak szybko by to wykończyło. Fakt, że królik jest dużo mniejszy nie przemawia do mnie aż tak bardzo, gdyż człowiek miał ten ząb w sobie dużo dłużej.

http://www.youtube.com/wa...E&feature=share Rewelacyjny wykład naukowy o wierzeniach, cudach, religii, moralności ...

.... http://www.youtube.com/wa...feature=related

Aisha 
Ostoja Wiedzy
The Power of Yoga

Wysłany: 2011-07-18, 09:13   

są dokumentacje odnośnie tych doświadczeń

an 
Veg Do Potęgi
UCZCIWOŚĆ ponad TWA

Wysłany: 2011-07-21, 00:40   

Aisha napisał/a:
są dokumentacje odnośnie tych doświadczeń

A coś więcej? :)

http://www.youtube.com/wa...E&feature=share Rewelacyjny wykład naukowy o wierzeniach, cudach, religii, moralności ...

Aisha 
Ostoja Wiedzy
The Power of Yoga

Wysłany: 2011-07-21, 08:01   

Nie jestem teraz w domu, nie pamiętam nazwiska tego lekarza, który przeprowadzał te doświadczenie z królikami. Jak wrócę do domu to przekopię książkę Gersona i Pitchforda i Ci odpiszę, podam linka, bo bez nazwiska tego lekarza - nie dam rady tego znaleźć, za dużo czasu by to kosztowało - szperanie w sieci.

krzysztof
Veg Do Potęgi

Wysłany: 2011-07-21, 10:53   

Dr. Weston Price po raz pierwszy przeprowadził ten eksperyment potwierdzając go setki razy ( także z zmielonymi suszonymi zębami ) wszystko jak najbardziej udokumentowane
Mało tego poszedł jeszcze dalej badając , który czynnik zakaźny jest silniejszy z bakterii czy toksyn .

Cytat:

Dr. Price's first case is very well documented. He removed an infected tooth from a woman who suffered from severe arthritis. As soon as he finished with the patient, he implanted the tooth beneath the skin of a healthy rabbit. Within 48 hours the rabbit was crippled with arthritis!

Further, once the tooth was removed the patient's arthritis improved dramatically. This clearly suggested that the presence of the infected tooth was a causative agent for both that patient's and the rabbit's - arthritis.

In the years that followed, he repeated this procedure many hundreds of times. He later implanted only a portion of the tooth to see if that produced the same results. It did. He then dried the tooth, ground it into powder and injected a tiny bit into several rabbits. Same results, this time producing the same symptoms in multiple animals.

Dr. Price eventually grew cultures of the bacteria and injected them into the animals. Then he went a step further. He put the solution containing the bacteria through a filter small enough to catch the bacteria. So when he injected the resulting liquid it was free of any infecting bacteria. Did the test animals develop the illness? Yes. The only explanation was that the liquid had to contain toxins from the bacteria, and the toxins were also capable of causing disease.

Dr. Price became curious about which was the more potent infective agent, the bacteria or the toxin. He repeated that last experiment, injecting half the animals with the toxin-containing liquid and half of them with the bacteria from the filter. Both groups became ill, but the group injected with the toxins got sicker and died sooner than the bacteria injected animals.

szeroko w:
"Root Canal Cover Up Exposed"
http://www.foodmatters.tv...over_Up_Exposed

Tak jak pisze Aisha odnośnie leczenia kanałowego - chodzi o focal infection theory - obecnie jest akceptowana w 100% lecz w latach 20 poprzedniego wieku było to rewolucyjne myślenie ( wiele krytyki itd.) .
http://en.wikipedia.org/w...nfection_theory
http://translate.google.p...l%26prmd%3Divns

Bardzo dobrze znają temat specjaliści od leczenia kanałowego .

POZDRAWIAM Z ZIELONEJ GÓRY :sloneczko: :bye:

Aisha 
Ostoja Wiedzy
The Power of Yoga

Wysłany: 2011-07-21, 14:55   

dziękuję Ci bardzo ;-) za podanie tego linku.
Zgadzam się w 100%, iż stomatolodzy, szczególnie chirurdzy wiedzą, iż leczenie kanałowe jest niezdrowe. Mój mąż usłyszał w gabinecie stomatologicznym od takiego chirurga właśnie, iż leczenie kanałowe jest nie do końca sprawdzone, ten lekarz nie wierzy w to, iż jest to w 100% słuszne i sam mówił, iż mimo, że pracuje zawsze podczas leczenia kanałowego pod mikroskopem nie jest w stanie gwarantować, iż oczyszczone zostały całe kanały zęba. Poza tym jest bardzo wiele przypadków obecnie, podczas których lekarze, szczególnie okuliści i laryngolodzy zalecają swoim pacjentom usunięcie wszystkich leczonych kanałowo zębów, gdy dochodzi do schorzenia, które nie ulega poprawie nawet podczas leczenia najsilniejszymi lekami sterydowymi i antybiotykami, a po ekstrakcji właśnie tych martwych bomb w jamie ustnej - wszystko się pięknie cofa i zdrowieje..

an 
Veg Do Potęgi
UCZCIWOŚĆ ponad TWA

Wysłany: 2011-07-22, 00:52   

Dzięki za infa i namiary
może w końcu dowiem się czym jest leczenie kanałowe ;) (nigdy nie miałam z takim do czynienia)

krzysztof
Veg Do Potęgi

Wysłany: 2011-07-28, 13:07   

Tak jak piszesz Aisha nic nie pomaga leczenie najsilniejszymi lekami sterydowymi i antybiotykami jeżeli organizm boryka się przewlekle z licznymi ogniskami zapalnymi.

Starej daty lekarzy ( przedwojenni i powojenni - star szkoła) dobrze o tym wiedzieli ponieważ mieli styczność z focal infection theory .
Przykładowo gastrolodzy wysyłali od razu na konsultacje dentystyczną - wyrywanie , plombowanie itp. konsultacja laryngologiczna wyeliminowanie ognisk zapalnych z rejonu twarzoczaszki i gardła oraz oraz oczywiście lewatywa , dla kobiet dodatkowo konsultacja u ginekologa-wszystko po by wyeliminować ogniska zapalne-wtedy brali pacjenta w obroty.

an napisał/a:
...Trudno w to uwierzyć, jeśli rzeczywiście ktoś robił takie eksperymenty na zwierzętach, to chyba powinny być one jakoś udokumentowane, a jeśli nie, to by znaczyło, że albo były one wykonane zupełnie samowolnie, albo ktoś coś zmyśla....

To co przeprowadzał Preston to nic w porównaniu do eksperymentów przeprowadzanych przez nazistowskich lekarzy w obozach koncentracyjnych.

Już im nie wystarczały badania na zwierzętach ( to nie to samo co na ludziach - wiedziano o tym już przed okresem obozów ) a mając możliwość dowolnego eksperymentowania na żywym ludzkim "materiale badawczym ( "obiekty doświadczalne" ) wykazywali się niebywała "pomysłowoscią" ( badania ,które przeprowadzano na zwierzętach przenoszono na ludzi ) np.: pobierano od osób cierpiących na częste zaparcia zawartość jelita grubego, ekstrahowano kondensat ( serum ) i wstrzykiwano zdrowym więźniom. Efektami były m.in.pękanie naczyń krwionośnych,zaburzenia psychiczne , wylewy krwi do mózgu , wypryski skórne itd.

Trzeba pamiętać ,że na długo jeszcze przed nazistami w Niemczech wykonywano doświadczenia na ludziach i było to coś normalnego np.w Eichbergu , zakładach dla osób umysłowo chorych .
Na zwierzętach też eksperymentowano dowolnie np.:prof. zoologii Hans Nachtsheim wyhodował wśród białych królików "szczep epileptyczny" - (zwierzęta ze skłonnościami do drgawek) itd.

POZDARWIAM Z ZIELONEJ GÓRY :sloneczko: :bye:

Dobrosułka 
Mały Veg

Wysłany: 2011-08-16, 11:05   Kilka pytań o owoce

Przede wszystkim witam Was serdecznie :-)

Jestem tu nowa i dopiero zaczynam przygodę z witarianizmem. Zaczynam od jutra, dzisiaj ruszam po zakupy :-) Przeczytałam sporo na ten temat, obejrzałam dostępne filmy, ale jeszcze jedna rzecz mnie nurtuje: otóż podejrzewam, że znakomitą większość mojego jadłospisu będą stanowić soki owocowe i owoce. Po prostu ubóstwiam świeżo wyciśnięte soki z kilku owoców. Jednak martwię się o poziom cukru. Mam sporą nadwagę (której oczywiście zamierzam się pozbyć) i jestem w grupie ryzyka zachorowalności na cukrzycę (dziadkowie mieli typ II). Czy mogę więc pić soki owocowe i jeść dużo owoców? Warzywa oczywiście też, ale w mniejszej ilości i raczej mało urozmaicone-np uwielbiam kapustę surową i kiszoną ( będę sama kisić), pomidory i ogórki, może też polubię soki warzywne, ale tak jak mówię, będzie to raczej mniejszość.

Bardzo będę wdzięczna za Wasze odpowiedzi.

I jeszcze taki mały "off" , żeby nie zakładać kolejnego wątku: jak radzicie sobie w Święta? Uświadomiłam sobie, że już za 4 miesiące Wigilia u teściów i myślę, że raczej się zdziwią moim sposobem żywienia 8-)

Pozdrawiam Was cieplutko :-)
Monika

Odpowiedz do tematu