Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

RegulaminRegulamin FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
amalgamat stomatologiczny
Autor Wiadomość
krzysztof
Veg Do Potęgi

Wysłany: 2012-04-19, 09:34   

Cześć :sloneczko:
Tosiek napisał/a:

krzysztof,
jeżeli możesz to podeślij namiary na tego forumowego dentystę.

Użytkownik jest z Łodzi.
Namiary na p.w.

:bye:

SherlockHolmes 
świerzak

Wysłany: 2013-09-02, 14:03   

Krzysztofie, otóż znalazłam Twoje wypowiedzi na forum, a ponieważ jesteś z Zielonej Góry, podobnie jak ja, może coś pomożesz. Znasz stomatologa w naszym mieście albo okolicach, który byłby przekonany do szkodliwości amalgamatu i stosował choć w głównych punktach procedurę jego bezpiecznego usuwania? Jestem załamana bezowocnością poszukiwań takowego specjalisty. Dodatkowo mam jeszcze jedno pytanko: Nie wiedząc o tej procedurze bezpieczeństwa, usunęłam dwie plomby u u zwykłej dentystki. Z jedną nie było problemów, ale po usunięciu drugiej okazało się, że dalsza część zęba jest "przebarwiona", czyli dalej to świństwo tam siedzi. Dentystka powiedziała, że jeśli miałaby usunąć tę przebarwioną część, czekałoby mnie leczenie kanałowe (a mam jeszcze 4 do usunięcia i prawdopodobnie w nich będzie ten sam problem). I co w takim wypadku? Założyła mi opatrunek czasowy, żebym poczekała z decyzją, co dalej. Wolałabym uniknąć leczenia kanałowego, więc zaczęłam szukać informacji dotyczących detoksykacji i chelatyzacji, żeby oczyścić ząb z tego świństwa naturalną metodą. Znalazłam dużo materiałów, tylko że nigdzie nie było napisane, czy te metody dotyczą tkanek stałych, takich jak kości i zęby. Usuwanie rtęci i innych metali ciężkich z tkanek miękkich jest o wiele prostsze, ale co z zainfekowanymi już zębami??? Co o tym myślisz?
Pozdrawiam

krzysztof
Veg Do Potęgi

Wysłany: 2018-01-14, 15:08   

:sloneczko:

Parlament Europejski za ograniczeniem stosowania rtęci , 15-03-2017.
http://www.infodent24.pl/...eci,106961.html
Cytat:
Stało się! Parlament Europejski przyjął rezolucję w sprawie ograniczenia stosowania w UE szkodliwej dla środowiska i ludzkiego zdrowia rtęci. Europosłowie chcą m.in. stopniowego wycofywania amalgamatowych plomb dentystycznych.

Jeszcze przed głosowaniem tekst rezolucji został nieformalnie uzgodniony pomiędzy PE a Radą UE.

Nowe regulacje miałyby zastąpić porozumienie z 2008 r. o zakazie eksportu rtęci i rozszerzyć go dodatkowo o restrykcje importu tej substancji. Parlament chce również zakazu stosowania rtęci przy produkcji rzemieślniczej (np. wytwarzaniu barometrów) oraz przy wydobywaniu srebra czy złota na niewielką skalę (rtęć wykorzystywana jest w procesie amalgamacji), a także wyeliminowania jej z procesów produkcyjnych.

Zgodnie z nowymi przepisami ze stosowania rtęci ma się powoli wycofywać sektor stomatologiczny; rtęć nadal stosowana jest do produkcji amalgamatów dentystycznych, z których robi się plomby. PE chce, żeby do 2030 r. rtęć zniknęła z gabinetów dentystycznych.

Przepisy mają także ograniczyć dopuszczalny maksymalny czas przechowywania odpadów zawierających rtęć do pięciu lat, z możliwością przedłużenia go o kolejne trzy lata w wyjątkowych sytuacjach. Komisja Europejska w ciągu trzech lat na podstawie danych otrzymanych od państw członkowskich będzie musiała przygotować spis obszarów, gdzie składowana była rtęć i które mogą być skażone.

- Rtęć jest silnie toksyczna, to jedna z najbardziej szkodliwych naturalnie występujących substancji na ziemi. Jest groźna dla zdrowia, a na jej działanie narażone są zwłaszcza niemowlęta i dzieci, które są najbardziej wrażliwe. Co więcej, związki rtęci są także w stanie przeniknąć przez łożysko do krwi płodu i uszkodzić system nerwowy oraz rozwijający się mózg płodu - komentuje niemiecki europoseł Stefan Eck ze Zjednoczonej Lewicy.

- Jeśli chodzi o dzisiejsze głosowanie, to spodziewałem się nieco bardziej ambitnego podejścia. Dobra wiadomość jest taka, że kiedy przepisy wejdą w życie to stosowanie rtęci zostanie mocno ograniczone - podkreślił.

Prace nad ograniczeniem użycia rtęci w UE trwają już od jakiegoś czasu. Co więcej, nowe regulacje mają także zamknąć dotychczasową lukę prawną pomiędzy legislacja unijną a zapisami konwencji ONZ w sprawie rtęci z 2013 r. (tzw. Konwencja z Minamaty lub Konwencja Rtęciowa). Konwencja ma na celu ochronę zdrowia ludzkiego i środowiska przed szkodliwym działaniem rtęci i związków rtęci. Jej zapisy regulują m.in. zagadnienia związane z wydobyciem rtęci, handlem produktami ją zawierającymi, emisją rtęci do atmosfery, wykorzystaniem jej w procesach produkcyjnych, czy kwestie gospodarowania odpadami zawierającymi rtęć. (PAP)

pzdr.

Odpowiedz do tematu