Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

RegulaminRegulamin FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
wege a zimne dni
Autor Wiadomość
jagodaa 
Mały Veg
miłka

Wysłany: 2009-11-21, 20:13   wege a zimne dni

na diecie bezmięsnej czuję się super, ale... bardzo mi zimno. Od razu uprzedzam: jem dużo zup, kasz, pije gorącą herbatę ze świezym imbirem. Ale generalnie mi zimno - coś ,czego nie miałam jeszcze niedawno jak owszystkożerca. Czy ktos ma pomysł, jak z tym walczyć?

Megana 
Łamacz Klawiatur

Pomogła: 2 razy
Wysłany: 2009-11-21, 20:58   

Ja marzłam od zawsze, z mięsem czy bez. Dużo imbiru, kaszmirowe skarpety, podkoszulka dla alpinistów zimowych, dwa polary, kamizelka i długa puchowa kurtka...
Najchętniej chodziłabym w narciarskim kombinezonie. Albo zapadła w sen zimowy.

krzysztof
Veg Do Potęgi

Wysłany: 2009-11-22, 11:32   

WITAJ Jagodaa :sloneczko: !!!

możesz pogrzebać w tych miejscach:

http://www.forumveg.pl/to...zima-vt1938.htm
http://www.forumveg.pl/to...ania-vt1095.htm
http://www.forumveg.pl/to...zima-vt1265.htm

POZDRAWIAM Z ZIELONEJ GÓRY :sloneczko: :bye:

Megana 
Łamacz Klawiatur

Pomogła: 2 razy
Wysłany: 2009-11-26, 22:41   

Ja pogrzebałam, ale żadnych konkretów tam w zasadzie nie ma.

raman 
Łamacz Klawiatur

Wysłany: 2010-02-07, 21:22   

wege, a zimne dni...

a ja mam pytanie o noce, zimne noce pod namiotem

puch- najdoskonalsze wypełnienie śpiworów i odzieży na naprawdę chłodne dni.

są niby-alternatywy jak np. primaloft... ale tam gdzie szukasz ciepła, nigdy nie zapomnisz o puchu...

szkoda tylko, że nie vege...

śpiwór można jeszcze ewentualnie dopchać naprawdę sporą ilością ociepliny jak np. polaguard, ale jego waga wówczas...
But they are sure coming slow.

jagodaa 
Mały Veg
miłka

Wysłany: 2010-02-08, 08:20   

Wypróbowałam... i jest mi lepiej. Moje sposoby: dużo imbiru, goździków,pieprzu cayenne, tymianku a do słodyczy cynamonu.
Herbaty z miodem , lub syropem mainowym ( moze byc z lipą). Jesli woda - to tylko bardzo ciepla, po zimnej robiło mi się zimno. Dużo gotowanych gorących potraw, a najwięcej zupek. Mało (a najlepiej w ogóle) nabaiału. w ogóle mniej surowizny - po pierwsze, duzo w niej jest teraz chmicznego paskudztwa, po drugie -ochładza.
Zastosowalam te metody - i juz jest lepiej. Mam nadzieje ze wszyscy bedziemy cieplutko sie ogrzewac przy pomocy tych metod. Bo zima nie odpuszcza jak widac.

Elizeusz 
Ostoja Wiedzy
Elizeusz

Wysłany: 2010-02-08, 18:17   

Ja jestem na 100 procent surowej diecie i nie jest mi zimno :D Uprzednio na diecie gotowanej ręce i stopy zawsze miałem jak lody. Teraz jest inaczej jeje ! Z tego co wyczytałem spowodowane jest to lepszym odżywieniem organizmu, krew żwawiej płynie po organizmie. Dodam że nie korzystam z żadnych ostrych przypraw :D Sport również świetnie działa :)

Teraz nie mam problemu z zimnem i lubię mieć otwarte okno w domu który ma grzejniki.
He he teraz nie mam tego problemu bo wynajmuję mieszkanko gdzie czasami muszę w czapce chodzić ponieważ mieszkam na parterze okna nie są szczelne a właścicielka nie zawsze dołoży do pieca :D Gdzieś na surawce jeden gość pisał że na witarianizmie jezdzi na nartach w samych slipkach bo nie jest mu zimno dobre no nie ?? :D

jagodaa 
Mały Veg
miłka

Wysłany: 2010-02-09, 07:41   

Elizeusz, a mogłbys podac mi przykłady Twojego menu - tak np na trzy dni, zebym sie zorietowala w temacie. Plis:)

Elizeusz 
Ostoja Wiedzy
Elizeusz

Wysłany: 2010-02-09, 08:12   

Tak podam :)

Rano jem 5 lub 6 jabłek 30 min przerwy i podkiełkowany owies bez łuskowy do tego trochę mielonego siemienia lnianego.

po południu zjem jabłka przerwa 30 min owies i do tego trochę orzechów włoskich.

Tak wygląda menu w moim dniu :D Teraz kwestia leży jedynie w zmienianiu owoców oraz zbóż i orzechów by zachować różnorodność jeje ! Oczywiście można tam również dodać strączkowe zamiast zbóż jak ktoś ma ochotę. To bardzo prosta dieta i bardzo odżywcza i smakowita :)

Pozdrawiam.

jagodaa 
Mały Veg
miłka

Wysłany: 2010-02-10, 08:13   

Sorki, i tak przez cały czas ? Naprawde nie masz ochoty na nic innego? Ja chyba nie dam tak rady. No i zastanwiam sie skad wziac pelnowartosciowe białko?

raman 
Łamacz Klawiatur

Wysłany: 2010-02-11, 21:29   

jagodaa napisał/a:
No i zastanwiam sie skad wziac pelnowartosciowe białko?

no z owsa i z jabłek ;)

Elizeusz napisał/a:
Rano jem 5 lub 6 jabłek

trząsł bym się po takim posiłku z zimna. ja swego czasu miksowałem, podgrzewałem i jeszcze coś z przypraw korzennych dodawałem. niestety bez skutku. Niezmiennie było mi zimno. Ale... jeszcze jakiś czas wierzyłem bardziej rewelacjom z surawki niż swojemu organizmowi. Aż przyszło lekkie przeziębienie.
Powrót do ciepłej wegańskiej kuchni i organizm szybko stanął na nogi.

Wszystko kwestią wyjątkowo indywidualną. Latem gorąco polecam wychładzające owoce i warzywa. Zimą... No cóż... Patrząc na naturę wokół nas... Trudno byłoby znaleźć zwierzęta odżywiające się świeżymi jabłkami... bo i skąd miałyby je wytrzasnąć.

Myślę, że dieta nie może być wyrwana z otaczającego świata. Nie ma jednej dobrej na 365 dni i każdą szerokość geograficzną, ale zdecydowanie polecam eksperymentowanie z własnym ciałem i obserwację wyników. Może ktoś odkryje w sobie upodobania podobne do Elizeusza.

Elizeusz napisał/a:
To bardzo prosta dieta i bardzo odżywcza i smakowita :)

2xTak 1xNie :)
No chyba, że mówimy o owocach wówczas 3xTAK :)
zresztą ble ble ble ble wszystko kwestia gustu :)

a... o tym, że mięso ma właściwości rozgrzewające od tysięcy lat doskonale wiedzieli Chińczycy. Potem narodził się weganizm :)
But they are sure coming slow.
Ostatnio zmieniony przez raman 2010-02-11, 21:32, w całości zmieniany 1 raz  

sincerity
Veg Do Potęgi

Wysłany: 2010-02-12, 01:50   

Ja walczę z zimnem metodą ciepłej herbaty, kawy (fazami), wody z imbirem. A jak stwierdził brat, gdy przyjechał na moją "syberię" - najlepsze jest mycie naczyń, wtedy jest ciepło :mrgreen:

Mój organizm ma upodobanie do frytek, makaronu i dużych ilości wina :-P Jak ja bym chciała, żeby obudził się w nim duch witariański ;)

Ostatnio zmieniony przez sincerity 2010-02-12, 01:51, w całości zmieniany 1 raz  

jagodaa 
Mały Veg
miłka

Wysłany: 2010-02-12, 08:11   

Dzieki za pomoc. Dziś zrobiłam soebie pyszności- ziemniaczek, papryka, cukinia, cukrowa cebulka - pokropiony oliwką z oliwek, posypane tymiankiem , pieprzem Cayenne, rozmarynem - upieklam w piekarniku. Super jedzonko. Polecam wszystkim:)

Elizeusz 
Ostoja Wiedzy
Elizeusz

Wysłany: 2010-02-13, 07:54   

Miksy z owoców należy podgrzać do 40 stopni nie będzie problemów. Ja jem całe owoce i zboża dokładnie gryząc dlatego w ustach doprowadzam je do odpowiedniej temperatury.

Białko zboża plus strączkowe plus orzechy.

Jem owoce zboża orzechy czy to mało :D po prostu ich nie obrabiam termicznie i jem w prostej postaci jeje! Na co miałbym mieć jeszcze ochotę sam nie wiem to jedzenie jest idealne rewelacyjne :)

Pozdrawiam .

Szanti 
Natchniony Veg

Wysłany: 2010-03-15, 13:24   

Elizeusz, a co z warzywami? Nie czujesz potrzeby zjedzenia czegoś "słonego"? (słonego w sensie niesłodkiego). Ja po kilku dniach jedzenia samych słodkości, czuję mdłości na widok słodkich potraw.
Ostatnio zmieniony przez Szanti 2010-03-15, 13:26, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu