Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

RegulaminRegulamin FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
wikipedia mięso
Autor Wiadomość
ipse_fecit 
Veg nad Vegami
vegan starter

Wysłany: 2011-06-29, 00:43   

Mogę spróbować...
Zresztą, co za problem.... google.traslator i po sprawie :-) )

Tomasz Makrela 
Veg przez duże V
pinkg pomg

Wysłany: 2011-06-29, 00:58   

No, nie zawsze. Korzystałem z ww. Translatora i internetowego słownika i napotykałem czasem na zdania, których za cholerę nie wiedziałem jak ugryźć.
Nieważne; tłumacz po swojemu, a jeśli będziesz miała jakieś wątpliwości, to podziel się z problemem na forum. Albo daj do przejrzenia gotowy tekst. Myślę, że nie brakuje tu poliglotów.

W sumie to samo dotyczy mnie. Cofam prawo, które sobie zastrzegłem. Zrobię wstęp i pierwsze dwa rozdziały, a jak będę miał jakieś wątpliwości, to poproszę was o pomoc.

ipse_fecit 
Veg nad Vegami
vegan starter

Wysłany: 2011-06-29, 01:16   

Żartowałam z tym translatorem.
Wrzucanie tam całych zdań, akapitów to upośledzanie znaczeń. Wychodzą z tego językowe koszmary, jak po Heine'm, i Medinim razem wziętymi...

Spróbuję jutro, najwyżej się poddam.

Tomasz Makrela 
Veg przez duże V
pinkg pomg

Wysłany: 2011-06-29, 01:43   

Nie, esencję idzie z Translatora wycisnąć. Przydaje się w pierwszym etapie tłumaczenia, takim zapoznawczym. Ale potem tylko słownik.

Właśnie, a propos słownika - chyba najlepiej korzystać z Infobota na GG. Wtedy nie trzeba ciągle latać z jednego okna wyszukiwarki do drugiego. Otwieramy sobie okienko rozmowy w GG - i tłumaczymy, ciągle mając przed nosem artykuł z Wikipedii.

Znacznie mniej nerwów.

Infobota znajdziemy w katalogu GG pod numerem 100. Komenda tłumaczenia z angielskiego na polski to "ap". Na przykład chcemy sprawdzić, co znaczy wyraz "dog" - to piszemy "ap dog".

Żeby było estetyczniej, warto też unikać powtórzeń. Tutaj w sukurs nam przybywa słownik synonimów - albo również wspomniany Infobot. Komenda wyszukiwania bliskoznaczników to "swb".
Ostatnio zmieniony przez Tomasz Makrela 2011-06-29, 01:49, w całości zmieniany 2 razy  

Jakub 
Guru Veg
takCZYtak,CALLmeJAK

Wysłany: 2011-06-29, 08:52   

Ja na razie zagrzebałem się w AR, ale chętnie się tym zajmę, jeśli będę miał czas...

Mam za to ważne pytanie:
pisałem w Wiki w pracy w brudnopisie, żeby mieć podgląd
wróciłem do domu, odpalam, a tam mnie przekierowuje do artykułu Etyczny problem spożywania mięsa (a powinny w podglądzie być prawa zwierząt)
Jak to możliwe? Czy każdy komputer traktowany jest osobno? Czy jestem ślepy i brudnopis ma wiele stron? (w tym, nad czym pracowałem nazwa nie brzmiała po prostu brudnopis, ale jeszcze jakies cyferki na końcu miała)
hmmmm, jestem skonfundowany odrobinę, albo nawet bardziej niż odrobinę

John Milton

Tomasz Makrela 
Veg przez duże V
pinkg pomg

Wysłany: 2011-06-29, 09:57   

Nie wiem. Ale podobno w Wikipedii nic nie ginie. Zadaj pytanie tutaj, powinni ci szybko odpowiedzieć.
Ostatnio zmieniony przez Tomasz Makrela 2011-06-29, 10:27, w całości zmieniany 2 razy  

Tomasz Makrela 
Veg przez duże V
pinkg pomg

Wysłany: 2011-06-29, 22:11   

Otrzyj łzy, Jakubie. Kłopot przypadkiem się rozwiązał.

Wszedłem właśnie do kategorii "prawa zwierząt" z naiwną nadzieją, że ktoś dodał nowy artykuł. Patrzę - i cóż tam za dziwo pod literką L?

Toż to nasza zguba!

Czemu tak się zrobiło? Wydaje mi się, że czytałem gdzieś, aby nie dodawać w brudnopisie kategoryj, póki się nie skończy artykułu. Ty dodałeś i tekst z brudnopisu czmychnął do przypisanych kategoryj.

No nic, w każdym razie artykuł istnieje nadal. Cieszę się niezmiernie.

[ Dodano: 2011-06-29, 23:23 ]
Swoją drogą szybko ci idzie ten tekścior. Pogratulować.
Nie mogę być gorszy - dziś skończę ten chędożony "wegetarianizm na świecie"; mitrężę ostatnio.
Ostatnio zmieniony przez Tomasz Makrela 2011-06-29, 22:16, w całości zmieniany 5 razy  

Tomasz Makrela 
Veg przez duże V
pinkg pomg

Wysłany: 2011-06-30, 03:38   

Krótki i przyjemny artykuł do przetłumaczenia dla jakiejś pani (albo pana, czemu nie): http://en.wikipedia.org/wiki/Meat_substitutes

O substytutach mięsa. Niech się mięsofile dowiedzą, że rezygnacja z mięsa nie oznacza konieczności jedzenia hamburgerów z samą sałatą.

Może ktoś nowy się tego podejmie? Projekt Wikipedia jest otwarty dla wszystkich.
Ostatnio zmieniony przez Tomasz Makrela 2011-06-30, 03:52, w całości zmieniany 1 raz  

Jakub 
Guru Veg
takCZYtak,CALLmeJAK

Wysłany: 2011-06-30, 05:48   

Tomasz Makrela napisał/a:
Otrzyj łzy, Jakubie. Kłopot przypadkiem się rozwiązał.

Wszedłem właśnie do kategorii "prawa zwierząt" z naiwną nadzieją, że ktoś dodał nowy artykuł. Patrzę - i cóż tam za dziwo pod literką L?

Obrazek

Toż to nasza zguba!

Czemu tak się zrobiło? Wydaje mi się, że czytałem gdzieś, aby nie dodawać w brudnopisie kategoryj, póki się nie skończy artykułu. Ty dodałeś i tekst z brudnopisu czmychnął do przypisanych kategoryj.

No nic, w każdym razie artykuł istnieje nadal. Cieszę się niezmiernie.

Dzięki. No i się wydało. Tak, za 2 dni góra będzie gotowy. Jeszcze tylko na XX i XXI wiek czekam i muszę go omediować i voila. A potem dopiero będziemy się chwalić jak już zawiśnie. Na razie, cicho sza ;-)

John Milton

arahja 
Veg Do Potęgi
jestę bucą

Pomogła: 44 razy
Wysłany: 2011-06-30, 08:52   

meat substitutes - zaklepane!
Gdybym się pogubiła w nawigacji wiki, będę Was spamować.

arahja 
Veg Do Potęgi
jestę bucą

Wysłany: 2011-06-30, 16:31   

arahja napisał/a:
meat substitutes - zaklepane!
Gdybym się pogubiła w nawigacji wiki, będę Was spamować.

Pierwsza godzina spędzona w 100% na rozkminianiu wikipedii za mną. Nie jestem bliżej umiejętności zredagowania hasła, aa!

Tomasz Makrela 
Veg przez duże V
pinkg pomg

Wysłany: 2011-06-30, 16:36   

A bardzo ci zależy na nauce? Jeśli nie, to ją olej i prześlij mi na priva po prostu przetłumaczony tekst.

arahja 
Veg Do Potęgi
jestę bucą

Wysłany: 2011-06-30, 18:30   

Dzięki za ofertę. :) Zaczęło mnie to bawić, więc wygląda na to, ze będę kontynuować. ;)

Tomasz Makrela 
Veg przez duże V
pinkg pomg

Wysłany: 2011-06-30, 20:22   

Wegetarianin, wegetarianie, wegetariański, wegetarianizm. Pełno przebrzydłych powtórzeń.

Chciałoby się wcisnąć gdzieniegdzie "jarosza", no ale wielu ludzi nie odbiera tych słów synonimicznie, więc nie będę mącić.

Dół.

Edit: W sensie, że tłumaczę teraz artykuł i mantruję tymi wegetarianami jak zacięta płyta.
Ostatnio zmieniony przez Tomasz Makrela 2011-06-30, 20:25, w całości zmieniany 3 razy  

arahja 
Veg Do Potęgi
jestę bucą

Wysłany: 2011-06-30, 20:32   

bezmięsny, niezawierający mięsa, roślinny, pochodzenia roślinnego, dieta wykluczająca z jadłospisu mięso ;) i zaś mięsne powtórzenia. trzeba balansować to jakoś.

Odpowiedz do tematu