Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

RegulaminRegulamin FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: krzysztof
2010-05-25, 15:48
80/10/10?
Autor Wiadomość
Angienatelka 
Veg nad Vegami
go raw vegan:)!

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2010-10-16, 17:27   

my z mama rowniez nie zaobserwowalysmy zmiany w zdrowiu na plus. jest tez bardoz niewygodna jak jest sie caly dzien poza domem,albo jedzie sie do kogos w odwiedziny, no i bardzo droga:) owoce teraz nie sa tanie, nawet jablka podrozaly.

ja nie uwazam, ze witarianizm jest zdrowszy od zdrowego weganizmu:) weganizm z duza iloscia surowizny jest na takim samym poziomie jak witarianizm i zdania nie zmienie.
nie traktujmy witarianizm jako lek na wszystko,bo nie na tym to polega;)

zmienily sie tez moje poglady nt. zboz. nie widze w nich nic zlego i nie uwazam,ze jest to zly pokarm dla ludzi.
Ostatnio zmieniony przez Angienatelka 2010-10-16, 17:28, w całości zmieniany 1 raz  

Poli 
Veg nad Vegami

Wysłany: 2010-10-16, 22:16   

Angienatelka ja tylko dodam, ze graham nie zyje w tropikach tylko w Anglii razem z zona, jedak sporo podróżuje ;) .
Co do zboz, ja zauwazylam,ze wyrzucenie z diety zboz duzo pomaga w trawieniu , jest wydajniejsze. Po zjedzeniu zboz zaraz pojawiaj sie problemy jelitowe u mnie.
Jak bylam mloda nic mi nie szkodzilo, w tej chwili juz tak nie jest.

Fakt ,ze na 811 bardzo ciezko przejsc zime, ale da sie przejsc. Co do chudniecia, ja ostatnio przytylam.

I uwazam, ze dieta veganska moze bylc tak samo skuteczna jak 811 pod jednym warunkiem -niska zawartosc tluszczu .
To, co jest zgubne na dietach witarianskich to ,ze ludzie jedza za duzo tluszczy.

I co rozumiesz przez stwierdzenie, ze masz oslabiony uklad pokarmowy i sledzione??I co z nerkami bylo nie tak ???Przeprowadzalas jakies badania ?

I jeszcze jedno: Co w tej chwili jadasz ?

Pozdrawiam :sloneczko:
Ostatnio zmieniony przez Poli 2010-10-16, 22:17, w całości zmieniany 1 raz  

Angienatelka 
Veg nad Vegami

Wysłany: 2010-10-16, 22:18   

duuuuzo gorsze trawienie niz mialam:) wszystko jest wyziebione przez zimne owoce
nerki mamy oslabione przez jedzenie zbyt duzych ilosci owocow.

tak, robilismy badania.

wrocilam do weganizmu:) jem chleb razowy zytni pieczony w kamiennym piecu calkowicie bio:p. Tempeh naturalny, tofu, musztarde. A do tego warzywa i owoce surowe. W niewielkiej ilosci sezam i siemie lniane. Generalnie jem baardzo malo tluszczy i bialka:) zero olejow itd.

ale tak czuje sie najlepiej. i fizycznie i psychicznie.

[ Dodano: 2010-10-16, 22:43 ]
Pozatym kochana Poli:) mieszkasz za granica, masz duzo latwiej jednak. Wiem, bo bylam m.in. w Londynie z 50 razy jak jeszcze moja siostra tam mieszkala i tam jest zdecydowanie wiekszy wybor. Polska to Polska. Druga sprawa to kwestia ile kosztuje to wszystko. 811 jest bardzo droga dieta, owoce nie sa teraz tanie
Ostatnio zmieniony przez Angienatelka 2010-10-16, 22:21, w całości zmieniany 2 razy  

krzysztof
Veg Do Potęgi

Wysłany: 2010-10-17, 11:57   

WITAJ Zabka77 :sloneczko:

Witarianizm nie jedno ma imię a dodatkowo nie musisz być na 100 % surowizny aby odżywiać się witariańsko.

Nie daj się wepchnąć w szablony , schematy.

Zobacz na tego 53-latka jak się odżywia i jak wygląda - ale to jest dobre dla niego - ma super trawienie i przyswajanie ( spożywa surowe ziemniaki , dużo awokado itd. )
http://www.forumveg.pl/di...14,30.htm#93750

Inni znowu spożywają dużo dobrej jakości owoców dojrzewających na drzewach , krzewach ....... .

Kombinacji jest nieskończona ilość .

Trzymaj się zdrowo.

POZDRAWIAM Z ZIELONEJ GÓRY :sloneczko: :bye:

Angienatelka 
Veg nad Vegami

Wysłany: 2010-10-17, 13:04   

:sloneczko: zgadzam sie z tym w 100%.
mam znajomych raw,ktorzy zajadaja sie awokado i orzechami i sa naprawde zadowoleni i zdrowi

krzysztof napisał/a:
Witarianizm nie jedno ma imię a dodatkowo nie musisz być na 100 % surowizny aby odżywiać się witariańsko.

hmm to chyba moge sie nazwac raw skoro nadal ponad 70-80% w moim jadlospisie dominuja produkty raw:))
Ostatnio zmieniony przez Angienatelka 2010-10-17, 13:05, w całości zmieniany 1 raz  

aśkaeddie
Ostoja Wiedzy
Witarianka

Wysłany: 2010-10-17, 14:01   

Według mnie weganizm to świetna sprawa, oczywiście pod warunkiem że ktoś nie jedzie na samych frytkach etc. :roll: ;)

Mi póki co witarianizm służy. :-) Co będzie potem to zobaczy się. :D Ale nie przesadzajmy i nie spychajmy wita do frutarianizmu bo odniosłam takie wrażenie przez chwilę. :roll: Oczywiście nie każdego to jest i ja to szanuję, co nie znaczy że w naszym klimacie witarianizm nie jest zdrowy. :mrgreen:

Wszystko zależy od osoby i od organizmu. :-)

Angienatelka 
Veg nad Vegami

Wysłany: 2010-10-17, 14:05   

a wiesz w ogole co to jest frutarianizm?
w szerokim pojeciu frutarianizm nie musi byc surowa dieta. frutarianizm jest swietna dieta. wiele frutarian je chleb, gotowane owoce itd. itp. ideologia tej diety polega na jedzeniu owocow, ktore powstaly przez kwiat, czyli z biologicznego pktu widzenia takze pomidorow, ogorkow, cukinii, dyni, orzechow, zboz. Frutarianie nie zadaja bolu warzywom, ktorych zerwanie zadaloby bol i usmiercilo rosline, a do takich naleza rosliny kapustne, salaty, marchew, buraki itd.

9 na 10 osob zrezygnowalo z 811 z moich znajomych raw, a mam ich naprawde duzo:)
coz,zycze powodzenia.

[ Dodano: 2010-10-17, 14:08 ]
ja uwazam, ze jedznie w naszym klimacie bananow, arubzow itd jest niezdrowe, bo to nei sa owoce, ktore rosna u nas, zrywane sa niedojrzale, zagazowane, cale w chemii:)

D.Graham zaleca jedzenie organicznych owocow, a nie wszyscy maja pieniadze by robic zakupy w organicznych sklepach codziennie. Nawet w sezonie wydawalam codziennie 50-60 zl na pokarm, by wyzywic mnie - osobe, ktora bardzo duzo trenuje (ok 4-5 godzin dziennie). Jest to dla nas zbyt duzy wydatek. A juz sie boje pomyslec ile wyniosly by koszty tak jak zaleca Graham - kupowania w zdrowej zywnosci.

Pozdrawiam :sloneczko:

żabka77 
Veg Niebanalny

Pomogła: 2 razy
Wysłany: 2010-10-18, 09:15   

Cytat:
uwazam, ze dieta veganska moze bylc tak samo skuteczna jak 811 pod jednym warunkiem -niska zawartosc tluszczu .
To, co jest zgubne na dietach witarianskich to ,ze ludzie jedza za duzo tluszczy

nie porównujmy tluszczy z diety wegańskiej do tłuszczy z diety witariańskiej- bo pierwsze to m.in. potrawy z patelni i słodycze a drugie to niewinne tłuszcze w orzechach nasionach.

nie wiem czemu czepiacie się tak tych tluszczy i popieram Krzysztofa- uważam że zjedzenie nawet 100 gr słonecznika czy siemienia lnianego nie można nazwać "zgubnym"

Angienatelka 
Veg nad Vegami

Wysłany: 2010-10-18, 09:31   

dlaczego uwazasz, ze potrawy weganskie to niezdrowe, ociekajace tluszczem potrawy ;) ? przeciez orzechy to tez weganski pokarm.

czasami irytuje mnie, ze witarianie postrzegaja swoja diete jako najlepsza na swiecie, ze nie ma nic lepszego, a wszystko inne jest 'be', albo gorzej -> gotowane jezenie to trucizna :-?
I mowie tu ogolnie do wszystkich. Ja nie uwazam, ze witarianizm jest idealna dieta.

żabka77 
Veg Niebanalny

Wysłany: 2010-10-18, 18:54   

Cytat:
dlaczego uwazasz, ze potrawy weganskie to niezdrowe, ociekajace tluszczem potrawy ? przeciez orzechy to tez weganski pokarm.

nie, ja akurat staram się nie popadać w skrajności.
tylko że sporo osób mnie tu krytykuje że mój witarianizm jest ociekajacy tłuszczem właśnie przez orzechy, nasiona i awokado. a ja staram się uzyskać od nich odpowiedz czemu tak myślą stąd dziwią mnie stwierdzenia:
Cytat:
uwazam, ze dieta veganska moze bylc tak samo skuteczna jak 811 pod jednym warunkiem -niska zawartosc tluszczu .
To, co jest zgubne na dietach witarianskich to ,ze ludzie jedza za duzo tluszczy

przede wszystkim odniosłam się do tego stwierdzenia. po prostu weganizm nie wyklucza jedzenia smażonego oraz syntetycznych słodyczy i co tu dużo mówić weganie z przysługującego im prawa do tego korzystają ;) nawet jeśli zjedzą sobie tylko co drugi, trzeci dzień tak przyrządzony obiad to już biją na głowę moją zawartość tłuszczu w diecie.

nie wiem skad te pretensje do witarian że promują akurat swoją dietę a nie inną, mnie akurat to nie boli niezaleznie od tego że 100% witarianką nie jestem ale jakoś nie odczuwam żeby ktoś mnie przez to gnębił i uważał za "be", nawet chyba nie ma zbyt wielu osób na tym forum co by mogły powiedzieć ze są 100% raw. skoro tak to jeśli kogoś to irytuje, to po prostu ta irytacja bierze się w jakimś stopniu z jego wnętrza. oczywiscie nie ma sensu promować witarianizmu za wszelką cenę, jako dietę cud i lek na wszystko ale tego typu stwierdzenia sforują akurat osoby z zerowym doświadczeniem, ktore przejrzały kilka stron w internecie i jeszcze nie wypróbowały przez dłuższy okres czasu.
Ostatnio zmieniony przez żabka77 2010-10-18, 18:56, w całości zmieniany 1 raz  

an 
Veg Do Potęgi
UCZCIWOŚĆ ponad TWA

Pomogła: 36 razy
Wysłany: 2010-10-18, 19:00   

Uwazam, ze witarianie a zwlaszcza na diecie 80-10-10 jedzá nawet za malo tluszczów (juz kiedys o tym pisalam), przypuszczam, ze przede wszystkim za malo nasyconych jak kokos.
I ciekawe jak jest u nich z omega-3 w rzeczywisstosci.

http://www.youtube.com/wa...E&feature=share Rewelacyjny wykład naukowy o wierzeniach, cudach, religii, moralności ...

.... http://www.youtube.com/wa...feature=related

żabka77 
Veg Niebanalny

Wysłany: 2010-10-18, 19:38   

mi się wydaje że mam za mało białka jak już dlatego mam w lodówce miseczkę soczewicy albo ciecierzycy i po trochu dodaję jak gdzieś mi pasuje. po prostu czuję że mam ochotę na produkty z białkiem typu rzeczy których nigdy nie byłam wielką fanką.

a co do suplementyzacji- to zależy jakie kto ma geny, czasem trzeba popoprawiać naturę bo dieta nie daje rady. ja mam słabe naczynka więc biorę suplement który je moze wzmacniać i nie chodzi o to że mi czegoś brakuje w diecie i musze to uzupełniać.

fair2003
Natchniony Veg

Wysłany: 2010-10-18, 19:52   

żabka77 napisał/a:

a co do suplementyzacji- to zależy jakie kto ma geny, czasem trzeba popoprawiać naturę bo dieta nie daje rady. ja mam słabe naczynka więc biorę suplement który je moze wzmacniać i nie chodzi o to że mi czegoś brakuje w diecie i musze to uzupełniać.

Według mnie suplementacja bezwzględnie wskazuje na to, że nasza dieta jest niewłaściwa. Ona może być chwilowym rozwiązaniem, do póki znalezienia naturalnego rozwiązania. Jednak dieta która z definicji wymaga suplementacji, jest dla mnie nie do przyjęcia.

Na naczynka spróbuj jeść suszoną jarzębinę. Jest bardzo zdrowa. Może jeszcze gdzieś zerwiesz, a jak nie to kup w Herbapolu, albo poczekaj do przyszłego roku. Podobno dobra jest też nalewka z kasztanów. Przepis znajdziesz w sieci, a kasztany w parku ;-) . Po tych dwóch przysmakach, jest duża szansa na poprawę.

Angienatelka 
Veg nad Vegami

Wysłany: 2010-10-18, 22:03   

an napisał/a:
Uwazam, ze witarianie a zwlaszcza na diecie 80-10-10 jedzá nawet za malo tluszczów (juz kiedys o tym pisalam), przypuszczam, ze przede wszystkim za malo nasyconych jak kokos.
I ciekawe jak jest u nich z omega-3 w rzeczywisstosci.

tak, ale to glownie w naszych zimnych klimatach.
w cieplych krajach to akurat nawet wskazane, ale ja sobie nie wyobrazam byc na diecie 811 przy -20 stopniach
Ostatnio zmieniony przez sincerity 2010-10-24, 12:02, w całości zmieniany 1 raz  

Jędruś 
Veg przez duże V

Wysłany: 2010-10-18, 23:53   

W innym temacie odpowiedziałem Fair2003 na ten temat
http://tiny.pl/hwh5r

Chłopak się trochę zdziwi swoją bezsuplementową dietą.

Pozdr.
Jędruś wegano-witarianin + B12
Zwolennik soku marchewkowego własnej roboty
NO :spam:
Ostatnio zmieniony przez sincerity 2010-10-24, 12:03, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu