Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

RegulaminRegulamin FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Równe prawa dla wegan, ateistów i niepijących alkoholu
Autor Wiadomość
sylwia 
Veg Do Potęgi
"ta zła"

Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2010-05-29, 18:00   

sincerity napisał/a:
Dlaczego nie można zaskarżyć czyjegoś wpierania głupot, braku otwartości na informacje. Jeśli mądrość jest dla mnie podstawowym wyznaniem, to głupota obraża moje uczucia religijne

proponuję zgłoszenie związku wyznaniowego Czciciele Mądrości i wtedy będziesz mogła zaskarżać do woli :mrgreen: tylko obawiam się, że z mądrością to trochę jak z prawdą i dupą ;)
raman, zaglosowałabym na Ciebie w wyborach :mrgreen: peace szacun.

Sklep Sail and Rock, aplinus, campus, plecaki, śpiwory, namioty

Alternatywa – cudna sprawa- można zaprzeczyć wszystkiemu; bierzesz zwykła, nudną rzecz, jak medycynę, naukę, czy edukację i tworzysz alternatywę, gdzie wszystko jest odwrotnie; normalna medycyna opiera się na badaniach, alternatywna na zgadywankach, przeczuciach i wewnętrznym głosie. To takie duchowe...

sincerity
Veg Do Potęgi

Wysłany: 2010-05-29, 18:15   

sylwia napisał/a:
obawiam się, że z mądrością to trochę jak z prawdą i dupą ;)
no to postawmy na wiedzę, ale czekaj, z wiedzą też tak może być, a jak wprowadzić precyzyjne rozróżnienie między poważnym ośrodkiem naukowym a bandą oszołomów. Właściwie weganizm też jest relatywny, bardziej ortodoksyjni weganie mogliby nie uznać tych mniej wyczulonych na procesy produkcyjne i śladowe ilości.

Ale wydaje mi się, że tu nie o to chodzi. Jeśli obrażam czyjeś uczucia religijne, to nie muszę wykazywać, że on jest PRAWDZIWIE religijny. Może nawet niespecjalnie rozumieć o co chodzi w jego wierze. Podejrzewam, że wcale nie musi być wyznawcą danej religii, żeby się na ten przepis powołać. Wystarczy że się czuje urażony i można to podpiąć pod jakiegoś boga.

alan001 
Wyższy Stan Ducha
over the rainbow

Wysłany: 2010-05-30, 12:23   

Szkoda ze to UK a nie Pol. wyjerzdzajac na wakacje w biurze turystycznym z wykrzyknikiem zaznaczyłem ze jestem laktoowowegetarianinem. Będac juz na miejscu w Barcelonie mając wersje wykupiona all inclusive widziałem sałatki z małzami, sałątki z iweprzowina sałatki z kurczakiem itp. i samo mięso, niestety nie można było już tego zmienić mimo mojego apelu u pani opiekunki, więc zostało mi znalezienie jakiegoś a'la grina weja w Barcelonie i tam się stołować, udało się nie umarłem z głodu. Po powrocie do Polski pozostało mi jedynie pÓjśc i podziękować pani, że dzięki niej i jej niekompetencji zamieniła moje wakacje w stresujący czas odpoczynku. I gdyby to była Anglia a nie "Polska", dochodziłbym swoich praw na drodze polubownej lub sądowej.

Brawo Anglia !!!
Ganja Sensibilla - Zbyt pozytywna, dlatego
zakazana

aśkaeddie
Ostoja Wiedzy
Witarianka

Wysłany: 2010-05-30, 18:22   

raman napisał/a:

a więc bracia i siostry bez niepotrzebnego zacietrzewienia żyje się zdecydowanie lżej, a poziom nazywania kogoś dziadem... ktoś w tym kraju już chyba stosował tego typu praktyki... no i najważniejsze!

Się zgadzam. :lol: Aczkolwiek osobiście sobie nie pozwolę aby mnie ktoś obrażał i moją rodzinę poprzez różne podteksty (bo nie dosłownie) i robił ze mnie debila. Jak ktoś chce wierzyć to niech wierzy tylko wara mu ode mnie i moich poglądów a to niestety już jest problem, bo... większość katolików to hmm osoby nietolerancyjne. :|

raman napisał/a:
czego do cholery chcecie od alkoholu?

:piwo:

Zdarza się. Pewnie na weselu w czerwcu sie o tym przekonam. :lol: :| Ja wódki nie tknę i nie zbliżę do swych ust za nic. :lol:

Taaa i gdyby była to Anglia to nie miałabym problemu z kupieniem wega wina! :evil: A tak to mój ulubiony alkohol mi wypadł z możliwości. :lol:

Ostatnio zmieniony przez aśkaeddie 2010-05-30, 18:23, w całości zmieniany 1 raz  

vanityy 
Veg Do Potęgi

Pomogła: 4 razy
Wysłany: 2010-05-31, 09:27   

alan001 napisał/a:
Szkoda ze to UK a nie Pol. wyjerzdzajac na wakacje w biurze turystycznym z wykrzyknikiem zaznaczyłem ze jestem laktoowowegetarianinem. Będac juz na miejscu w Barcelonie mając wersje wykupiona all inclusive widziałem sałatki z małzami, sałątki z iweprzowina sałatki z kurczakiem itp. i samo mięso, niestety nie można było już tego zmienić mimo mojego apelu u pani opiekunki, więc zostało mi znalezienie jakiegoś a'la grina weja w Barcelonie i tam się stołować, udało się nie umarłem z głodu. Po powrocie do Polski pozostało mi jedynie pÓjśc i podziękować pani, że dzięki niej i jej niekompetencji zamieniła moje wakacje w stresujący czas odpoczynku. I gdyby to była Anglia a nie "Polska", dochodziłbym swoich praw na drodze polubownej lub sądowej.

Brawo Anglia !!!

wez nie strasz, za niedługi czas lece na wakacje i juz widze moje wegan obiady :lol: ...

Można pogłaskać naszego królika i nadać mu imię. Królik ma to w dupie a państwu będzie miło

Tempeh-Starter 
Łamacz Klawiatur
aktywny zarodnik

Wysłany: 2010-05-31, 10:24   

Polecam podróżowanie samodzielnie. Odpada co prawda narodowa i ulubiona tradycja narzekania i obrzydzania sobie każdej chwili wyjazdu (tzw. "Polak ma Wakacjach") ale za to płaci się mniej i widzi więcej :mrgreen:
to na marginesie

co do dyskryminacja alkoholowej to najtrudniej jest mi sobie ją wyobrazić
chodziło by chyba o całkowity zakaz reklamy i działań marketingowych (tak jak ma być z papierosami)
bo jako niepijący mam stosunkowo prostą sprawę - po prostu nie piję i to wszystko
i nie bardzo wyobrażam sobie sytuację w której moje nie picie było by ograniczane (?)
Ostatnio zmieniony przez Tempeh-Starter 2010-05-31, 10:30, w całości zmieniany 3 razy  

alan001 
Wyższy Stan Ducha
over the rainbow

Wysłany: 2010-05-31, 13:20   

Tempeh-Starter napisał/a:
Polecam podróżowanie samodzielnie. Odpada co prawda narodowa i ulubiona tradycja narzekania i obrzydzania sobie każdej chwili wyjazdu (tzw. "Polak ma Wakacjach") ale za to płaci się mniej i widzi więcej :mrgreen:
to na marginesie

chodziło by chyba o całkowity zakaz reklamy i działań marketingowych (tak jak ma być z papierosami)
bo jako niepijący mam stosunkowo prostą sprawę - po prostu nie piję i to wszystko
i nie bardzo wyobrażam sobie sytuację w której moje nie picie było by ograniczane (?)

Madry Polak po szkodzie :roll: cóż nie mam czasu, wiec korzystam z ofert biur :] ale teraz sie wycfanie i nie wykupie wyzywienia :P
Ganja Sensibilla - Zbyt pozytywna, dlatego
zakazana

aśkaeddie
Ostoja Wiedzy
Witarianka

Wysłany: 2010-05-31, 16:00   

to na marginesie

LOL Taaa Polacy kochają narzekać. Ale czasami wycieczka w grupie wychodzi taniej. ;) A dla wielu ma to znaczenie, zwłaszcza jak chcą coś zobaczyć z przewodnikiem lub są za leniwi żeby sami się szwendać po obcym kraju i zwiedzać. :lol:

Ojj istnieje. I sprawa jest prosta bo sie pije albo nie, ale grono ludzi znowu osądzi na podstawie "bo nie pije, bo nie poje z NAMI" lub że "w ogóle nie PIJE. jak tak można?" :roll: Ja tam czasami wypiję bo lubię, ale mam tzw. ograniczenia alkoholowe i nie mam na myśli wega tylko że np. wódki nie piję bo nie mogę :| A wszyscy zawsze chlają wódę...
Poza tym jeśli wszyscy dookoła piją a Ty nie, bo nie chcesz, nie masz ochoty lub jeśli NIGDY nie pijesz to jest przylepiana łatka i w większości praktycznie z buta jest się wypchanym poza daną grupę... :roll:
Mi co prawda lata czy ktoś tak robi czy nie, ale w pewnych środowiskach gdzie przeważa w 99% picie to można mieć przerąbane zwłaszcza jeśli ta dana osoba nie ma możliwości bycia w innym towarzystwie a do tego jest osobą która nie czuje się dobrze jako outsider i samotnik. ;)
Z tym jest tak samo jak z ateizmem czy wega/wege ;) :lol:

Tempeh-Starter 
Łamacz Klawiatur
aktywny zarodnik

Wysłany: 2010-05-31, 20:10   

ja to mam całkiem konkretny powód do wcale-nie-picia ;) , jestem trzeźwym alkoholikiem
ale ty piszesz o obyczaju a tego raczej litera prawa nie reguluje
a w przytaczanym tekście chodzi o kwestie prawną dyskryminowania...

aśkaeddie
Ostoja Wiedzy
Witarianka

Wysłany: 2010-05-31, 20:37   

W takim towarzystwie nie jest trudno o dyskryminację ;) Jeśli ktoś kogoś nie akceptuje i nie toleruje jego wyboru to tylko mały kroczek dzieli od dyskryminowania... :-?

Smoczyca 
NieVeg
Bloody Murderer

Wysłany: 2010-06-07, 14:55   

To po kiego grzyba przebywać z takimi ludźmi?

Albo Cię znają, lubią i rozumieją (a przynajmniej szanują), albo nie ma co się przejmować i tłumaczyć. "Nie, bo nie chcę, kropka."

aśkaeddie
Ostoja Wiedzy
Witarianka

Wysłany: 2010-06-07, 17:55   

Smoczyca napisał/a:
To po kiego grzyba przebywać z takimi ludźmi?

Albo Cię znają, lubią i rozumieją (a przynajmniej szanują), albo nie ma co się przejmować i tłumaczyć. "Nie, bo nie chcę, kropka."

Rozumiem Twoje podejście bo sama taka jestem, jak coś komuś sie nie podoba to won i tyle. :roll: :lol:

Ale są osoby o słabszym charakterze które nie potrafią sobie tak łatwo poradzić z wrogim zachowaniem innych osób. :-?

I wierz mi że np. jak sie mieszka w akademiku to ciężko się odseparować i żyć własnym życiem, chodzić własnymi ścieżkami. Chociaż co ja mówię, ja właśnie tak robię. :megapolew: No ale nie każdy to ja i nie każdy to Ty. ;) :D

Odpowiedz do tematu