Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

RegulaminRegulamin FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
po przejściu na wegetarianizm/weganizm zmieniło się
Autor Wiadomość
aśkaeddie
Ostoja Wiedzy
Witarianka

Wysłany: 2011-01-23, 00:26   

Po 6 latach wegetarianizmu i szukaniu w sieci różnych info m.in. na tym forum przeszłam na weganizm. I to był wspaniałe. Dlaczego ja głupia tyle lat zwlekałam? :roll: Kilka miesięcy wega i przeszłam w październiku na witarianizm. :mrgreen: Wspaniałe decyzja, nadal gotuję wega i np. w święta jadłam warzywa na parze, w styczniu zdarzyło mi się zjeść prażone orzeszki ziemne. :lol: W niedalekiej przyszłości przejdę na 100% raw w całej rozciągłości czasowej a nie tak jak teraz z chwilowymi przerwami. :lol:
Nie przejmuję się gadaniem innych, robię swoje. Największe plusy: moje cera w końcu zaczęła wyglądać normalnie i nie mam comiesięcznego problemu. :mrgreen:

Ostatnio zmieniony przez aśkaeddie 2011-01-23, 00:27, w całości zmieniany 1 raz  

alexxxanderka 
Natchniony Veg
Gaduła z głową :P

Wysłany: 2011-01-23, 09:05   

U mnie zmieniło się wiele :) I nie będę siać tu żadnej propagandy^^ Zdecydowanie zniknęły moje problemy jelitowe, cera się polepszyła, a samopoczucie podskoczyło w górę :) Niestety przybrałam z 3 kg, ale to efekt tego, że odkryłam bezmiar przepisów na wegańskie ciasta ^^

vieslav 
Pilny Veg

Wysłany: 2011-03-13, 18:14   

Wegetarianinem jestem od jakiegoś miesiąca, ale już zauważyłem:
+ duża poprawa samopoczucia
+ zniknęły problemy z przewodem pokarmowym
+ spadek masy ciała (mam nadwagę)
- bóle głowy
- zmniejszenie krzepliwości krwi

Tantra 
Łamacz Klawiatur

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2011-03-13, 18:55   

vieslav napisał/a:
bóle głowy

Hm, to chyba efekt uboczny odtruwania organizmu;)- przetrwasz, pamiętaj o świeżym powietrzu!:)
O krzepliwości krwi- już gdzieś ktoś Ci dobrze radził na tym forum (wit. K); ja tylko dodam: moja matka miała ten sam problem, wiedziałam, że w końcu to może się skończyć anemią, więc radziłam jej jeść buraczki (pamiętam to jak przez mgłę, to było naprawdę dawno;))- otóż tak pamietam, że one działają krwiotwórczo, ale czy mają zdolność zagęszczania krwi, nie pomnę... Chyba nie... Ale Ci nie zaszkodzą, wręcz przeciwnie;)

an 
Veg Do Potęgi
UCZCIWOŚĆ ponad TWA

Pomogła: 36 razy
Wysłany: 2011-03-13, 19:17   

vieslav napisał/a:
Wegetarianinem jestem od jakiegoś miesiąca, ale już zauważyłem:
:-? :roll:
nawet nie byłeś do końca wege, a gdyby nawet, to miesiąc to za mało żeby przypisywac cos wegetarianizmowi
Co do reszty - to jak juz napisano
bóle glowy czy inne objawy somatyczne moga tez wynikać ze stresu - obaw (nawet gdzies głęboko skrywanych) przed wpływem nowej diety na organizm

jak dobrze sobie przypominam, to tłuszcz rybi (albo inaczej omega-3) rozrzedza krew, ale to chyba cos troche innego niz sama krzepliwość
a z ciekawości - co jesz?

http://www.youtube.com/wa...E&feature=share Rewelacyjny wykład naukowy o wierzeniach, cudach, religii, moralności ...

.... http://www.youtube.com/wa...feature=related
Ostatnio zmieniony przez an 2011-03-13, 19:18, w całości zmieniany 1 raz  

vieslav 
Pilny Veg

Wysłany: 2011-03-13, 20:07   

Cytat:

nawet nie byłeś do końca wege, a gdyby nawet, to miesiąc to za mało żeby przypisywac cos wegetarianizmowi

Od miesiąca wcale nie jem mięsa, od stycznia ograniczałem, jedząc właściwie tylko kurczaka, innego nie tykałem. Było to związane z moją dietą białkową, ale miesiąc temu stwierdziłem, że całkowicie zrezygnuje z mięsa i zobaczę, jak to jest być wege.
Cytat:

Hm, to chyba efekt uboczny odtruwania organizmu;)

Też mi się tak wydaje.
Cytat:
a z ciekawości - co jesz?

Nabiał (z wyłączeniem mleka, które pije bardzo rzadko i sera żółtego), jajka, wszelkie warzywa oraz głównie dania sojowe, bardzo rzadko pieczywo (od okazji do okazji), makaron, ryż. Dopiero zaczynam więc mam ubogi jadłospis. Umiem i lubię gotować, jeśli zdobędę nowe umiejętności i okaże się, że same warzywa nie dadzą człowiekowi umrzeć to być może przejdę na weganizm. Do tego jeszcze długa droga, ale zauważyłem, że warzywa to jest coś, co mój przewód pokarmowy toleruje najlepiej.
Cytat:

jak dobrze sobie przypominam, to tłuszcz rybi (albo inaczej omega-3) rozrzedza krew, ale to chyba cos troche innego niz sama krzepliwość

Nigdy nie jadłem dużo ryb, właściwie teraz nie jem wcale, ale zawsze miałem bardzo dobrą krzepliwość (nawet czasem za wysoką), a od kiedy zmieniłem dietę mam z tym problem.
Ostatnio zmieniony przez vieslav 2011-03-13, 20:14, w całości zmieniany 2 razy  

Agacik 
Mały Veg

Wysłany: 2011-03-13, 20:13   

Po wielu próbach od nowego roku przeszłam na wegetarianizm, myślę że w miarę świadomie podchodzę do swojego odżywiania (może mi się wydaje) w każdym razie 1-wszy miesiąc był fenomenalny (może to efekt autosugestii)lekkość, waga, poczucie dobrego wyboru itp. Ale ostatnio czuję się paskudnie, jestem okrutnie rozdrażniona, depresyjna, płaczliwa i smutna, może to efekt aury pogodowej, może problemy zew., może dieta- nie wiem dokładnie co, ale człowiek się zastanawia. W każdym razie wracając do tematu:)zmiana diety jeszcze bardziej podbiła moją dociekliwość i zainteresowanie, więcej zgłębiam, generalnie wegetarianizm mnie wkręcił i rozkręcił, odkryłam nowe smaki, kwestie, drogi, ludzi, coś innego i po prostu.
A to że ludzie gadają, to nic wielkiego, bo ludzie zawsze gadają, ale jak to się określa "między bogiem a prawdą" tu gadają ale ci co bardziej refleksyjni to temat sprawdzą:), bo dlaczego nie:)

plebejusz 
Mały Veg

Wysłany: 2011-03-13, 20:27   

Jedz więcej surowych warzyw, szczególnie zielonych + owoce. Zieleninę najlepiej codziennie. Ogrom witaminy K (na krzepliwość krwi) i wielu innych. Jadłem bardzo podobnie (no, może więcej żółtego sera i pieczywa) i po jakimś czasie przestało mi to służyć, dopóki nie włączyłem większej ilości surowizny do jadłospisu. Teraz powoli przechodzę na witarianizm, ale to już inna bajka :)
Co do mnie, wegetarianizm był pierwszym krokiem na mojej ścieżce duchowego rozwoju i nie widzę zupełnie powrotu do jedzenia mięsa - przeciwnie, drążę dalej ten temat, jak już wyżej wspomniałem.
Zmieniły się moje zainteresowania, zmniejszyła się moja agresja na korzyść większej empatii wobec świata i wszelkiego stworzenia, staram się żyć z coraz mniejszą szkodą dla środowiska.. Mógłbym tak jeszcze wymieniać, ale po co - myślę, że wszyscy mnie rozumiecie.

Edit: oczywiście mój post odnosił się do posta vieslava.
Ostatnio zmieniony przez plebejusz 2011-03-13, 20:27, w całości zmieniany 1 raz  

an 
Veg Do Potęgi
UCZCIWOŚĆ ponad TWA

Wysłany: 2011-03-13, 20:52   

vieslav - prawdopodobnie jesz za duzo białka - nabial jajka i głównie dania sojowe...

Ogranicz te przetwory sojowe, bo z tym nie mozna przesadzac. A nabiał najlepiej tylko taki ktory zawiera probiotyki - naturalne jogurty, lub chudy twaróg z naturalnym jogurtem czy kefirem

Wyłączając mięsne produkty wylączyłes byc moze takze te zawierające witamine K, a nie włączyłes więcej zielenin,
wit. K - zieleniny (szpinak), orzechy włoskie, pomidory + flora bakteryjna jelit

http://www.youtube.com/wa...E&feature=share Rewelacyjny wykład naukowy o wierzeniach, cudach, religii, moralności ...

vieslav 
Pilny Veg

Wysłany: 2011-03-13, 22:02   

Cytat:
naturalne jogurty, lub chudy twaróg z naturalnym jogurtem czy kefirem

To jem dość często; moje ulubione szybkie i smaczne kolacje :) .
Przyglądam się tabelom kaloryczności i stwierdzam, że mięso, które jadłem (w szczególności ulubiony kurczak) ma bardzo dużo witaminy K. No i jeszcze pieczywo, z którego zrezygnowałem. Na pocieszenie - często jadam ryż brązowy, który również ma dość dużą zawartość tej witaminy, otręby, brokuły często jadam, a też mają sporo tej witaminy. Pewnie chodzi o ilości - jednak mięsa jadałem więcej, teraz ograniczam się z porcjami. Skupię się na dostarczaniu tej witaminy i zobaczymy, jakie będą efekty.

mania^^ 
Veg Dojrzały
mania^^

Wysłany: 2011-03-13, 22:22   

Co u mnie się zmieniło?

-przestałam tyć
-zmieniłam się ja. tylko nie wiem czy to kwestia bycia vege, czy upływu czasu. zanim zostałam wegetarianką, byłam zestresowana i pedantyczna. musiałam wszystko mieć zrobione idealnie. cały czas myślałam o obowiązkach. teraz wolę zajmować się sprawami mnie interesującymi. zmieniły się moje wartości. generalnie, czuję, że żyję w innym świecie.
-zrobiłam się mniej agresywna, bardziej odizolowana od tych wszystkich życiowych "brudów"
-no i już nie urywam bezmyślnie listków :D

vieslav 
Pilny Veg

Wysłany: 2011-03-14, 22:25   

No i mam rozwiązanie swojego problemu: nikt nie wspomniał, że witamina K rozpuszcza się w tłuszczach. Co z tego, że przyswajam mniej więcej dzienną normę skoro organizm nie może jej właściwie spożytkować...

an 
Veg Do Potęgi
UCZCIWOŚĆ ponad TWA

Wysłany: 2011-03-14, 22:43   

vieslav napisał/a:
No i mam rozwiązanie swojego problemu: nikt nie wspomniał, że witamina K rozpuszcza się w tłuszczach. Co z tego, że przyswajam mniej więcej dzienną normę skoro organizm nie może jej właściwie spożytkować...
To sie wydaje oczywistą oczywistością :roll: że nikomu nie przyszło do głowy wspominac o tym ;p

Ostatnio zmieniony przez an 2011-03-14, 22:48, w całości zmieniany 2 razy  

sincerity
Veg Do Potęgi

Wysłany: 2011-03-18, 09:59   

vieslav napisał/a:
okaże się, że same warzywa nie dadzą człowiekowi umrzeć to być może przejdę na weganizm
:mrgreen:

mania^^ napisał/a:
-no i już nie urywam bezmyślnie listków :D
Też tak mam. I krzywo patrzę na tych urywających;) Ciekawe czy to zasługa wegetarianizmu.

Ostatnio zmieniony przez sincerity 2011-03-18, 10:00, w całości zmieniany 1 raz  

mary 
Mały Veg

Wysłany: 2011-03-21, 17:23   

Czy ja wiem? Dużo się nie zmieniło raczej.

Z minusów to głupie teksty rodziny typu "uważaj, tam może być żelatyna!" nawet gdy sięgam po banana i szydzenie ze mnie na różnego typu rodzinnych imprezach (chociaż w zasadzie już się na nich nie pokazuje, bo mam tego dosyć).

A z plusów to na pewno lepiej się czuję sama ze sobą ;)

Odpowiedz do tematu