Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
po przejściu na wegetarianizm/weganizm zmieniło się
Autor Wiadomość
Jarzyn 
Pilny Veg
Heretyk :)

Wysłany: 2014-06-27, 07:20   

No właśnie ja to wszystko czytałem o b12, (ale sprawdzam to na sobie - autodiagnoza ) i że ogólnie są braki u wegan, dlatego ten jeden argument przegrywa w polecaniu innym diety wegańskiej :/

Ja chcę optymalnej diety, więc najwyżej cofnę się do wegetarianizmu, skoro jest bezpieczniejsza. Jak kiedyś jadłem po 4 porcje mięsne, to jakiś kefir czy jajko od czasu do czasu... trudno. Poza b12 są jeszcze inne braki jak wit D, wapń.

A na blogu to opierałem się różnymi stronami z netu (często sprzecznymi) zawsze można poprawić i jak jest więcej jakichś błędów, to czekam na krytykę :)
Jednym z takich sprzeczności jest to że mięso (które zawiera b12) wytwarza chorobotwórczy śluz i złą mikroflorę jelita.
Ale mimo wszystko czuję się o wiele lepiej na wege niż kiedyś i to jest najważniejsze :)

powsinoga 
Veg przez duże V

Wysłany: 2014-06-27, 09:17   

Jarzyn napisał/a:
A na blogu to opierałem się różnymi stronami z netu (często sprzecznymi) zawsze można poprawić i jak jest więcej jakichś błędów, to czekam na krytykę

Z tego, co widzę, wszystkie tamtejsze notki to pseudonauka. A w polecanych blog Jarka Kefira, największego oszołoma w necie.

Wyżej powoływałeś się na Tombaka, znanego szarlatana.

Jeśli chcesz mieć rzetelny obraz świata, to poczytaj, na czym polega metodologia naukowa, jak odróżnić naukę od pseudonauki itd.

Jarzyn 
Pilny Veg

Wysłany: 2014-06-28, 06:06   

dzięki temu szarlatanowi (i również nie we wszystkim co pisał trzeba wierzyć, ja czerpię z różnych źródeł po kawałku i wiele rozdziałów znalazłem potwierdzenie w necie, choćby oczyszczanie wątroby, czy WEGETARIANIZM) pozbyłem się wysypki z rąk... :/ po 15 latach odwiedzania lekarzy i smarowania sterydami. Po "krzyżowej alergii pokarmowej" jaką mi wmawiali alergolodzy (kazali nie jeść surowizny, a i tak nic nie pomagało), to jest twoja nauka????
Teraz nic nie biorę i wpieprzam tyle surowizny ile tylko chcę.
Być może jednym pomógł, jednym zaszkodził (bo może jedni są zbyt chorobliwi albo nie potrafią czytać) - każdy stosuje kuracje na własne ryzyko.
Ze względów genetycznych (celiakia) dla własnego bezpieczeństwa odstawiam jedynie produkty glutenowe.

A u kefira poczytałem o mięsie/nabiale że wywołują efekt narkotyczny itp i o pozytywach diety wege. Też się z tym nie zgadzasz? Nie mówię o innych artykułach, ale nie we wszystko przecież trzeba wierzyć, w co sobie tam napisze.

Kolejna herezja o B12 LINK

Więc wg mojej pseudo nauki, trzeba regularnie pościć, wtedy z jelita grubego pożeramy własne g...o
Ps.: niektórych prawda w oczy kole. Szczególnie lekarzy, którzy tracą przez szarlatana pana T. pacjentów. Inny przypadek Twojej medycznej nauki to biały język, który też w tamtym czasie miałem - lekarz przepisał jakąś tam maść do smarowania, a moja pseudonauka przepisała leczenie grzybicy jelita grubego. Powodzenia, z takimi "lekarzami".

Mnie tam jest dobrze na wege i nie chcę się z nikim sprzeczać. Blog poparty jest pseudoźródłami i moimi obserwacjami.
Ostatnio zmieniony przez Jarzyn 2014-06-28, 06:07, w całości zmieniany 1 raz  

Tequilla 
Veg Do Potęgi
wujek dobra rata

Wysłany: 2014-06-28, 06:15   

Jarzyn dowody naukowe, a konkretne decyzje lekarza to dwie różne sprawy. Lekarz kieruje się jakimiś przesłankami - dobrymi lub złymi, lekarz również może być gorszy, lepszy lub całkiem beznadziejny. Brak b12 w roślinach to akurat niepodważalny fakt. Suplementacja tego jednego składnika naprawdę aż tak nie boli przy wszystkich pozytywach jakie daje ci weganizm.
Ale oczywiście zrobisz, jak uważasz.

cat bless you

Jarzyn 
Pilny Veg

Wysłany: 2014-06-28, 06:33   

No niestety, musiałem się leczyć na własną rękę ;/ w sumie coś za coś, więc kupię b12 dla świętego spokoju :)

powsinoga 
Veg przez duże V

Wysłany: 2014-06-28, 12:08   

Jarzyn napisał/a:

dzięki temu szarlatanowi (...) pozbyłem się wysypki z rąk

1. Tego nie możesz wiedzieć.
2. Nawet gdyby ci faktycznie pomógł, nie zmienia to faktu, że jest szarlatanem o znikomej wiedzy medycznej, do tego łżącym na temat swojego wykształcenia. Twierdzenia w rodzaju "sok z marchwi ma strukturę i skład podobny do ludzkiej krwi, tylko zamiast atomu żelaza występuje atom magnezu" totalnie go dyskwalifikują jako znachora, bo już dziecko w podstawówce wie, że w marchwi nie ma białych i czerwonych krwinek.

Jarzyn napisał/a:
to jest twoja nauka????

1. Nie wiem, czy to jest moja nauka. Wielu lekarzy udziela rad niezgodnych ze stanem nauki.
2. Pratchett pozdrawia.

Jarzyn napisał/a:
A u kefira poczytałem o mięsie/nabiale że wywołują efekt narkotyczny itp i o pozytywach diety wege. Też się z tym nie zgadzasz?

1. Też się z tym nie zgadzam. Na jakie badania naukowe powołał się imć Kefir odnośnie tego efektu narkotycznego?
2. Kefir chyba jednak wegetarian nie lubi.

Jarzyn 
Pilny Veg

Wysłany: 2014-06-29, 08:00   

To już za bardzo się czepiasz szczegółów ;) mnie nie obchodzi kefir, tylko jego artykuł o wege (efekt narkotyczny, jeśli musisz coś zjeść, by poczuć się lepiej, można to na sobie odczuć), on nie jest żadnym moim mentorem, żeby się trzymać każdego słowa i każdego innego artykułu. A co do wegetarian to może i ma racje, skoro są zbyt idealistyczni? Nie każdy człowiek przejdzie ci na wege, bo ty przeszłaś, i nie każdy mięsożerca jest zły. Jeżeli przedstawiasz taki obraz weg(etari)anki, to ja się odłączam.

A co do wysypki, (nie wiem jakie ty tam przeszłaś choroby, czy może w ogóle jesteś zdrowa), to nie zdajesz sobie sprawy z ciągłego swędzenia i drapania, braku skóry na dłoniach, pękających bąbli, jak maść pomogła zneutralizować jedno miejsce, to wysypka pogłębiała się tam, gdzie nie smarowałem na skórze.
Więc skąd to mogę wiedzieć? Niezdrowa dieta (lekarze/dietetycy/ i profesorowie zalecają jedzenie mięsa, łączenie pokarmów z dwóch grup i słodyczy, jako źródło energii) prowadzi do odkładania kamieni kałowych i wątrobowych i oczywiście pasożytów.
Tombak mi o tym uświadomił, co się w organach znajduje i jak to funkcjonuje, ale skoro nei czytałaś jego książki, to czemu się wypowiadasz? Z innego bloga, bo ktoś napisał że to szarlatan. :mrgreen: A co w marchewce nie ma składników, które są potrzebne do produkcji krwi? Bo pewnie o to chodziło Tombakowi, ale ktoś wybitnie mądry zauważył, że przecież w marchewce nie ma krwinek, to cała książka kłamie.

Skoro czegoś nie wiesz, to sobie więcej o tym poczytaj , a nie wciskaj tu pratchetów czy innych cytatów, które nie mają żadnej podstawy.

powsinoga 
Veg przez duże V

Wysłany: 2014-06-29, 09:32   

Jarzyn napisał/a:
(efekt narkotyczny, jeśli musisz coś zjeść, by poczuć się lepiej, można to na sobie odczuć)

Taki "efekt narkotyczny" wywołują w zasadzie wszystkie potrawy, które bardzo lubimy i do których jesteśmy przyzwyczajeni. Nie muszą składać się z mięsa.

Jarzyn napisał/a:
A co do wysypki, (nie wiem jakie ty tam przeszłaś choroby, czy może w ogóle jesteś zdrowa), to nie zdajesz sobie sprawy z ciągłego swędzenia i drapania

Zdaję, miałam kiedyś świąd pochwy.

Jarzyn napisał/a:
Niezdrowa dieta (lekarze/dietetycy/ i profesorowie zalecają jedzenie mięsa, łączenie pokarmów z dwóch grup i słodyczy, jako źródło energii)

Nic mi nie wiadomo o tym, aby jedzenie mięsa - białego i z umiarem - było niezdrowe. Byłabym wdzięczna za stosowne badania. Słodyczy dietetycy nie zalecają. Nie wiem, o co ci chodzi z grupami.

Jarzyn napisał/a:
... prowadzi do odkładania kamieni kałowych i wątrobowych i oczywiście pasożytów

Nie linkuj mi do zdjęć gówna, tylko do badań. Podaj np. badanie, z którego wynika, że łączenie pokarmów z dwóch grup (?) prowadzi do kamieni kałowych, wątrobowych i oczywiście pasożytów.

Jarzyn napisał/a:
Tombak mi o tym uświadomił, co się w organach znajduje i jak to funkcjonuje

Tombak ci zaserwował wymysły, które łyknąłeś na słowo harcerza.

Jarzyn napisał/a:
ale skoro nei czytałaś jego książki, to czemu się wypowiadasz?

Bo znam cytaty z jego książki.

Jarzyn napisał/a:
A co w marchewce nie ma składników, które są potrzebne do produkcji krwi?

Pewnie są, ale nie taka była teza Tombaka.

Jarzyn napisał/a:
Skoro czegoś nie wiesz, to sobie więcej o tym poczytaj

Dziękuję. Ale ta książka nie zawiera żadnych źródeł. Więc skąd mam wiedzieć, że Tombak nie ssie z palca? Jak wspomniałam: Tombak zaserwował ci wymysły, które łyknąłeś na słowo honoru. Wbrew zasadzie "nadzwyczajne twierdzenia wymagają nadzwyczajnych dowodów", wysunął wiele rewolucyjnych tez, ale kwitów nie dostarczył żadnych. Co go dyskwalifikuje.

Tylko przeleciałam książkę wzrokiem, a tu takie kwiatki. Tombak wyznaje astrologiczną dermatologię. Cytat:

Cytat:
Bez wątpienia, gwiazdy mają duży wpływ na stan naszej skóry. Ale nie mniejsze znaczenie ma stan układu pokarmowego i jelita grubego. I dlatego, niezależnie od tego pod jaką „gwiazdą” urodziliście się, co jakiś czas oczyszczajcie organizm, szczególnie jelito grube i wątrobę. Inaczej mówiąc, polegaj na gwiazdach, ale sam nie zaprzepaść sprawy.

Ponieważ wszystkie procesy fizjologiczne organizmu są w ścisłej zależności od wpływu Słońca i innych planet (mam na myśli rytmy kosmiczne), ludzie urodzeni w różnych porach roku mają charakterystyczne symptomy stanu ich skóry. Mówiąc prościej, dla każdego znaku zodiaku charakterystyczne są określone zmiany skóry.

Zobaczmy, co pisze na temat mojej skóry.

Cytat:
Ryby

Skóra Ryb jest wrażliwa i często ma skłonności do obrzmień i alergii. Nawilżać skórę najlepiej maseczkami z marchwi, poziomek, ogórków, winogron. Do oczyszczenia skóry
wskazane są napar z szałwi, piołunu. Dobry masaż twarzy i całego ciała pozwala Rybom utrzymywać skórą w dobrym stanie.

Następnym razem jak mnie złapie świąd pochwy, to sobie zrobię maseczkę z poziomek. A błąd ortograficzny w słowie "szałwii" sporo mówi o jakości wydawnictwa i pośrednio samej książki.

Powiedz szczerze: naprawdę traktujesz poważnie wyznawcę astrologii?
Ostatnio zmieniony przez powsinoga 2014-06-29, 09:41, w całości zmieniany 4 razy  

Jarzyn 
Pilny Veg

Wysłany: 2014-06-29, 14:45   

Znowu te czepianie szczegółów :) Chyba wcześniej napisałem, że z książki Tombaka wychwyciłem ważniejsze rozdziały o zdrowiu niż marchewka czy gwiazdy. W ogóle tam jest więcej takich przykładów, chcesz to się z tego śmiej 8-)

Tu masz coś o tworzeniu się kamieni link

świąd pochwy to również przerost Candidy, no ale pewnie zalejesz mnie jakimiś faktami i cytatami, że wiesz lepiej. Spoko, ja nie miałem takiego problemu więc się nie wypowiem nic więcej.

Czy można się uzależnić od kapusty? Albo od innych warzyw? A może to Candida chce cukru, jedzenia śmieciowego (konserwanty) albo mięsa (z którego powstaje śluz).

Cytat:
Nic mi nie wiadomo o tym, aby jedzenie mięsa - białego i z umiarem - było niezdrowe. Byłabym wdzięczna za stosowne badania. Słodyczy dietetycy nie zalecają. Nie wiem, o co ci chodzi z grupami.

Tombak własnie zaleca 1-2 razy w tyg jeść mięso.
To pewnie zaś zależy na jakiego dietetyka trafisz. A i jest różnica, jeśli ktoś je codziennie mięso, a raz na tydzień. Wtedy nie powinien odczuć skutków, bo organizm sobie poradzi. Ale i tak trawienie mięsa kosztuje organizm dużo energii i go zakwasza. Po za tym jest różnica między zdrowym kurczakiem, który się wybiegał po łące (chociaż i tak zjadasz z mięsem jego strach), a tym z rzeźni, naszpikowany antybiotykami.
Mi chodziło o grupę węglowodanową i białkową wg diety rozdzielnej. No i masz kolejny wątek do bojkotowania :) w książce Tombaka to było. (Przecież wszystko trafia do żołądka, to jaka jest różnica, wszystko naraz można jeść!)

Do powstawania kamieni i pasożytów prowadzi dieta składająca się z białej mąki i bogata w mięso, przejadanie się itp, a źródła to sobie poszukaj, pewnie u Tombaka to wyczytałem.

Cytat:
Tombak ci zaserwował wymysły, które łyknąłeś na słowo harcerza.

Srałem na zielono i podobnymi kamyczkami jak na zdjęciach w linkach (dot kamieni wątrobowych). Też możesz je mieć...

Traktuję go poważniej od lekarzy, którzy pomagali mi w leczeniu wysypki :)

Piernik 
Veg Dojrzały

Wysłany: 2014-06-30, 19:34   

powsinoga napisał/a:
Z tego, co widzę, wszystkie tamtejsze notki to pseudonauka. A w polecanych blog Jarka Kefira, największego oszołoma w necie.

Te, powsinoga, nagrabiłeś sobie równo. Kefir się na ciebie wkurwił i cię zdissował na swoim blogu: link

Fragment:
Jarek Kefir napisał/a:
Czymże sobie zasłużyłem na miano najgorszego, najgroźniejszego oszołoma u racjonalistycznych psychopatów, wycierających sobie buzie „nauką”? Jestem człowiekiem skromnym i pokornym (ale pokornym w pozytywnym sensie). Myśląc typowo logicznie, dużo większym zagrożeniem dla racjonalnego postrzegania świata, jest choćby koleś w śmiesznej czapeczce o nazwisku Dziwisz, czy tysiące przywódców islamskich typu Muktada As-Sadr. Jednak jest inny argument, który tutaj trzeba rozważyć..

Dlaczego przedstawiciele tych środowisk uważają mnie za takie zagrożenie ich interesów? Ani nie jestem prawicowcem, ani nawet szeroko pojętym „wierzącym” w katolicką bozię. A do ezoteryki, okultyzmu, kabały i wiedzy jaką ukrywa przed społeczeństwem masoneria, odnoszę się życzliwie i z uznaniem.

A może o to właśnie chodzi? O to, że staram się uwalniać ludzi z globalnej, mentalnej ośmiornicy, której części składowe to: religie, ideologie, polityka, korporacje, nauka? Choć są to części pozornie skłócone (nauka ma niby konflikt z religią), jednak na głęboko ezoterycznym, ukrywanym poziomie, stanowią one jedno.

Tak więc drodzy forumowicze - strzeżcie się powsinogi - masona, agenta NWO i illuminatów, niewolnika mentalnej ośmiornicy, który wyciera sobie gębę dogmatami naukowców będących na usługach NWO chcąc zabić waszą zdolność do samodzielnego myślenia.

Surri 
Żona Admina
Pizdata

Pomogła: 79 razy
Wysłany: 2014-06-30, 19:38   

powsinogowa sława peace

Połykaj z Surri

powsinoga 
Veg przez duże V

Wysłany: 2014-06-30, 19:45   

Dobrze, że mam ryj Zuzi w avku, jakby co to ją zerżną w krzakach.

Jarzyn 
Pilny Veg

Wysłany: 2014-07-01, 05:27   

niech żyje wolność! :piwo:

Karviainen 
Pilny Veg
owocowo mi

Wysłany: 2014-07-06, 13:42   

powsinoga napisał/a:

2. Nawet gdyby ci faktycznie pomógł, nie zmienia to faktu, że jest szarlatanem o znikomej wiedzy medycznej, do tego łżącym na temat swojego wykształcenia. Twierdzenia w rodzaju "sok z marchwi ma strukturę i skład podobny do ludzkiej krwi, tylko zamiast atomu żelaza występuje atom magnezu" totalnie go dyskwalifikują jako znachora, bo już dziecko w podstawówce wie, że w marchwi nie ma białych i czerwonych krwinek.

A kolezanka sprawdzala, czy widomosci o jego wyksztalceniu a raczej braku tego wyksztalcenia sa prawdziwe? Jedne twierdzi tak a inni inaczej. W sumie moj rosyjski pozwala mi na sprawdzenie tych wiadomosci ale malo mnie one interesuja.
Moze szarlatan ale zrobil duzo dobrego. Jego idea to zycie zgodnie z natura, umiar w jedzeniu, zwracanie uwagi na swoje cialo i oczszczanie. I moze szarlatan, moze pisze jakies tam dziwne rzeczy ale tu ma racje i zaden lekarz nie podwazy tego.

Co sie u mnie zmienilo? Wegetarianka od dziecka, na tym roslam wiec trudno powiedziec, jak sie czlowiek czuje jako jedzacy mieso. Ale mam prawie moj tydzien prawie weganizmu i wiem, co mi sie zmienilo. Musze wiecej myslec przy gotowaniu. Bo nie posypie potrawy serem, nie dodam smietany do sosu, by jego konsystencja byla lepsza, nagle odpada czekolada, terzeba bedzie chodzic po raw czekolade, niektore platki. Jeszcze wiecej czytam opakwowan i dopiero zauwazylam, ze mleko i jego przetwory sa tam, gdzie by sie czlowiek nie spodziewal.

powsinoga 
Veg przez duże V

Wysłany: 2014-07-06, 15:37   

Karviainen napisał/a:
Jego idea to zycie zgodnie z natura, umiar w jedzeniu, zwracanie uwagi na swoje cialo i oczszczanie. I moze szarlatan, moze pisze jakies tam dziwne rzeczy ale tu ma racje i zaden lekarz nie podwazy tego.

Jesteś pewna, że żaden lekarz nie podważy dobrodziejstw "oczyszczania" i "życia zgodnie z naturą"? Jeśli przez oczyszczanie rozumiesz propagowany przez Tombaka detoks za pomocą lewatywy, to obawiam się, że podważy to większość środowiska lekarskiego, o czym można przeczytać na angielskiej i polskiej Wikipedii, na stronie American Cancer Society i jeszcze w paru fajnych miejscach. Natomiast wyrażenie "życie zgodnie z natura" musisz sprecyzować, bo może oznaczać wszystko i nic.

Karviainen napisał/a:
A kolezanka sprawdzala, czy widomosci o jego wyksztalceniu a raczej braku tego wyksztalcenia sa prawdziwe?

Koleżanka nie zna ruskiego, ale jakoś dziwnie wierzy, że uźródłowione informacje nt. braku biochemicznego wykształcenie u kolesia, który fanzoli kocopoły sprzeczne z podstawową biologią i chemią - są prawdziwe, a nie spreparowane przez agentów Big Pharmy. Możesz koleżankę wyprowadzić z błędu, skoro znasz kacapski; przysłużysz się dyskusji i obronisz cnotę Michasia. A nuż tombak okaże się złotem?
Ostatnio zmieniony przez powsinoga 2014-07-06, 15:42, w całości zmieniany 2 razy  

Odpowiedz do tematu