Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

RegulaminRegulamin FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zakupy w Rzeszowie
Autor Wiadomość
Ktosiu 
Veg Dojrzały
weganin

Wysłany: 2011-08-30, 22:43   Zakupy w Rzeszowie

Otóż, że przeniosłem się na studia do Rzeszowa, proszę o pomoc w znalezieniu jakiś dobrze zaopatrzonych w produkty dla wegan sklepów. Byłem już w sklepie ze zdrową żywnością przy Kopernika, ale z wymienionych przeze mnie produktów nic nie było :( Wiem też o sklepie na Pułaskiego, który planuję niebawem sprawdzić, ale słyszałem, że nie jest jakoś super zaopatrzony. Gdzie zatem się udać? Dodam jednak miejsca, które póki co "znalazłem" może się komuś przydadzą :)

- już wspominane sklepy na Pułaskiego i Kopernika
- supermarket na parterze w galerii Graffica (koło straży i policji) (trochę żywności bio, trochę kasz i makaronów, no i moje ukochane nori do sushi, których w moim mieście nie mogłem zdobyć)
- wpadł mi też w oko sklep z herbatami sprzedająsy yerba mate na którą się od dawna mam ochotę. Nie wiem, jak się nazywa ulica (może ktoś uściśli), dla mnie najbardziej obrazowo: na starówce, niedaleko szaletów publicznych, które są koło takiej wielkiej mapy miasta namalowanej na murze kamienicy
- Auchan (dużo różnych orzechów, fajne herbatki, np mieszanka mate i trawy cytrynowej)

A i czy ktoś się orientuje, czy w Auchanie jest jakiś dział ze zdrową żywnością? Schodziłem cały i nie znalazłem.

I jeszcze jedno pytanie: gdzie najtaniej kupić mleko sojowe Alpro? Bo w "starym" miejscu zamieszkania kupowałem po 6zł, a tu najtańsze znalazłem za 9zł :shock: (prawda, przyznam się bez bicia, zapomniałem spytać w zdrowej żywności, no ale :jestemgłupi:

Mile widziane też info o przyjaznych hiper i super marketach.

Doriska 
Mały Veg

Wysłany: 2011-09-01, 15:27   

W Realu na Witosa jest stoisko ze zdrową żywnością (głównie przetwory sojowe - mleko, pasztety, granulat, tofu /na stoisku ze zdrową żywnością - firmy Orico, tofu Polsoi na stoisku z nabiałem)
W Galeri Nowy Świat na Krakowskiej- w sklepie Stokrotka na poziomie -1 znajduje się stoisko ze zdrową żywnością (m.in. siemię lniane, przetwory sojowe, pasztety warzywne, dania gotowe, słodycze)
W Auchan też jest taki dział w tylnej części, bliżej lewej strony, tam było mleko Alpro za około chyba 8 zł. Parówki sojowe w lodówkach obok tradycyjnych parówek.
I na Okrzei jest tez sklep ze zdrową żywnością.

Zapraszamy do współpracy z grupą "Wegeterianie i weganie z Podkarpacia" na Facebooku :)

Ktosiu 
Veg Dojrzały
weganin

Wysłany: 2011-09-01, 23:42   

Bardzo chętnie dołączę do grupy, już wysłałem "wniosek" o dołączenie ;)

Chciałbym również polecić rzeszowskie rynki, na których wynalazłem wiele ciekawych produktów, które było mi dotąd dosyć trudno zdobyć, a więc między innymi fenkuły, czarna, różowa i fioletowa rzepa, białe i różowe oberżyny, żółte cukinie, świeża aronia w ludzkich cenach, biała porzeczka, mała kolorowa kukurydza, świeże karczochy no i oczywiście ukochane małe polskie winogronka. Nie wszystko jest zawsze, ale póki co tyle kupiłem/widziałem.

OpenWorld 
Mały Veg

Wysłany: 2011-09-14, 21:32   

Sklep na Pułaskiego polecam jak najbardziej bo kupuje tam czasami od dawna i jestem zadowolona.Wiadomo ceny troche z kosmosu czasami ale taka zywność w większosci przypadkow jest droższa .
Bardzo lubię soki w szklanych buteleczkach oraz wegańskie kuleczki czekoladowo-białe :P okolo 3 zlotych za mala paczke.
Jest tam też śmietana roślinna do kupienia i sporo innych ciekawych produktów
Raz kupilam tam mleko sojowe i nawet sie zdziwilam bo kosztowalo mniej niz w inermarche
są też zelki bez zelatyny,jakies orzechy-np nerkowce,pestki moreli itp

Jak ktoś już powyzej napisał w Realu jest stoisko z sojowymi produktami(mozna kupic siemie lniane ,granulat sojowy,napoj sojowy (Trzeba wspierać i kupowac takie produkty :P choc ja polecam robić tez mleko sojowe,migdalowe itp w domu -wychodzi taniej no i wiesz co jesz :P,
jedynie co mnie denerwuje to ,że gdy chce kupić tofu w realu muszę iść na dział gdzie jest mięso :/ już jakoś rozumiem tą wedline sojową na tym dziale (choć ktos kto za to odpowiada powinien pomyslec czemu ludzie kupuja wedline sojową a nie ze zwierząt)
ale że tofu tez tam dali to przegięcie.dlatego staram się tam nie kupować tofu i tyle.

w Tesco też chyba jest dział z sojowymi produktami ale dawno nie bylaam juz tam :P

W intermarche za to jest najpyszniejsza czekolada gorzka jaka jadlam.smakuje jak nie gorzka i jest tania a jest firmy IVORIA.

Wiem też ,że w almie jest wybor produtkow weganskich
jakies napoje,deserki alpro ,parówki sojowe,tofu,pasztety ( są też takie nie z puszki !:D),krem sojowy,żelki weganskie,deserki sojowe Sanituri -rozne smaki

jest duzy wybor owocow,warzyw,makaronów czy innych ciekawych produktów

jakby ktos mial do almy daleko ale nie mial czasu na zakupy to można teraz w Rzeszowie zamowic produkty z Almy przez internet,powyzej 50 zl przesylka jest za free :P

W biedronce jest napoj sojowy za 4 zl - czekoladowy,waniliowy,naturalny - kiedys bylo troszke tansze ale podrożało

Tylko margaryny wegańskiej nie moge w Rzeszowie nigdzie znaleźć .
Dobrze ,ze przynajmniej w sklepie internetowym mozna zamówić

Ja już zamawialam w Evergreenie i zamierzam zamówić w sklepie ekosmak-rowniez weganskim

w Evergeenie jest mnóstwo ciekawych produktów do jedzenia ale nie tylko ! są kosmetyki,ksiązki,srodki czyszczące czy nawet karmy weganskie dla psow i kotów :)

A może ktoś się spotkał w Rzeszowie z Silken Tofu ?

Z warzywami i owocami nie mam klopotu w tym okresie czasu gdyż mam wszystko ze swojego ogrodu - cukinia,pomidory,cebula,czosnek,jablka,gruszki,fasola,orzechy,dynia itp
a na jesien/zime kupuje na balcerka,na placu wolności lub w Biedronce czy intermarche.

Soje można kupić w intermarche,ale tez można ją kupic na rynku gdzie chyba nawet roszke taniej wychodzi

OpenWorld 
Mały Veg

Wysłany: 2012-06-28, 12:38   

W BioAvenie - sklepie ekologicznym na Pułaskiego w Rzeszowie od końca przyszłego tygodnia będzie można kupić pyszne lody wegańskie :) Ja napewno kupie sobie w rożku a potem przyjdzie tez czas na lody na patyku i w kubkach.Lody ryzowe i sojowe ekologiczne :)

kuchenka88
Mały Veg

Wysłany: 2013-08-11, 20:40   

w Secret Garden w Galerii Nowy Świat jest spory wybór :)

Odpowiedz do tematu