Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

RegulaminRegulamin FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
TANI witarianizm
Autor Wiadomość
xsurawkax 
Veg nad Vegami


Pomógł: 1 raz
Posty: 189
Wysłany: 2011-09-08, 19:26   TANI witarianizm

Prosiłbym o podawanie TANICH I MOŻLIWYCH DO WYKONANIA W POLSKICH WARUNKACH witariańskich przepisów obiadowych.

Sprecyzuje. Tanie czyli tak około 7 złotych na porcjo-osobę
Jak się da to tańszych.
Fanie by tez było gdyby było smaczne i nie wymagały zbyt dużo pracy.

Wydaje sie to być trudne dlatego prosze o pomoc:-)
 
 
 
plebejusz 
Mały Veg


Wiek: 26
Posty: 8
Skąd: Mielec
Wysłany: 2011-09-25, 16:11   

Banany. Pomarańcze. Jabłka. Po co więcej? Pasuje idealnie do Twojego opisu, szczególnie hurtem. ;)
 
 
 
aśkaeddie
Ostoja Wiedzy
Witarianka



Posty: 439
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-10-04, 15:08   

Nie bardzo wiem gdzie napisać więc podepnę się pod ten temat. Ile wydajecie miesięcznie na jedzenie? I ile jecie dziennie? Bo mi się zdaje że jestem studnią bez dna jeśli chodzi o jedzenie. :roll: Mogę jeść i jeść i jeść.
_________________
"When a man wants to murder a tiger, he calls it sport; when the tiger wants to murder him, he calls it ferocity."Shaw
"It is just like man's vanity and impertinence to call an animal dumb because it is dumb to his dull perceptions."Twain


 
 
 
adekcochudymazadek 
Mały Veg


Wiek: 45
Posty: 6
Skąd: gliwice
Wysłany: 2011-10-04, 15:50   

Hej. To znaczy ile Ty wydajesz na świerzywka i świewoce? :-)
 
 
aśkaeddie
Ostoja Wiedzy
Witarianka



Posty: 439
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-10-04, 17:00   

To zależy. Jak jestem w domu to zakupy za które poszło z 2 stówy mogą mi starczyć na dwa tygodnie a mogą na tydzień, to zależy czy kontroluje to co jem... Jak mam sporo zajęć to wiadomo że i jem o wiele mniej, bo czasu na to nie mam.

A Ty ile wydajesz na jedzenie i ile jesz przeciętnie? I ogólnie jak z tym jest u witarian? Bo różne słuchy mnie dochodzą, ale jestem ciekawa jak to konkretnie jest i czy jakoś wystaję poza resztę. ;p
_________________
"When a man wants to murder a tiger, he calls it sport; when the tiger wants to murder him, he calls it ferocity."Shaw
"It is just like man's vanity and impertinence to call an animal dumb because it is dumb to his dull perceptions."Twain


 
 
 
tamumarta
Mały Veg


Posty: 4
Wysłany: 2012-03-12, 00:49   surowe jedzenie a finanse

Nie wiem czy w dobrym dziale umieszczam swoje pytania i wątpliwości? Jeśli nie z góry przepraszam ;)

Mam wrażenie że jedzenie tylko surowego jest kosztowne. Przy tradycyjnej diecie jedną sałate moge mieć na dwa dni, tak samo jednego ogórka mogę wykorzystać w dwóch sałatkach itp ;) Robienie codziennie szejków czy soków wymaga jednak zużycia jednorazowo większej ilości warzyw czy owoców. Suszone owoce są drogie, pestki i orzechy również. Gdybym miała wydawać kase tylko na żywienie mnie samej o nie byłby aż taki problem. Ale mam w domu jeszcze 3 wegetarian któym przyrządzam gotowane posiłki. Gotowanie dla nich plus zapewnie sobie wystarczającej ilości warzyw, owoców itp wydaje mi się ponad moje możliwości finasowe :( I to jest jedyny powód któy na dzień dzisiejszy sprawia że robię wszystko stopniow ciągle wachając się czy dam radę ogarnąc to pod kątem materialnym. Jak jest u Was z kosztami? Byłabym wdzieczna gdybyście podzielili się swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami w tym temacie.
 
 
xsurawkax 
Veg nad Vegami


Pomógł: 1 raz
Posty: 189
Wysłany: 2012-03-12, 10:25   

z tego co ja słyszałem to po jakims czasie człowiek sie przyzwyczaja do surowego i zaczyna mniej jeść i jednocześnie jest lepiej odzywiony.

Suszonki ze sklepów są suszone w za wysokiej temperaturze. Lepiej kupić suszarke z możliwością regulacji temperatury. Są takie w media markcie. Wychodzi taniej.

Mnie nie pytaj ile ja na surowe wydaje, bo zawsze mi brakuje na to kasy, ale jak jestem na tej diecie to tak mniej więcej 20 zł na dzień sie staram nie przekraczać.

Pozdrawiam i powodzenia
_________________
www.surawka.webd.pl - wciąż rosnąca baza info o surowej diecie. ZAPRASZAM!!!!
 
 
 
Grzes
NieVeg

Posty: 31
Wysłany: 2012-03-12, 17:15   

surowka=pekińska, marchew, papryka,rzodkiew biała
tłuszcz= oliwa z oliwek 20ml. ,
białko/tłuszcz= ziarno śłonecznika/pestki dyni
Owoce- banan, jabłko
lemoniada- woda sok z cytryny lyzka miodu
tabletka b-complex

Jak zliczysz pieniądze to pewnie wyjdzie więcej niż 7 zl ale mozesz wyzywic tym np.3 osoby i wtedy koszt dziel na 3 osoby...
 
 
SurowyKulturysta 
Veg Dojrzały


Posty: 52
Wysłany: 2012-04-10, 15:38   

Witam na mój witariański styl życia wydaję ok. 4,50zł dziennie :mrgreen: Swoją dietę opieram o kiełki żyta, pszenicy, owsa, soczewicy, jęczmienia oraz o jabłka, do tego siemie lniane, słonecznik, orzechy włoskie. Dodam, że jestem osobą aktywną i lubie jeść więc mogło by wyjść jeszcze mniej kasy... :hmmm:
Pozdrawiam ;)
 
 
xsurawkax 
Veg nad Vegami


Pomógł: 1 raz
Posty: 189
Wysłany: 2012-04-12, 09:58   

surowy kulturysto.
jak możesz to sie pochwal jak osiągasz tak małe dzienne wydatki.
masz dużą działke?
_________________
www.surawka.webd.pl - wciąż rosnąca baza info o surowej diecie. ZAPRASZAM!!!!
 
 
 
siano007 
Natchniony Veg
siano


Pomógł: 2 razy
Wiek: 29
Posty: 147
Skąd: Radom
Wysłany: 2012-04-12, 13:45   

Hehe, jakby nie był kulturystą to by wydawał jeszcze mniej :mrgreen: widziałem jego jadłospis, ja bym tyle nie zjadł w 3 dni :mrgreen: Wszystkie produkty które wymienił są mega tanie, sam zobacz, zboża, jabłka, siemię lniane :D pozdro
Wcześniej ktoś napisał na forum że wydaje 50 zł miesięcznie, chcieć to móc :jestemgłupi:
 
 
SurowyKulturysta 
Veg Dojrzały


Posty: 52
Wysłany: 2012-04-12, 16:18   

Zgadza się, produkty które spożywam są bardzo tanie ;) . Poza tym kupuje hurtem i niestety nie mam własnej działki. A gdybym nie był kulturystą to wydatki byłyby mniejsze :mrgreen:

Pozdrawiam :D
Ostatnio zmieniony przez SurowyKulturysta 2012-04-12, 16:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
xsurawkax 
Veg nad Vegami


Pomógł: 1 raz
Posty: 189
Wysłany: 2012-04-12, 22:36   

przyznaj się.

skąd jesteś?

i podaj jakieś przybliżone ceny w tej hurtowni

sie zastanawiam czy by nie zacząć coś więcej kiełkować jak tobie tak tanio wychodzi

Pozdrawiam
_________________
www.surawka.webd.pl - wciąż rosnąca baza info o surowej diecie. ZAPRASZAM!!!!
 
 
 
SurowyKulturysta 
Veg Dojrzały


Posty: 52
Wysłany: 2012-04-13, 10:42   

Witam ;)
Już Ci piszę co i jak :D
Ostatnio byłem w hurtowni i kupiłem siemie lniane 5kg za 15,50zł i słonecznik łuskany 5kg za 32,50zł
15kg jabłek kupuje za 22-25zl na giełdzie a za marchew 10kg płacę 5 zł
Ziarno pszenicy 0,80zł/kg, jęczmień 1,20zł kg ,żyto 1,30zł/kg , owies 1,50zł/kg , soczewica 6zł/kg

Ostrowiec Świętokrzyski / Kielce woj. Świętokrzyskie ;)

Pozdrawiam
 
 
xsurawkax 
Veg nad Vegami


Pomógł: 1 raz
Posty: 189
Wysłany: 2012-04-14, 16:40   

kurde kurde
tanio

czyli rozumiem że posiadasz własny transport.

czy ktos słyszał o podobnej hurtownnni albo giełdzie w wawie?

najlepiej żeby sie dało dojechać bez własnego transportu

no ale jak toto potem ze sobą zabrać? ja kulturystą zabardzo nie jestem:-)

a w ogóle czy ktoś wie gdzie i jak tanio zrobić surowe wegańskie zakupy w wawie?
_________________
www.surawka.webd.pl - wciąż rosnąca baza info o surowej diecie. ZAPRASZAM!!!!
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania