Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

RegulaminRegulamin FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
TANI witarianizm
Autor Wiadomość
xsurawkax 
Veg nad Vegami

Wysłany: 2011-09-08, 19:26   TANI witarianizm

Prosiłbym o podawanie TANICH I MOŻLIWYCH DO WYKONANIA W POLSKICH WARUNKACH witariańskich przepisów obiadowych.

Sprecyzuje. Tanie czyli tak około 7 złotych na porcjo-osobę
Jak się da to tańszych.
Fanie by tez było gdyby było smaczne i nie wymagały zbyt dużo pracy.

Wydaje sie to być trudne dlatego prosze o pomoc:-)

plebejusz 
Mały Veg

Wysłany: 2011-09-25, 16:11   

Banany. Pomarańcze. Jabłka. Po co więcej? Pasuje idealnie do Twojego opisu, szczególnie hurtem. ;)

aśkaeddie
Ostoja Wiedzy
Witarianka

Wysłany: 2011-10-04, 15:08   

Nie bardzo wiem gdzie napisać więc podepnę się pod ten temat. Ile wydajecie miesięcznie na jedzenie? I ile jecie dziennie? Bo mi się zdaje że jestem studnią bez dna jeśli chodzi o jedzenie. :roll: Mogę jeść i jeść i jeść.

adekcochudymazadek 
Mały Veg

Wysłany: 2011-10-04, 15:50   

Hej. To znaczy ile Ty wydajesz na świerzywka i świewoce? :-)

aśkaeddie
Ostoja Wiedzy
Witarianka

Wysłany: 2011-10-04, 17:00   

To zależy. Jak jestem w domu to zakupy za które poszło z 2 stówy mogą mi starczyć na dwa tygodnie a mogą na tydzień, to zależy czy kontroluje to co jem... Jak mam sporo zajęć to wiadomo że i jem o wiele mniej, bo czasu na to nie mam.

A Ty ile wydajesz na jedzenie i ile jesz przeciętnie? I ogólnie jak z tym jest u witarian? Bo różne słuchy mnie dochodzą, ale jestem ciekawa jak to konkretnie jest i czy jakoś wystaję poza resztę. ;p

tamumarta
Mały Veg

Wysłany: 2012-03-12, 00:49   surowe jedzenie a finanse

Nie wiem czy w dobrym dziale umieszczam swoje pytania i wątpliwości? Jeśli nie z góry przepraszam ;)

Mam wrażenie że jedzenie tylko surowego jest kosztowne. Przy tradycyjnej diecie jedną sałate moge mieć na dwa dni, tak samo jednego ogórka mogę wykorzystać w dwóch sałatkach itp ;) Robienie codziennie szejków czy soków wymaga jednak zużycia jednorazowo większej ilości warzyw czy owoców. Suszone owoce są drogie, pestki i orzechy również. Gdybym miała wydawać kase tylko na żywienie mnie samej o nie byłby aż taki problem. Ale mam w domu jeszcze 3 wegetarian któym przyrządzam gotowane posiłki. Gotowanie dla nich plus zapewnie sobie wystarczającej ilości warzyw, owoców itp wydaje mi się ponad moje możliwości finasowe :( I to jest jedyny powód któy na dzień dzisiejszy sprawia że robię wszystko stopniow ciągle wachając się czy dam radę ogarnąc to pod kątem materialnym. Jak jest u Was z kosztami? Byłabym wdzieczna gdybyście podzielili się swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami w tym temacie.

xsurawkax 
Veg nad Vegami

Wysłany: 2012-03-12, 10:25   

z tego co ja słyszałem to po jakims czasie człowiek sie przyzwyczaja do surowego i zaczyna mniej jeść i jednocześnie jest lepiej odzywiony.

Suszonki ze sklepów są suszone w za wysokiej temperaturze. Lepiej kupić suszarke z możliwością regulacji temperatury. Są takie w media markcie. Wychodzi taniej.

Mnie nie pytaj ile ja na surowe wydaje, bo zawsze mi brakuje na to kasy, ale jak jestem na tej diecie to tak mniej więcej 20 zł na dzień sie staram nie przekraczać.

Pozdrawiam i powodzenia

Grzes
NieVeg

Wysłany: 2012-03-12, 17:15   

surowka=pekińska, marchew, papryka,rzodkiew biała
tłuszcz= oliwa z oliwek 20ml. ,
białko/tłuszcz= ziarno śłonecznika/pestki dyni
Owoce- banan, jabłko
lemoniada- woda sok z cytryny lyzka miodu
tabletka b-complex

Jak zliczysz pieniądze to pewnie wyjdzie więcej niż 7 zl ale mozesz wyzywic tym np.3 osoby i wtedy koszt dziel na 3 osoby...

SurowyKulturysta 
Veg Dojrzały

Wysłany: 2012-04-10, 15:38   

Witam na mój witariański styl życia wydaję ok. 4,50zł dziennie :mrgreen: Swoją dietę opieram o kiełki żyta, pszenicy, owsa, soczewicy, jęczmienia oraz o jabłka, do tego siemie lniane, słonecznik, orzechy włoskie. Dodam, że jestem osobą aktywną i lubie jeść więc mogło by wyjść jeszcze mniej kasy... :hmmm:
Pozdrawiam ;)

xsurawkax 
Veg nad Vegami

Wysłany: 2012-04-12, 09:58   

surowy kulturysto.
jak możesz to sie pochwal jak osiągasz tak małe dzienne wydatki.
masz dużą działke?

siano007 
Natchniony Veg
siano

Wysłany: 2012-04-12, 13:45   

Hehe, jakby nie był kulturystą to by wydawał jeszcze mniej :mrgreen: widziałem jego jadłospis, ja bym tyle nie zjadł w 3 dni :mrgreen: Wszystkie produkty które wymienił są mega tanie, sam zobacz, zboża, jabłka, siemię lniane :D pozdro
Wcześniej ktoś napisał na forum że wydaje 50 zł miesięcznie, chcieć to móc :jestemgłupi:

SurowyKulturysta 
Veg Dojrzały

Wysłany: 2012-04-12, 16:18   

Zgadza się, produkty które spożywam są bardzo tanie ;) . Poza tym kupuje hurtem i niestety nie mam własnej działki. A gdybym nie był kulturystą to wydatki byłyby mniejsze :mrgreen:

Pozdrawiam :D
Ostatnio zmieniony przez SurowyKulturysta 2012-04-12, 16:20, w całości zmieniany 1 raz  

xsurawkax 
Veg nad Vegami

Wysłany: 2012-04-12, 22:36   

przyznaj się.

skąd jesteś?

i podaj jakieś przybliżone ceny w tej hurtowni

sie zastanawiam czy by nie zacząć coś więcej kiełkować jak tobie tak tanio wychodzi

Pozdrawiam

SurowyKulturysta 
Veg Dojrzały

Wysłany: 2012-04-13, 10:42   

Witam ;)
Już Ci piszę co i jak :D
Ostatnio byłem w hurtowni i kupiłem siemie lniane 5kg za 15,50zł i słonecznik łuskany 5kg za 32,50zł
15kg jabłek kupuje za 22-25zl na giełdzie a za marchew 10kg płacę 5 zł
Ziarno pszenicy 0,80zł/kg, jęczmień 1,20zł kg ,żyto 1,30zł/kg , owies 1,50zł/kg , soczewica 6zł/kg

Ostrowiec Świętokrzyski / Kielce woj. Świętokrzyskie ;)

Pozdrawiam

xsurawkax 
Veg nad Vegami

Wysłany: 2012-04-14, 16:40   

kurde kurde
tanio

czyli rozumiem że posiadasz własny transport.

czy ktos słyszał o podobnej hurtownnni albo giełdzie w wawie?

najlepiej żeby sie dało dojechać bez własnego transportu

no ale jak toto potem ze sobą zabrać? ja kulturystą zabardzo nie jestem:-)

a w ogóle czy ktoś wie gdzie i jak tanio zrobić surowe wegańskie zakupy w wawie?

Odpowiedz do tematu