Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

RegulaminRegulamin FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Budowanie masy mięśniowej na surowo
Autor Wiadomość
SurowyKulturysta 
Veg Dojrzały

Wysłany: 2012-04-01, 16:02   

Nasiona oleiste typu siemie lniane i słonecznik łuskany kupiłem w "hurtowni warzywnej" w opakowaniach po 5kg, które trzymam w zamrażalniku. Orzechy kupiłem w łupinach od starszego pana, który ma drzewo orzechowe, też przechowuje w zamrażalniku.

Do kiełków dodaje bazylię, oregano, czasami pieprz cayenne. Dodaje tyle wody żeby blender sobie poradził a jednocześnie przy takiej ilości wody konsystencja mi odpowiada.

Jeżeli chodzi o blender to lepiej sprawdź czy Ci dane nasiona smakują bez miksowania. Jak mam zajęcia na uczelni to nie biore ze sobą blendera, nie rozdrabniam i nie pakuje do słoików tylko jem całe. A jak się okażę, że Ci nie pasuje taki styl życia to wydasz niepotrzebnie pieniądze ;P

Pozdrawiam ;)

rawliczi 
Mały Veg

Wysłany: 2012-04-01, 18:01   

SurowyKulturysta, cześć :-) Od jakiegoś czasu śledzę Twoje wpisy - zainspirowały mnie to zmiany swojego jadłospisu. W lodówce już kiełkuję słoik nasion. Mam jednak pytanie i prośbę - mógłbyś rozpisać Twój jadłospis na tydzień?
Ostatnio zmieniony przez rawliczi 2012-04-01, 18:02, w całości zmieniany 1 raz  

Łysica 
NieVeg

Wysłany: 2012-04-01, 18:42   

Witam!
Dziéki SurowyKulturysta ze sié przebudziles i odezwales.Zalogowalem sié na tym forum tylko z powodu Twojego tematu.Wypróbuje pare Twoich patentów zywieniowych.
Narazicho!!!

SurowyKulturysta 
Veg Dojrzały

Wysłany: 2012-04-02, 09:58   

Witam Rawliczi oraz Ciebie Lysica

Lysica przebudziłem się ponieważ zdobyłem wystarczająco doświadczenia, którym mogę podzielić się z innymi ludźmi, którzy chcą uprawiać "surową kulturystykę". Miło mi, że dla mojego tematu zalogowałeś się na tym forum, korzystaj śmiało z tego co tutaj napisałem a w razie wątpliwości pytaj, z przyjemnością pomogę ;)

Rawliczi mój jadłospis jest taki sam na każdy dzień z jedną tylko różnicą, na każdy dzień głównym źródłem tłuszczu na kolacje jest co innego. Siemie lniane 100g, słonecznik 80g, konopie 100g bądź orzechy włoskie 70g. Rozdrobnione w blenderze z dodatkiem wody.

A i zamiast suszonych moczonych jabłek, które podałem wyżej w swoim jadłospisie, spożywam normalne też zmiksowane w blenderze z wodą ok 1kg max a resztę jabłek ok. 20 min przed miksem z kiełków w porcjach 200g-300g zależy od dnia tak by byłko ok 1,5kg dziennie. Tak więc wygląda mój jadłospis na cały tydzień, miesiąc, kwartał...itd. ;)

Pozdrawiam

mario
Mały Veg

Wysłany: 2012-04-02, 19:55   

A ja już chciałem narzekać, że tylko ja tu zaglądam :-) Fajnie, że więcej ludzi się tym interesuje i również witam Rawliczi i Lysica.

Niestety dzisiaj w nocy dośc mocno przechorowałem. Nie jestem pewny czy to soczewica aż tak mi zaszkodziła, bo póżniej jadłem fasolkę po bretońsku (bynajmniej nie witariańską) i być może za dużo wchłonąłem strączkowych (a może złapałem jakiegoś wirusa, sam już nie wiem). Tak czy inaczej już nigdy nie zjem takiej ilości soczewicy na raz.
Mam nadzieję, że pszenica czy żyto nie będzie dla mojego organizmu takim problemem. Tym razem będe eksperymentował dużo ostrożniej.

Tak się zastanawiam czy ręczne młynki żarnowe nadają się do mielenia moczonych ziaren?
http://www.visvitalis.com.pl/pl/c/Mlynki-reczne/44

SurowyKulturysta 
Veg Dojrzały

Wysłany: 2012-04-03, 13:27   

Za mniejszą kasę kupisz sobie dobry blender ale to Twoja decyzja.

Nie wiem co może być przyczyną takich dolegliwości, wiem że ostrzegałem mam nadzieje, że wyciągniesz z tego wnioski ;)

Często ludzie robią coś źle a później zganiają to na nowy sposób żywienia, skoro mało wiedzą to niestety popełniają dużo błędów i robią antyreklamę np. witarianizmowi.
Kiedyś jak jadłem kiełki przy znajomej zapytała mnie jak ja mogę się tym najadać, skoro ona nie mogła się tym najeść. Co się okazało? Odcinała pędy od nasion, zraziła się do kiełków wcale się nie dziwie bo gdybym ja miałbym się tak bawić to też bym zrezygnował z odżywiania się kiełkami raz za dużo roboty a dwa wątpie żebym się najadł samymi pędami :megapolew:

Ja też zrobiłem taką antyreklamę wracając na uczelnię lżejszy po wakajcach o 23kg. Teraz chce zrehabilitować witarianizm w oczach tych, którzy myślą że na witarianiźmie można tylko stracić drastycznie wagę. Gdybym był taki obeznany wcześniej to do takiej sytuacji by nie doszło ale człowiek uczy się na błędach :-)

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez SurowyKulturysta 2012-04-03, 13:29, w całości zmieniany 1 raz  

siano007 
Natchniony Veg
siano

Wysłany: 2012-04-03, 14:11   

Witaj surowykulturysta, ja mam pytanie trochę z innej beczki, a mianowicie o pszenicę. Kupujesz ją już wyłuskaną? Bo ja kupiłem i to trochę przy dużo takiej w łusce, nastawiłem do moczenia bez łuskania i zastanawiam się co z nią zrobić. Czy łuskać każde ziarenko i dopiero blendować czy da radę to zmiksować razem z łuską, a potem przypuśćmy odcedzić resztki od mleczka i pić, jest sens w czymś takim? Pozdrawiam :jestemgłupi:

SurowyKulturysta 
Veg Dojrzały

Wysłany: 2012-04-03, 14:58   

Witaj Siano007 Ja kupuje całe ziarna takie, które można kiełkować czyli niełuskane a gdy już wykiełkują to spożywam z łuskami zblendowane lub nie. Da radę zmiksować bez problemu a nawet zjeść ze smakiem ;) Moja uwaga jest taka, że im mniej wody tym lepszy smak wg mnie ale to kwestia gustu, mi smakują gęste szejki ;)
Pozdrawiam i życzę sukcesów :)

[ Dodano: 2012-04-03, 15:25 ]
Poniżej podaje link do krótkiego filmu, w którym występuję VEG STRONG MAN. Jak widać można bez mięsa i nabiału ;) Mam nadzieje, że ten człowiek swoją sławą otworzy oczy swoim rodakom bo Polskę to ja biorę na klatę ;)

http://www.youtube.com/wa...08cFAAAAAAAAMAA
Ostatnio zmieniony przez SurowyKulturysta 2012-04-03, 15:28, w całości zmieniany 2 razy  

siano007 
Natchniony Veg
siano

Wysłany: 2012-04-03, 16:46   

Dzięki za odpowiedź:D, a co byś powiedział na słodzenie szejków surowym miodem :?: I co w ogóle myślisz o zbożach, bo wczoraj przeczytałem na vitalmanii tekst o tym że zboża zawierają błonnik nie nadający się do strawienia dla ludzkiego układu pokarmowego i ogólnie że gluten to straszny i trujący szajs. I jeszcze jedno pytanie jeśli można :oops: ,chodzi mi mianowicie czy próbowałeś ćwiczyć jedząc inne owoce np. banany, daktyle, pomarańcze lub sezonowe jak już porosną? Wiem że nasze miejscowe to lepszy wybór, ale według ayurwedy jabłka pobudzają "wiatr" i ogólnie są raczej odchudzające, nie masz tak że jak zjesz ich trochę to jesteś pełny? Ja tak mam i w dodatku mają mało cukrów w porównaniu np. do banana. Pozdro

SurowyKulturysta 
Veg Dojrzały

Wysłany: 2012-04-03, 17:26   

Odnośnie słodzenia miodem, to nigdy nie słodziłem więc nie wiem. Po treningu jadłem sobie łyżkę stołową takie mam doświadczenia ;)

Zgadza się zboża zawierają błonnik, który nie nadaje się do strawienia i jest wydalany, robi za taki balast, zdrowy balast. Kiełki pszeninicy i zły gluten to mit z tego co słyszałem. Podaje cytat i link do tematu, w którym jest o tym pare słów.

Cytat:
spider - 2010-01-01, 09:49
Lektyny glutenowe zanikają po prostu podczas kiełkowania:)

http://www.forumveg.pl/pr...?t=2038&start=0

Jadłem banany ćwicząc ale zrezygnowałem z nich ponieważ są moczone w chemii to po pierwsze a po drugie nie będę napełniał kieszeni firmom, które wyzyskują ludzi na bananowych plantacjach. Jeżeli jest okazja kupić banany, które za kilka dni trzeba będzie i tak wyrzucić to robie odstępstwo od tej zasady ponieważ smakuą mi te owoce ale ze względu na wyżej wymienione powody są to bardzo rzadkie sytuacje. Jeżeli już chcesz jeść banany i pomarańcze to przeczytaj proszę ten artykuł :

http://blog.staszek.ciesl...zy-aby-napewno/

Z sezonowymi owocami będe eksperymentował, co więcej w sezonie odstawie jakąś część kiełków i zastąpię ją warzywami np. brokułami, szpinakiem, które też są dobrym źródłem białka.

Jabłka odchudzające? Z moich doświadczeń wynika co innego, otóż można się dorobić na nich "oponki" w pasie. Potrafiłem zjadać nawet do 4kg dziennie tych owoców więc mam rozeznanie w temacie ;) W jabłkach po prostu jest więcej wody i trzeba ich zjeść więcej a banan jest bardziej "skoncentrowany".Jem ok 1kg w jednym szejku z wodą i nie mam uczucia pełności ale może już żołądek się rozciągnął ;) . Wiatry są ale co je powoduje nie jestem w stanie Ci powiedzieć bo spożywam duże ilości białka, które też powodują gazy :megapolew:

Jak już pisałem każdy powinien wypracować swój indywidualny styl odżywiania to co mi podchodzi nie musi podchodzić Wam Drodzy Forumowicze ;)

Pozdrawiam

siano007 
Natchniony Veg
siano

Wysłany: 2012-04-03, 17:49   

No super, sporo się dzięki tobie dowiedziałem. O glutenie tak myślałem że natura sobie i tak poradzi, a jeśli chodzi o owoce to szkoda by mi było porzucić banany i daktyle, będę po prostu mył ręce po obieraniu, a daktyle namaczał w ciepłej wodzie, jak myślisz jest w ogóle sens jedzenia nie ekologicznych suszonych daktyli czy raczej to porzucić :?: Z pomarańczy bez problemu mogę zrezygnować, one i tak są opcją tylko zimowy sezon. Dzięki za wszystkie odpowiedzi :mrgreen:

SurowyKulturysta 
Veg Dojrzały

Wysłany: 2012-04-03, 21:17   

Cieszę się, że mogłem Ci pomóc. Moim zdaniem umiar jest bardzo ważny bo jeżeli te daktyle są siarkowane to nie ma sensu pakować w siebie tego szajsu no ale jeżeli Ci bardzo smakują to możesz zaszaleć powiedzmy raz na tydzień i zaaplikować sobie nieco siarki ;-) . Takie jest moje zdanie, ja osobiście mam szafce pare opakowań suszonych daktyli, które nie są EKO chociaż nie napisali na nich nic na temat E- 220 to jak mnie najdzie ochota to sobie je zjem ;)

http://www.pro-test.pl/ar...w+rodzynku.html

Cytat:
Jeśli E 220 został dodany do suszonych owoców, informacja taka powinna znaleźć się w składzie na opakowaniu.

Teraz mogę sam siebie oszukiwać, że nie ma nich siarki bo przecież powinni o tym napisać ;-)

Powiedzmy sobie szczerze ciężko jest znaleźć typowo ekologiczne produkty np. jabłka ale nie można się kierować zasadą wszystko albo nic. Jeżeli z diety wyleciało mięcho, jaja i mleko to już organizm jest odciążony sporej ilości syfu.

Nie ma za co dziękować, jakbyś miał jeszcze wątpliwości to postaram Ci się jakoś pomóc w oparciu o swoje doświadczenia ;) Pozdrawiam

krzysztof
Veg Do Potęgi

Wysłany: 2012-04-04, 10:52   

WITAM :sloneczko:

mario napisał/a:

Tak się zastanawiam czy ręczne młynki żarnowe nadają się do mielenia moczonych ziaren?
http://www.visvitalis.com.pl/pl/c/Mlynki-reczne/44

To nie jest dobre rozwiązanie , moczone ziarna maja dużo mleczka , młynek będzie ciągle zalewany,wilgotny.
Możesz przejrzeć tematy:
młynki
http://www.forumveg.pl/vi...&start=60#88038
blendery
http://www.forumveg.pl/viewtopic.php?t=2901
temat o innych sprzętach- Sprzęt do przygot. posiłków.
http://www.forumveg.pl/viewtopic.php?t=6933#113233

POZDRAWIAM Z ZIELONEJ GÓRY :sloneczko: :bye:

mario
Mały Veg

Wysłany: 2012-04-04, 15:44   

Dzięki Krzysztof. Szukam czegoś co zmiełiłoby moczone nasiona bez dodawania wody. Blender raczej z takim zadaniem sobie nie poradzi. Taki ręczny młynek do mielenia maku, jeśli rzeczywiście przemieli kiełki bez wody to świetna sprawa, bo jest bardzo tani. Pozdrawiam

SurowyKulturysta 
Veg Dojrzały

Wysłany: 2012-04-05, 09:30   

Witaj Krzysztof cieszę się, że zajrzałeś do mojego posta, zaglądaj częściej jeśli możesz bo moja wiedza nie jest tak obszerna jak Twoja, fajnie by było gdyby ktoś tak doświadczony miał oko na ten temat czy nie szerze tutaj herezji ;)

Mario z czystej ciekawości, dlaczego tak Ci zależy żeby mielić nasiona bez dodawania wody?

Pozdrawiam

Odpowiedz do tematu