Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

RegulaminRegulamin FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kielce, świętokrzyskie
Autor Wiadomość
D.M. 
Guru Veg
weg liberalny

Wysłany: 2013-02-23, 21:25   

Jestem zadowolony, że w Kielcach udało się przeprowadzić akcję przeciw futru i ta akcja nawet została zauważona przez Radio Kielce:
http://www.radio.kielce.p...6b45d0f807.html

Cytat:
Nie dla futra – pod takim hasłem fundacja Viva przeprowadziła w Kielcach akcję protestacyjną przeciw hodowaniu i zabijaniu zwierząt, aby później wyprodukować z nich futra. Zwierzęta są trzymane w koszmarnych warunkach, w cywilizowanych krajach tego typu przemysł jest zakazany – mówiły zgodnie uczestniczki protestu, które przyszły na plac Artystów.

Organizator protestu Dariusz Olszewski z Fundacji Viva, zwrócił uwagę na fakt, że w dzisiejszym świecie człowiek może obyć się bez futra. Chcemy zwiększyć świadomość ludzi w Polsce, w większości krajów produkcja futer ze zwierząt jest zakazana z powodu braku kontroli nad tego typu placówkami – dodał Dariusz Olszewski.

W Polsce, corocznie zabijanych jest 5 milionów zwierząt futerkowych. Trzymane są one w skandalicznych warunkach, w ciasnych klatkach. Organizatorzy namawiali przechodniów, aby nie kupowali futer ze zwierząt, a także, aby podpisywali petycję przeciw ich produkcji.

Kamil Król

(Mnie na tym zdarzeniu nie było, chociaż wiedziałem o nim z Facebooka.)

D.M. 
Guru Veg
weg liberalny

Wysłany: 2013-03-02, 21:16   

Ponieważ ta fundacja Viva, jak widać, dosyć nieźle działa w Kielcach, to chyba wegetarianom warto spotykać się właśnie na akcjach tej organizacji. Być może, w maju w Kielcach zostanie zorganizowane coś w ramach tygodnia wegetarianizmu; dokładniej o tym napisano na stronie naszej grupy na Facebooku, wspomnianej wyżej w tym wątku.

Jeżeli jednak są chętni zorganizować spotkanie również w innym czasie, proszę pisać.

D.M. 
Guru Veg
weg liberalny

Wysłany: 2013-03-05, 22:42   

ewelinka napisał/a:
To mleko znajdziesz również w Piotrze i Pawle w galerii korona. Generalnie jest tam całkiem szeroki asortyment jeśli chodzi o produkty wegetariańskie i wegańskie

Sprawdziłem w niedzielę. Tak! Jest szeroki asortyment mlek sojowych. Wreszcie, po dużej przerwie, kupiłem czekoladowe. Znacznie bardziej mi się podoba tam kupować, niż w "Tesco".

petlik 
Wyższy Stan Ducha

Wysłany: 2013-03-06, 08:43   

Ktoś poleci niedrogi sklep z produktami ekologicznymi (chodzi o produkty typu soja, soczewica, kasze itp.) na terenie Kielc? Do tej pory zaopatrywałem się w Piotrze i Pawle ale porównując ceny takich marek jak bioplanet na necie, natknąłem się na atrakcyjniejsze ceny w związku z czym zastanawiam się czy nie przerzucić się na zakupy online (z tym że aby nie ponosić kosztu wysyłki zakupy=min. 250zł -> przynajmniej udało mi się znaleźć taki fajny sklep gdzie ceny mają niższe ale sam fakt robienia zakupów okresowo jakoś średnio mi się uśmiecha zważając że z kasą nie zawsze za wesoło). Jakby ktoś posiadał jakieś info to fajnie jakby się podzielił ;)
Peace

D.M. 
Guru Veg
weg liberalny

Wysłany: 2013-03-09, 14:46   

Petlik, witam serdecznie kolejnego świętokrzyskiego forumowicza!!! Niestety, źle orientuję się w tym, o co pytasz. Rzadko zapamiętuję ceny i prawie nigdy nie porównuję różnych placówek z punktu widzenia cen. Ale mogę potwierdzić, że ceny zobaczone w Internecie często okazują się zauważalnie mniejsze, niż zobaczone przy odwiedzaniu sklepów.

petlik 
Wyższy Stan Ducha

Wysłany: 2013-03-09, 16:50   

To może jakieś doświadczenia w zakupie organicznych warzyw/owoców?
Aktualnie co prawda cienko u mnie z kasą żeby pozwolić sobie na zaopatrywanie się w organicznych sklepach (orientuję się że na Kościuszki jest taki sklep ale tam nie byłem jeszcze) niemniej jednak jestem w trakcie rozkręcania własnej działalności gospodarczej więc mam nadzieję że z finansami się poprawi :)
Jakby ktoś miał jakieś sprawdzone informacje odnośnie np. ludzi którzy na bazarkach mają w asortymencie organiczne produkty po niewielkich cenach byłoby fajnie jakby się podzielił.

D.M. 
Guru Veg
weg liberalny

Wysłany: 2013-03-09, 23:20   

Nie wiem, co dokładnie rozumie się pod warzywami czy owocami organicznymi. Mogę porównywać, w których sklepach są one po prostu smaczniejsze dla mnie. Z wiadomych mi sklepów owoce wolę kupować w malutkim sklepie, niż w supermarketach. W sklepie na Kościuszki byłem 2 razy, ale tam analizowałem asortyment tylko co do miodów i produktów sojowych; pamiętam jeszcze, że tam na drzwiach napisano coś o jakichś "ekologicznych wędlinach". :paw:

petlik 
Wyższy Stan Ducha

Wysłany: 2013-03-10, 10:45   

Organiczne (ekologiczne) czyli uprawiane bez nawozów chemicznych. Niestety ale wiele sklepów ekologicznych poza produktami roślinnymi posiada w swoim asortymencie także produkty zwierzęce (w tym mięso), ale co zrobisz.

D.M. 
Guru Veg
weg liberalny

Wysłany: 2013-03-16, 21:03   

petlik napisał/a:
Organiczne (ekologiczne) czyli uprawiane bez nawozów chemicznych.

Chyba ciężko dowiedzieć się, czy pewny produkt był uprawiany bez nawozów chemicznych. Nie ma reguły, że o tym gdzieś ma być napisano, prawda?

petlik 
Wyższy Stan Ducha

Wysłany: 2013-03-17, 11:10   

Dlatego często takie produkty sprzedaje się jako produkty certyfikowane gdzie certyfikat stanowi zapewnienie że dany produkt był uprawiany w sposób ekologiczny. Jakby nie patrzeć nie masz wglądu na sam sposób uprawy niemniej jednak biorąc pod uwagę to że rolnicy tacy przechodzą regularne kontrole (gdzie nieprawidłowości i zaniedbania oznaczają wykluczenie z bycia certyfikowanym) to jest to jakieś zapewnienie. Przy produktach pakowanych typu soja, kasze, strączki na opakowaniu powinno widnieć odpowiednie oznaczenie jak np.

Jeśli zaś chodzi o świeże owoce i warzywa to zawsze można poprosić sprzedawcę o okazanie certyfikatu. W przypadku zwyczajnych rolników którzy nie bawią się w certyfikaty ciężko niestety inaczej niż na słowo zaufać że ich produkt jest uprawiany w sposób ekologiczny dlatego tu dobrze jest mieć kogoś znajomego / zaufanego.

D.M. 
Guru Veg
weg liberalny

Wysłany: 2013-03-30, 22:16   

Jeżeli ktoś wie, gdzie w Kielcach najlepiej kupować nieskórzane paski do spodni, proszę pisać. Chciałbym znaleźć taki pasek, którego wygląd pozostaje dobry po co najmniej kilku miesiącach noszenia, a lepiej po kilku latach.

Krasska 
Veg Dojrzały

Wysłany: 2013-04-11, 14:54   

Melduję się, że zamieszkuję okolice Kielc.

Ines 
Veg nad Vegami

Pomogła: 6 razy
Wysłany: 2013-04-12, 18:34   

D.M. napisał/a:
Jeżeli ktoś wie, gdzie w Kielcach najlepiej kupować nieskórzane paski do spodni, proszę pisać. Chciałbym znaleźć taki pasek, którego wygląd pozostaje dobry po co najmniej kilku miesiącach noszenia, a lepiej po kilku latach.

ja kupuję paski ze skóry syntetycznej w sklepach Cropp (patrz galerie handlowe). Wytrzymuja zwykle ponad rok, ale za cenę 25 zł w promocji może być ;-)

Pogoda robi się coraz ładniejsza, więc mam nadzieję, że w końcu zdobędę jakiś szczyt w Górach Świętokrzyskich, zanim znów mnie gdzieś nie wywieje... jakby cos, jestem otwarta na propozycje do końca kwietnia:)

D.M. 
Guru Veg
weg liberalny

Wysłany: 2013-04-13, 20:30   

Ines napisał/a:
ja kupuję paski ze skóry syntetycznej w sklepach Cropp (patrz galerie handlowe)

Dziękuję bardzo, Ines. Poszukam.

Krasska napisał/a:
Melduję się, że zamieszkuję okolice Kielc.

Witam, Krasska. Naszych przybywa. :grinpeace:

D.M. 
Guru Veg
weg liberalny

Wysłany: 2013-04-20, 20:20   

Co do pasków. Kupiłem niektóre paski: w tym wyżej wspomnianym "Cropp", a potem jeszcze w "House". Stopniowo nabywam doświadczenia co do tego, jakie paski lepiej kupować i jak pozbywać się ich wad... Zobaczymy, co teraz będzie z nimi dalej. Ale oto taka obserwacja: jednak tak i nie zobaczyłem w sprzedaży w Kielcach takiego paska, który byłby jednocześnie i nieskórzany, i niechiński.

Odpowiedz do tematu