Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

RegulaminRegulamin FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: krzysztof
2011-11-11, 22:14
Sprzęt do przygot. posiłków.
Autor Wiadomość
Ines 
Veg nad Vegami

Pomogła: 6 razy
Wysłany: 2011-11-23, 19:30   

juz znalazlam. Są rozne roboty wielofunkcyjne (jednoczesnie miksowanie, nakladki do wyciskania sokow z cytrusow czy z marchewek, tarcia ziemniaków, ucierania ciasta, nakladki z otworami roznej wielkosci do surowek). Blender juz mam i zaluje, ze kiedys nie dolozylam 100 zł, teraz mialabym komplecik w jednym. Firmy sa rozne - zelmer, moulinex, kenwood, bosch, siemens (tych 2ch ostatnich nie polecaja ze wzgledu na b. drogie czesci zamienne). Pewnie kupie Zelmer prymus... da sie znalezc za 200zl. Tylko ciekawe, ze inne firmy oferuja same sokowirowki w tej cenie :hmmm: czasem jak cos/ktos jest do wszystkiego, to tak naprawde jest do d... (=niczego)
Ostatnio zmieniony przez Ines 2011-11-23, 19:31, w całości zmieniany 2 razy  

Fuga
świerzak

Wysłany: 2012-08-03, 21:18   

Witam, jestem tu co prawda nowa, ale czytam was regularnie .
Mam pytanko związane z blenderami, chcę kupić obecnie Vitamixa albo Blendteca, obydwa są w cenie ok. 2700 zł, czy potrafi ktoś z Was powiedzieć który jest lepszy?
Może ktoś z was używa któryś z nich?
Pozdrawiam

yuka66 
Veg nad Vegami

Pomogła: 2 razy
Wysłany: 2012-08-03, 21:53   

Ja używam VitaMix - bardzo dobry.

saxatilia 
Veg nad Vegami

Wysłany: 2012-08-04, 05:45   

2700? :shock:
matko
ja kupiłam genialny zestaw na allegro z wetblild za 105 zł. z przesyłką. genialny :)

Kubuś 
Veg Dojrzały

Wysłany: 2012-08-04, 06:56   

saxatilia napisał/a:
ja kupiłam genialny zestaw na allegro z wetblild za 105 zł. z przesyłką. genialny :)

Podzieli się nazwą albo linkiem :-)
Z marchwią i tego typu sprawami nie ma problemu?

yuka66 
Veg nad Vegami

Pomogła: 2 razy
Wysłany: 2012-08-04, 08:41   

Pewnie, że Vitamix ma kosmiczną cenę, ale mieli migdały na mleko tak, że nie trzeba już przecedzać - krem po prostu :)

saxatilia 
Veg nad Vegami

Wysłany: 2012-08-04, 13:12   

http://allegro.pl/show_item.php?item=2523861138

no blenderuje wszystko i mnie odpowiada, mleka nie robiłam więc nie wiem :)
szukałam tanio a fajnie

krzysztof
Veg Do Potęgi

Wysłany: 2012-10-08, 21:40   Re: Sprzęt do przygot. posiłków.

WITAM :sloneczko:

werty napisał/a:
Sprzęt do przygot. posiłków -jaki doradzacie ma byc dobry , sprawdzony i wydajny itp...

"Przedpotopowa" tarka "model" z lat 70/80 bardzo dobra do jabłek o twardej strukturze zwłaszcza dla osób ,które maja problemy z trawieniem twardszych odmian lub po prostu problemy z rozgryzaniem ( papka wychodzi genialna ) .
Rozciera się raz dwa , nawet dobrze soczysta marchew , pietruszka , seler - no i trening ręki też jest przy okazji :-)

:bye:

light sensitive 
Veg przez duże V
What next big sky

Pomogła: 11 razy
Wysłany: 2012-10-09, 20:26   

do takiej tarki pasuje cytrynka
Photobucket

wspomnienia z dzieciństwa
„Jeśli wskutek nadmiernego jedzenia utkniesz w drzwiach frontowych czyjegoś domku, będziesz zmuszony pozwolić swemu gospodarzowi używać twoich tylnych łapek zamiast wieszaka na ręczniki. Cóż, tak to bywa.”
Ostatnio zmieniony przez light sensitive 2012-10-09, 20:26, w całości zmieniany 1 raz  

krzysztof
Veg Do Potęgi

Wysłany: 2013-01-07, 23:45   

Cześć Light Sensitive :sloneczko:

Jak widać "podobne przyciąga podobne"- gdy chodzi o sprzęt też ma zastosowanie :-)

:bye:

Sławek 
Mały Veg

Wysłany: 2013-05-16, 09:04   

Cześć

Myślę nad zakupem wyciskarki. Ceny faktycznie takie, że trudno nie zwrócić uwagi.
Na co dzień korzystam z sokowirówki. Ponoć zabija enzymy, część witamin oraz nie jest tak wydajna jak wyciskarki. Atutem jest z pewnością cena.

Skąd moje wątpliwości- ano ze świadomości, że światem rządzi kasa przez piękny kolorowy marketing.

Firmy zrobią wszystko, by sprzedać swój produkt. A ja chciałbym otrzymać coś więcej niż tylko 10% większą wydajność.

Zwykła sokowirówka rozrywa komórki. Sok z racji wysokich obrotów będzie mocno natleniony. Co do wysokiej temperatury- przy ułamku sekundy jaki trwa kontakt z obracającym się nożem... No cóż... Sok nie jest nawet leni, zatem...

Z pewnością wyciskarki radzą sobie wiele razy lepiej z zieleniną. Ale do tego za parę złotych mogę mieć prosty ręczny młynek.

Inna rzecz, że Green Stary dostępne w Polsce, to w zasadzie średnia półka. Te wykonane ze stali nierdzewnej kosztują po 4, 5 tysięcy. Niby nie dużo, ale w polskich warunkach ekonomicznych dotykamy poziomu poważnej abstrakcji.

Pytanie brzmi czy warto?

Bo to trochę jak z blenderem VITAMIX. Wszystko super, poza tym, że przy jego mocy i obrotach cóż zostaje z enzymów?
Ale marketingowiec powie Mi, że to podstawowy sprzęt dla RAW.

I jeszcze jedno. Czy ktoś z Was używał wyciskarki zelmera? Cena około 700-800 PLN jakby bardziej polska.

W Biedronce z kolei za niespełna 300 PLn było coś na kształt ekonomicznej wersji Green Stara- czy komuś udało się kupić, a dziś żałuje, bądź wychwala?

Pozdrawiam

Jędruś 
Veg przez duże V

Wysłany: 2013-05-16, 11:16   

Typy wyciskarek:

Norwalk rozdrabniarka z prasą (najdroższy)

Wyciskarki z dwoma ślimakami:
Angel juicer
Green Star i jego odmiany

Wyciskarki z jednym ślimakiem:
Wiele firm dla przykładu:
Champion, Oscar, Lexen, Compact

Pozdr.
Jędruś wegano-witarianin + B12
Zwolennik soku marchewkowego własnej roboty.
NO spam

light sensitive 
Veg przez duże V
What next big sky

Pomogła: 11 razy
Wysłany: 2013-05-16, 15:51   

po pracy z sokowirowką i wyciskaczem - zdecydowanie wyciskacz.
Na recznym młynku wycisniecie ilosci soków jaka spozywam bylaby uciazliwa.
Do tej pory podtrzymuje - to najczesciej uzywany sprzet w mojej kuchni.

Rozwazam od jakiegos czasu zakup maszyny do mleka sojowego, migdalowego, owsianego.
Tez bede wdzieczna za opisy wlasnych doswiadczen i rekomendacji.
„Jeśli wskutek nadmiernego jedzenia utkniesz w drzwiach frontowych czyjegoś domku, będziesz zmuszony pozwolić swemu gospodarzowi używać twoich tylnych łapek zamiast wieszaka na ręczniki. Cóż, tak to bywa.”

Sławek 
Mały Veg

Wysłany: 2013-05-17, 09:33   

przeglądam różne fora tu i tam starając się wygrzebać ziarnko prawdy z dzielnej pracy marketingowców szeptanych i...

na ten moment mam swoje dwa, może trzy typy

Oscar DA-1000 (5lat gwarancji na części i 20 na silnik) rzekomy brat bliźniak Omegi 8004 (15 lat na wszystko)

bądź

dwuślimakowy Green Star Elite (5lat gwarancji na wszystko)- różnica w cenie co prawda znaczna, no ale może...

faktycznie ideałem jest coś co zrobi nam pulpę może i za 700 PLN plus prasa ale to już niestety koszt 1200 PLN. razem 1900, z tym że gdzie to wszystko trzymać- kuchnię musiałbym mieć co najmniej 50m2 :)

Soki u mnie to klasyka- wszelkie owoce plus warzywa typu marchew, burak etc. zieleń zazwyczaj i dotychczas wrzucałem do blendera i robiłem mix z bananem.

Jedno-ślimakowe radzą sobie całkiem nieźle z zieleniną, więc może nie warto przepłacać?

O angel naczytałem się sporo. Mimo ceny nie jest idealna- ponoć. 100% stali też budzi kontrowersje, choć z kolei plastik może nie być BPA free i tak w koło Macieju :)
Faktem jest, że ceny wynikają z niszowości produktu, która podnosi jednostkową marżę.
Ale, że życie ma się jedno, chyba nie warto czekać, aż się wszyscy wybudzą.

Suma sumarum wyciskarki potrzebuję dla siebie i dzieci. Jestem świadomy pustki odżywczej większości artykułów dostępnych na rynku.
Swoją drogą to smutne. Jakby nic poza zyskiem nie miało już znaczenia. Nic.
Jadę autem i słucham kolejnej reklamy środka wzmacniającego wątrobę, dzięki któremu nie musimy niczego zmieniać w diecie i nawet kremówka na deser przestaje przerażać.

Może wkrótce wymyślą środek, dzięki któremu połykany pokarm w ogóle nie będzie się wchłaniał. I tak przyjemność jedzenia będzie trwała wiecznie.

może...

franek 
Veg Dojrzały

Wysłany: 2013-12-13, 15:07   

Tarka metalowa vs tarka szklana

Jakie są różnice, wiecie może?

Odpowiedz do tematu