Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

RegulaminRegulamin FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
"Też byłem WEGE. Ale wyrosłem, zmądrzałem."
Autor Wiadomość
Łysica 
NieVeg

Wysłany: 2014-03-26, 22:40   

Hola
Dzięki werty za rady, jestem dozgonnie wdzięczny.
Jędruś napisał/a:
Łysica w twoim linku nie podano wyjaśnienie dlaczego kamienie żółciowe się wytrącają.

A to co, to co to jest;
Cytat:
Ale załóżmy na chwilę, że wyjechałem na dwuletnie wakacje i w miejscu gdzie jestem nie ma nic tłustego. Wówczas magazyn żółci nadal pozostaje nienaruszony.Wątroba ją wyprodukowała, napeniła pęcherzyk i produkcja została wyłączona.

…zaczynają tworzyć się kamienie żółciowe

Żółć która jest w zastoju zaczyna wytrącać kryształy cholesterolu a z nich tworzą się złogi żółciowe (kamienie) ponieważ zmienia się skład żółci. To trochę tak, jakby czystą wodę źródlaną przez kilka dni umieścić w szczelnie zamkniętym, ciemnym plastikowym pojemniku. Jej skład, zapach i właściowści fizykochemiczne i biologiczne zmienią się i będą się pogarszać z każdym dniem.

Ciągłe utrzymywanie żółci w pęcherzyku żółciowym powoduje jej zastój (zagęszczenie) i często również patologie w obrębie przewodów żółciowych

W Twoim linku podane jest kilka przyczyn powstawania kamieni, spoko, można się z tym poniekąd zgodzić. Nie wciągasz tłuszczy zwierzęcych. więc będziesz cały czas twierdził że to coś innego, szanuję to i nie będę się o to z Tobą kłócił. Jednak najważniejszym jest nie spożywanie tłuszczu, lub za małej jego ilości, czy to Tobie się podoba czy nie, no chyba że twierdzisz że żółć jest potrzebna do trawienia białek lub węglowodanów, to ja dziękuję za rozmowę i przechodzimy do studia.

Jędruś 
Veg przez duże V

Wysłany: 2014-03-27, 07:23   

Łysica główną przyczyną wytrącania się kamieni żółciowych jest odwodnienie i zakwaszenie organizmu.
Witarianie nie mają problemów z kamieniami żółciowymi ponieważ spożywają pokarmy dobrze uwodnione i alkalizujące.
Jedyna uwaga: podczas chłodów trzeba wszystko podgrzewać do temp. ciała ok. 40 st. C.

Natomiast, to czy ktoś pojechał na wakacje i się tam podczas opalania lub imprez towarzyskich odwodnił, na to samo wychodzi.

Zobacz:
Przyczyny odwodnienia organizmu:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Odwodnienie

cytata z linku powyżej:
spożywania dużej ilości środków o działaniu odwadniającym, np. alkoholu, kofeiny
spożywania zbyt dużej ilości soli kuchennej, co prowadzi do hipernatremii
stosowania diety małosolnej lub bezsolnej, prowadzącej do hiponatremii
szybkiego ubytku masy ciała podczas kuracji odchudzającej

Bardzo często ludzie jedzą popijając kawą, zamiast napić się soku, czystej wody, a nie kawy, która odwadnia.

Pozdr.
Jędruś wegano-witarianin + B12
Zwolennik soku marchewkowego własnej roboty.
NO :spam:

Łysica 
NieVeg

Wysłany: 2014-03-27, 11:01   

Hola
Nie chodziło mi o jakąkolwiek dietę, bo np.
witarianin zje sobie awokado z sokiem cytryny, lub olej kokosowy i może nie mieć problemu z kamieniami,
mięsojad nawciąga się chudego mięsa, zapoda jakiś nabiał w wersji light i może mieć problemy z kamieniami.
Co do odwodnienia, jak byłem nie całe 3miechy na witarce to zawsze miałem biały mocz co wg.wiki świadczy o odwodnieniu, ale możliwe że coś robiłem nie tak, na weganizmie też był biały ale nie zawsze, takie pół na pół.
A co do zakwaszenia, to wiadomo że najlepsze w tym są węglowodany przetworzone.
Dlatego te cholerne kamienie mnie tak interesują, bo nie mam już wyrostka a nie chcę się pozbyć kolejnego organu.
P.S.
może ktoś z GTW przenieść/wydzielić kilka ostatnich postów z tego tematu, bo już trochę oooffftttooopppeemm zaleciało

orzechova 
Guru Veg
żółtodziób

Pomogła: 75 razy
Wysłany: 2014-03-27, 12:22   

a o odwodnieniu nie świadczy właśnie bardzo ciemny, "skoncentrowany" mocz?

petlik 
Wyższy Stan Ducha

Wysłany: 2014-03-27, 12:30   

Biały w sensie bezbarwny mocz może być spowodowany dostarczaniem dużej ilości płynów - jeśli nie masz problemu z jego wydalaniem to nie ma się czym przejmować.

taffit 
VegAdmin
Pieprzony Bad Boy

Wysłany: 2014-03-28, 15:19   

Łysica napisał/a:
biały mocz co wg.wiki świadczy o odwodnieniu

ciemny mocz to odwodnienie
dużo płynów = jasny, a nawet biały mocz

Łysica 
NieVeg

Wysłany: 2014-03-29, 02:49   

Hola
orzechova napisał/a:
a o odwodnieniu nie świadczy właśnie bardzo ciemny, "skoncentrowany" mocz?

Cytat:
Biały w sensie bezbarwny mocz może być spowodowany dostarczaniem dużej ilości płynów - jeśli nie masz problemu z jego wydalaniem to nie ma się czym przejmować.

Cytat:
ciemny mocz to odwodnienie
dużo płynów = jasny, a nawet biały mocz

Macie rację, to ja się pier....., pomyliłem :jestemgłupi:

draq
Pilny Veg

Wysłany: 2014-03-30, 21:45   

Ciemny mocz świadczy o odwodnieniu, ale jasny mocz nie świadczy o nawodnieniu. Będąc poważnie odwodnionym wydalałem mocz bez zabarwienia.

leszek99
[Usunięty]

Wysłany: 2014-04-01, 10:45   

Nawet nie miałem o tym pojęcia. Na szczęście staram się pić dużo wody w ciągu dnia :)

Odpowiedz do tematu