Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

RegulaminRegulamin FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Pomysł, co sądzicie?
Autor Wiadomość
pattieeem
Mały Veg

Wysłany: 2012-05-23, 13:44   Pomysł, co sądzicie?

Cześć!
Jestem nowa na tym forum, a znalazłałam go bo szukałam ilu jest wegan, wegetarian i witarian w Polsce. Mieszkam w Edynburgu, UK. Już mam dośc tu życia bo nie jestem z rodziną i znaomymi. Pracuje strasznie ciężko a żyje tylko miesiąc przez cały rok. Nie jestem szczęśliwa, już jestem tu 6 lat. Nie mam jak wrócić do Polski, mieszkałam w Dąbrowie Górniczej, to na Sląsku, zagłębiu. Nagle wpadł mi pomysł; Co gdyby otworzyć sklep z zdrową żywnością ALE wegańską, wegetariańską i witariańską. Sprzedawałabym różne snacki, dodatki do obiadu, ziarna i wiele innych. Przepisy i informacje o produkatach (czemu są zdrowe). Mieszkając tu dowiedziałam się bardzo dużo o zdrowym odżywianiu, o wegańskiej diecie. Zaczeło się od tego że moja córka stała się wegetarinką, a potem weganką. Do tego jest bardzo zdrowa a skóre, włosy wspaniałe. Nie choruje, wiec pomyslam ze to dziala. Zaczełam się uczyć i interesować tym stylem życia. Tylko że mam pytanie do was myślicie że by to wypaliło gdybym otworzyła taki sklep w którym będą produkty od innych i również własne? jeśli mieszkacie w okolicach Dąbrowy/Sosnowiec/Katowice przyjeżdzaliście by zakupić produkty?

Hate 
Mentor
Pull The Plug

Wysłany: 2012-05-23, 14:21   

Niewykluczone, że zajrzałbym raz na kilka miesięcy 8-)
W Sosnowcu jest (był jak byłem ostatnio) jeden sklep ze zdrową żywnością wege/wegan i działa już ładnych kilka lat. W DG również jest jeden sklep, który działa już kilkanaście lat i również ma się całkiem dobrze. Wiem, że zaopatruje się tam większość okolicznych innojadów.
Czy wypaliłby jeszcze jeden taki sklep nie wiem, ale wydaje mi się, że lepszym miejscem byłyby Katowice. Przewijają się przez nie ludzie z Bytomia, Chorzowa, Czeladzi, Gliwic czy Zabrza. Z DG i SC oczywiście też.
Wiem, że kiedyś na rogu Stawowej był sklep ze zdrową żywnością i chyba z herbatkami i już go nie ma. Czy padł czy komuś się znudziło nie wiem. Nt innych sklepów ze zdrową żywnością w KC nic nie wiem.
Powodzenia.

https://smialezdjeciapatrycji.wordpress.com/

I blog na fb:

https://www.facebook.com/...06096063015461/

filifjonka 
Veg przez duże V
powered by plants

Pomogła: 37 razy
Wysłany: 2012-05-23, 16:21   

Hate napisał/a:
ale wydaje mi się, że lepszym miejscem byłyby Katowice. Przewijają się przez nie ludzie z Bytomia, Chorzowa, Czeladzi, Gliwic czy Zabrza. Z DG i SC oczywiście też.

I dużo przejezdnych podróżnych, którzy zatrzymują się w Katowicach na przesiadkowy pociąg. Albo polski bus ;-) Gdyby był gdzieś w centrum, blisko dworca, pewnie bym korzystała, żeby zaopatrzyć się w jakieś snacki na drogę ;-) Popieram pomysł na Katowice (pewnie dlatego, ze od września będę tam koczować średnio 4x w miesiącu po kilka godzin i fajnie by było w tym czasie coś zjeść)

czerwony_autobus 
Veg przez duże V

Pomogła: 17 razy
Wysłany: 2012-05-28, 14:32   

W Gliwicach gdzie mieszkam nie ma miłego sklepu eko, gdzie można by pogadać i czegoś się dowiedzieć. Więc jeśli byłby w Katowicach to ja bym chętnie jeździła, tymbardziej po remoncie dworca.

onw 
Łamacz Klawiatur

Wysłany: 2012-07-19, 19:07   

Generalnie takie sklepy nie cieszą się mega popularnością, więc mogą być 1-3 punkty w mieście.
ja zaglądam regularnie do VegAnki w Chorzowie - zaczynała skromnie ale teraz jest tam już wszystko włącznie z wegańskimi lodami i pastą do zębów z Emiratów Arabskich :) tu można sobie na pewno pogadać.
wpadam też czasem do Natu w Katowicach. jest ok.
Niedawno mieszkałem w Gliwicach. Są tam 2 sklepy z ekoproduktami przy rynku ale 1 to dno i sprzedają mięso, drugi jest w porządku ale mają zaporowe ceny.
wg mnie zainteresowanie w PL rośnie ekoproduktami i wege dietą ale markety to wiedzą i korzystają z doświadczenia z zagranicy, więc na wstępie powstaje konkurencja (mimo wszystko Rossmann, Auchan, Tesco).
ja bym chciał w końcu zobaczyć u nas coś takiego jak Whole Fodds Market albo Fresh & Wild w Londynie :) - porządny market ze wszystkim.

barni 
Pilny Veg
Aktywny Weganin :)

Wysłany: 2013-01-10, 16:49   

Mając wiedzę na temat odżywiania i produktów oraz wierząc we własne możliwości jak najbardziej pomyśl na otworzeniem takiego sklepu o jakim piszesz.
Na wstępie jednak dobrze przeanalizuj rynek oraz potrzeby Twoich potencjalnych Klientów ;)

Mając dobry plan na sklep w Katowicach możesz odnieść rewelacyjny sukces. Pamiętaj jednak aby dbać o swoich klientów rzetelnie informując ich o produktach oraz udzielając pomocy na każdym kroku :-)

:bye:

Odpowiedz do tematu