Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

RegulaminRegulamin FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
gotowe jedzonko wege
Autor Wiadomość
pelasia 
Mały Veg

Wysłany: 2012-06-30, 22:35   gotowe jedzonko wege

witajcie,
to moj pierwszy temat na tym forum. Choc sama jestem po zielonej stronie od jakiegos czasu, to od niedawna moj mezczyzna wyraza chec dolaczenia do mnie:) jest tylko jeden problem- boi sie, ze nie wytrzyma w pracy, gdzie wszyscy codziennie zamawiaja miesne obiado-przekaski. Widzielismy na naszym osiedlowym basenie reklamy gotowych posiłków wegetarianski do zamowienia do domu, co myslicie o takim rozwiazaniu, na rozgrzewke dla wege? :) czy byloby to dobrym pomyslem, na poczatek, zeby nie musial sie martwic o przygotowywanie posilkow? wszak nabranie odpowiendniej wiedzy na temat samodzielnego komponowania diety wymaga przeciez troche czasu;)
pozdrawiam i z gory dziekuje za wszystkie odpowiedzi! :)

czerwony_autobus 
Veg przez duże V

Pomogła: 17 razy
Wysłany: 2012-07-01, 00:15   

Do pracy można brac jedzenie z domu. Mój ojciec ostatnio zaczął brać z domu sałatę i pomidory, w pracy ma ocet i oliwe i jakieś przyprawy i robi sobie sałatki.
Ale jak ma się mozliwość zamówienia jedzenia wege to brzmi to świetnie. Tylko jeśli to jest w ramach jakiegoś mięsnego cateringu to lepiej najpierw dopytać się na miejscu na ile to wege.

pelasia 
Mały Veg

Wysłany: 2012-07-04, 15:44   

tak on probuje robic wlasnie, tylko problem polega na tym, ze ciezko jest 9 godzin wytrzymac na salatce, a przyznam szczerze, ze w kuchni to on nie jest jeszcze ekspertem;) (tylko ciii, bo sie obrazi;)) ta stronka podaje, ze to w pelni wegetarianskie jedzenie jest, podaja tez menu przykladowe i powiem szczerze, ze brzmi to wygodnie:) ja wole sama sobie przygotowywac, ale znajac piotrka, to on wolalby doplacic te pare zlotych, zeby ktos za niego to zrobil;) dlatego tez pytam, moze ktos mial jakies doswiadczenia z takimi firmami? No bo wiadomo, ze mozna ze stolowki wziac ziemniaki i surowke z marchewki, ale wiemy ze to ma sie nijak do domowej lasagne ze szpinakiem albo kotlecikow z grochu;)

D.M. 
Guru Veg
weg liberalny

Wysłany: 2012-07-04, 21:53   

Sądzę, że najlepiej dobrze najeść się małą ilością jedzenia pozwala czekolada. Dodatkowo dla odmiany można wziąć ze sobą chleb.

vanilya 
Wyższy Stan Ducha

Pomogła: 6 razy
Wysłany: 2012-07-04, 22:29   

D.M. napisał/a:
Sądzę, że najlepiej dobrze najeść się małą ilością jedzenia pozwala czekolada.

Bezapelacyjnie! Z tym, że lepiej traktować to jako wyjście awaryjne a nie codzienny obiad do pracy. ;)

light sensitive 
Veg przez duże V
What next big sky

Pomogła: 11 razy
Wysłany: 2012-07-04, 23:29   

czesto biore do pracy wyciskany sok warzywny. trzeba tylko wstac 10 minut wczesniej.
„Jeśli wskutek nadmiernego jedzenia utkniesz w drzwiach frontowych czyjegoś domku, będziesz zmuszony pozwolić swemu gospodarzowi używać twoich tylnych łapek zamiast wieszaka na ręczniki. Cóż, tak to bywa.”

cassandra 
Veg przez duże V
empatyczna dusza

Pomogła: 6 razy
Wysłany: 2012-07-05, 16:25   

niech sobie zamówi do pracy taki posiłek, że mu będą zazdrościć!
np z aulaca, albo takiego punktu z kanakami na Chmielnej (super jest z tofu kanapka), z Vegi, dużo jest opcji, ja raczej do biura też brałam jedzenie z domu, ale czasami fajnie jest jak przywożą gotowe i dobre :)

pelasia 
Mały Veg

Wysłany: 2012-07-31, 22:01   

Hejka, odświeżam, żeby pochwalić moje kochanie, zamówił sobie to jedzonko gotowe, ale zaparł się, że wybierze opcje bez kolacji i bez weekendów i że sam się będzie uczył robić ten posiłek dziennie i w weekendy :) I nie powiem, po tym miesiącu falafel nawet mu smaczny wyszedł ;) )) mam nadzieję, że wystarczy mu siły :) Takiego mam zdolniacha;) pozdrawiam:)

Odpowiedz do tematu