Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

RegulaminRegulamin FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Moje początki weganizmu
Autor Wiadomość
Lilia84 
Veg Niebanalny

Wysłany: 2012-07-31, 18:19   Moje początki weganizmu

Tak jak już gdzieś indziej napisałam, muszę założyć wątek tzw. ratunkowy, bo wiem że nic nie wiem. I oto i ten wątek.

Mam nadzieje że będę mogła tutaj uzyskać jakąś pomoc, odnośnie potrzebnych informacji na temat żywienia- i nie tylko -wegańskiego.

Zrobilam dzisiaj wielkie zakupy żarcia wegańskiego. Ahh jak cudownie było wybierac i kupować te wszystkie zdrowe wspaniałości.

Zaraz po powrocie do domu, chcąc wypróbować nowy blender oraz czując głód, postanowiam zrobić koktajl. Wrzucilam banana, nektarnkę, troche: sezamu, orzechów włoskich, siemienia lnianego, amarantusa, cukru trzcinowego (nie znalazlam melasy w sklepie), i nie pamietam co jeszcze ale chyba z 10 składników łacznie z mlekiem naturalnym sojowym. W smaku wysżło trochę mdle (jak dla mnie, ale ja lubię wszystko co kwaskowate) ale gdyby dodać soku z cytryny byłoby pyszne. Bardzo gęste i sycące wyszło. Pijąc to to czułam się jakbym serwowała mojemu organizmowi bombę (atomową) z witamin. Po wypiciu aż mi się w głowie kręciło :mrgreen: i teraz, godzine po, ledwo sie ruszam i jest mi z deczka słabo. Oj chyba za dużo tych dobroci w tym koktajlu było, albo za duża porcja.

Niestety nie znalazłam w moim mieście puki co soji, więc nie moge sama produkowac tofu i mleka.
Myslałam że to będzie baaardzo dużo wszystko kosztowało, a wyszło całkiem ok. Oczywiście są produkty, które tanie nie są, należa do nich m.in. orzechy nerkowca.

Mam ochotę na coś co w smaku przypomina kefir :/ znaczy się coś kwaskowatego, ale samego kefiru nie chcę pić.

Na obiad dzisiaj zjadłam żarełko które uwielbiam, coś ala sałatka. Makaron świderki razowy, kilka pomidorów suszonych z zalewy, pół papryki, pół ogórka, smażone tofu, i to wszystko polane sporą ilością octu balsamicznego oraz skropione oliwą, posypane ziołami. Pychota. Byleby się tylko nie znudziło ;-)

Muszę koniecznie uzupełnić wiedze na tyle ile mogę/załapię. A potem będę się dopytywać.
Może ktoś tu zajży :roll: :bye:
Ostatnio zmieniony przez Lilia84 2012-07-31, 18:28, w całości zmieniany 5 razy  

Surri 
Żona Admina
Pizdata

Pomogła: 78 razy
Wysłany: 2012-07-31, 19:07   

W tym momencie mam bardzo mało czasu, bo mamy gości.
Ale na dobry początek przeczesz linki poniżej

http://www.forumveg.pl/viewtopic.php?t=1819
http://www.forumveg.pl/viewtopic.php?t=3714
http://www.forumveg.pl/viewtopic.php?t=3147

Połykaj z Surri

Lilia84 
Veg Niebanalny

Wysłany: 2012-07-31, 19:35   

o rany :shock: może ciemna nie jestem ale czy ja dam radę te wszystkie informacje i zasady przyswoić? mam nadzieje... :modlmysie:

Dzięki Surri
Ostatnio zmieniony przez Lilia84 2012-07-31, 19:35, w całości zmieniany 1 raz  

Surri 
Żona Admina
Pizdata

Pomogła: 78 razy
Wysłany: 2012-07-31, 19:37   

Kochana spokojnie, powoli. Czytaj , gotuj, żyj normalnie ;) .
A jak coś to pytaj :)

Połykaj z Surri

Krowa 
Veg Do Potęgi
krowa

Pomogła: 17 razy
Wysłany: 2012-07-31, 20:25   

Blogi wegańskie czytaj :)
http://wyszukanysmak.blogspot.com/

Odpowiedz do tematu