Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

RegulaminRegulamin FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Żużel czyli speedway
Autor Wiadomość
werty
Łamacz Klawiatur

Wysłany: 2012-12-23, 16:50   

vanityy napisał/a:
generalnie stadionu toruńskiego można nam zazdrościc

a teraz i Gollob w Toruniu , niektórych ponoc mdli iinnym przeciwnie jest dobrze :twisted:

werty
Łamacz Klawiatur

Wysłany: 2013-01-17, 19:34   

i Hampel z zielonce :grinpeace:

jest moze on weganin :twisted:

werty
Łamacz Klawiatur

Wysłany: 2014-01-24, 19:42   

no i co sie opierdzilecie na forum
jeżdzą na tym zuzlu jacys weganie czy nie co tam macie?

czy kilo pyr i schabowy i dawaj na maksa na motorze :mad:
dam pomógł jakby coś bylo
to do roboty misiaczki ;-)

krzysztof
Veg Do Potęgi

Wysłany: 2019-01-20, 12:50   

:sloneczko:

Na razie nie spożywa mięsa reprezentant Polski Maciej Janowski, tyle wynika z art. - a co przyniesie przyszłość ?
Janowski uległ światowym trendom. Rewolucyjna zmiana sposobem na złoty medal?, 11 maja 18, Mateusz Puka
https://www.przegladsport...eszkadza/2q4z5w
Cytat:
Tata Macieja Janowskiego to w środowisku żużlowym najbardziej znany producent wędlin. Jego syn poszedł jednak inną drogą i w zeszłym roku postanowił zostać wegetarianinem. Problem jednak w tym, że ta decyzja zbiegła się w czasie z obniżką formy, która spowodowała, że Janowski stracił szanse na medal Grand Prix.

Decyzję o zmianie sposoby odżywiania zawodnik podjął w sierpniu zeszłego roku. Trzeba przyznać, że ta decyzja miała wtedy negatywny wpływ na jego postawę na torze.

– Pod koniec poprzedniego sezonu byłem nieco przemęczony, bo dieta nie dawał mi potrzebnej energii. Nie chodziło jednak o brak mięsa, a bardziej o nieświadomość przy dobieraniu produktów. Zresztą cały czas się tego uczę. Analizuję jak moje ciało reaguje na pewne produkty i wiem na co muszę uważać. Po zmianie sposobu odżywiania poprawiłem parę rzeczy, ale jakiejś wielkiej zmiany nie ma. Po prostu nie jem mięsa. Bycie wegetarianinem na pewno nie przeszkadza w karierze żużlowca – zapewnia 27-letni zawodnik.

Charakterystyka jazdy na żużlu, czyli ciągłe wyjazdy i tysiące kilometrów przejechanych busem na zawody sprawiają, że rzadko który żużlowiec decyduje się na tak restrykcyjną dietę. Przebywając dużo godzin w trasie, większość żużlowców nie ma możliwości jest zdrowych posiłków. Janowski pomyślał jak temu zaradzić.

– Staram się zawsze bardzo dobrze przygotować do podróży. Jeżeli wiem, że będę podróżował ponad tysiąc kilometrów, to na wypadek, gdyby nie było gdzie stanąć na jedzenie, zawsze biorę ze sobą prowiant – mówi najbardziej doświadczony z naszych reprezentantów.

Zawodnik jest jedną z największych nadziei polskich kibiców na zwycięstwo na PGE Narodowym. W zeszłym roku wrocławian był drugim najskuteczniejszym żużlowcem na sztucznych torach, na których zdobywał średnio 13 punktów.

– Nie mam żadnego patentu na zdobywanie punktów na sztucznych torach. Faktycznie w zeszłym roku jeździło mi się całkiem dobrze. Nie przeszkadzają mi krótkie, techniczne tory i czuję się na nich dość dobrze. W zeszłym sezonie mieliśmy ustawienie, które idealnie spisywało się na takich obiektach. Nie wiem jednak czy zadziała w tym roku, bo od ostatniej rundy minęło sporo czasu i wiele mogło się zmienić. Jestem jednak dobrze przygotowany i nie martwię się o to – mówi żużlowiec.
Źródło: Przegląd Sportowy
Data utworzenia: 11 maja 2018 22:24

pzdr.
Ostatnio zmieniony przez krzysztof 2019-01-20, 12:51, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu