Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Akcja żółta kokardka na smyczy
Autor Wiadomość
Surri 
Żona Admina
Pizdata

Pomogła: 78 razy
Wysłany: 2012-10-25, 12:55   Akcja żółta kokardka na smyczy

Cytat:
Jeżeli zobaczycie psa, któremu właściciel na smyczy zawiązał żółtą kokardkę lub inny żółty znaczek, nie oznacza to, że pies jest chory. Chodzi o to, że ten pies potrzebuje więcej przestrzeni.

Są różne powody, przez które coraz częściej właściciele czworonogów korzystają z tego typu ostrzeżeń. Jednym z najczęstszych jest rekonwalescencja po operacji lub brak zaufania.

Jeżeli zobaczysz pieska z taką smyczą, to pozwól mu i jego właścicielowi przejść spokojnie.

- Bardzo podoba mi się ten pomysł. Mam bardzo charakterystycznego psa, który wzbudza wiele pozytywnych emocji jak idziemy na spacer. Jednak moja sunia nie przepada za gwałtownymi ruchami obcych osób. Zwykle odsuwa się kiedy ktoś chce ją pogłaskać. Często jest jednak tak, że ktoś nie rozumie, że psica nie ma ochoty na przejawy czułości i warczy odstraszając. Na szczęście nie gryzie. Dziś jak wrócę do domu, to sama zawiążę na smyczy żółty kawałek materiału ; mówi Karolina.

Taki sygnał sprawdza się również jeżeli chodzi o psy obronne.

- Mam dobermana, który delikatnie mówiąc bardzo mnie broni. Jest kochanym przytulakiem, ale dla domowników. Wkurza mnie, że jak idziemy na spacer, to ludzie, chociażby mieli dużo miejsca na chodniku, ocierają się aż o moje ramie. Pies traktuje to jako atak i gdyby nie kaganiec mógłby kogoś ugryźć. Może jak przyczepię kokardkę to będzie inaczej- zastanawia się Marek.

Kraków
Grudziądz
Koszalin
Dąbrowa Górnicza
I wiele, wiele innych miast.

Mi przykładowo serce staje gdy do naszej Lajli podbiegają dzieci. Pomijam tu już dużą nieodpowiedzialność rodziców którzy nigdy nie pytają czy pieska można pogłaskać. Nasza psina jest dziewczynką po przejściach, która może i wygląda słodko ale naprawdę czułybyśmy się lepiej na spacerze gdybyśmy wiedziały, że ktoś nas zaraz niedopadanie łapskami chętnymi głaskania.

Bardzo mi się podoba ta akcja i mam nadzieję, że już niedługo żółta wstążka będzie rozpoznawalnym i jednoznacznym sygnałem: ,,Nie podchodź nagle", ,,zapytaj czy można"

[ Dodano: 2012-10-25, 14:07 ]
TU inne plakaty

droppedImage.jpg
Plik ściągnięto 124 raz(y) 126,35 KB

Połykaj z Surri

marti 
Łamacz Klawiatur

Pomogła: 4 razy
Wysłany: 2012-11-09, 13:59   

Bardzo dobry pomysł, szkoda tylko że 99% społeczeństwa nie bedzie wiedziało o co chodzi.

http://mini-transformacja.blogspot.com/

Natasha 
Łamacz Klawiatur

Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2012-11-10, 22:11   

Właśnie też tak myślę, że mało kto będzie wiedział o co kaman..
Sama gdyby nie forum to pewnie w innym sposób bym się o tym nie dowiedziała..

Surri 
Żona Admina
Pizdata

Pomogła: 78 razy
Wysłany: 2012-11-12, 07:14   

Jak się nie zacznie o tym pisać i nie zacznie żółcić psów to faktycznie nie ma szans, ale ja tam zamierzam tasiemkę przyczepić. Niech chociaż najbliższe otoczenie i najczęściej spotykani psiarze się zapytają i wiedzą o co chodzi. Ja się z akcją spotkałam na szajsbuku, ale faktycznie na dość wąską skalę.

Jak będę miała więcej czasu to się zabawię w jakieś ,,wydarzenie" i spróbuje znowu akcję puścić w ruch 8-)

Połykaj z Surri

Natasha 
Łamacz Klawiatur

Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2012-11-12, 23:30   

to przeważnie młodzi ludzie będę wiedzieć o co kaman,
dla starszych głównie tv jest pierwszym źródłem takiej wiedzy

Odpowiedz do tematu