Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

RegulaminRegulamin FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zabójstwa w warunkach naturalnych jako argument mięsożerców
Autor Wiadomość
D.M. 
Guru Veg
weg liberalny

Wysłany: 2013-01-13, 22:54   

buu napisał/a:
To tak jak to jedno z pytań głupio-mądrych mięsożerców "Wyobraź sobie, że jesteś na wyspie, nie masz co jeść a obok Ciebie jest jakieśtamsuperbiedne zwierzę..zjesz je?"

Nigdy nie postrzegałem takiego rodzaju pytań jako głupie. Spokojnie analizowałem sytuację i odpowiadałem. Życie człowieka jest ważniejsze od życia innych zwierząt Ziemi.
Ostatnio zmieniony przez D.M. 2013-01-13, 23:11, w całości zmieniany 1 raz  

buu 
Ostoja Wiedzy
o ironio,muzo ma!

Pomogła: 6 razy
Wysłany: 2013-01-14, 14:46   

No dobrze, jak to ktoś mądry powiedział "nie ma głupich pytań". Powiedzmy, jest ono dla mnie nieudaną próbą pokazania weganinowi/wegetarianinowi jaki to on jest niedoskonały.

W ogóle czy w wege czy w innej subkulturze,światopoglądzie mam wrażenie, że ludzie ciągle się sprawdzają na ile jesteś prawdziwy w tym co mówisz. To idzie z wiekiem czy jak?

czerwony_autobus 
Veg przez duże V

Pomogła: 17 razy
Wysłany: 2013-01-15, 03:15   

buu napisał/a:

To już prędzej są kłusownicy, którzy nie wiedzą w którą część ciała trafić i zadają dużo cierpienia zwierzęciu niż ludzie z koła łowieckiego.
Znam jednego człowieka - myśliwego i jest właśnie klasycznym przypadkiem osoby, która nie ma na co wydać kasy. Wmawia ludziom, że dobrze robi bo dokarmia zwierzątka, ale nie mówi jaką obleśną satysfakcję daje mu mordowanie tychże jak tylko przestaną się paść. Kłusownicy to spryciarze, którzy chcą tylko kasę i nie obchodzi ich rozrywka, to inny rodzaj niż mysliwi. Jedni nie mają moralności bo zeżarła ją żądza kasy, drudzy chcą krwi bo mają kompleksy. Są łysi, tłuści albo mają małego. Nic nie wytłumaczy mi takiej bezduszności. (nie mówię o przypadku osób, które muszą sobie jedzenie łowić bo ich nie stać/żyją w lesie)

Cytat:
W ogóle czy w wege czy w innej subkulturze,światopoglądzie mam wrażenie, że ludzie ciągle się sprawdzają na ile jesteś prawdziwy w tym co mówisz. To idzie z wiekiem czy jak?
To idzie z poczucia wyższości tych osób albo tłumaczenia sobie czemu to on wege nie jest. W moim liceum modne było "dowalanie" ateistom przez agnostyków jako tych bardziej otwartych na świat.

Łysica 
NieVeg

Wysłany: 2013-01-15, 11:01   

Szufla!
czerwony_autobus napisał/a:
Są łysi

Przyznaję się bez bicia,
nie jestem mysliwym ani nie kłusuje. 8-)

Bellis_perennis 
Wyższy Stan Ducha
stokrotka polna

Pomogła: 5 razy
Wysłany: 2013-01-15, 12:04   

Cytat:
Znam jednego człowieka - myśliwego i jest właśnie klasycznym przypadkiem osoby, która nie ma na co wydać kasy. Wmawia ludziom, że dobrze robi bo dokarmia zwierzątka, ale nie mówi jaką obleśną satysfakcję daje mu mordowanie tychże jak tylko przestaną się paść. Kłusownicy to spryciarze, którzy chcą tylko kasę i nie obchodzi ich rozrywka, to inny rodzaj niż mysliwi. Jedni nie mają moralności bo zeżarła ją żądza kasy, drudzy chcą krwi bo mają kompleksy. Są łysi, tłuści albo mają małego. Nic nie wytłumaczy mi takiej bezduszności. (nie mówię o przypadku osób, które muszą sobie jedzenie łowić bo ich nie stać/żyją w lesie)

A co powiesz na całkiem normalnego chłopaka który zaczął chodzić na polowania w wieku 3 lat? Dla mnie jest bardzo uczciwą, uczynną i dobrą osobą i kompletnie mi to łowiectwo do niego nie pasuje. Moim zdaniem skrzywdzono go zabierając na polowania w tak młodym wieku, odebrano wrażliwość w stosunku do zwierząt, wbito bardzo głęboko łowiecką pseudoideologię.

Odpowiedz do tematu