Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

RegulaminRegulamin FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Bicie dzieci , klapsy

Czy uażasz ,ze tzw klaps to dobra i skuteczna metoda wychowacza?
Tak
11%
 11%  [ 7 ]
Nie
88%
 88%  [ 54 ]
Głosowań: 61
Wszystkich Głosów: 61

Autor Wiadomość
eliwinter 
Guru Veg
wu-wei

Pomogła: 21 razy
Wysłany: 2013-02-07, 19:32   

Tyle już zostało tu powiedziane na temat bezsensu stosowania mniejszych lub większych kar cielesnych (i nie tylko cielesnych), tyle podano badań i własnych doświadczeń użytkowników forum jakie to może wywierać konsekwencje w dorosłym zyciu dziecięcych ofiar (Tak, ofiar - dziecko traktowane "tylko" klapsem też jest ofiarą - bezczelności, bezsilności i ignorancji silniejszego dorosłego), iż nie sądzę, żeby trzeba było dalej tłumaczyć i uzasadniać, bo każdy rozsądnie myślący człowiek stara się spojrzeć na temat dyskusji z perspektywy strony przeciwnej. Na tym polega dyskusja.

Chyba, że ma się przekonania w myśl zasady "bo nie ważne czyje co je, ważne to je co je moje", ale wówczas nie jest to dyskusja tylko czcza gadanina.
Inspirujący wykład, który może zmienić Twoje życie - Gary Yourofsky

krzysztof
Veg Do Potęgi

Wysłany: 2013-02-07, 22:55   

Cześć :sloneczko:

Tomasz Makrela napisał/a:
...
Prosiłem o badania potwierdzające negatywny wpływ bicia dzieci. Co dostałem?
...
No więc wygląda na to, że klapsy są faktycznie be.

Ciężko na forum jest udowadniać podręcznikowe pojęcia z kanonu literatury stosowania przemocy wobec dzieci np.:„syndrom sztokholmski” ,"mechanizm błędnego koła ","uraz psychiczny" ,efekt „psychologicznej pułapki”czy "bezradność wyuczona" -było w wcześniejszych linkach .
Ciężko też udowodnić "prawdziwość" podręczników dla studentów , terapeutów , psychologów .

Zapewne jakikolwiek wątpliwości wśród ludzi dot. bicia dzieci po części mogą wynikać ( złożony problem ) z działalności Roya Lessina i jego chorej literatury co zapewne będzie się jeszcze długo ciągnęło-poszło w świat
http://www.shantala.pl/ma...nie_dzieci.html
ale po co przykłady zza oceanu u nas nie lepiej
Pobijcie mnie mamo, tato
http://www.przekroj.pl/ar...l?print=tak&p=0
Cytat:
Pasem, kijem, nogą czy ręką zmuszamy innych ludzi do  posłuszeństwa. Bo są mniejsi i nie mogą się bronić. Bicie dzieci to nasz sport narodowy, a w księgarniach znaleźć można podręczniki uczące technik przymusu...

W razie jakichkolwiek wątpliwości polecam
Prof.Murray A. Straus - tam roi się od badań
http://pubpages.unh.edu/~mas2/
np.pierwszy lepszy dział
VIOLENCE AGAINST DATING, COHABITING, & MARITAL PARTNERS
http://pubpages.unh.edu/~mas2/ipv.htm
Sęk w tym ,że prof Strusa u nas nikt nie tłumaczy i nie wydaje bo po co -jeszcze się "komuś" na odcisk stanie.
I jeszcze trochę "wypocin"prof. Strausa :
Od klapsa do BDSM, czyli wpływ bicia na życie seksualne
Cytat:
Wspomnieliśmy ostatnio, że bicie dzieci w pupę może mieć wpływ na problemy z ich przyszłym życiu seksualnym. Dzisiaj rozwiniemy tę myśl, świadomi, jak bardzo kontrowersyjną kwestię poruszamy. Wszak seks sam w sobie – mimo epatowania nagością nawet w codziennej prognozie pogody (vide: tabloidy) – stanowi tabu. Seksualność dziecka jest tabu do kwadratu. A wpływ „niewinnych klapsików” na przyszłe życie seksualne jest tabu do potęgi n-tej. Mówić jednak o tym trzeba. Bo może choć jednej osobie otworzą się oczy?

W Polsce nie przeprowadzano badań nad wpływem bicia dzieci w pupę na ich przyszłe życie seksualne. Takie badania jednak istnieją. Przeprowadził je w 2008 roku Murray Straus – profesor socjologii na Uniwersytecie New Hampshire. Przebadał on ponad 14 000 (!) studentów z 32 krajów. Wyniki jego badań jednoznacznie wskazują, iż bite dzieci mają problemy seksualne w dorosłym życiu – osoby bite w dzieciństwie częściej niż inne zmuszają partnerów do seksu (29% mężczyzn i 21% kobiet wymuszało seks słownie, a do rękoczynów posunęło się 1,7% mężczyzn i 1,2% kobiet), uprawiają seks ryzykowny, bez zabezpieczenia (15% mężczyzn i 13% kobiet) i częściej mają skłonności masochistyczne (aż 75%; dla kontrastu – tylko 40% osób, które nie były bite w dzieciństwie, wykazuje zainteresowanie masochistycznymi zachowaniami erotycznymi).

Chcesz, by twoje dziecko wyrosło na masochistę? Przylej mu w tyłek jeszcze parę razy.

Bicie obniża IQ
http://kopalniawiedzy.pl/...ourazowego,8589
http://www.rp.pl/artykul/369873.html?print=tak

:bye:

eliwinter 
Guru Veg
wu-wei

Pomogła: 21 razy
Wysłany: 2013-02-07, 23:39   

Tomasz Makrela napisał/a:
To napisawszy, luknąłem do niezawodnej Wikipedii. Sporo tam literek, sporo opisanych badań, nie chce mi się tego czytać. Są tam w każdym razie stanowiska American Academy of Pediatrics, Canadian Pediatrics Society, Royal College of Paediatrics and Child Health, Royal College of Psychiatrists i Australian Psychological Society. Wszystkie są przeciwne biciu dzieci. Nie wiem jak Royal College of Paediatrics and Child Health i Royal College of Psychiatrists, ale American Academy of Pediatrics, Canadian Pediatrics Society i Australian Psychological Society wygłosiły taką opinią po analizie dostępnych badań, a nie a priori, więc jest to sprzeciw naukowy, a nie tylko ideologiczny.

No więc wygląda na to, że klapsy są faktycznie be.

Nie czytałam zbyt uwaznie. :facepalm:

Przepraszam Makrelo za poprzednią wypowiedź.

Bez urazy.
Inspirujący wykład, który może zmienić Twoje życie - Gary Yourofsky

Degon 
Veg przez duże V

Wysłany: 2013-02-08, 00:04   

Pewnie, że klapsy nie szkodzą:

link
Ostatnio zmieniony przez Degon 2013-02-08, 00:06, w całości zmieniany 2 razy  

buu 
Ostoja Wiedzy
o ironio,muzo ma!

Pomogła: 6 razy
Wysłany: 2013-02-08, 13:17   

Japierd*le Degon dlaczego.
Po ciąży moja empatia wzrosła dwukrotnie, ryczę jak bóbr zawsze i wszędzie, pomijając bajki Disney'a przy których wcześniej łkałam to teraz wyję z programami tv których wcześniej nie widziałam, ale coś się dzieje, wszyscy płaczą to ja też.

Ja się nie nadaję do takich rzeczy.

arahja 
Veg Do Potęgi
jestę bucą

Pomogła: 44 razy
Wysłany: 2013-02-08, 17:11   

buu, z trollami nie ma najmniejszego sensu dyskutować czy komentować ich poczynań. Najlepiej działa totalne ignorowanie.

krzysztof
Veg Do Potęgi

Wysłany: 2013-07-04, 09:00   Re: Bicie dzieci , klapsy

Cześć :sloneczko:

KAMPANIA RZECZNIKA PRAW DZIECKA
JAK REAGOWAĆ NA ULICY,JAK REAGOWAĆ PO SĄSIEDZKU,JAK REAGOWAĆ PRZEZ INSTYTUCJE
http://jakreagowac.pl/
http://www.youtube.com/watch?v=0h7hWCDYGzU
http://www.youtube.com/watch?v=eq_NBwCRFLA
http://www.youtube.com/watch?v=Go_DRVQabdQ
Cytat:
Po pierwsze reaguj bez agresji – inaczej możesz zaognić sytuację. Obniż zdenerwowanie zaczynając miłą rozmowę. Nie osądzaj z góry, bo ktoś przestanie słuchać. Najlepiej zaoferuj pomoc lub użyj przykładowej historii (tzw. z życia, z morałem). Daj do zrozumienia, że bicie/zaniedbanie szkodzi dziecku. Poleć książkę/daj ulotkę o wychowaniu bez przemocy. Możesz też podzielić się własnym doświadczeniem.

Po pierwsze reaguj bez agresji – inaczej możesz zaognić sytuację. Obniż zdenerwowanie zaczynając miłą rozmowę. Nie osądzaj z góry, bo ktoś przestanie słuchać. Najlepiej zaoferuj pomoc lub użyj przykładowej historii (tzw. z życia, z morałem). Daj do zrozumienia, że bicie/zaniedbanie szkodzi dziecku. Poleć książkę/daj ulotkę o wychowaniu bez przemocy. Możesz też podzielić się własnym doświadczeniem.

Jeżeli widzisz lub choćby podejrzewasz, że ktoś bije lub zaniedbuje dziecko nie wahaj się – reaguj! Zawiadom Lokalny Ośrodek Pomocy Społecznej, szkołę lub przedszkole gdzie uczęszcza dziecko albo zadzwoń pod 997 lub 112. Jeżeli któraś z tych instytucji zbagatelizuje problem zawiadom Rzecznika Praw Dziecka.

Jak wychowywać bez przemocy
http://jakreagowac.pl/jak...z_przemocy.html
Cytat:
Oto trzy filary efektywnego zachowania.
1. Powiedz, że kochasz!
Pokazuj dziecku jak bardzo je kochasz - okazuj to zarówno słowem, jak i gestami. Przytulane i całowane nabierze pewności siebie, poczucia własnej wartości i będzie mu łatwiej iść przez życie. Pokazuj, że kochasz bezwarunkowo, nawet jak jest niegrzeczne! Co nie znaczy, że pozwalasz mu na wszystko - precyzyjnie nazywaj zachowania, które są niewłaściwe. Pamiętaj: złe jest zachowanie, a nie dziecko (zamiast "Ale jesteś niegrzeczny!" powiedz: "To nie jest dobre zachowanie! Przecież Ty jesteś grzeczny chłopak, wiesz że tak nie można robić").
2. Pokaż granice!
Wyznaczanie jasnych zasad i granic pomaga dziecku zrozumieć czego od niego oczekujesz.
Bądź konsekwentny w ich egzekwowaniu. Ustalając granice dokładnie określ gdzie i kiedy obowiązują oraz jakie są konsekwencje ich przekroczenia. Naturalnie dzieci będą testowały na jak wiele mogą sobie pozwolić, pamiętaj jednak, że jest to część procesu uczenia się, a nie świadomego "robienia na złość". Uwaga: Granice muszą być realne i dostosowane do wieku dziecka, wtedy dają mu poczucie bezpieczeństwa.
3. Słuchaj i tłumacz.
Rozmowa jest dużo skuteczniejsza niż rękoczyny. Rozmowa jest podstawą, jeśli naprawdę chcesz wiedzieć co czuje Twoje dziecko i zrozumieć jego zachowanie. Pamiętaj, że dla dziecka świat dorosłych wydaje się często niezrozumiały, a ich decyzje niesprawiedliwe. Ważne: rozmawiając patrz dziecku w oczy, co oznacza, że czasem będziesz musiał przykucnąć do jego poziomu.

Nagradzaj starania i zachęcaj dziecko do podejmowania wysiłków - ono bardzo pragnie Twojej akceptacji, zrozumienia, miłości oraz jasnych reguł i przewidywalnego świata.

Deklaracja
http://jakreagowac.pl/podpisz.html
Cytat:
Reagujmy na wszelkie oznaki krzywdzenia,zaniedbywania, wykorzystywania i bicia.
Otwórzmy oczy na przemoc wobec dzieci.
Nasza reakcja może uratować zdrowie,a nawet życie dziecka.
Dzieci potrzebują odpowiedniej opieki i mądrego wychowania.
Wszyscy jesteśmy zobowiązani do tego,by zapewnić dzieciom bezpieczne i szczęśliwe dzieciństwo.

Deklaruję, że będę reagować na każdy przejaw przemocy wobec dzieci....

:bye:

candy41319 
Mały Veg

Wysłany: 2013-08-03, 18:07   

A mi się wydaje, że ludzie którzy dostali tylko klapsa kilka razy to tego nie rozumieją. Ja np nie pamiętam jak dostawałam klapsy, ale pamiętam, że dostałam w twarz nie raz, że miałam siniaki na udach po pasie, właściwie to prawie już wymazałam to wszystko z głowy.
Moim zdaniem ludzie po takim (lepszym//gorszym) traktowaniu robią dwie rzeczy. Albo idą w ćpanie, albo się stawiają. Ja na szczęście należę do 2giej grupy, bo jestem silna, ale nie wszyscy są, i to wcale nie jest ich wina. Ja nie zamierzam nigdy uderzyć mojego dziecka, ani dać mu klapsa.

Nie bijcie swoich dzieci, w żądnym wymiarze ;)

reiha 
Mały Veg

Wysłany: 2013-08-05, 14:20   

Nie mam własnych dzieci, ale z wykształcenia jestem m.in. nauczycielką z uprawnieniami oligofrenopedagogicznymi. Pracowałam w zawodzie z dziećmi nie tylko upośledzonymi ale w dodatku pochodzącymi z domu dziecka i rodzin patologicznych. Z mojej perspektywy rzecz wygląda tak: bicie, krzyki, szarpanie, potrząsanie są wyrazem frustracji, złości, porażki rodzica. Uczą dziecko jedynie tego, że jeżeli robisz coś złego, należy lepiej to ukrywać, nie dać się przyłapać, i że silniejszy ma prawo dominować niezależnie od sytuacji. Bicie czy krzyki budują mur i uniemożliwiają porozumienie - dziecko nie będzie się zwierzać swojemu oprawcy. Kary cielesne pozostawią w dziecku złość, frustrację i poczucie krzywdy a nie naukę, jak właściwie iść przez życie. I oddzielmy kary fizyczne od karania dzieci za przewinienia i wyznaczania granic. Jestem przeciwna wychowywaniu bezstresowemu. Opowiadam się za obecnością w życiu dziecka, dialogiem, wyznaczaniem granic i ciężką pracą rodzica, by dla dziecka być autorytetem. Bo na to trzeba zasłużyć i nie da się tego wymóc biciem czy strachem.

D.M. 
Guru Veg
weg liberalny

Wysłany: 2013-08-06, 22:44   

Ten temat można długo analizować jeszcze i z punktu widzenia prawniczego. Tak długo, że dotychczas nie chcę tracić na to czasu. Ale oto lista niektórych odpowiednich problemów:

1. Rozpatrzmy kraj nie mający w swoim prawie wyraźnego zakazu bicia dzieci (takich krajów chyba dużo jest, a w przeszłości było jeszcze znacznie więcej). Przeanalizować, czy jednak można uważać bicie dzieci w tym kraju za czynność zakazaną. Z których aktów prawnych wynika odpowiedź na to pytanie?

2. Rozpatrzmy kraj, w którym bicie dzieci jest zakazane (czy to wyraźnie, czy to odpowiednio do analizy według punktu 1). Czy skuteczny jest ten zakaz? Jak zorganizować ukaranie osób łamiących ten zakaz? Czy nie okaże się, że takie ukaranie zadziała negatywnie też na ofiarę?

3. Znów rozpatrzmy kraj, w którym bicie dzieci jest zakazane. Jednak takie bicie może być usprawiedliwione stanem obrony koniecznej lub wyższej konieczności. I tu już można wymyślać bardzo dużo nietrywialnych pytań o tym, czy jakaś pewna sytuacja może być uznana za stan wyższej konieczności usprawiedliwiający bicie dziecka. A potem przeanalizować, czym różni się (i nawet czy różni się) to, co wychodzi w wyniku, od sytuacji, gdyby zakazu bicia dzieci nie było.

marcin285 
Mały Veg

Wysłany: 2013-10-31, 16:40   

Klaps nie zaszkodzi. A czasem dziecko inaczej nie chce zrozumieć. n ie robisz mu krzywdy, ja też nie raz dostałem. Wam pewnie się to też przytrafiło a jednak wyszedłem na ludzi
Można śmiało stwierdzić, że BIK, czyli Biuro Informacji Kredytowej, nie przylega do ciała takich prac, jakie zajmują odpowiednią opinię o dłużnikach, bezrobotnych, etc. Z ostatniego powodu pożyczka bez BIK i KRD są godne uwagi.

grouper 
Natchniony Veg

Wysłany: 2013-10-31, 18:39   

a gdybyś nie dostał to byś nie wyszedł?

osobiście uważam, że ciało ma swoją pamięć i nawet jeśli nie mam jakiejś mega traumy po tym jak raz konkretniej dostałem od ojca, to chyba coś tam zostało w ciele. ale w sumie to też nie tylko przemoc fizyczna. a zamiast klapsa można np. zadać poważnie pytanie "dlaczego to zrobiłeś? jest mi przykro" okazując zażenowanie przykrość i mnóstwo innych emocji. czasami nawet można je grać. wiem z doświadczenia, że jest to dużo skuteczniejsze. natomiast bicie jest pójściem na łatwiznę. jeżeli w taki sposób wychowuje się dziecko (dopuszczam, że każdemu może się czasem zdarzyć stracić kontrolę), to może nie powinno się ich płodzić.
No more suffering and no more hate
Ostatnio zmieniony przez grouper 2013-10-31, 18:40, w całości zmieniany 1 raz  

Gemma 
Łamacz Klawiatur
Nie wierzcie temu!

Pomogła: 4 razy
Wysłany: 2013-10-31, 19:29   

Pamiętam,że klapsy mnie nie ruszały na dłużej, znaczy, bolało i czułam się nie fajnie, ale skutek takiego działania był bardzo krótki.
Za to, jak doprowadziłam matkę do łez, zobaczyłam jak płacze przeze mnie, to zapamiętałam raz na zawsze, że tak nie mogę i nie będę robić. Dopiero wtedy (bez klapsów) zrozumiałam.
grouper zgadzam się z Tobą. Lepiej tłumaczyć, traktować dziecko z powagą a nawet zagrać przed nim.

Matragon 
Veg Dojrzały
Ophiuchus

Wysłany: 2013-11-02, 18:14   

kategorycznie wykluczone ... kropka.

AnnKowal12 
Mały Veg

Wysłany: 2014-09-17, 11:48   

Zgadzam się z Dorotą...

Dałam kiedys klapsa, niestety dopiero po nim zrozumialam ze się wyładowałam i na dziecko to nie działa...

Odpowiedz do tematu