Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

RegulaminRegulamin FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Dietetyk dla RMF FM: Niektórzy wegetarianie lubią smak mięsa
Autor Wiadomość
orzechova 
Guru Veg
żółtodziób

Pomogła: 46 razy
Wysłany: 2017-12-06, 15:11   

nic takiego nie napisałam; napisałam, że nie wiesz tego nigdy na 100%. Dżizas krajst, chyba masz jakieś niedobory

yarosh1980 
Łamacz Klawiatur

Wysłany: 2017-12-06, 15:17   

A ja napisałem, że o wiele większe prawdopodobieństwo jest, że skóra którą kupiłem jest efektem ubocznym przy produkcji mięsa niż że ta skóra pochodzi od "dedykowanych" krów. I że dlatego mogę być spokojny o to, że kupowanie niedrogich skórzanych rzeczy jest wegańskie.

Hate 
Mentor
Pull The Plug

Wysłany: 2017-12-06, 17:28   

Nom, taki z ciebie weganin jak z koziej dupy trąbka.

https://smialezdjeciapatrycji.wordpress.com/

I blog na fb:

https://www.facebook.com/...06096063015461/

Miła Gosia 
Veg Do Potęgi
eko pedał

Pomogła: 28 razy
Wysłany: 2017-12-06, 18:00   

Jprdle, 3 strony - umiarkowanego, ale wciąż shitstormu tylko po to, żeby yarosh w kolejnym oderwanym od rzeczywistości monologu sam przed sobą wykazał, że skrajnie niewegańskie zachowanie jest wegańskie.
SERIO

yarosh1980 
Łamacz Klawiatur

Wysłany: 2017-12-06, 18:40   

Hate napisał/a:
Nom, taki z ciebie weganin jak z koziej dupy trąbka.

Jestem o niebo lepszy od ciebie, bo jestem weganinem, a ty jesteś tylko wegetarianinem. My weganie takiego jak ty nazywamy pogardliwie "jajomleczarzem" :mrgreen: Więc kim ty przy mnie jesteś? Jesteś prawie mięsożercą - masz krew zwierząt na rękach i jesteś winny niszczeniu środowiska - wegetarianizm w tych sprawach prawie niczym się nie różni od mięsożerstwa. Tak więc w tym względzie możesz mi buty czyścić. Chociaż nie! Nawet tego bym nie chciał. Wegetarianom o wiele bliżej do mięsożerców niż do wegan. Więc lepiej daruj sobie bycie wege, tylko wcinaj znowu to mięcho jak dawniej, założę się że masz wielką ochotę.

Ooo, a 'Miła Gocha' znowu sobie jakąś projekcję urządza:) Ale trzeba jej to wybaczyć, ona zawsze sądzi po sobie, u niej to normalne takie przypisywanie własnych przypadłości innej osobie:) Tak się dzieje zazwyczaj, gdy rozum jej się zawiesza, bo nie jest w stanie przełknąć faktów, które są dla niej przykre i nie na rękę:)
Ostatnio zmieniony przez yarosh1980 2017-12-06, 18:45, w całości zmieniany 2 razy  

Miła Gosia 
Veg Do Potęgi
eko pedał

Pomogła: 28 razy
Wysłany: 2017-12-06, 18:52   

Musisz robić furorę w piaskownicy tym swoim "a nie, bo ty".
No ale nic, luźna uwaga, za bardzo szanuję swój czas żeby się tu bardziej rozsiadać.

Hate 
Mentor
Pull The Plug

Wysłany: 2017-12-06, 19:08   

yarosh1980 napisał/a:
Jestem o niebo lepszy od ciebie, bo jestem weganinem, a ty jesteś tylko wegetarianinem

I na to pewnie też masz jakieś niezbite dowody i prawdopodobieństwa? xd

[ Dodano: 2017-12-06, 19:12 ]
Ahm i nie jesteś weganinem, weganie nie kupują skór i nie wpierdalają od czasu do czasu mięsa. Jesteś zwykłym cudakiem, któremu wygodnie robić pewne rzeczy a następnie je tłumaczyć w swojej głowie, żeby uspokoić swoje sumienie.
Chociaż w sumie mogę się mylić. Może jesteś zwyczajnie [piiii, piii, piii] Uściski.

I blog na fb:

Ostatnio zmieniony przez Hate 2017-12-06, 19:12, w całości zmieniany 1 raz  

yarosh1980 
Łamacz Klawiatur

Wysłany: 2017-12-08, 10:11   

Hate napisał/a:
weganie nie kupują skór

Ja też nie kupuję skór, ale ze względów osobistych, a nie ideologicznych. Po prostu nie gustuję w skórach. Podałem tylko przykład, hipotetyczną sytuację. To, że broniłem kupowania pewnego rodzaju skór argumentując że nie szkodzi zwierzętom, to nie znaczy że ja w tym uczestniczę. Skąd u ciebie taka upośledzona logika, żeby imputować komuś jakieś cechy albo zjawisko tylko dlatego, że adwokatuje on tej sprawie.

Hate napisał/a:
i nie wpierdalają od czasu do czasu mięsa

A to skąd ci się wzięło? Na to jakobym jadał mięso pewnie masz jakieś swoje niezbite dowodziki? xD Ale to nie tylko tobie się udzieliło. Również orzechowa coś "wyczuła", jak sama niedawno tu stwierdziła. Ehhh ludzie, do kitu z wami, chyba nie sugerujecie się tym co jakiś tłumoczek bezmyślnie skopiował z innego forum na to forum? Ten cały werty stał się waszą wyrocznią chyba. Kiedyś argumentowałem się tu Gemmą, petlikiem i tumorem i przekonywałem, że osoba która jada mięso kilka dni w roku, z biologicznego punku widzenia jest raczej wegetarianinem niż mięsożercą i że jej ciało odczuwa taką dietę jako wegetariańską, a nie mięsną. Dowodziłem, że nawet osobie, która jada mięso raz w miesiącu, bliżej do wegetarianina niż do mięsożercy (pod względem procesów życiowych zachodzących w ciele). Choć z ideologicznego punktu widzenia taka osoba jest oczywiście mięsożercą. A moi trzej dyskutanci uparcie wmawiali, że taka osoba pod żadnym względem nie jest wegetarianinem, niezależnie jak rzadko je mięso. Więc na innym forum chciałem swoim wpisem sprowokować mięsojadów do ciekawej dysputy. Napisałem zdanie o jedzeniu mięsa dwa razy w roku i niebyciu jaroszem, bo chciałem sprawdzić czy ktoś przejawi inne spojrzenie na tę sprawę i nie będzie tak schematyczny jak tutejsze wegusy. Dlatego strzeliłem prowokacyjny tekst że jestem mięsożercą skoro jem mięso dwa razy w roku. Myślałem że ktoś wyśmieje mój komunikat takim kwitkiem: "Stary, jeśli jesz mięso tylko dwa razy w roku, to tak jakbyś w ogóle go nie jadł. Twój organizm nie dostaje w ogóle mięsa. Daleko ci do mięsożercy". Ale niestety nikt tak nie zareagował, więc okazało się że mięsożercy myślą tak samo jak wegetarianie. Czyli tylko ja myślę nieszablonowo. Tylko ja umiem myśleć abstrakcyjnie.

Miła Gosia napisał/a:
"a nie, bo ty"

Że co??? :-? :confused: :lol:
Ostatnio zmieniony przez yarosh1980 2017-12-08, 10:28, w całości zmieniany 3 razy  

orzechova 
Guru Veg
żółtodziób

Pomogła: 46 razy
Wysłany: 2017-12-08, 13:43   

yarosh1980 napisał/a:
Czyli tylko ja myślę nieszablonowo. Tylko ja umiem myśleć abstrakcyjnie.

tak, jesteś zupełnie wyjątkowym, najbardziej unikatowym w skali świata trolem peace

Degon 
Veg przez duże V

Wysłany: 2017-12-09, 09:57   

orzechova napisał/a:
OK, ale skąd wiesz, że to nie było ze świni hodowanej tylko dla skóry, której mięso było odpadem?

Taaa :hmmm: , świnie hodowane tylko dla skór… :shock: :mrgreen: XD :lol: :confused:

yarosh1980 napisał/a:

(…)
Surri napisał/a:
płacąc za skórę naturalną przyczyniasz się bezpośrednio do rosnących zysków rzeźni

No do zysków rzeźni się przyczyniam w ten sposób, ale NIE do zwiększenia ilości zabijanych zwierząt. To, że przemysł zyskuje więcej pieniędzy, nie oznacza, że zwierzęta bardziej cierpią. Ilość zabijanych zwierząt nadal jest determinowana przez ilość kupowanego mięsa, a nie przez ilość kupowanych skór. Popyt na skóry wykonane ze zwierząt hodowanych na mięso musiałby tak wzrosnąć, że przewyższyłby podaż tych zwierząt, która obecnie zaspokaja tylko popyt na samo mięso.

A ja mogę se wyobrazić, że dodatkowa kasa dla rolnika z ubocznej produkcji (skóry) powoduje, że hodowla świń jest jeszcze opłacalna dla niego i jej nie likwiduje (choć balansuje na granicy opłacalności).

(swoją drogą, drodzy wyborcy, wszystkie partie, za wyj. Mikkego są za dopłatami - unijnymi i krajowymi - do produkcji mleka, mięsa - np. dotacje do skupu żywca; te bardziej na lewo dociepną jeszcze szklankę mleka w szkole)

I ciężko mi se wyobrazić, że dodatkowa kasa (w jakimkolwiek biznesie) nie powoduje, że biznes może się lepiej rozwijać (a przynajmniej trwać, nie zwijać się, czy zwijać w mniejszym stopniu)

*autor tegoż genialnego palindromu pozostaje nieznany
Ostatnio zmieniony przez Degon 2017-12-09, 09:58, w całości zmieniany 1 raz  

Nela 
Pilny Veg

Wysłany: 2017-12-09, 10:17   

Mam znajomą która sprzedaje skóry(to znaczy pracuje u kogoś) dlatego wiem jaki to jest biznes, jak powiedziała mi jaki utarg miała w sezonie przez weekend to aż sobie usiadłam z wrażenia. Barany, krowy i największy hit wilk ale uwaga hodowlany( w co ten ciemny lud też uwierzy)

yarosh1980 
Łamacz Klawiatur

Wysłany: 2017-12-09, 10:20   

orzechova napisał/a:
tak, jesteś zupełnie wyjątkowym, najbardziej unikatowym w skali świata trolem

Oj ubiegłaś mnie! I to specjalnie, bo przeczuwałaś że się o tobie wyda. To ja miałem cię nazwać trollem w najbliższym poście:) Ale cóż, taki twój mechanizm obronny - nazwać kogoś trollem zanim on to zrobi - żeby sprawić wrażenie, że nie ty jesteś trollem, bo przecież ty pierwsza użyłaś tego słowa przeciw komuś. Po odruchach wiele widać. Brak odruchu oceny poprawności przed oceną korzyści jest wprawdzie dość popularny dzisiaj, ale w nasileniu widocznym u ciebie aż tak często nie występuje. Z uwagi na odruch obronny wyprzedzający (ba, dystansujący, zabijający cegłą zza węgła) wszelkie inne należy uznać, że wszystkie moje (oparte na kilku danych) oceny twojej osoby są słuszne i zyskują już wystarczające potwierdzenie nawet niezależnie od listy twoich błędów. :-)

D.M. 
Veg Do Potęgi
weg liberalny

Wysłany: 2017-12-10, 23:42   

yarosh1980 napisał/a:
Jestem o niebo lepszy od ciebie, bo jestem weganinem, a ty jesteś tylko wegetarianinem.

Hate napisał/a:
I na to pewnie też masz jakieś niezbite dowody i prawdopodobieństwa? xd

O ile wiem, Hate jest weganinem. Czy może się mylę?

Hate 
Mentor
Pull The Plug

Wysłany: 2017-12-13, 17:37   

Hate jest weganinem.

I blog na fb:

Nela 
Pilny Veg

Wysłany: 2017-12-13, 18:33   

Argument że ktoś jest lepszy bo jest weganinem jest po prostu podły i dla mnie to już jest dno. Można by powiedzieć frutarian jest lepszy weganina, i można by się tak przerzucać ale dla mnie to już jest jakiś absurd. :confused:

Odpowiedz do tematu