Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

RegulaminRegulamin FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Surri
2013-02-12, 17:56
Niefortunne skutki uboczne hipsterskiego wegetarianizmu
Autor Wiadomość
Milia 
Wyższy Stan Ducha

Pomogła: 12 razy
Wysłany: 2013-03-03, 22:06   

Nawet nie wlaczam bo nie bede mogla spac :(

Naziyah 
Ostoja Wiedzy

Pomogła: 2 razy
Wysłany: 2013-03-12, 09:42   

coś a propos - 2:26, zresztą już wcześniej jest motyw z mlekiem sojowym :)

Po 5 latach - podejscie do weganizmu #2!

Milia 
Wyższy Stan Ducha

Pomogła: 12 razy
Wysłany: 2013-03-12, 18:37   

"ku...a przyciasne te rurki", hahahaha!! padlam! : :megapolew:

eliwinter 
Guru Veg
wu-wei

Pomogła: 21 razy
Wysłany: 2013-03-12, 18:37   

"my tu jesteśmy ironicznie" :mrgreen:
Inspirujący wykład, który może zmienić Twoje życie - Gary Yourofsky

filifjonka 
Veg przez duże V
powered by plants

Pomogła: 37 razy
Wysłany: 2013-03-13, 15:44   

Co to znaczy zespotować?

Wzruszył mnie żarty muzyczne. Opener? Kto teraz jeździ na to popowe gówno :-D

A ja mam kumpla, który był hipsterem zanim subkultura hipsterów zaczęła być modna.

vanilya 
Wyższy Stan Ducha

Pomogła: 6 razy
Wysłany: 2013-03-13, 15:56   

Naziyah napisał/a:

Co to znaczy zespotować?

Biorąc pod uwagę, że siedzi na schodach w bibliotece uniwersyteckiej, pewnie chodzi o napisanie o nim na spotted BUW.

filifjonka 
Veg przez duże V
powered by plants

Wysłany: 2013-03-13, 15:58   

Aaaa, to! My mamy chyba spotted: bimba poznań i collegium maius. Ale ja nie ogarniam tej mody

Naziyah 
Ostoja Wiedzy

Wysłany: 2013-03-13, 23:37   

ja też nie, ale wiem że jest jeszcze spotted WPiA

tak samo nie rozumiem czekinowania się wszędzie...
Ostatnio zmieniony przez Naziyah 2013-03-13, 23:38, w całości zmieniany 1 raz  

filifjonka 
Veg przez duże V
powered by plants

Wysłany: 2013-03-14, 07:41   

Mon Dieu, a cóż to takiego? Rozumiem to słowo, ale chyba nie znam mody?

Naziyah 
Ostoja Wiedzy

Wysłany: 2013-03-14, 08:27   

chodzi o check in na Fourth Square, to taka aplikacja gdzie po prostu odznaczasz się że byłaś w jakimś miejscu, knajpie, bibliotece, szalecie publicznym, whatever. I w zasadzie też nie wiem po co to robić, ale moja koleżanka zawsze musi, mówi że w Stanach jak się tak czekinuje to ma się z tego jakieś profity, np. zniżkę w knajpie.

awodwanrazc 
Veg Niebanalny
Dance Inna Babylon

Wysłany: 2013-03-25, 15:59   

Naziyah napisał/a:
check in na Fourth Square

Kolejny sposób na inwigilację, nie sądzicie? Potem można wyśledzić kto gdzie kiedy z kim i o której.
A co do hipsterstwa, nigdy nie postrzegałam wegetarianizmu w takich kategoriach, mam swoje powody, żeby żyć tak, a nie inaczej, a jeśli ktoś jest zaskoczony, że zamiast jak wszyscy w akademiku, jeść jajecznicę z mięsem mielonym, robię sobie kotlety z groszku i płatków owsianych i codziennie wcinam sałatę - to on jest dziwny. Właśnie przy okazji mieszkania w akademiku zauważyłam, że ludzie strasznie się boją zrobić cokolwiek inaczej niż otoczenie, nawet w takich trywialnych rzeczach jak jedzenie; wszyscy robią tosty, to ja też sobie pożyczę toster i zrobię, nikt z moich znajomych nie je płatków na śniadanie, to ja też nie będę, no bo sobie jeszcze coś dziwnego pomyślą. Nie liczą się indywidualne gusta i przekonania.
buu napisał/a:
Często to ludzie wokół nas (mnie) robią z tego wielkie halo. Co pokazuje, że to oni mają z tym problem.

Jedna z moich koleżanek na początku znajomości w ogóle nie zdawała sobie sprawy, że ma do czynienia z weganką, bo nie było okazji jeść razem, a ja jakoś się z tym nie obnosiłam. Potem szok, miliard pytań. Najbardziej rozbawiło mnie, gdy stwierdziła, że do niedawna uważała wegetarianizm jedynie za wymysł amerykańskich seriali, które wyśmiewały pożeraczy tofu i że dopiero w te wakacje spotkała pierwszą osobę tak się odżwiającą. W każdym bądź razie, teraz rozmawiamy o mojej diecie i ideologii tylko, jeśli ona chce o coś zapytać, ale za to regularnie dostaję przeróżne linki i obrazki w stylu tego, co ma mnie chyba skłonić do refleksji nad moimi dziwnymi wyborami. :mrgreen:

muz 
Veg Niebanalny

Wysłany: 2013-03-26, 13:58   

awodwanrazc napisał/a:
Właśnie przy okazji mieszkania w akademiku zauważyłam, że ludzie strasznie się boją zrobić cokolwiek inaczej niż otoczenie, nawet w takich trywialnych rzeczach jak jedzenie; wszyscy robią tosty, to ja też sobie pożyczę toster i zrobię, nikt z moich znajomych nie je płatków na śniadanie, to ja też nie będę, no bo sobie jeszcze coś dziwnego pomyślą. Nie liczą się indywidualne gusta i przekonania.

Ty sobie jaja robisz, co nie?
Co to kogo obchodzi czy jem na sniadanie platki czy kanapki. Jem co lubie, i ch.. innym do tego.
Wyglada na to, ze w akademikach zbieranina jakichs przerazonych, bezmyslnych owieczek podazajacych za masa.

Mam zupelnie inne doswiadczenia z ludzmi.
Ostatnio nauczam moich znajomych robienia hummusu :mrgreen:

czerwony_autobus 
Veg przez duże V

Pomogła: 17 razy
Wysłany: 2013-03-26, 14:26   

Z tostami z mojego doświadczenia jest tak, że jak jedna osoba zrobi to sobie inni przypominają o istnieniu tego cudnego jedzenia i przez to wszyscy jedzą

awodwanrazc 
Veg Niebanalny
Dance Inna Babylon

Wysłany: 2013-03-26, 14:45   

muz napisał/a:
Ty sobie jaja robisz, co nie?

Ani trochę. Nie mówię, że oni robią to świadomie, raczej po prostu dopasowują swoje zachowania do innych. Możliwe, że akademiki to taka bezmyślna masa, tak samo jest z piciem na przykład. Nawet takie osoby, które wcześniej nie przepadały za alkoholem, nagle zaczynają pić dużo, no bo wszyscy piją, więc nie można być gorszym. Tak jest ze studenckimi czwartkami, których idei nigdy nie rozumiałam i nadal nie pojmuję - dlaczego akurat w czwartek wszyscy się muszą upić i dlaczego w ogóle musi istnieć taki dzień?
Serio, gdyby nie komfort w postaci niemartwienia się o rachunki i ogólnie niższa cena niż w mieszkaniach, to chyba bym nie zwlekała z wyprowadzką, bo zaczyna mnie to coraz bardziej irytować.

va
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-26, 15:06   

czerwony_autobus napisał/a:
Z tostami z mojego doświadczenia jest tak, że jak jedna osoba zrobi to sobie inni przypominają o istnieniu tego cudnego jedzenia i przez to wszyscy jedzą

tosty są jak ziewanie
z mojej zamierzchłej przeszłości akademikowej wspominam bardzo dobrze robienie tostów
toster był w pokoju, w trakcie przyrządzania nikt mi go nie przestawił/nie zgasił gazu/ nie wyżarł jak to bywało z gotowaniem we wspólnej kuchni i tanim kosztem cały skład był najedzony

[ Dodano: 2013-03-26, 15:07 ]
aha a w czwartek się piję bo porządni studenci w piątek wieczorem jadą do domu po słoiki i knajpy w piątek są zapełnione całą rzeszą niestudentów, którzy zaczynają weekend
Ostatnio zmieniony przez va 2013-03-26, 15:08, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu