Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

RegulaminRegulamin FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Dbamy o cerę trądzikową
Autor Wiadomość
Surri 
Żona Admina
Pizdata

Pomogła: 78 razy
Wysłany: 2013-03-05, 08:49   Dbamy o cerę trądzikową

Bazą dla rozwoju zmian trądzikowych na skórze jest cera tłusta.

Najczęstsze objawy trądziku:

-zaskórniki
-grudki
-krostki
-torbiele ropne (będące efektem ucisku i stanu zapalnego

Kompres z ziół:
Zaparzyć skrzyp i krwawnik , ostudzić tak aby napar nie był gorący (powinien jednak być ciepły) zmoczyć gazę ( złożoną kilkakrotnie, z wyciętym otworkiem na nos) nałożyć kompres na twarz, zdjąć po 20 min.
Maseczka dla cery tłustej skłonnej do wyprysków (opis jak kosmetyki dla cery tłustej)

Maseczka z drożdży:
1 łyżkę stołową drożdży rozkruszyć i wymieszać z 2 łyżkami letniej herbaty, nałożyć papkę na twarz, po zastygnięciu zmyć maseczkę ciepłą wodą

Połykaj z Surri

Chiligirrl 
Mały Veg

Wysłany: 2015-07-09, 01:18   

Extra pasta na pryszcz, na noc paciamy, rano dziad spacyfikowany! Soda oczyszczona wymieszana z olejkiem konopnym, sandałowym albo tamanu i położona miejscowo. Przetestowane. Może znane, ale ja odkryłam niedawno :-)

Surri 
Żona Admina
Pizdata

Wysłany: 2015-07-14, 15:04   

hmm, wypróbuję z olejem migdałowym (taki akurat mam na stanie)

Połykaj z Surri

orzechova 
Guru Veg
żółtodziób

Pomogła: 70 razy
Wysłany: 2015-07-15, 13:43   

Surri, Ty chyba o tym jakiś czas temu pisałaś, nie?

Witamina B12 może powodować trądzik

Odkryto silne powiązanie między ilością przyjmowanej witaminy B12, a występowaniem trądziku

Trądzik jest problemem ludzi w każdym wieku. W umysłach wielu z nas tkwi jednak przekonanie, że jest to tylko problem nastolatków. Chociaż nie ma co ukrywać, że to właśnie w okresie dorastania trądzik daje się najbardziej we znaki. Ponad 80% ludzi na całym świecie borykało się z problemem trądziku w okresie pomiędzy 11, a 30 rokiem swojego życia. Niestety zdarzają się i tacy nieszczęśnicy, którzy muszą borykać się z pryszczami aż do 40 lub nawet 50 roku życia. Wprawdzie trądzik jest taką powszechną dolegliwością, to jednak nauka nie do końca wie co go powoduje, czy jak mu skutecznie zapobiegać.

Pani farmakolog – Huiying Li – pracująca na Uniwersytecie Los Angeles zdecydowała się – wraz ze swoim zespołem – skupić na powiązaniach pomiędzy stężeniem witaminy B12 w organizmie, a występowaniem trądziku. Jak sama twierdzi: „niejednokrotnie zdarzały się już przypadki, kiedy to zwiększona aktywność trądziku występowała u ludzi, którzy przyjmują witaminę B12″.

Zespół szybko przystąpił do przeprowadzenia eksperymentu. Zebrano 10 ochotników ze zdrową i czystą skórą i poproszono ich o przyjmowanie dodatkowych dawek witaminy B12. Wystarczyło 14 dni, aby u większości pacjentów pojawiły się pierwsze oznaki trądziku. Wyniki badań są więc dosyć jednoznaczne.

Za występowanie trądziku odpowiedzialna jest bakteria Propionibacterium acnes. Naukowcy spróbowali więc dostarczyć witaminę B12 bezpośrednio do tej bakterii w warunkach laboratoryjnych. Bakteria odpowiedziała produkcją porfiryny – związkiem, który (według wcześniejszych badań) okazał się być powiązany z powstawaniem trądziku.

Jednak zanim wszyscy (borykający się z trądzikiem) zdecydujecie się odstawić większość produktów odzwierzęcych i przejdziecie na weganizm, to uprzedzamy, że te badania były przeprowadzone na dosyć małą skalę. Mamy tylko nadzieję, że zespół badaczy z UCLA nie poprzestanie na tym i zdecyduje się przeprowadzić kolejne testy – tym razem na większą skalę.

źródełko

czyli wychodzi na to, że mam hiperwitaminozę B12! :D trzeba odstawić te diabelskie suple.

Surri 
Żona Admina
Pizdata

Wysłany: 2015-07-15, 19:15   

orzechova napisał/a:
Surri, Ty chyba o tym jakiś czas temu pisałaś, nie?

Nom, ja. Dzięki.
Szukamy teraz optymalnej niezapryszczającej dawki.

Połykaj z Surri

orzechova 
Guru Veg
żółtodziób

Pomogła: 70 razy
Wysłany: 2015-07-16, 11:02   

też by mi się przydała :/ łykam veganicity 2x w tygodniu, i 4-5x w tyg multiwitaminę veganicity.

Martusia 
Pilny Veg

Wysłany: 2015-07-23, 13:16   

Pozbyłam się trądziku, jak odstawiłam wszystkie wspomagacze w walce z trądzikiem. :) Myję twarz mydłem, ale lekko i szybko płucząc. Za dnia czasem przejadę tonikiem. Więc albo z wiekiem odeszły, albo wcześniejszymi zabiegami tylko "denerwowałam" skórę. :)

szynka-szynka 
Veg Do Potęgi

Pomogła: 79 razy
Wysłany: 2015-08-09, 11:54   

Ja od paru dni przemywam ryj tonikiem cytrynowo-ogórkowym (woda+sok z cytryny+drobno starty ogórek) i zaczerwienienia jakby poznikały. Ale nie wiem czy to zasługa toniku, czy kremów i żelów, które teraz używam XD
Obstawiam jednak, że tonik. A, i trzymam go w lodówce.

Degon 
Veg przez duże V

Wysłany: 2015-08-10, 19:37   

Ależ marnotrawstwo jedzenia. No chyba, że zjadasz resztki toniku, waciki wysysasz, oblizujesz się potem w miarę możliwości... no to może, ew. do zaakceptowania, no ale sam nie wiem...

*autor tegoż genialnego palindromu pozostaje nieznany

Martusia 
Pilny Veg

Wysłany: 2015-08-24, 11:35   

Degon - yłłl.

A nie lepiej już smarować sobie wypryski jakimś antybiotykiem bez recepty? Są takie maści, mi też to pomagało.

Odpowiedz do tematu