Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

RegulaminRegulamin FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Gaba i roślinożerność
Autor Wiadomość
awodwanrazc 
Veg Niebanalny
Dance Inna Babylon

Wysłany: 2013-03-25, 17:18   Gaba i roślinożerność

Zaczęło się w 2006 roku, w maju będzie 7 lat. Strasznie dumna z tego jestem i tak naprawdę zleciało nie wiadomo kiedy.
Początek był typowy albo i nie, zależy jak kto patrzy. Wiadomo, że miałam jakieś swoje ulubione potrawy, rodzaje szynki, które mama kupowała głównie dla mnie i w ogóle. Jakoś tak wyszło, że nie tknęłam ich, ani też żadnego innego mięsa przez jakiś miesiąc. Kiedy zdałam sobie z tego sprawę, zaskoczyło mnie to. No i zaczęłam się zastanawiać, dlaczego tak. Zaczęłam też szukać w internecie informacji na temat wpływu mięsa na zdrowie, nie wiedzieć czemu, bo nie było nikogo, kto by mnie do takich rzeczy inspirował. A jak już znalazłam te informacje, zdałam sobie sprawę, że wcale mięsa nie potrzebuję, a nawet wręcz przeciwnie, jest szkodliwe, no i postanowiłam, że wyrzucam je z diety definitywnie. Oczywiście na początku było wyśmiewanie przez rodzinę i podtykanie mi kotleta pod nos, żebym poczuła, co tracę, potem awantury, że wymyślam nie wiadomo co i że się pochoruję, a na koniec powolna akceptacja.
Rozśmieszył mnie fakt, że kiedy dwa lata później postanowiłam odrzucić również nabiał, mama stwierdziła "no rozumiem, że można mięsa nie jeść, ale żeby nabiału też?!". Do wszystkiego można przywyknąć, a to, co na początku wydawało im się takie dziwne i nienaturalne, z czasem postrzegają jako może wymysł, ale normalny i nie bardziej groźny od wyrzucania z jadłospisu każdej innej grupy spożywczej, ze względów dietetycznych na przykład.

Łysica 
NieVeg

Wysłany: 2013-03-25, 18:43   

Hola!
awodwanrazc napisał/a:
w maju będzie 7 lat

Odpowiedz do tematu