Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

RegulaminRegulamin FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: taffit
2009-09-22, 19:11
wojsko czeka wzywa z daleka
Autor Wiadomość
krzysztof
Veg Do Potęgi

Wysłany: 2010-06-30, 08:38   armia i mięso / mięso i armia

WITAM :sloneczko: !!!

Armia łączy się z mięsem pośrednio i bezpośrednio , symbolicznie itd. , to gigantyczne zamówienia na mięso.

Jak w Libanie armia zachęca młodych ludzi do wstępowania w jej szeregi ?

"Libański komandos zabija kurczaka podczas pokazu mającego zachęcić młodych ludzi do wstępowania do armii."
http://wiadomosci.wp.pl/g...ml?ticaid=1a701

POZDRAWIAM Z ZIELONEJ GÓRY :sloneczko: :bye:

Jakub 
Guru Veg
takCZYtak,CALLmeJAK

Wysłany: 2010-06-30, 08:53   

A propos wojska. Dostałem kategorię A na komisji i gdybym został wezwany (jako student nie zostałem) powołałbym się na niemożność odbycia służby wojskowej ze względu na przekonania. Ale chciałem się powołać nie na pacyfizm, tylko na sprawy związane ze zwierzętami: konieczność noszenia skórzanych butów, wyżywienie etc. etc. etc. Ciekawe, co by z tego wyszło. ;-) Mógłby być fajny precedens. 8-) A tak to lipa.

John Milton
Ostatnio zmieniony przez taffit 2010-06-30, 09:20, w całości zmieniany 1 raz  

Hate 
Mentor
Pull The Plug

Wysłany: 2010-06-30, 20:45   

Mnie na komisji powiedzieli, ze maja to w dupie. Nie doslownie oczywiscie, ale wlasnie to dali mi do zrozumienia.

https://smialezdjeciapatrycji.wordpress.com/

I blog na fb:

https://www.facebook.com/...06096063015461/

Surri 
Żona Admina
Pizdata

Pomogła: 78 razy
Wysłany: 2010-07-01, 07:09   

Też mam A, dobrze, że dziczyzny traktują inaczej.
Chociaż pani na mnie popatrzyła krzywym okiem gdy odmówiłam wszelkich szkoleń i wszelkiego ,,w razie czego".

Połykaj z Surri

Tequilla 
Veg Do Potęgi
wujek dobra rata

Wysłany: 2010-07-01, 09:04   

Jakub napisał/a:
A propos wojska. Dostałem kategorię A na komisji i gdybym został wezwany (jako student nie zostałem) powołałbym się na niemożność odbycia służby wojskowej ze względu na przekonania. Ale chciałem się powołać nie na pacyfizm, tylko na sprawy związane ze zwierzętami: konieczność noszenia skórzanych butów, wyżywienie etc. etc. etc. Ciekawe, co by z tego wyszło. ;-) Mógłby być fajny precedens. 8-) A tak to lipa.

A mnie ciekawi, czy można by w takim przypadku pozwać państwo polskie do Strasbourga. Myślę, że tak. To by było dopiero ciekawe :)
Dobrze jedak, że zlikwidowali pobór, bo to była produkcja alkoholików i degeneratów ( w większości przypadków), a nie wartościowych żołnierzy.

Jakub 
Guru Veg
takCZYtak,CALLmeJAK

Wysłany: 2010-07-01, 09:26   

Tequilla napisał/a:
Jakub napisał/a:

A mnie ciekawi, czy można by w takim przypadku pozwać państwo polskie do Strasbourga. Myślę, że tak. To by było dopiero ciekawe :)

Można, oczywiście po wyczerpaniu możliwości dochodzenia swoich spraw przed sądami krajowymi.

Cytat:
Dobrze jedak, że zlikwidowali pobór, bo to była produkcja alkoholików i degeneratów ( w większości przypadków), a nie wartościowych żołnierzy.

Dobrze prawi, dać mu piwa. :piwo: Co nie znaczy, że teraz z polską armią jest już tip-top.

John Milton

Tosiek 
Ban!
Ktosiek

Wysłany: 2010-11-25, 23:20   Wojsko zabija czy chroni?

Czy potrzebne wojsko weg*an(k)om ?

Część (a ostatnio może większość) żołnierzy to zwykli najemnicy zabijający za pieniądze w obronie na przykład interesów handlarzy ropą.
Znajomy, który zgłosił się do woja na ochotnika był w niemałym szoku po tym gdy dowiedział się jak dużo informacji ma o nim wojsko. Jeżeli jest tak z każdym z nas (że my, społeczeństwo, jesteśmy kontrolowani przez wojsko) to czy czujecie się bezpiecznie wobec tych co podobno mają nas chronić?
Czy według Was wojskowi nadużywają swoich możliwości w celu niemoralnego osiągnięcia zysków finansowych?

Degon 
Veg przez duże V

Wysłany: 2015-04-14, 18:05   

Nawiązując też do innego wątku, co nie wiedzieć czemu na śmietniku wylądował (nie było aż takich tam przepychanek) http://www.forumveg.pl/vi...?t=31602#213889

yarosh1980 napisał/a:
No kurde mi się szykuje powołanie na szkolenie rezerwy, a tam wiadomo jakie żarcie. Przez jakieś 2 tygodnie będę musiał jeść mięso:( Nie będzie wyboru. Zatem w tym roku albo w następnym będę wegetarianinem tylko przez 351 dni.
...
mam głodować? Niedożywiony zapierdzielać na polu?

Bardzo przesadna drama.
Ja będąc pół roku w wojsku nie miałem w ustach mięsa. A nawet zbytnio nie schudłem. No okey, jadałem zupy tam, naciągane bezmięstwo/bycie wege więc lekko (mięso zupne zostawiałem XD , czystego rosołu nie jadłem), ale przez 2 tyg spokojnie da się wyżyć i bez zup.

Prawie każdy żołnierz wymieni swe ziemniaki (a i surówkę jak się trafi na przygłupa) na mielonego.
A za plastry kiełbasy odda swój ser, pomidory itp . (Z weganizmem byłoby gorzej, bo też zupki mleczna na śniadania bywają).

Jeżeli zakwaterowanie (spanie) w jednostce wojskowej to funkcjonują tam kantyny (z frytkami, snikersami, itp.), też jakoś ciężko mi też uwierzyć że nie będzie kilkugodzinnych przepustek (w końcu to nie unitarka). Jeżeli to poligonowe szkolenie to z tym gorzej.

[ Dodano: 2015-04-14, 19:25 ]
I też coś przypuszczam, że współcześnie można by coś zwojować (wypyskować znaczy) w kwestii żarcia wege w wojsku. Pewnie kwestia wygadania i determinacji, plus jakieś małe straszoko, że się poskarżymy (mamie, dziennikarzowi, czy tam jakimś nadszyszkownikom w ich służbach żywnościowych; albo że do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu będziemy pisać). Ale mi by się nie chciało (moje szkolenia, przy kompach zasadniczo, były w WSzW, catering dostarczał żarcie , i sami z siebie organizował mi zamienniki wege; no ale to inna sprawa )
Ostatnio zmieniony przez Degon 2015-04-14, 18:26, w całości zmieniany 2 razy  

seb 
Veg przez duże V

Wysłany: 2015-04-14, 19:24   

zadajcie pytanie na świeżo w forach typu http://www.wojsko-polskie.pl/pl/ i wróćcie z potwierdzoną informacją ;)

Surri 
Żona Admina
Pizdata

Wysłany: 2016-04-04, 13:35   Nie chcą weganina w wojsku.

Nie chcą weganina w wojsku. A chciał sam ufundować buty nie ze skóry.

Nie chcą weganina w wojsku. A chciał sam ufundować buty nie ze skóry.

Szwajcar chciał służyć w wojsku Szwajcarskie wojsko stwierdziło, że 19-latek nie jest zdolny do służby przez swój weganizm. Mężczyzna uznał taką decyzję za "dyskryminującą i arbitralną", więc swoich praw dochodzi w sądzie. Antoni Da Campo jest weganinem i członkiem organizacji broniącej praw zwierząt PEA. Mieszka w szwajcarskim kantonie Valais. W grudniu został wezwany przed komisję wojskową, która jest obowiązkowa dla wszystkich mężczyzn w Szwajcarii. Uznano, że nie nadaje się do wojska, bo armia nie byłaby w stanie sprostać jego wegańskiej diecie, ani sprzeciwowi wobec noszenia skórzanych butów. W ubiegłym tygodniu sąd w Lozannie odrzucił jego pozew. Da Campo powiedział, że go to nie dziwi, bo "był gotowy na każdy scenariusz". - Byłem przygotowany psychicznie, że odrzucą mnie ponownie - dodał. Podatek zamiast służby - Oświadczyli, że jestem podwójnie niezdolny, co oznacza, że nie mogę wstąpić także do służby cywilnej. Właśnie dlatego uważam ich decyzję za dyskryminującą i arbitralną - powiedział Da Campo w rozmowie z portalem The Local. - Znam kilku wegan, którzy są w wojsku i nie ma problemu, ale to nie jest możliwe dla mnie - powiedział. Da Campo wyjaśnił, że jest w stanie pokryć koszt nieskórzanych butów dla siebie. Ale to nie przekonało komisji. Ponieważ 19-latek nie może się podjąć ani służby wojskowej, ani cywilnej - będzie musiał do 30. roku życia płacić specjalny podatek, którym obłożeni są wszyscy mężczyźni, którzy nie odbyli obowiązkowej służby wojskowej. Będzie się odwoływał, 19-latek jest zawiedziony i nie zamierza się poddać. - Moje marzenie, by odbyć służbę wojskową, jest bardzo silne - powiedział portalowi The Local. - Myślę, że może to przynieść mi wiele dobrego na poziomie społecznym: z pewnością fizycznie, ale też psychologicznie. To byłoby nowe doświadczenie na każdym poziomie, więc bardzo chciałbym to zrobić. Niestety ze względu na moje prywatne przekonania stwierdzili, że nie mogą mnie przyjąć. Da Campo zapowiada, że być może odwoła się do sądu federalnego, a w ostateczności do Sądu Najwyższego, ponieważ uważa, że naruszono konstytucję. Art. 15 konstytucji gwarantuje bowiem wolność przekonań i sumienia. The Local skontaktował się z rzecznikiem szwajcarskiej armii, Christopherem Brunnerem. - Ściśli weganie nie są zdolni do służby, ponieważ [armia - red.] nie ma możliwości wypełnienia obowiązków związanych z zapewnieniem wyposażenia i posiłków z poszanowaniem dla ich osobistych przekonań - powiedział. Zaprzeczył, jakoby w szwajcarskim wojsku służyli jacykolwiek weganie. (http://www.tvn24.pl)

Stąd

Połykaj z Surri

aniolasty 
Łamacz Klawiatur

Wysłany: 2016-04-04, 20:44   

Jak wynika z moich wiadomości, uzupełnionych przez inną osobę, w izraelskim wojsku dają weganom nieskórzane buty, niewełniane berety i stosowną żywność.

Martusia 
Pilny Veg

Wysłany: 2016-04-12, 15:26   

A pamiętam jak znajomy jeszcze bał się iść do wojska i kombinował, czy nie powiedzieć, ze jest gejem. :) Mógłby ich postraszyć weganizmem. :D

orzechova 
Guru Veg
żółtodziób

Pomogła: 75 razy
Wysłany: 2016-04-13, 08:26   

dzisiaj wege jutro homo, wiadomo 8-)

Surri 
Żona Admina
Pizdata

Wysłany: 2016-04-13, 17:13   

Widziałam taką koszulkę i na nią poluję :offtopic: