Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

RegulaminRegulamin FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
wege i raw bar w katowicach
Autor Wiadomość
merkabea
Mały Veg

Wysłany: 2013-05-06, 12:00   wege i raw bar w katowicach

kochani bracia i siostry :sloneczko: mieszkam od 10 lat za granica za pare miesiecy planuje powrot,co jestem na wakacjach w Polsce mam jesT problem calodiowe poszukiwania taniej restauracji gdzie daja wegansko i surowo;)NO I TANIO.plan jest taki otworzenie malej restauracji a wlasciwie baru,tanio smacznie i organic,dotego swap,ktory jak slyszalam jest w Polsce coraz bardziej poularny.Musze cos robic i z czegos zyc mam juz 40 na karku i ostatnie 10 lat na koncu lancucha pokarmowego czyli zmywak,sprzatania kelnerowania itd,pomyslalam ze czas zaczac wkoncu robic co lubie:)czyli poswiecic sie dla Ludzkosci gotujac ,mieszajac ,sluzac rada i pogoda ducha :sloneczko: :sloneczko: POMOZCIEmile widziana jakiekolwiek sugestie,dotyczace miejsca ,organizacji jedzenia,ogolnie jestem otwarta na wszystko z gory dziekuje i bede informowac o postepach aga

kasia
Veg Dojrzały

Wysłany: 2013-05-09, 14:58   

Bardzo popieram taki pomysł! :) Generalnie mam wrazenie, że na Sląsku jest wybitny niedobór wege miejsc. W dużych Katowicach jest jedna wegetariańska knajpka (Złoty Osioł), gdzie o wegańskie żarcie juz bardzo trudno. I ponoć miejsce cieszy się dużym powodzeniem - nie tylko wśród roślinożerców. Za to nie jestem przekonana do tego surowego i organic, bo to jednak nie tak bardzo popularne w Polsce. Wiadomo, uzywanie organicznych, bio-eko produktów pociąga za sobą wyzsze koszty, a wiekszosc ludzi chyba jednak woli zjesc smacznie, szybko, sycaco i tanio. Ostatnio jakas knajpka surowa (we Wrocławiu czy Warszawie?) zamknęła się po paru miesiacach działania, a podobna w Krakowie musiała wprowadzic gotowane dania, zeby się utrzymac.
W kazdym razie mocno trzymam kciuki za powodzenia przedsiewziecia i czekam na informacje o rozwoju sytuacji :)

PS. A coz to takiego swap? ;)

arahja 
Veg Do Potęgi
jestę bucą

Pomogła: 43 razy
Wysłany: 2013-05-09, 16:05   

Machina Organika we Wro ma sié chyba niezle: https://www.facebook.com/Machina.Organika
Daja najlepsze jedzenie, jakie zdarzylo mi sie zjesc poza domem.

Bonanza 
Pilny Veg

Wysłany: 2013-05-09, 19:18   

Witaj merkabea,

Też o tym myślałam, tylko ja mieszkam w Gdańsku. Właśnie szukam pracy i pomyślałam o stworzeniu jakiegoś wegańskiego i witariańskiego baru. Tego w 3mieście brakuje. W czerwcu ma powstać restauracja wegańska, ale to wciąż za mało jak na 3 miasta i okolice.

Ja niestety nie dysponuję żadnymi środkami finansowymi, więc sama się za to nie biorę. Chętnie poprowadziłabym wspólnie z kimś taki bar wegańsko-witariański, myślę nawet o przeprowadzce do innego miasta, bo tu w Gdańsku mam jakiś zastój, jest mi ciężko żyć. Nie wiem, czy to jakaś zła energia miejsca, w którym mieszkam z mężem, czy coś innego.

A Ty przed zagranicznymi wojażami mieszkałaś w Katowicach? Stąd pomysł z założeniem knajpki w tym mieście? Czy rozważasz również inne miasta, czy raczej nie?

merkabea
Mały Veg

Wysłany: 2013-05-10, 00:59   

kochani dzieki za oddzew t :-) tak jestem z katowic a konkretnie z ligoty i tu tez zamiezam wrocic.co do menu to chcialabym zeby bylo kilka pozycji surowych,troche weg klasyki i troszke kuchni hinduskiej,przeraza mnie jedynie cala ta formalna strona tej operacji,podobno straszne wymagania stawia sanepid i nadzor budowlany itdco do swapu to zajebista rzecz w knajpie wisi sweterek ktory ktos odwiesil bo mu sie znudzil dla Ciebie np super i jest twoj za darmo jesli na jego msc odwiesisz jakis swoj niechciany ciuch,buty ksiazki naszyjniki,ja od roku nie kupilam nowej rzeczy:))czekam na dalsze instrukcje wszystko zapisuje .pozdrawiam Was buziaki

krabowypaluszek 
Mały Veg
w drodze po weganizm

Wysłany: 2013-08-18, 11:02   

Wysłałam Ci PW ale nie wiem czy doszła. Jak coś to się do mnie odezwij:)

Odpowiedz do tematu