Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

RegulaminRegulamin FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
co kupujesz w tych supermarketach?
Autor Wiadomość
saw2
Pilny Veg

Wysłany: 2013-05-18, 14:08   co kupujesz w tych supermarketach?

żywność, która kupujesz w tych marketach. Może mamy świetne rzeczy pod nosem, a umknęły naszej uwadze. Piszcie.
1.Biedronka
2.Netto
3.Tesco
4. Intermarche
5. Dino

D.M. 
Guru Veg
weg liberalny

Wysłany: 2013-05-18, 15:17   

Teraz z supermarketów z reguły chodzę do "Społem" i "Piotr i Paweł". A z wymienionych przez saw2 czasem w "Tesco", ale rzadko; nie podoba mi się co najmniej to "Tesco", które w Kielcach w galerii "Echo". Z produktów żywnościowych, które kupuję w "Tesco", już pozostaje tylko olej lniany (bo nie widziałem go w innych miejscach).

saw2
Pilny Veg

Wysłany: 2013-05-18, 15:41   

ooo akurat Społem też wszędzie pod dostakiem, Napisz co tam kupujesz wartościowego :)
Ostatnio zmieniony przez saw2 2013-05-18, 15:46, w całości zmieniany 1 raz  

szynka-szynka 
Veg Do Potęgi

Pomogła: 79 razy
Wysłany: 2013-05-18, 16:26   

Cytat:
1.Biedronka

mleka,
miętowe Danuśki, fasola puszkowa, sezamki, soki marchewkowe (w lodówce stoją)
W Biedronce robią przeceny ciekawego żarcia i wrzucają je na kupę do koszy na środku sklepu, czeba więc grzebać :-)

Cytat:
3.Tesco

fasola puszkowa, avocada

Zapomniałeś o Lidlu, a w Lidlu jest chałwa :)

saw2
Pilny Veg

Wysłany: 2013-05-18, 16:52   

Nie mam Linda pod nosem ;\ a i chałwy nie specjalnie ubóstwiam :P
Ogólnie szukam na spróbowanie produktów polsoja (tofu itd), ziaren soji do zrobienia mleka i orzechów brazylijskich, nigdzie tego nie ma albo nie dowidzam już - mogą być w innych sklepach to pojadę gdzieś dalej.

Ogólnie chodzi o ciekawe wege produkty w popularnych sklepach, piszcie co kupujecie i za ile.

szynka-szynka 
Veg Do Potęgi

Wysłany: 2013-05-18, 16:57   

Cytat:
orzechów brazylijskich
w almie

czerwony_autobus 
Veg przez duże V

Pomogła: 17 razy
Wysłany: 2013-05-18, 18:44   Re: co kupujesz w tych supermarketach?

[quote="saw2"]
saw2 napisał/a:
1.Biedronka

mleka sojowe, danusie, sezamki, mrożone kurki w promocji świątecznej
saw2 napisał/a:
3.Tesco
warzywa - niedziela/poniedziałek megawyprzedaże warzyw w małym, w dużym ciągle, i ogólnie rzeczy na promocjach, kokos i fistaszki niesolone i inne śliwki suszone i słoneczniki marki tescowej

Auchan
Przecenione co jakiś czas rzeczy polsoi (parówki za 4 zł <3), wszelkie suche ziarna (podejrzewam że soja jest), kasze, jarmuż, popcorn w wielkich paczkach, soki tłoczone, chleb wiejski (mały kwadratowy i zamączony a nie ma chemii i ponoć smakuje jak prlowskie bułki), rodzynki bez siarki, Frosch
Real
Genialne kiszone nie kwaszone ogórki Motyla, zupy i mieszanki SyS, muesli, fasola reala (jest chyba rolnika), soczewica w puszce, tanie puszkowane kiełki fasoli mung, kwas chlebowy bez chemii
Carrefour
Kuskus carrefurowski
Rossman
Mleka ryżowe, ocet jabłkowy (dziś 6.99 za 0.75l), kosmetyki Alterry i dla dzieci, herbaty, pasztety grzybowe, co znajdę na promocjach
L'eclerc
Cydr

szynka-szynka 
Veg Do Potęgi

Wysłany: 2013-05-18, 18:59   

Aga, widzę że a Biedrze się w to samo zaopatrzamy.

Zapomniałam o daktylach z Tesco.

czerwony_autobus 
Veg przez duże V

Pomogła: 17 razy
Wysłany: 2013-05-18, 19:07   

szynka-szynka napisał/a:
Aga, widzę że a Biedrze się w to samo zaopatrzamy.

Zapomniałam o daktylach z Tesco.
Bo tylko tyle umiem, moja mama idzie i wraca z siatami, a ja nie umiem, widzę chemię wszędzie
A, i w biedrze jest tania maka "Polskich młynów"

Alispo 
Veg Do Potęgi

Pomogła: 16 razy
Wysłany: 2013-05-18, 20:35   

http://weganskiepysznosci.blogspot.com/
po prawej stronie wg sklepów
chociaż brakuje roznych znanych weganom produktow-Biedrona np.pierogi mrozone z truskawkami czy zupy gotowce do odgrzania(nowosc,chyba czasowo)
Kaufland- krem czekoladowy Dark,majonez czosnkowy (ostatnio byl za 0.99),baton typu musli za 0,59

Milia 
Wyższy Stan Ducha

Pomogła: 12 razy
Wysłany: 2013-05-18, 22:05   

NIC nie kupuje w supermarketach, w ogole do nich nie chodze.
Moje zakupy (srodki czystosciowe, produkty higieniczne, "suche" produkty do kuchni typu sol, przyprawy, makarony, kasze, oraz sery - jedyny nabial jaki jadam) robie przez internet, klikam co potrzebuje a po pracy po nie jade i juz czekaja gotowe, wystarczy otworzyc bagaznik i jeszcze ladnie zaladuja.
Warzyw i owocow tym systemem nie kupuje bo probowalam pare razy i bylam rozczarowana: sa nieladne, a przeciez nie bede stac nd bagaznikiem i sprawdzac czy mi dali dobre czy zwiedniete.
Tak wiec warzywa i owoce kupuje teraz w warzywniaku, po prostu.
Jesli chodzi o kosmetyki (mydla, szampony, makijaz) to kupuje je przez internet bo tylko w ten sposob mam dostep do moich ulubionych nietestujacych firm.

Superarkety bojkotuje z powodow nastepujacych:
- jestem przeciwna kolosom przez ktore wymieraja mali producenci, miejscowe przedsiebiorstwa rolnicze, sklepiki i bazary
- nienawidze tloku
- za duzo rzeczy po drodze mnie kusi i ostatecznie wydaje o wiele wiecej pieniedzy niz bylo przewidziane
- kupuje za duzo, potem sie marnuje
ale przede wszystkim:
- nie mam czasu na lazenie po niekonczacych sie alejkach, a jak zdarza sie ze mam czas wole w to mejsce pojsc na spacer z psem (albo posiedziec na VEG-u :mrgreen: )
Ostatnio zmieniony przez Milia 2013-05-18, 22:06, w całości zmieniany 1 raz  

orzechova 
Guru Veg
żółtodziób

Pomogła: 75 razy
Wysłany: 2013-05-20, 08:02   

Milia napisał/a:
Moje zakupy (srodki czystosciowe, produkty higieniczne, "suche" produkty do kuchni typu sol, przyprawy, makarony, kasze, oraz sery - jedyny nabial jaki jadam) robie przez internet,

a gdzie? bo ja myślałam że takie usługi świadczą właśnie supermarkety :) przynajmniej w mojej okolicy.. to faktycznie musi być wygodne, polecisz sklep?

Milia 
Wyższy Stan Ducha

Pomogła: 12 razy
Wysłany: 2013-05-20, 08:58   

Nie mieszkam w Polsce.
Tu sie to nazywa chronodrive ( www.chronodrive.com ). Nie ma supermarketu, tylko taki magazyn, do ktorego klienci nie maja wstepu, jedynie przez internet.
Ostatnio zmieniony przez Milia 2013-05-20, 08:59, w całości zmieniany 1 raz  

Ninoczka 
Veg nad Vegami
Zasuszona pietruszka

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2013-05-22, 08:21   

W biedronce kupuję makaranon rurki/pióra (ta nazwa jest okropna), świetny do zapiekanki, nie rozgotowuje mi się.
A tak ogolnie to u mnie na prowinji jest tylko: biedronka, stokrotka, tesco (ale małe, nic w nim nie ma ;/) i lidl.

orzechova 
Guru Veg
żółtodziób

Pomogła: 75 razy
Wysłany: 2013-06-01, 08:38   

Wczoraj kupiłam w Auchan [na dziale 'bazarek'] orzechy brazylijskie, 1kg za 45pln, i uwaga uwaga, nerkowce! w tej samej cenie, czyli 45pln za kilowy wór :)

Odpowiedz do tematu