Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

RegulaminRegulamin FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Pielęgnacja dłoni i paznokci
Autor Wiadomość
highest-mountain 
Veg nad Vegami

Wysłany: 2013-08-08, 13:29   Pielęgnacja dłoni i paznokci

Nigdy pięknych dłoni i paznokci nie miałam, ale to, co się dzieje teraz, to jakaś porażka :evil:
Nie dość, że paznokcie mi się kruszą, to jeszcze mam dłonie wysuszone na wiór. Ściągnięta skóra, nieprzyjemne.
Podejrzewam, że to kwestia mydła w pracy, ale nie będę przecież latać z brudnymi łapami po WC.
Czy macie coś sprawdzonego? W internecie roi się od różnych przepisów na domową pielęgnację, ale chciałabym coś sprawdzonego :mrgreen:
Będę wdzięczna za odpowiedzi!

Surri 
Żona Admina
Pizdata

Pomogła: 75 razy
Wysłany: 2013-08-08, 13:35   

Swojego czasu moczyłam łapki i pazurki w lekko podgrzanej oliwie z oliwiek z dodatkiem soku z cytryny. Pomagało.

Parę lat później ni stad ni zowąd miałam z pazurkami masakrę. Rozdwajały mi się aż do połowy swojej długości a właściwie krótkości bo zaczęłam wtedy siłą rzeczy nosić krótkie.
Pomogła mi wtedy dopiero suplementacja cynku dopełniana suplementacją miedzi.

(pestki i orzechy zawsze u mnie w diecie leżały :/ a i włączenie ich nie dało by mi szybkiej poprawy stanu paznokci i uzupełnienia niedoborów)

Połykaj z Surri
Ostatnio zmieniony przez Surri 2013-08-08, 13:35, w całości zmieniany 1 raz  

czerwony_autobus 
Veg przez duże V

Pomogła: 17 razy
Wysłany: 2013-08-08, 22:06   

Ja jak mi się łąmią paznokcie grubiej je maluję i to pomaga. A na suchość pomaga zastąpienie mydła takim bez sls

highest-mountain 
Veg nad Vegami

Wysłany: 2013-08-09, 13:15   

Surri, dzięki. Myślę, że suplementacja może mi się przydać. Ostatnio nie najlepiej się odżywiam :nonono:
Oliwy pewnie też spróbuję, bo już mnie do szału doprowadzają te dłonie.
Czerwony_autobus, nie wiem, czy radzenie sobie z paznokciami zamalowaniem ich jest dobrym pomysłem. I jak mam zmienić mydło w pracy? Nosić swoje? :mrgreen: Pracuję w wielkim biurowcu, nic się nie upilnuje.
Szynko, wspaniały tekst :D

Z prądem rzeki płyną tylko zdechłe ryby!

vegeta
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-14, 13:40   

Suplementacja, mówicie... to chyba rzeczywiście ma sens ;p a wiecie, w jakich produktach znajdują sięte minerały, żeby przy okazji zmienić trochę dietę? Dodatkowo: jeśli malujecie paznokcie ciemnymi lakierami (czrny, granatowy) to pamiętajcie dać pod lakier bazę - paznokcie się inaczej łuszczą i strasznie żółkną, co wiem z autopsji.

SmarkataHonorata
Natchniony Veg

Wysłany: 2014-08-19, 20:06   

Jeżeli chodzi o niedomowe - mi pomogła odżywka do pazurów z Biovaxu. Jest wcierana, daje sie ją na płytki, po chwili można wmasować w dłonie.

Z domowych rzeczy - polecam olej kokosowy(to na skórę)

Milia 
Wyższy Stan Ducha

Pomogła: 12 razy
Wysłany: 2014-09-20, 18:00   

A nie obgryzasz np skorek?
bo jak sie je namoczy slina to sie od razu krusza.
Ja od kiedy nie zrem miecha rosna mi jak wsciekle :)
I tylko pilnuje zeby co dwa dni pilowac bo gram na

:p
Ostatnio zmieniony przez Milia 2014-09-20, 18:01, w całości zmieniany 1 raz  

Karviainen 
Pilny Veg
owocowo mi

Wysłany: 2015-01-18, 18:15   

1. raz- dwa razy w tygodniu peeling, kawowy polecam.
2. niewycinanie skorek, raczej rozpuszczanie albo odsowanie, wycinanie jak juz naprawde nic nie pomaga
3. metalowym pilnikom mowimy nie
4. skracac pilnikiem jezdzac po paznokciach w jednym kierunku
5. kremy, kremy, kremy, zawsze po umyciu dlonni kremujemy. dobrze jest miec w domu, w pracy leciutki kremik, ktory sie szybko wchlania. na noc jakims ciezkim odzywczym a na dworze ochronnym.
6. pierwsze chlody to zaczac nosic rekawiczki
7. moczenie w oliwie i cytrynie jak juz sie wyzej pojawilo
8. podczas ogladania filmu czy przed snem wmasowywac jakis olejek w skore i plytke paznokcia.
9. jesli ktos potrafi to spanie w bawelnainych rekawiczkach nalozonych na mocno nakremowane dlonie czyni cuda.
10. w pracy mozna miec swoje mydlo, w malym opakowaniu, ktore mozna zawsze do kieszeni schowac.
11. kremy z mocznikiem sa fajne. gliceryna nie jest przyjacielem zimy.
wydaje sie tego duzo ale nie zajmuje to wiele czasu a dlonie beda mieciutkie, mile w dotyku, jedwabiste.

SmarkataHonorata
Natchniony Veg

Wysłany: 2016-02-05, 14:56   

Czy pojawiło się na rynku jakieś cudo które regeneruje suche, spierzchnęte dłonie?

Paznokcie mam w porządku, ale dłonie przemarznięte, suche, skóra na stawach pęka gdy zginam palce - a to dlatego, że nagminnie gubię rękawiczki! Chyba trzeba będzie je na sznurku nosić jak za gówniarza

Ech :(

Miła Gosia 
Veg Do Potęgi
eko pedał

Pomogła: 28 razy
Wysłany: 2016-02-05, 19:07   

na takie oporowe przesuszenia na skórze dobra jest maść z witaminą A, acz niewegańska raczej

SmarkataHonorata
Natchniony Veg

Wysłany: 2016-03-18, 21:40   

Trudno. Niewegańskie to ja robie pierogi, jak mi tak skóra odłazi, próbuje tej maści.

Melania 
Łamacz Klawiatur

Pomogła: 7 razy
Wysłany: 2016-03-20, 15:51   

SmarkataHonorata napisał/a:
Czy pojawiło się na rynku jakieś cudo które regeneruje suche, spierzchnęte dłonie?

Paznokcie mam w porządku, ale dłonie przemarznięte, suche, skóra na stawach pęka gdy zginam palce - a to dlatego, że nagminnie gubię rękawiczki! Chyba trzeba będzie je na sznurku nosić jak za gówniarza

Ech :(
rękawiczki to podstawa. Spróbuj kremu z mocznikiem, np. Ziaja z serii ziaja med, do kupienia w aptekach lub sklepach firmowych. Mi pomaga.

Nibiru 
Mały Veg

Wysłany: 2017-01-18, 23:37   

Olej arganowy jest dobry na przesuszone dłonie i paznokcie (i cerę i usta i wszystko w sumie co przesuszone). Dobrze się wchłania i przy regularnym stosowaniu można zauważyć szybki efekt. Najlepiej na noc sobie wmasować go trochę i magia się dzieje. Można też i za dnia w miarę możliwości.

Swoją drogą mnie na paznokcie pomogło... przedłużenie żelowe i hybryda. Po 3-4 tygodniach jak zdarłam je siłą (w tym nożem) to tak się zaczęły regenerować, że miałam przez jakiś czas bardzo twarde i w ogóle nie łamliwe co nigdy wcześniej mi się nie zdarzyło :P Ale tego sposobu nie polecam raczej ;d
Ostatnio zmieniony przez Nibiru 2017-01-18, 23:38, w całości zmieniany 3 razy  

Surri 
Żona Admina
Pizdata

Pomogła: 75 razy
Wysłany: 2017-01-19, 10:45   

No ja mam po hybrydzie dosyć bidne niestety :P (ale i tak lepsze niż przy regularnym malowaniu pazurów normalnymi lakierami, chociaż tutaj moim głównym podejrzanym jest zmywacz, a nie lakiery)

Połykaj z Surri

Agnes 
Pilny Veg

Wysłany: 2017-01-31, 00:27   

Nie wiem czego moze mi brakować w mojej diecie. Od kiedy jem głównie wegańsko to bardzo łamią mi się paznokcie
Co robić?

Odpowiedz do tematu