Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

RegulaminRegulamin FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
praca na wakacje?
Autor Wiadomość
kasia
Veg Dojrzały

Wysłany: 2013-07-21, 20:56   praca na wakacje?

Pomysł trochę szalony, ale zastanawiam się, czy jest szansa na znalezienie pracy w jakiejś wegetariańskiej/wegańskiej knajpce w Londynie w czasie wakacji..? Macie jakieś kontakty/pomysły/ doświadczenia? Może być nawet zmywak :P Będę wdzięczna za rady, bo mnie nosi po świecie, a dobrze by było coś zarobić, a nie tylko wydawać ;)

an 
Veg Do Potęgi
UCZCIWOŚĆ ponad TWA

Pomogła: 36 razy
Wysłany: 2013-07-22, 00:56   Re: praca na wakacje?

kasia napisał/a:
Pomysł trochę szalony, ale zastanawiam się, czy jest szansa na znalezienie pracy w jakiejś wegetariańskiej/wegańskiej knajpce w Londynie w czasie wakacji..? Macie jakieś kontakty/pomysły/ doświadczenia? Może być nawet zmywak :P Będę wdzięczna za rady, bo mnie nosi po świecie, a dobrze by było coś zarobić, a nie tylko wydawać ;)

Nie potrafię pomóc, bo nigdy nie udało mi się w takim miejscu znaleźć pracy, pomimo że kiedyś tam próbowałam. Raz trafiłam na krótko za bar który był wege bufetem w sklepie organic, ale to nie była łatwa praca, ja bym nie polecała, no chyba, że ktoś jest silny itp
Za to użytkownik znany tu jako Paweł pracował w kilku (choć czy oficjalnie, czy nie, to też nie wiem), więc może pomoże.

http://www.youtube.com/wa...E&feature=share Rewelacyjny wykład naukowy o wierzeniach, cudach, religii, moralności ...

.... http://www.youtube.com/wa...feature=related
Ostatnio zmieniony przez an 2013-07-22, 00:56, w całości zmieniany 1 raz  

an 
Veg Do Potęgi
UCZCIWOŚĆ ponad TWA

Pomogła: 36 razy
Wysłany: 2013-07-22, 15:00   

Umknęło mi, że pracowałam jako kelnerka 10 lat temu w hinduskiej wege restauracji w centrum Londynu, zaledwie 2 - 3 tygodnie, zrezygnowałam, bo okazało się być pracą na czarno, za stawkę poniżej minimalnej, a napiwki rozdzielane wg doświadczenia (mój angielski wtedy był gorszy, a Hindusów w ogóle nie rozumiałam).

http://www.youtube.com/wa...E&feature=share Rewelacyjny wykład naukowy o wierzeniach, cudach, religii, moralności ...

.... http://www.youtube.com/wa...feature=related

pawel. 
Ban!

Wysłany: 2013-07-22, 15:44   

Mialem kiedys taki ideal zeby pracowac w wedze barach tylko. Ze to bedzie szerzenie misji + pienadze na zycie.Pracowalem w kilku od Kryszwskich po Wloskie wege. (legalnie zawsze) Jedna z nich ostwera teraz niedugo kolejna filie, ale sie to przciega. Mowia ze moze sierpien moze Wrzesien. I wtedy beda szukali. Generalnie mam dobry kontakt z bylymi pracodawcami i nieraz im kogos podsylalem.

Teraz zas ekesrymntuje. Pracwalem chwilke na zbirze owocow na farmie w Kencie (godzine od londynu ) potem na poczcie 2 tygdnie i ostanio 2 tygdnie w fabrce tacek i potem keczupu. Szukam co dobre. Plusem jest ze placa co tydzien wiec mozna rezgnowac z pracy po tygdniu i jest ok.

Z tego co widze pracy jest duzo. Oczyscie tzreba i trszke szczescia i checi itp. Ale np na tehj farmie pracowalo oko 3000 studntow z calej Europy. Mozna bylo poznac wiele osobm, popracwac zarabic i wogle ladna pogoda;)

kasia
Veg Dojrzały

Wysłany: 2013-07-22, 20:54   

Paweł, a jak znajdujesz te prace? ;) Jedziesz w ciemno i pytasz, gdzie się da? Trochę się tak boję.. Choć może znalazłabym jeszcze kogoś znajomego chętnego. A interesuje mnie właśnie wrzesień, ewentualnie druga połowa sierpnia + wrzesień. Zbiór owoców też fajny! :)

olajola 
Veg Niebanalny

Wysłany: 2013-07-23, 03:19   

pawel. napisał/a:
Jedna z nich ostwera teraz niedugo kolejna filie, ale sie to przciega. Mowia ze moze sierpien moze Wrzesien. I wtedy beda szukali. Generalnie mam dobry kontakt z bylymi pracodawcami i nieraz im kogos podsylalem.

Hejo. Jadę zaraz do Londynu na sierpień i wrzesień i rozglądam się za pracą. Gdyby to był wege bar to oczywiście byłabym najszczęśliwsza. Mógłbyś mnie im polecić, proszę? :)

kasia
Veg Dojrzały

Wysłany: 2013-08-07, 18:10   

I jak, Olajola, dotarłaś do Londynu? Znalazłaś coś? :)

olajola 
Veg Niebanalny

Wysłany: 2013-08-07, 19:08   

hejo. tak, jestem tu od 26.07, pracę znalazłam dzień później - niestety w "normalnej" restauracji. Chociaż właściwie nienormalnej, bo oprócz tradycyjnych mięs serwują też dwa rodzaje gazeli i kangura... Ale lokalizacja tego miejsca jest dla mnie za dobra, żebym zrezygnowała.

Możesz napisać wszędzie tu: http://www.veganlondon.co.uk/eat/index.htm
ale powiem Ci, że najlepiej to wydrukuj sobie dużo CV, wyposaż się w serdeczny uśmiech i chodź od miejsca do miejsca, bo teraz jest sezon, dużo ludzi szuka pracy, jest dużo turystów i nikomu się nie chce pisać ogłoszeń do neta, a poza tym dzięki temu, że przyjdziesz, oceniają wrażenie jakie robisz, więc nieśmiałość trzeba schować do kieszeni;).

Jeszcze z Polski możesz spróbować pisać do ogłaszających się na gumtree i londynek.net.

Poza tym jeśli definitywnie nie chcesz pracować w mięsnej restauracji, to możesz pochodzić po pubach. Jest ich mnóstwo, a do wielu szukają teraz ludzi, niestety w większości na part-time.

W CV radzę pisać, że masz wszechstronne doświadczenie, nieważne, czy to odpowiada faktycznemu stanowi rzeczy :) . Zdjęcie KONIECZNIE. CV bez zdjęcia lądują w koszu.

Zawsze pytaj, czy możesz gadać z managerem, bo zwykli pracownicy mogą wyrzucić CV w momencie, gdy znikniesz za drzwiami.

Absolutnie się nie przyznawaj, że przyjechałaś tylko na wakacje, bo nikt Cię nie zatrudni. Buzia na kłódkę!

Nie wiem, na ile poprawne politycznie jest to forum;), więc jeszcze dorzucę tylko, że jak widzisz, że miejsce jest prowadzone przez kogoś, hm, egzotycznego, to lepiej unikaj - znajomi się już nacięli na coś takiego i nie dostawali kasy albo dostawali mniej niż umówione. Nie mówię, że to reguła, ale lepiej dmuchać na zimne.

Z formalności to od razu po przyjeździe załóż sobie konto - polecam bank Lloyds TSB oraz najlepiej jeszcze z Polski umów się na spotkanie, żeby dostać National Insurance Number. https://www.gov.uk/apply-national-insurance-number Tych dwóch rzeczy wymagają prawie w każdym miejscu, gdzie zatrudniają a biało.

A, przypomniało mi się jeszcze, że Just Falafel dopiero co otworzyli nowe miejsca, więc może szukają stuffu, spróbuj: http://www.justfalafel.com/

Jak mi się jeszcze coś przypomni to dopiszę :)

Powtórzę się, ale to rzecz najważniejsza - trzeba chodzić chodzić chodzić po wszystkich możliwych miejscach, żeby się pokazać, wykazać się zajebistością swojej osobowości i zostawić CV;). Jeśli zainwestujesz powiedzmy dwa całe dni na to, znajdziesz coś prawie na pewno, pracy jest dużo.

Powodzenia!

kasia
Veg Dojrzały

Wysłany: 2013-08-08, 00:35   

Kurcze, dziękuję za tak obszerną odpowiedź! :) Myślę, że nie tylko mi się przyda. Chociaż, jeśli o mnie chodzi to sytuacja się komplikuje, bo muszę być na uczelni jakoś w pierwszej połowie września (cholerne formalności!).. Na 3 tygodnie raczej nie warto jechać, a robić przerwę w międzyczasie też chyba nie ma jak. Tak czy siak, będę miała na uwadze Twoje rady na przyszłość! Miłego i owocnego pobytu życzę :) Przywieź dużo flapjacków ;)

olajola 
Veg Niebanalny

Wysłany: 2013-08-09, 14:11   

jur łelkam:)

pawel. 
Ban!

Wysłany: 2013-08-09, 18:02   

No tak. Ola wyglada na kogos kto sobie poradzi. Ale jesli jestes tylko na wakacje nie jestem pewien czy National Insuranse Number jest Ci potrzebny.

olajola 
Veg Niebanalny

Wysłany: 2013-08-10, 15:33   

Dobrze, że ja jestem pewna :)

pawel. 
Ban!

Wysłany: 2013-08-10, 16:30   

Pewnosc to nie wszystko. Swoja droga gdy kilak tygodni temu zobaczylem Twoje zapytanie pomyslalem ze "Ona i tak sobie poradzi" ale nic nie napisalem bo zaraz by ktos napisal ze sie madrze. Co do Kasi - to jesli sie nie myle poznalismy sie kiedys na filmie o prawach zwierzat w Krakowie? Jesli to Ty to jestes jednak osoba duzo bardziej skromna od powyzszej wiec mozliwe ze bylo by Ci ciezej ze znalezniem pracy itp.

Jesli chodzi o Insuranse Number to na 100% nie jest potzrebny do 3 miescy pracy. (zreszta wyrobienie potrfa oko misiaca)

Ta para co dawala oglosznie ze szuka pracy, spytalem o nich w tej wege restracji, napisalem sie nie odezwali. Tak to jest mniej wiecej z pomaganiem przez net. Tak czy siak Fajnie ze sa takie pewne siebie osoby: )

olajola 
Veg Niebanalny

Wysłany: 2013-08-10, 18:50   

paweł Ty jesteś mistrz świata : )))))

co do NINu - w pracy nie wiedzą że jestem tylko na wakacje, więc musiałam go wyrobić.
Ostatnio zmieniony przez olajola 2013-08-10, 18:50, w całości zmieniany 1 raz  

pawel. 
Ban!

Wysłany: 2013-08-10, 20:24   

olajola napisał/a:
paweł Ty jesteś mistrz świata : )))))

Mistrz....ciekawe w czym...ps., Jesli chdzilo o ten post o odczuwaniu roslin...to juz jest jak nalezy. Tak czy siak powadzenia.

Odpowiedz do tematu