Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

RegulaminRegulamin FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Grzeszki kulinarne
Autor Wiadomość
Violina
Veg Niebanalny

Wysłany: 2013-09-17, 07:13   Grzeszki kulinarne

Szkoda, że tak mało ludzi tu zagląda, gdy było ich więcej, ja nie wiedziałam o istnieniu tego forum.
Mam pytanie, czy większość z Was bez problemy wytrzymuje na surowej, albo w większości surowej diecie i nie kuszą Was produkty takie jak pizza, jakieś słodkości, chipsy?
Ja czasami łapię doły z powodu tego, że nie mogę jeść czegoś innego, a jeśli zjem np. ryż czy chlebki ryżowe (ostatnio często mi się to zdarza- nie chcę znów schudnąć) to mam wyrzuty sumienia – czy Wy też tak macie?

Gemma 
Łamacz Klawiatur
Nie wierzcie temu!

Pomogła: 4 razy
Wysłany: 2013-09-17, 07:54   

Ja wytrzymuje, ale na 3/4 surowej a 1/4 gotowanej diecie. Za miesiąc mogę obchodzić rocznicę :D
Mam swoje odskoki również, ale jestem wobec nich pobłażliwa. Przede wszystkim dlatego, że nie zdarzają się często. Bywa, że kupuję mały pełnoziarnisty chlebek i kromka po kromce pochłaniam go w całości. Potem mam uczucie wypchania i ochota na pieczywo oddala się na kilka tygodni. Najgorzej jest gdy jestem na mieście dłuższy czas, zgłodnieję, a tu same McDonaldsy. Szukam wtedy jakiejkolwiek piekarni i kupuję słodkie pieczywo. Mam szczęście jak w okolicy znajduję bar gdzie robią kanapki na miejscu. Negocjuję składniki i jest OK.
Z produktów takich jak piszesz nic mnie nie pociąga. Zapachy z KFC za to, niestety, tak. Ponieważ jednak, jestem świadoma, że to uzależnienie z dawnych czasów, to trzymam się dzielnie i mijam takie miejsca zwycięsko, jak dotąd. Walczę jak z nałogiem. :mrgreen:

Co do wyrzutów sumienia: nie mam. Wszystko traktuję jako - chcę/nie chcę, a nie mogę/nie mogę. Pewnie dlatego, że sposób odżywiania wybrałam sama. Nie jako dodatek do filozofii, ale jako podstawę dla własnego zdrowia.

krzysztof
Veg Do Potęgi

Wysłany: 2013-09-20, 11:14   

Cześć :sloneczko:

surowa pizza
http://www.forumveg.pl/viewtopic.php?t=4584#72798
inne łakocie-do wyboru do koloru
http://www.surawka.webd.p...n&id=3&Itemid=5
baton czekoladowy Scotta Jurka ale ten nie jest surowy
http://www.forumveg.pl/viewtopic.php?t=8142#142775

:bye:

Violina
Veg Niebanalny

Wysłany: 2013-09-20, 12:06   

Dzięki Krzysztof, ale wszystkie smakołyki są bardzo tłuste to raz, a dwa wymagają pracy. Dzis ze smakiem wypiłam kawę :-)

Zdrowie
Mały Veg

Wysłany: 2013-09-28, 13:52   

Ja nie ma problemu, bo taką'żywność ' nie jadłam(chipsy, pizza itd.)
Ostatnio zmieniony przez Zdrowie 2013-09-28, 13:53, w całości zmieniany 1 raz  

krzysztof
Veg Do Potęgi

Wysłany: 2013-09-30, 10:02   

Cześć :sloneczko:

Wszytko zależy od wielkości porcji :D .

Smakołyk na szybko: łyżka surowego oleju kokosowego ( ma konsystencje masła ) łyżeczka karobu , łyżeczka kakao , pół łyżeczki cynamonu ,łyżeczka jagód mrożonych bądź malin itp.- wymieszać wszytko i małą łyżeczką , wykładać małe porcje na talerzyk - wstawić do lodówki na jakiś czas - wszytko pięknie zastyga (właściwości oleju kokosowego/masła kokosowego) i są cukiereczki ,nawet bez lodówki są dobre.

:bye:

Odpowiedz do tematu