Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
glodowka
Autor Wiadomość
defu 
Veg przez duże V
wedżi pedżi

Wysłany: 2005-08-01, 21:59   glodowka

ktos cos powie na ten temat?? wiem o stronie glodowka .pl ale codzi mi o krotsze glodowki raczej a nie wiem czy mozna to sobie dowolnie regulowac. i jeszcze takie glupie pytanie-czy w czasie glodowki mozna sobie rpzekluwac cialo, czy raczej jest to niepolecane? chodzi mi o oslabienie organizmu etc

stephanie 
Wyższy Stan Ducha

Pomogła: 2 razy
Wysłany: 2005-08-01, 22:40   

Czy można przekłuwać ciało tego nie wiem, wydaje mi się że tak. Wogóle w trakcie głodówki jest wskazany (umiarkowany) wysiłek, bez zbytniego przemęczania się. Np. jakiś basenik, sauna. Organizm szybciej się oczyści.

defu 
Veg przez duże V
wedżi pedżi

Wysłany: 2005-08-01, 23:02   

hm czaje. a jak jest z krotszymi niz 12-14 dni?

w sensie jak sie je stosuje jak skracac terminy rpzygotowan itd?

tomek 
Wyższy Stan Ducha

Wysłany: 2005-08-02, 07:36   

Jeśli chodzi o krótkie głodówki to polecam 1 lub 3- dniowe. Wybierasz sobie np. piątek i raz w tygodniu lub w miesiącu pijesz tylko wodę. Przy tak krótkich głodówkach nie potrzeba specjalnych przygotowań, wystarczy dzień wcześniej spożywać głównie warzywa i owoce. O przekłuwaniu niewiele wiem, ale z tego co słyszałem jest ono niekorzystne dla organizmu w każdej sytuacji.

defu 
Veg przez duże V
wedżi pedżi

Wysłany: 2005-08-02, 11:32   

a woda to mineralna czy jaka?

renka 
Ostoja Wiedzy

Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2005-08-02, 12:29   

Najlepiej mineralna niegazowana

defu 
Veg przez duże V
wedżi pedżi

Wysłany: 2005-08-02, 12:38   

ok.dzieki

xVeganBoyx 
Łamacz Klawiatur
Vegan Revolution

Wysłany: 2005-08-02, 12:40   

Cytat:
wystarczy dzień wcześniej spożywać głównie warzywa i owoce
- wazne jest to by byl to owoc / warzywo jednego gatunku , np caly dzien ejsz tylko jablka, tylko winogrona lub co tam lubisz :)

Czarna Niewdowa
[Usunięty]

Wysłany: 2005-08-02, 22:33   

w zeszlym roku przeprowadzalam 6-dniowa detoksykacje i drugiego dnia tatuowalam sobie cialo, nic zlego mi sie nie stalo z tego powodu. to zalzey od organizmu - moja kolezanka mdlała mimo spozywania jedzonka, a przy kolczykowaniu bedzie pewnie podobnie.

1-2-dniowe glodowki przechodzilam jeszcze wczesniej, zawsze podczas tych dni pijam tylko i wylacznie wode mineralna niegazowana niskosodowa, niskozmineralizowana.

ostatni moj wybryk trwal 8 dni o wodzie / w polowie lutego b.r./ kolejne 2 dni - soki pol na pol z woda, bez sztucznych dodatkow- takie dla bobaskow.

jesli chodzi o glodowanie i oczyszczanie w ten sposob organizmu, co tu duzo mowic - mysle,ze najlepiej oczyszczac organizm stopniowo poprzez zdrowa nieprzetworzona surowa zywonosc, anizeli narazac sie na niepotrzebny stres i utrate rownowagi psycho-somatycznej. jak powiedzial pewien madry pan - kazdy glupiec potrafi glodowac, ale prawdziwa sztuka jest umiec wrocic do prawidlowego odzywiania. i ja to potwierdzam - pierwsze dni glodowki to prawdziwa proba woli, potem jest latwiej, czlek czuje sie silniejszy, podbudowuje sie, moze nawet dowartosciowuje jesli udaje mu sie dazyc do celu, ale prawdziwym wyzwaniem jest powrot do normalnej diety - wszystko powinno sie robic stopniowo, z dnia na dzien dokladajac nowe produkty. to nielada wyzwanie! bo kiedy juz zaczniesz jesc, to masz ochote sprobowac wszystkiego... takie jest moje doswiadczenie - choc z checia przeprowadzilabym detoks, ale jedynie w zaciszu wlasnego sumienia, w jakims zakatku na bezludnej wyspie, tak, zeby nic nie zaklocalo mojego spokoju, bo oczyszczanie to ma wywierac wplyw na sfere psycho-fizyczna.

warto sie zastanowic przed podjeciem decyzji, bo moze to nie przyniesc zadnych pozytywnych skutkow, a czasem bardziej szkodzi, anizeli pomaga.
to zwyczajnie nie jest proste zadanie, oczywista, zalezy od zamiarow...

pozdrawiam :bye:

defu 
Veg przez duże V
wedżi pedżi

Wysłany: 2005-08-03, 00:34   

dzieki za pomoc, sprawa przemyslana decyzja ppodjeta tylko termin niepewny jeszcze:)

xVeganBoyx 
Łamacz Klawiatur
Vegan Revolution

Wysłany: 2005-08-03, 00:52   

witarianizm to najlepsze oczyszczenie :)

renka 
Ostoja Wiedzy

Wysłany: 2005-08-03, 09:54   

Dla Ciebie defu - zaproszenie na zbiorowa glodowke organizowana przez WŚ (najblizsza w marcu przyszlego roku). Organizatorzy m.in. zwracaja uwage na odpowiedni i najbardziej optymalny okres dla naszego organizmu do przeprowadzania tego typu "kuracji":

http://www.glodowka.pl/glod-zaproszenia.php

defu 
Veg przez duże V
wedżi pedżi

Wysłany: 2005-08-03, 11:39   

weganboj czytales o tym jak ma glodowka oczyszczac czy mowisz tylko tak co jednym uchem ci wpadlo?to sie troche na innych rzeczach skupia niz witarianizm

rena dzieki za link:) ale troche drogi to... no nic moze sie wybiore-duzo czasu jeszcze

kttk 
Veg nad Vegami

Wysłany: 2005-09-11, 14:05   .

hmm, glodowka, przekuwanie :shock: chyba rodzi nam sie nowy swiety :mrgreen: pomysl jeszce nad jakims slupem zeby na niego wlezc peace

glodowka wywoluje efekt jojo wiec po co ja uskuteczniac?toxyny ktorych sie pozbedziemy potem sie skumuluja w znacznie wiekszym stezeniu

sylwia 
Veg Do Potęgi
"ta zła"

Wysłany: 2005-09-11, 20:17   Re: .

kttk napisał/a:
glodowka wywoluje efekt jojo wiec po co ja uskuteczniac?toxyny ktorych sie pozbedziemy potem sie skumuluja w znacznie wiekszym stezeniu

nieprawidlowo przeprowadzona, zapomniales dodac.

Odpowiedz do tematu