Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

RegulaminRegulamin FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Gdzie.bl.ee - mapa OpenStreetMap
Autor Wiadomość
Dotevo
świerzak

Wysłany: 2013-11-15, 23:01   Gdzie.bl.ee - mapa OpenStreetMap

Hej wszystkim. To mój pierwszy post tutaj, ale liczę, że nie ostatni.

Widziałem Vege Mape, ale dla mnie jest ciężka do użytku :-/ na telefonie nie da się korzystać ze strony, a na komputerze jest mało czytelna. Więc moją mapkę potraktujcie jako alternatywe i liczę, że wspólnymi siłami ją ulepszymy.

Po pierwsze od wielu lat jestem zaangażowany w projekt OpenStreetMap, czyli otwartej mapy edytowanej przez społeczność na takiej samej zasadzie jak Wikipedia i ostatnio stwierdziłem, że chciałbym pokazać jej siłę. Na początku zrobiłem stronkę, która pokazuje restauracje w zależności od rodzaju kuchni, ale potem zacząłem dodawać kolejne funkcje i tak oto można ustawić sobie filtr na np. lokale tylko wegetariańskie. Wyszukać puby z mikrobrowarem i podobne.

W sumie robiłem to również dla siebie bo często mam problem znaleźć jakąś wegetariańską restauracje i wybór pada na pizzerie gdzie zawsze coś wegetariańskiego się znajdzie.

Adres strony to: http://gdzie.bl.ee/#12/52...=vegetarian@2;/

Oczywiście strona ma bardzo różne filtry więc ciężko ją nazwać stroną dla wegetarian, ale sam obecnie zacząłem jej do tego celu używać.
Jeśli zastanawiacie się co oznaczają kolorki ikonek to:
-niebieskie brak danych na temat godzin otwarcia
-zielone otwarte
-srebrne zamknięte
-złote zamknie się w ciągu godziny

Teraz moja prośba, ponieważ OpenStreetMap może edytować każdy po zarejestrowaniu się na stronie osm.org chciałbym abyście pomogli mi uzupełnić lokale. Obecnie dodałem 27 lokali w Polsce, a ogólnie na świecie jest ich prawie 300, więc strony możecie używać również poza granicami Polski. Napisałem krótką instrukcję jak edytować mapy w OpenStreetMap
http://dotevo.jogger.pl/2...-openstreetmap/
ale jeśli punkt jest naniesiony (wyświetla się gdy pokazywane są wszystkie restauracje), a nie posiada informacji o diecie jaka jest dostępna to po kliknięciu w punkt można zgłosić błąd przez "Add missing data" i postaram się poprawić dane w OpenStreetMap. W ten sposób można zgłaszać numery kontaktowe, godziny otwarcia i inne dane. Jeśli strona wypali to myślę o jakiejś aplikacji na androida, która nie wymagałaby połączenia z internetem, a miał podobną funkcjonalność.

Odpowiedz do tematu