Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

RegulaminRegulamin FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
problem natury ginekologicznej.
Autor Wiadomość
Khair Udin
Mały Veg
Matka problemów.

Wysłany: 2013-12-11, 18:51   problem natury ginekologicznej.

Witam, mam 19 lat, od 6 lat jestem wegetarianką, planuję przejść na weganizm, jednak mam problem. Otóż przez 6 lat nie miałam problemów ze zdrowiem a 2 lata temu nagle zatrzymały mi się miesiączki, stwierdzono niepłodność. Mam zawyżoną prolaktynę, testosteron i za mało estrogenów. Biorę antykoncepcję hormonalną, Qlairę. Pragnę jednak zajść w ciążę za 5 lat po skończeniu studiów. Ginekolog stwierdził że absolutnie nie mam prawa być wegetarianką i muszę jeść mięso bo potrzebuję żelaza hemowego i innych elementów 'niedostępnych' w roślinach. Unikam mimo tego mięsa jak ognia, mama zmusza mnie do jedzenia go, a ja nie chcę marnować 6 lat wegetarianizmu a nawet przejść na całkowity weganizm. Co robić?

orzechova 
Guru Veg
żółtodziób

Pomogła: 70 razy
Wysłany: 2013-12-12, 08:32   Re: problem natury ginekologicznej.

Khair Udin napisał/a:
innych elementów 'niedostępnych' w roślinach.

hmm, ciekawe cóż to za magiczne elementy.. chyba powinnaś zmienić lekarza, to tak na dobry początek. Może wkleisz swoje wyniki badań? Mamy tu kilku speców 8-)

jasminowa 
Veg nad Vegami

Wysłany: 2013-12-12, 11:02   

no jak to jakie, pewnie żelazo, wapń i wszystko inne bo rośliny to tylko taki zapychacz, mięso- to jest to! peace

A na serio.
Hormony bierzesz bo masz takie problemy, czy brałaś je już wcześniej? Też doradzam zmiane lekarza.
Miałaś robione jakies inne badania, usg chociażby?

Khair Udin
Mały Veg
Matka problemów.

Wysłany: 2013-12-12, 16:21   

Miałam USG u ginekologa, by zobaczyć jajniki, miałam podejrzenie zespołu policystycznego jajników, ale wykryto, że są ok. Nie brałam wcześniej.

krzysztof
Veg Do Potęgi

Wysłany: 2013-12-13, 12:19   Re: problem natury ginekologicznej.

Cześć :sloneczko:

Khair Udin napisał/a:
... Ginekolog stwierdził że absolutnie nie mam prawa być wegetarianką i muszę jeść mięso bo potrzebuję żelaza hemowego i innych elementów 'niedostępnych' w roślinach. Unikam mimo tego mięsa jak ognia, mama zmusza mnie do jedzenia go, a ja nie chcę marnować 6 lat wegetarianizmu a nawet przejść na całkowity weganizm. Co robić

Możesz przejrzeć temat o żelazie
http://www.forumveg.pl/vi...tart=150#105816

"Why Plant Iron is Best "- By Dr Justine Butler, Senior Health Campaigner
http://www.vegetarian.org.uk/factsheets/iron.html

Wiele osób podniosło poziom żelaza dzięki soczkom z zieleniny pszenicy ( inna zielone soczki też są ok.) - dobrze jest dodawać sok z cytryny, mieszać z innymi sokami itp.
"JAKO ŚRODEK LECZĄCY ANEMIĘ"
http://www.surawka.webd.p...id=82&Itemid=18
"JAKO CZYNNIK KRWIOTWÓRCZY:"
http://www.surawka.webd.p...id=77&Itemid=18

Temat Okres
http://www.forumveg.pl/vi...&start=45#64756

:bye:

an 
Veg Do Potęgi
UCZCIWOŚĆ ponad TWA

Pomogła: 36 razy
Wysłany: 2013-12-13, 18:59   

Khair Udin, dostałaś na grupie Wegetarianie Polska mnóstwo cennych rad i wskazówek, nie tylko na temat samych problemów zdrowotnych, myślę że powinnaś spróbować wyciągnąć z nich jakiś pożytek

http://www.youtube.com/wa...E&feature=share Rewelacyjny wykład naukowy o wierzeniach, cudach, religii, moralności ...

.... http://www.youtube.com/wa...feature=related

motyleqq 
Veg nad Vegami

Wysłany: 2013-12-15, 17:58   

an napisał/a:
Khair Udin, dostałaś na grupie Wegetarianie Polska mnóstwo cennych rad i wskazówek, nie tylko na temat samych problemów zdrowotnych, myślę że powinnaś spróbować wyciągnąć z nich jakiś pożytek

dokładnie. i pójść do ginekologa, który nie jest Twoją mamą ;)

vegeta
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-21, 14:58   

Poczytaj dużo o żelazie hemowym i dowiedz się, o co mu chodzi z innymi elementami ;p Albo rzeczywiście zmień lekarza - tyle opinii, ile lekarzy, zwiariować mozna z nimi.

aka_nina 
Pilny Veg

Wysłany: 2015-05-17, 07:47   

a nie ma zelaza hemowego w suplementach jakichś? ja nie biorę, bo mam w zasadzie zbyt dużo żelaza, ale powinno być coś w aptece.

Miła Gosia 
Veg Do Potęgi
eko pedał

Pomogła: 28 razy
Wysłany: 2015-05-17, 10:17   

jest, ale siłą rzeczy nie są to suplementy wegetariańskie

limpkoko 
Veg Niebanalny

Wysłany: 2015-05-20, 16:42   

Ale przez dwa lata konsultowałaś się tylko z tym jednym lekarzem? powinnaś zasięgnąć porady innego a najlepiej i dwóch bo niepłodność to poważna sprawa. Przy okazji ja na Twoim miejscu do czasu zasięgnięcia innych porad lekarskich nie przechodziłam bym na veganizm tylko kontynuowała bycie wegetarianką.

Miła Gosia 
Veg Do Potęgi
eko pedał

Pomogła: 28 razy
Wysłany: 2015-05-20, 17:12   

o kurde perdono, nie przeczytałam pierwszego posta
Correct me if I'm wrong:
Lekarz stwierdził brak miesiączki i zamiast W PIERWSZEJ KOLEJNOŚCI zająć się tym problemem (np. przepisując luteinę) jako lekarstwo zalecił jedzenie mięsa? A na dokładkę zezwolił na kontynuację doustnej antykoncepcji hormonalnej?
Przecież to się w pale nie mieści, uciekaj od idioty gdzie pieprz rośnie i szukaj normalnego lekarza.

limpkoko 
Veg Niebanalny

Wysłany: 2015-05-20, 20:24   

no ogólnie dziwnie, że przy braku miesiączki zażywa się antykoncepcyjne

bejata440 
Mały Veg

Wysłany: 2015-05-20, 23:18   

jejku również polecam zmienić lekarza
i dziwne bardzo, że nie masz krwawienia z odstawienia przy tabsach antykoncpecyjnych..
lekarz nie powinien mówić "jedz mięso" skoro jesteś wegetarianką

filifjonka 
Veg przez duże V