Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

RegulaminRegulamin FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Weganin na wyjeździe - co jeść na festiwalu?
Autor Wiadomość
lisek0
Mały Veg

Wysłany: 2014-03-20, 16:14   Weganin na wyjeździe - co jeść na festiwalu?

Witam! :) Od kilku lat jeżdżę co roku na woodstock. W 2013 byłam na nim pierwszy raz jako wegetarianka, teraz jadę jako weganka. O ile w tamtym roku nie było problemu z wyżywieniem to teraz pojawia się dylemat. Zapiekanki odpadają, ziemniaki z kefirem również. Niestety tamtejsza gastronomia nie oferuje wegańskiego jedzenia <bezradny>. Jest jeszcze polowy lidl, w którym znaleźliśmy z narzeczonym wegańskie leczo w słoiku. Szczęście w nieszczęściu bo sam ocet. Mamy jeszcze opcję Hare Kriszna, gulasz w porządku- nie wiem jak z halawą. Jedynym rozwiązaniem na jakie wpadliśmy to zupki (tylko gdzie znaleźć firm nietestujących w przystępnej cenie?), makaron ryżowy, trochę pasztetów sojowych no i oczywiście świeże warzywa i owoce dostępne na miejscu. Sęk tkwi w tym, że ja sobie jakoś poradzę, ale mój luby to straszny głodomor i nie naje się bananem. :( Macie jakieś sprawdzone patenty, propozycje? Bardzo proszę o porady! Pozdrawiam, Ola.

czerwony_autobus 
Veg przez duże V

Pomogła: 17 razy
Wysłany: 2014-03-20, 17:02   

zupki rossmana lub babci zosi (są też placki kartoflane), poza tym parówki i kiełbaski na grilla polsoi. Do tego inne rossanowskie i polsojowe dania z paczki. Mnóstwo tego jest.

kaa 
Pilny Veg
life explorer

Wysłany: 2014-03-20, 19:36   

Trochę opcji powinno się znaleźć, ostatecznie Woodstock miesiąc nie trwa.
Pieczywo chyba da się kupić? Frytki też zwykle są wegańskie. Można zabrać ze sobą zrobione pasty do pieczywa, gotowy hummus, falafele itp. Tortille lub pita, jakakolwiek pasta (np. Primaviki), ajwar, popchnąć na deser bananem, batonem, czekoladą. Właściwie w każdej knajpie da się zamówić ryż/ziemniaki/kaszę z dodatkami - warzywa z wody, surówki. Testowane na kilku wyjazdach, nawet w Zakopcu bez problemu jadaliśmy wegańsko, mimo, że docelowo w karcie nie było wegetariańskich dań, o wegańskich nie słyszeli w promieniu 100km. Prawie w każdym sklepie można kupić wafle ryżowe, mieszankę warzyw w puszce lub słoiku, oliwki, sok pomidorowy. Na śniadanie dobrze wchodzi kaszka ryżowa lub kukurydziano-ryżowa (taka dla dzieci, rozrabiana w ciepłej wodzie) z rodzynkami, pestkami, orzechami. Można rozpuścić w tym kostkę czy dwie czekolady, będzie dodatkowa energia. Takie śniadanie wystarcza na kilka godzin, łącznie z treningiem biegowym - tak, facetom również, sprawdzone :)

arahja 
Veg Do Potęgi
jestę bucą

Pomogła: 44 razy
Wysłany: 2014-03-21, 00:32   

Hare Kryszna na Woodstocku jest wegańskie.
To rozwiązuje 70 % problemów z jedzeniem.
Chleb, owoce z lidla, zapas pasztetów/ past z domu. Ja przez 3 dni nie wydaję więcej niż 50 złych, a jestem całkiem obżarta.

pewnapanna 
Pilny Veg

Wysłany: 2014-03-21, 10:58   

Ja na Woodzie zawsze prosto. Warzywka, owoce, parówki sojowe czy wafle ryżowe/ chleb i jakieś wege pasty czy coś. Nawet mojo chodząca czarna dziura jest w stanie wytrzymać na chlebie z wegańskim smalcem, do tego dochodzą batony zborzowe, muesli, a w razie głodu w sklepie i puszka z fasolą się znajdzie :)

No i dla pijących alkohol zawsze zostaje dieta piwna, mało zdrowa ale przecież Woodstock jest raz w roku 8-)

Mak 
Łamacz Klawiatur
bunnytarian

Wysłany: 2014-03-21, 11:40   

do tego w punktach gastro można powiedzieć żeby nie dawali kefiru do ziemniaków. jest on przecież w osobnej butelce, więc to żaden problem. podobnie można zrobić z hot dogami - powiedzieć żeby nie dawali parówki, a same surówki. to jednak raczej ostateczność, bo smaczniej i taniej zjesz zabierając jakiś prowiant ze sobą.

można jeszcze namierzyć jakąś wege wioskę i obsępić tam ludzi z żarcia :mrgreen:

arahja 
Veg Do Potęgi
jestę bucą

Wysłany: 2014-03-21, 11:58   

Mak napisał/a:
można jeszcze namierzyć jakąś wege wioskę i obsępić tam ludzi z żarcia

Kaman! :-P
Ale serio, Kryszna daje takie porcje, że ciężko je dokończyć. Co bywam na woodzie z mięsożercami, to oni mają problem z zeżarciem całej porcji, nie ja :oops:

krzysztof
Veg Do Potęgi

Wysłany: 2014-03-21, 12:01   Re: Weganin na wyjeździe - co jeść na festiwalu?

Cześć Lisek0 :sloneczko:

Możesz zerknąć na tematy z forum :
Wyjazd, a weganizm.
http://www.forumveg.pl/viewtopic.php?t=3164#47230
Weganizm a jedzenie poza domem
http://www.forumveg.pl/viewtopic.php?t=7694#130330

:bye:

miron89 
Mały Veg

Wysłany: 2014-05-13, 18:43   

Siemanko, to moj pierwszy post na tym forum wiec witam wszystkich serdecznie :)

A co do tematu zarcia u Kryszny, to z tego co mi wiadomo wcale nie jest weganskie;/ ktos ze znajomych pytal te babki co daja zarcie, to mowily ze halava i ten 'wafel' jest na masle...;/ sam nie wiem co o tym myslec, trzeba by chyba samemu spytac.

A ogolnie w kwestii zarcia np na woodstocku to w moim weganskim menu znajduja sie:

-swieze pieczywo z warzywami (salata, pomidor, ogorek, cebula i wszystko co mozna kupic w malym sklepiku w parku w centrum :) ), poza tym zawsze tez mozna jakis dzem ogarnac, a w Polo nawet sa chyba pasztety sojowe, mozliwosci kanpkowych ogolnie jest coniemiara, starczy miec noz i jakas deseczke do krojenia :) aha no i oczywiscie na deser owoce wszelkiej masci, batoniki zbozowe, jakies batoniki musli (da sie znalezc takie bez mleka, jajek i miodu, chocby w Lidlu sa fajne orzechowe i kokosowe, albo mozna z miejsca zamieszkania zabrac ze soba zapas :D ) i oczywiscie lody wodne na patyku dla ochlody :D

- w miescie pizza bez sera po prosru (wiekszosc ciast na pizze jest weganskich, zawsze mozna zapytac)

-w miescie kebaby/tortille itd z samymi warzywami + ew keczup czy inny sos ostry nie na majonezie

- frytki frytki frytki, sa wszedzie :D nie jest to zdrowe ani dietetyczne...ale latwo dostepne i w miare sycace

Na ta chwile nie przychodzi mi wiecej do glowy, ale ogolnie opcji jest dosc duzo :) naprawde da sie przezyc :) zwlaszcza stosujac diete piwna, jak ktos juz wyzej pisal :)

pozdro!

szynka-szynka 
Veg Do Potęgi

Pomogła: 79 razy
Wysłany: 2014-05-13, 18:54   

Kiedy ten woodstock? W sierpniu? Skojarzyło mi się z obrazkiem

Najlepiej chyba narobić sobie jedzenia i popakować sobie w pudełka, potem męczyć się z chlebem.

arahja 
Veg Do Potęgi
jestę bucą

Wysłany: 2014-05-13, 20:15   

szynka-szynka napisał/a:
Najlepiej chyba narobić sobie jedzenia i popakować sobie w pudełka, potem męczyć się z chlebem.

Not really. Za ciepło na 3-dniowe obiady w pudełkach.

Surri 
Żona Admina
Pizdata

Pomogła: 78 razy
Wysłany: 2014-05-15, 16:59   

Najlepiej iść na porządny koncert wswoim mieście, wrócić, umyć grzcznie :pupa: i wyspać się w ciszy i wygodnym łóżku w domu ;D

Połykaj z Surri

Miła Gosia 
Veg Do Potęgi
eko pedał

Pomogła: 28 razy
Wysłany: 2014-05-15, 17:44   

Nie wiem czy to wyżej było serio czy nie, ale mnie to już przeraża brud chłód i namioty, chyba się starzeję

seb 
Veg przez duże V

Wysłany: 2014-05-15, 17:45   

@Surri zapomniałaś dodać 'po magicznej dwudziestce' lub innej cyfrze, która zwalnia obroty :P
choć z moich ekip nadal jeżdżą co niektórzy...

a co do woodstock jadła - jeśli teraz współgrają z niemieckim koncernem spożywczym, to nie widzę problemu, bo i na witariance można przeżyć... nie trzeba dymić do miasta, lub brać konserwy, czy zasilać się u krisznitów.

Surri 
Żona Admina
Pizdata

Pomogła: 78 razy
Wysłany: 2014-05-15, 20:18   

No nie wiem jakoś nigdy mnie nie kręciło żeby ktoś mi sikał pod namiotem i żebym nie mogła odespać biby :D (nawet przed dwudziestką :)
Już nie offtopuje. Bierzcie i jedzcie co chcecie i bawcie się dobrze :)

Połykaj z Surri

Odpowiedz do tematu