Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

RegulaminRegulamin FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Weganin na wyjeździe - co jeść na festiwalu?
Autor Wiadomość
maciek25 
Mały Veg

Wysłany: 2015-06-06, 13:26   

No właśnie na woodstoku powinno być chyba wegetariańskie/wegańskie jedzenie bo Owiak to Hare Kriszna a oni są wege. Czy więc jest tam normalne "zbiorcze" jedzenie wege?

Melania 
Łamacz Klawiatur

Pomogła: 7 razy
Wysłany: 2015-06-06, 20:54   

Hari Kriszna nie są weganami - do wszystkiego pchają masło czy inny nabiał.

zoa 
Pilny Veg

Wysłany: 2015-06-06, 21:53   

Dla mnie strawa od Krysznitów jest niejadalna. W zeszłym roku jechałam na musli, zabrałam swoją mieszankę i jadłam ją na wodzie z dodatkiem bananów z Lidla.
Miałam też wafle i pasztety. Z oferty gastronomii nadawała się tylko kukurydza...
Ostatniego dnia, już czułam totalny spadek mocy, brakowało kalorii po czterech dniach wygibasów.

seb 
Veg przez duże V

Wysłany: 2015-06-06, 22:11   

/ciach/

swoją drogą Przystanek Jezus kiedyś rozdawał zupki chińskie opierdaczone miejscami przez jakieś gryzonie... megastycznie smakowało mimo, że święcone.
Dziś pewnie nasłaliby sanepid.. wtedy bez wrzątku były smakko :roll:
Ostatnio zmieniony przez seb 2015-06-06, 22:13, w całości zmieniany 1 raz  

Hate 
Mentor
Pull The Plug

Wysłany: 2015-06-07, 01:16   

Melania napisał/a:

Po pierwsze: piszemy Hare Krishna
Po drugie: owszem niektórzy są weganami,
Po trzecie: nie, nie do wszystkiego "pchają masło czy inny nabiał",
Po czwarte: fajnie by było jakbyś nie generalizowała i tym samym nie rozpowszechniała bzdur i kłamstw na ich temat.

https://smialezdjeciapatrycji.wordpress.com/

I blog na fb:

https://www.facebook.com/...06096063015461/

Kruk 
Veg nad Vegami

Wysłany: 2015-06-07, 08:33   

Hate napisał/a:
Melania napisał/a:

Po pierwsze: piszemy Hare Krishna
Po drugie: owszem niektórzy są weganami,
Po trzecie: nie, nie do wszystkiego "pchają masło czy inny nabiał",
Po czwarte: fajnie by było jakbyś nie generalizowała i tym samym nie rozpowszechniała bzdur i kłamstw na ich temat.

ale tak czy siak ich menu na Woodstock, raczej wegańskie nie jest z tego co pamiętam bo przez parę lat tam nie byłem ;)

Milia 
Wyższy Stan Ducha

Pomogła: 12 razy
Wysłany: 2015-06-07, 08:44   

Surri napisał/a:
(...) i żebym nie mogła odespać biby :D (nawet przed dwudziestką :)
Już nie offtopuje. Bierzcie i jedzcie co chcecie i bawcie się dobrze :)

Dla mnie przed 20-stka slowo "sen" to byla jakas abstrakcja :) Absolutnie nie mialo dla mnie znaczenia czy sie wyspie czy nie i kiedy :lol:
Teraz lubie sobie po imprezie odespac i "wyzdrowiec".
W tym roku tez jade na kilkudniowy festiwal (Vieilles Charrues we francuskiej Bretanii) ale kulturalnie, jak na moje stare lata przystalo: wynajelismy sobie pensjonat 8-) Chociaz i tak wiekszosc czasu bedziemy na koncertach to jednak lubie wiedziec ze w razie czego moge sobie ugotowac makaron i wyspac sie w normalnym lozku ;)
I WYKAPAC SIE!
:sejtan:

Kruk 
Veg nad Vegami

Wysłany: 2015-06-07, 11:11   

Milia napisał/a:
Surri napisał/a:
(...) i żebym nie mogła odespać biby :D (nawet przed dwudziestką :)
Już nie offtopuje. Bierzcie i jedzcie co chcecie i bawcie się dobrze :)

Dla mnie przed 20-stka slowo "sen" to byla jakas abstrakcja :) Absolutnie nie mialo dla mnie znaczenia czy sie wyspie czy nie i kiedy :lol:
Teraz lubie sobie po imprezie odespac i "wyzdrowiec".
W tym roku tez jade na kilkudniowy festiwal (Vieilles Charrues we francuskiej Bretanii) ale kulturalnie, jak na moje stare lata przystalo: wynajelismy sobie pensjonat 8-) Chociaz i tak wiekszosc czasu bedziemy na koncertach to jednak lubie wiedziec ze w razie czego moge sobie ugotowac makaron i wyspac sie w normalnym lozku ;)
I WYKAPAC SIE!
:sejtan:

hehe no to poczekajcie do trójki z przodu :D zamiast imprezować wolę pobiegać, iść na rower, czy też pojechać w góry niż zdychać na drugi dzień po imprezie ;)
Prawdę powiedziawszy lepiej mieć zakwasy niż kaca :P :D

A co do Woodstock mam podobnie jak Surri ;)
Ale np. na Fluff Fest już troszkę co innego też namioty też festiwal, ale nikt Ci nie leje pod namiotem i jakoś tak czyściej + wegańskie bistro i wegańskie lody z automatu :D chociaż teraz to już nie nowość ale parę lat temu to niemal był szok! :D

seb 
Veg przez duże V

Wysłany: 2015-06-07, 11:40   

lata już spore minęły od czasu jak byłem na woodstockach - ale temat ten włącza we mnie jakąś chęć, żeby przejść się alejkami, tak po prostu i popatrzeć na tą radochę ludzi co się zrywają z łańcuchów rzeczywistości :)

tym razem na czysto ^^

Melania 
Łamacz Klawiatur

Pomogła: 7 razy
Wysłany: 2015-06-07, 11:56   

Hate, bywałam na Łudstokach i innych spędach, na których serwowali żarcie, mam też na półce ich książkę kucharską, tak więc mam prawo się wypowiadać, jak się wypowiadam. GENERALNIE ich jedzenie nie jest wegańskie.

szynka-szynka 
Veg Do Potęgi

Pomogła: 79 razy
Wysłany: 2015-06-07, 12:20   

Nie kłóć się z Hejtem bo ma większą głowę.

arahja 
Veg Do Potęgi
jestę bucą

Pomogła: 44 razy
Wysłany: 2015-06-07, 13:14   

Melania napisał/a:
Hate, bywałam na Łudstokach i innych spędach, na których serwowali żarcie, mam też na półce ich książkę kucharską, tak więc mam prawo się wypowiadać, jak się wypowiadam. GENERALNIE ich jedzenie nie jest wegańskie.

Generalnie nie. Ale na Woodstocku robią wegańskie. Kilka osób, w tym ja, pytało na różnych edycjach festiwalu.

seb 
Veg przez duże V

Wysłany: 2015-06-07, 13:26   

DJ Hare Krishna mi kiedyś płytkę nawet wypalili, bo mocno spodobał mi się ich transiasty kawałek. Dobrzy to ludzie :)

Hate 
Mentor
Pull The Plug

Wysłany: 2015-06-07, 16:24   

Melania napisał/a:
Hate, bywałam na Łudstokach i innych spędach, na których serwowali żarcie, mam też na półce ich książkę kucharską, tak więc mam prawo się wypowiadać, jak się wypowiadam

Naturalnie, masz prawo opowiadać bzdury na jaki temat przyjdzie Ci ochota, a ja mam prawo te bzdury prostować. Książka kucharska i kilka spędów? Byłaś wszędzie, widziałaś wszystko. Stwierdzenie "do wszystkiego pchają masło czy inny nabiał" jest nieprawdziwe. Dowodem jest, co by daleko nie szukać jedzenie na woodstocku. Można też pojechać do lokalnej świątyni i dopytywać się o wegańskie opcje. Nawet jeżeli bhaktowie zazwyczaj nie są weganami (choć część jest) to goście przychodzący na uczty bywają i bhaktowie mają tego świadomość.

Kruk napisał/a:
ale tak czy siak ich menu na Woodstock, raczej wegańskie nie jest z tego co pamiętam bo przez parę lat tam nie byłem

arahja napisał/a:
Ale na Woodstocku robią wegańskie. Kilka osób, w tym ja, pytało na różnych edycjach festiwalu.

https://smialezdjeciapatrycji.wordpress.com/

I blog na fb:

https://www.facebook.com/...06096063015461/
Ostatnio zmieniony przez Hate 2015-06-07, 16:24, w całości zmieniany 1 raz  

Kruk 
Veg nad Vegami

Wysłany: 2015-06-07, 22:46   

Hate napisał/a:

Kruk napisał/a:
ale tak czy siak ich menu na Woodstock, raczej wegańskie nie jest z tego co pamiętam bo przez parę lat tam nie byłem

arahja napisał/a:
Ale na Woodstocku robią wegańskie. Kilka osób, w tym ja, pytało na różnych edycjach festiwalu.

Tak jak pisałem, dawno nie byłem ;) a wtedy co byłem to menu nie było wegańskie ;)
przynajmniej tam, w domu do garów nikomu nie zaglądałem :D

Wszędzie bywają wyjątki, nie chce uogólniać, ale w ich przepisach też zbyt dużo wegańskich potraw nie widziałem (chociaż można składniki zastąpić), to nie jest żaden zarzut po prostu taka tradycja tego nie zmienisz. Książki też miały trochę lat, może coś się zmieniło ;)

Specjalistą od nich nie jestem więc się już nie będę wypowiadał by nie dolewać oliwy do ognia ;)

Hate wylizuj ;)

Odpowiedz do tematu