Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

RegulaminRegulamin FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Brutalne zdjęcia z rzeźni na prowegetariańskich stronach.
Autor Wiadomość
Degon 
Veg przez duże V

Wysłany: 2014-10-06, 18:23   

Większe mam wątpliwości czego celem, oprócz szokowania, są takie jak ten obrazek z warszawskiej parady gejów i lesbijek (a i mamy tu elementy brutalności): http://img.interia.pl/wia...ijek_829442.jpg
Rozumiem, że o większość ludzi nie chcących oglądać takich rzeczy w biały dzień na ulicach Warszawy również się troskasz...

I jednak mniemam, że celem udawania tego mięsa jest nie tylko samo w sobie szokowanie, ale próba zmian mentalności i świadomości ludzkiej (poprzez szokowanie właśnie, ukazanie podobieństwa ciała ludzkiego jako rzeczy przeznaczonej do konsumpcji, porównania z towarem/ciałem zwierzęcym),a w konsekwencji zmiana prawa (polepszenie warunków życia zwierząt hodowlanych) i dalej doprowadzenie (za ok. 3 tys lat) do zakazu zabijania zwierząt dla ich mięsa.
Ostatnio zmieniony przez Degon 2014-10-06, 18:26, w całości zmieniany 1 raz  

petlik 
Wyższy Stan Ducha

Wysłany: 2014-10-06, 18:32   

czerwony_autobus, szokowanie i brutalność bywają niekiedy jedynymi formami mogącymi zmienić czyiś światopogląd. Nie każdy zainteresuje się tym aby przejść na zieloną stronę mocy dlatego, że mamy dobre żarełko - co nie oznacza, że promocja vege pod tym kątem jest bez celu. Niektóre akcje rzeczywiście wydają się być chybione jeśli chodzi o ogół (choć trafienie do jednostek jest również cenne) jak np. ta z hakami lecz na myśl teraz przychodzi mi akcja gdzie na ulicy przy przejściu dla pieszych puszczano filmik farm to fridge. Obraz mega makabryczny a jednak ludzie z ciekawością zatrzymywali się i oglądali. Pytani o zdanie często przyznawali, że nie mieli pojęcia, że tak to wygląda i zdecydowanie nie byli nastawieni do tego typu akcji agresywnie. Inna akcja polegała na zamykaniu przechodniów w bardzo ciasnej klatce na kilkanaście sekund po czym mówiono im, że tak swoje życie spędza świnia karmiąca swoje młode - jak dla mnie mega akcja choć już nie tak "brutalna" jak ta z pokazywaniem filmu.
To, że ludzie nie chcą jak słusznie zauważyłaś oglądać przemocy nie oznacza, że nie należy im uświadamiać tego iż do niej się przyczyniają. Każdy powinien wiedzieć za co tak na prawdę płaci i to właśnie takie akcje się do tego przyczyniają.

czerwony_autobus 
Veg przez duże V

Pomogła: 17 razy
Wysłany: 2014-10-06, 18:42   

Nie wiem co to za parada "gejów i lesbijek", o takiej nie słyszałam. Nie wiem też jakie źródło zdjęcia, google go nie znajduje.

Pytanie, na ile taka zmiana mentalności jest możliwa w taki sposób.

Poliannaaa 
Veg nad Vegami

Wysłany: 2014-10-06, 21:12   

Jeśli chociaż garstka ludzi coś zrozumie to jak dla mnie to już będzie sukces. Wiadomo, że nie do każdego się dotrze ta droga, a niektórych nigdy nie zmienimy, ale warto próbować różnymi sposobami. Do mojego chłopaka dopiero filmy z rzeźni, przemysłu mleczarskiego itd. przemówiły :)

filifjonka 
Veg przez duże V
powered by plants

Pomogła: 37 razy
Wysłany: 2014-10-07, 17:55   

Ja nie popieram takiej brutalnosci, wiec zgadzam sie z tym co napisali Czerwony Autobus, Milia, Tekila, Aniolasty. Na mnie co prawda film uswiadamiajacy podzialal, ale ja potrzebowalam takiego kubla zimnej wody, poza tym to bylo uswiadamianie. Chcialabym wiedziec, ze takie brutalne, kontrowersyjne akcje przekonuja wiecej osob, niz odpychaja. Bo ja mam wrazenie ze to dziala w druga strone i ludzie ucza sie, ze weganie sa popierzpeni (jak wielu moich miesolubych kumpli). Mam brata - dziecko kwejka, nie poszedl do liceum bo internet ma beke z humanistow; kiedys moglam go przekonac do wegetarianizmu, wiem to, ale teraz jest za pozno, bo dla niego wege to banda oszołomów i lepiej sie powysmiewac, niz faktycznie posluchac i pogadac.

Krzych 
Veg Niebanalny

Wysłany: 2014-10-07, 19:47   

Wszystkie wartościowe, dobre i prawdziwe teorie są wyśmiewane, bo gdyby tak nie było, to świat byłby prawie idealnym miejscem. A jest na ostatniej prostej do zagłady. Mimo wszystko jednak popieram opinię, że takie dziwne akcje jak zamykanie się w klatkach przed KFC to nie jest dobry sposób promowania weganizmu. Odpycha ludzi. Filmy z rzeźni owszem, bo to jest uświadamianie, ale to się wszystko musi odbywać w "normalny", kulturalny i przystępny dla ludzi sposób, a nie jako protest wyglądający jak parada uciekinierów ze szpitala psychiatrycznego. Filmy z rzeźni i o cierpieniu zwierząt przekonały mnie do weganizmu, ale gdybym zobaczył taką dziewczynę w klatce przed KFC to na pewno by mnie nie przekonała, mało tego, nabrałbym negatywnego zdania o weganach i na pewno od razu zrezygnowałbym z obejrzenia filmu, dzięki któremu jestem dzisiaj weganinem. Tak więc takie akcje tylko zniechęcają, to działa zupełnie w drugą stronę. Oczywiście, trzeba ostro i brutalnie, bo inaczej nie zdobędzie się uwagi nieświadomych i zmanipulowanych ludzi, ale są pewne granice rozsądku, a zamykanie się gołej laski w klatce przed KFC to już nawet nie jest przekroczenie granicy a wyjazd na inną planetę. Planetę wariatów. Nie lubię takich określeń ale tutaj nie da się inaczej tego określić. Mimo że cała idea jest dobra, to takie działania są złe.
Ostatnio zmieniony przez Krzych 2014-10-07, 19:51, w całości zmieniany 3 razy  

pawel. 
Ban!

Wysłany: 2014-10-25, 14:50   

czerwony_autobus napisał/a:

Pytanie, na ile taka zmiana mentalności jest możliwa w taki sposób.

O sposbach w jaki sie ludzi zmienia to mysle szeroki temat. Nie jestem pewien czy na ten watek. zazwczaj tez chyba kazdy uwaza ze jego droga jest najlepsza (czyli ci co sie zmienili poprzez ksiazke - ze ksiazka, ci co poprzez ostre zdjecia - ze to zdjecia , a Ci co poprzes swoje wlasne myslenie - ze to myslenie jest odpowiedzia)

Dobrze by bylo zeby osoby zajmujace sie tym mialy swiadomosc ze ludzie sa rozni i na rozne osoby rozne rzeczy dzialaja. Wtedy bedzie mniej lopatologicznie a bardziej z sensem: )

pozdrwiam

tumor
Łamacz Klawiatur

Wysłany: 2014-10-26, 21:05   

Akcje brutalne, filmy brutalne i inne takie wynikają z fałszywego założenia, że ludzi przekona argument. Pokazanie, jak jest naprawdę, to właśnie dobry argument. Rzucenie analogią, podstawienie człowieka za mięsko, to też argument.

(Ja bym nie twierdził, że napisanie czy pokazanie prawdy albo niezbyt daleko idąca analogia mają szokować. Rzeczywistość powinna szokować, a mówienie o niej adekwatnie to tylko mówienie adekwatnie)

Natomiast ludzie nie przyjmują argumentów. Przyjmują powtarzanie, manipulacje, tezy zgodne z wolą albo zgodne z obawami. To jest prosta prawda o naszym gatunku, że przedstawiciele racjonalni na ogół nie są i przekonywanie argumentami z sensem, nieważne czy szokującymi, nie działa. Zadziałać może manipulacja, stworzenie mody, wypromowanie weganizmu jako oznaki statusu/elitarności, wegańska religia. A wszystko potencjalnie na krótką metę, bo poza tym, że ludzie mają poglądy przypadkowe, to mody dziś coraz szybciej zmieniają.

pawel. 
Ban!

Wysłany: 2014-10-29, 23:33   

Turmur niby masz racje ale nie do konca. Badania naukowe nad spoleczestwem wskazuja ze jest tak w duzej mierze jak mowisz ale z pewna mala poprawka. Mianowicie ponad 90% zawsze idzie jak piszesz za moda, stylem, manipulacja itp ale mala grupa moze 1% idzie za wiedza. Dlatego wlasnie wiekszosc niemcow poparla Hitrela, i Stalina, i wiekszosc popiera demokracje (nawet Ci sami niemcy ktrzy wczesiej popirali Hitrela np)

Mowic inaczej np w;
-NAUCe (1% odkrwa nowe wynalazki, 99% zakowa, zalicza egazminy i zapomina traltuje to jak wiare)
-w Religii (1% jak Jezuys Budda, wiedza o co chdzi, pozastale to tradycja)
-w komunizmie (1% wie o co chdzi, pozastale traktuja to jak religje a Stalina jak nowego Boga -choc oficanie sa przecwko religii)
-w Sporcie (mala czesc sport rozumie, dla pozstalych to "chleb i igrzska" masowa zabawa)

Dlatego
Wegetajanizm
powinien byc zarwno MODA dla tych 99% jak i pewnego rodzju pogldem filozficznym z polaczniem z wiedza, przemyslaniami, koncepcja empatii i prznazlnsci do organizmu ziemi dla pozstalych 1%.

Zadne spolecznstwo nie przetrfa ani bez MODTY i maniplukajci.
I zadne nie przetrfa bez filozfow i abnegatow

Wbrew pozrom te 2 elemnty wspieraja sie...A jak...to moze innym razem.

pozdrwiam
dziekuje Ci za ciekawa integetna opinie.#Hej:)

Miła Gosia 
Veg Do Potęgi
eko pedał

Pomogła: 28 razy
Wysłany: 2014-10-30, 15:15   

tumor napisał/a:
Natomiast ludzie nie przyjmują argumentów. Przyjmują powtarzanie, manipulacje, tezy zgodne z wolą albo zgodne z obawami. To jest prosta prawda o naszym gatunku, że przedstawiciele racjonalni na ogół nie są i przekonywanie argumentami z sensem, nieważne czy szokującymi, nie działa. Zadziałać może manipulacja, stworzenie mody, wypromowanie weganizmu jako oznaki statusu/elitarności, wegańska religia. A wszystko potencjalnie na krótką metę, bo poza tym, że ludzie mają poglądy przypadkowe, to mody dziś coraz szybciej zmieniają.
smutne ale prawdziwe

Odpowiedz do tematu