Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

RegulaminRegulamin FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Co robisz - aby być bardziej przyjazny Matce Ziemi :)
Autor Wiadomość
Argumental 
Natchniony Veg

Wysłany: 2017-03-24, 12:56   

Dojrzałe i świadome skutków swojej egzystencji społeczeństwo, którym niestety nie jesteśmy, powinno rozwiązywać pewne sprawy kompleksowo, i tak na przykład kompostować resztki jedzenia w domu (są specjalne kompostowniki do małych mieszkań – można też zrobić samemu), a przerobione odpady zbierałyby służby wywożące śmieci. Taki kompost mógłby na przykład trafiać na miejskie trawniki, pod rośliny, itd. Innym pomysłem jest, aby odpady roślinne, których powstaje dużo podczas „pielęgnacji” miejskiej zieleni, trafiały do ekologicznych rolników, uprawiających ziemię zgodnie z zasadami permakultury i skoszoną trawą, rozdrobnionymi gałązkami, itp. mulczowali by pole, zamiast je orać, oblewać agresywną chemią i niszczyć. To jest proste, ale wymaga jedynie systemowego rozwiązania. Podobnie rzecz ma się z wodą. Powinny istnieć techniczne możliwości, które pozwalałyby zbierać brudną wodę w każdym domu i używać ją kilkukrotnie. Każde domostwo powinno mieć swój generator prądu, itd., itd., itd...

Oszczędzanie prądu ma pozytywny skutek tylko dla oszczędzającego, ponieważ elektrownia musi być zawsze gotowa na duży pobór mocy i dysponuje jej sporą ilością, aby dostarczać prąd bez przerwy, dlatego akcje w rodzaju „Godzina dla Ziemi” bardziej szkodzą, aniżeli pomagają i chyba tylko mają służyć sprawdzaniu poziomu bezmyślności społeczeństwa i stadnego zachowania. Na marginesie: podobnie ma się sprawa ze zmianą czasu. To nic nic innego jak test na posłuszeństwo. Tresura.

Moglibyśmy żyć w pięknym, zdrowym i harmonijnym świecie, ale korporacje blokują dobre pomysły (tanie), a Ci, których zatrudniliśmy (nierząd), aby nas reprezentowali działają na szkodę Polaków (tworzą i uchwalają antypolskie prawo), przez co płacimy wysoką cenę za nasze, wspólne dobra: wodę, gaz, węgiel, itd., choć Polska jest bardzo bogatym krajem.

yarosh1980 
Ostoja Wiedzy

Wysłany: 2017-03-24, 19:15   

Argumental napisał/a:
które pozwalałyby zbierać brudną wodę w każdym domu i używać ją kilkukrotnie

czyli używać kilkukrotnie tej samej wody by spłukiwać sedes? A feeee.
Ja obstaję przy spłukiwaniu kibla wodą z kąpieli.

Argumental napisał/a:
Każde domostwo powinno mieć swój generator prądu

Na benzynę czy na wiatr? Niektórzy mieszkańcy ładują akumulatory za pomocą prądnicy napędzanej poprzez pedałowanie w rowerze stacjonarnym. Dla chcącego nic trudnego.

Argumental napisał/a:
akcje w rodzaju „Godzina dla Ziemi” bardziej szkodzą, aniżeli pomagają i chyba tylko mają służyć sprawdzaniu poziomu bezmyślności społeczeństwa i stadnego zachowania

To jest obszerniejsze niż myślisz. To wcale nie dotyczy tylko poboru energii. Podam ci przykład - cofanie lub opóźnianie zegarków co pół roku. To stara sztuczka socjotechniczna mająca na celu nauczenie ludzi wykonywania bezsensownych zarządzeń. Oszczędność żadna, a olbrzymi jest spadek efektywności pracy milionów ludzi na około 2 tygodnie aż się nie przestawią. Chodzi o to, by społeczeństwo bezdyskusyjnie wykonywało nawet najgłupsze zarządzenia "bo tak trzeba".
Ostatnio zmieniony przez yarosh1980 2017-03-24, 19:16, w całości zmieniany 1 raz  

Argumental 
Natchniony Veg

Wysłany: 2017-03-24, 21:05   

yarosh1980 napisał/a:
czyli używać kilkukrotnie tej samej wody by spłukiwać sedes? A feeee.
Ja obstaję przy spłukiwaniu kibla wodą z kąpieli.

Nie. Miałem na myśli wodę z kąpieli, prania lub mycia naczyń.

yarosh1980 napisał/a:
Na benzynę czy na wiatr? Niektórzy mieszkańcy ładują akumulatory za pomocą prądnicy napędzanej poprzez pedałowanie w rowerze stacjonarnym. Dla chcącego nic trudnego.

Wyraziłem się nieprecyzyjnie. Chodziło mi o posiadanie przez każdego urządzenia zbierającego energię, czyli na przykład ogniw słonecznych.

yarosh1980 napisał/a:
To jest obszerniejsze niż myślisz.

Wiem, że jest obszerniejsze. Przecież napisałem o tresurze i zdaje sobie sprawę czym jest Matriks. ;)

Dodam jeszcze, że należy eliminować tworzywa sztuczne z naszego życia. Pokryły już całą planetę, a dryfująca wyspa śmieci na Oceanie Atlantyckim nazywana jest siódmym kontynentem. To jest eksperyment na ludzkości. Plastik (uogólniając) wcale nie jest biodegradowalny, tylko rozpada się na mikroskopijne cząsteczki, niewystępujące w naturze, które wchodzą w reakcje z całym biosystem, a efekt tego jest nie do przewidzenia. Niektóre z substancji zawartych w plastiku przypominają ludzkie hormony i zaburzają system hormonalny (patrz: film "Zaprogramowana otyłość"). Resztki jedzenia rozrzucane w lesie to przy tym pikuś...

Polecam dokument pod tytułem "Plastikowa planeta".
Ostatnio zmieniony przez Argumental 2017-03-24, 21:08, w całości zmieniany 1 raz  

yarosh1980 
Ostoja Wiedzy

Wysłany: 2017-03-25, 08:50   

Argumental napisał/a:
Nie. Miałem na myśli wodę z kąpieli, prania lub mycia naczyń.

No ale napisałeś żeby tę brudną wodę użyć kilkakrotnie:
Argumental napisał/a:
które pozwalałyby zbierać brudną wodę w każdym domu i używać ją kilkukrotnie

To zabrzmiało tak, jakby wodę z kąpieli albo prania użyć kilkakrotnie do spłukania sedesu. Czyli zalewamy sedes raz, potem tą samą wodą spłukujemy sedes jeszcze raz, a potem jeszcze raz.

Argumental napisał/a:
hodziło mi o posiadanie przez każdego urządzenia zbierającego energię, czyli na przykład ogniw słonecznych.

Jakby państwo było pro-ekologiczne, to by nie zabraniało czerpania darmowej i czystej energii. Kiedyś władze zdemontowały wiatrak pewnemu gospodarzowi, bo przez niego nie musiał kupować prądu od państwa. Władze uznały to za kradzież.

Argumental napisał/a:
należy eliminować tworzywa sztuczne z naszego życia. Pokryły już całą planetę

To dlatego że świat nie robi z plastikiem tego co Niemcy. Kilka razy byłem w Niemczech i tam wszystko się segreguje. Wszystko idzie na powtórne wykorzystanie. Butelki plastikowe są na kaucję. Potem się je odnosi i wkłada do automatu, a on daje bon na zakupy (0,25 E / butelka). A u Polaków jest tu-mi-wisi. Niemcy powinny być wzorem dla całego świata we wszystkich dziedzinach życia. Absolutnie nie Polacy.

taffit 
VegAdmin
Pieprzony Bad Boy

Wysłany: 2017-03-26, 10:14   

yarosh1980 napisał/a:
A na tej kompostowni to jest tyle odpadów, bo nikt tego nie konsumuje

Błąd. Kompost idzie na pola, gdzie jest z niego pożytek. Kompostownie komunalne to w Polsce nowość, jeszcze to wszystko kuleje, ale idzie ku lepszemu.
Trzeba na pewno poprawić w Polsce segregacje odpadów komunalnych i eliminować z ich strumienia makulaturę, szkło, plastik i metale. Reszta jest już całkiem dobrym materiałem organicznym.
Mieszkasz w Katowicach. Rok temu oddano tam do użytku instalacje za 40 mln zł do przetwarzania odpadów organicznych. Naprawdę lepiej, żeby twoje obierki trafiły tam, a nie do lasu!
http://portalkomunalny.pl...atowice-336080/
Ostatnio zmieniony przez taffit 2017-03-26, 10:14, w całości zmieniany 1 raz  

yarosh1980 
Ostoja Wiedzy

Wysłany: 2017-03-26, 19:13   

taffit napisał/a:
Błąd. Kompost idzie na pola, gdzie jest z niego pożytek.

Jeśli pola zdołają "przetrawić" wszystkie odpady żywnościowe, to popieram. Ale narazie nie ma jak swoich odpadów tam zawozić, więc pozostaje las. Władzom się nie chce, bo pewnie wiedzą, że zwykłym Kowalskim jeszcze bardziej się nie będzie chciało wyrzucać obierek oddzielnie od innych odpadów. A na pewno większości.

taffit napisał/a:
Naprawdę lepiej, żeby twoje obierki trafiły tam, a nie do lasu!

Lepiej dla pól, ale niekoniecznie dla lasu. Las też lubi żyzną i bogatą ziemię.

PS a te odpady żywnościowe w kompostowni to skąd wzięto? Mieszkańcy sami wyrzucili żywność do brązowych plastikowych pojemników na bio-odpady, czy po prostu kompostownia dostaje odpady żywnościowe od hipermarketów? Co się dzieje z zepsutymi owocami i warzywami oraz mięsem, nabiałem i pieczywem, które nie zostały sprzedane? Utylizacja i wywalenie do ścieków, czy przyjeżdżają ciężarówki i wywożą na kompostownię?
Ostatnio zmieniony przez yarosh1980 2017-03-26, 19:16, w całości zmieniany 4 razy  

Hate 
Mentor
Pull The Plug

Wysłany: 2017-03-26, 19:36   

yarosh1980 napisał/a:
Lepiej dla pól, ale niekoniecznie dla lasu. Las też lubi żyzną i bogatą ziemię.

Pewnie dlatego jest to wykroczeniem, za które grozi grzywna. Mam nadzieję, że kiedyś cię złapią i wybiją z głowy te durne pomysły.

art. 162 kodeksu wykroczeń
§ 1. Kto w lasach zanieczyszcza glebę lub wodę albo wyrzuca do lasu kamienie, śmieci, złom, padlinę lub inne nieczystości, albo w inny sposób zaśmieca las,
podlega karze grzywny albo karze nagany.
§ 2. Jeżeli czyn sprawcy polega na zakopywaniu, zatapianiu, odprowadzaniu do gruntu w lasach lub w inny sposób składowaniu w lesie odpadów, sprawca
podlega karze aresztu albo grzywny.
§ 3. W razie popełnienia wykroczenia określonego w § 1 można orzec nawiązkę, a w razie popełnienia wykroczenia określonego w § 2 orzeka się nawiązkę — do wysokości równej kosztom rekultywacji gleby, oczyszczenia wody, wydobycia, wykopania, usunięcia z lasu, a także zniszczenia lub neutralizacji odpadów.

https://smialezdjeciapatrycji.wordpress.com/

I blog na fb:

https://www.facebook.com/...06096063015461/

orzechova 
Guru Veg
żółtodziób

Pomogła: 52 razy
Wysłany: 2017-03-27, 11:45   

ogarnęłabym sobie jakiś mały, przydomowy kompostowniczek, ale trochę nie wiem od czego zacząć.. muszę zgłębić temat.
Nie używam worków na śmieci od jakiegoś czasu- odpady wywalam z kubła do kubła. Problemem jest tylko to, że kiedy niosę śmieci "suche", wiatr mi wywiewa papierki i muszę je ganiać :P trzeba obczaić dekielek do śmietnika.

Argumental 
Natchniony Veg

Wysłany: 2017-03-27, 18:38   

yarosh1980, kup sobie kompostownik (wspominałem, że są na rynku małe, domowe wersje) lub zrób samemu i przerobiony materiał wyrzucaj do lasu, bądź rozsypuj na trawniku.

Kompostowanie z udziałem dżdżownic.
Kompostownik w mieszkaniu.
Ostatnio zmieniony przez Argumental 2017-03-27, 18:39, w całości zmieniany 1 raz  

taffit 
VegAdmin
Pieprzony Bad Boy

Wysłany: 2017-03-28, 07:27   

yarosh1980 napisał/a:
Jeśli pola zdołają "przetrawić" wszystkie odpady żywnościowe, to popieram.

Pola nie przetrawiają odpadów tylko dostają już gotowy nawóz - kompost.

yarosh1980 napisał/a:
Las też lubi żyzną i bogatą ziemię.

Las ma własną materię organiczną i zastępy stworzeń, które użyźniają glebę.

yarosh1980 napisał/a:
PS a te odpady żywnościowe w kompostowni to skąd wzięto? Mieszkańcy sami wyrzucili żywność do brązowych plastikowych pojemników na bio-odpady, czy po prostu kompostownia dostaje odpady żywnościowe od hipermarketów? Co się dzieje z zepsutymi owocami i warzywami oraz mięsem, nabiałem i pieczywem, które nie zostały sprzedane? Utylizacja i wywalenie do ścieków, czy przyjeżdżają ciężarówki i wywożą na kompostownię?

Bądź świadomym obywatelem i dowiedz się jak wygląda gospodarka odpadami w miejscu twojego zamieszkania.

orzechova 
Guru Veg
żółtodziób

Wysłany: 2017-03-28, 09:28   

Argumental, to ja pytałam o przydomowy kompostownik :) dzięki, poczytam sobie co podesłałeś!

Argumental 
Natchniony Veg

Wysłany: 2017-03-28, 17:39   

orzechova, pisałem do yarosh1980, ponieważ upiera się przy wyrzucaniu odpadów do lasu.

orzechova 
Guru Veg
żółtodziób

Wysłany: 2017-03-29, 08:37   

to słusznie

Argumental 
Natchniony Veg

Wysłany: 2017-04-03, 12:12   

Do przemyśleń film (był już polecany na forum): "Zielona piękność" (La Belle verte). Bardzo zabawny, ale i smutny, czyli straszno i śmieszno.

Argumental 
Natchniony Veg

Wysłany: 2017-04-14, 21:09   

Fascynująca wiedza o drzewach: Księżycowe drewno.

Odpowiedz do tematu