Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

RegulaminRegulamin FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Myśliwy upolowany
Autor Wiadomość
Trop 
Łamacz Klawiatur

Pomogła: 2 razy
Wysłany: 2005-09-15, 15:59   Myśliwy upolowany

podaję za dzisiejszą gazeta.pl 8-)

http://wiadomosci.gazeta....35,2915863.html

Pies strzelił do pana na polowaniu i zranił go - podało w środę bułgarskie radio publiczne.

Do wydarzenia tego doszło w okolicach miasta Razgrad na północnym wschodzie kraju. 35-letni myśliwy zastrzelił kuropatwę. Pies przyniósł ptaka, lecz nie chciał oddać go panu. Mężczyzna uderzył kilkakrotnie psa strzelbą. Podczas szarpaniny pies zaczepił łapą cyngiel i doszło do strzału. Właściciel został zraniony drobnym śrutem, psu nic się nie stało.

kttk 
Veg nad Vegami

Wysłany: 2005-09-15, 16:53   .

nienawidze mysliwych, spasione snobistyczne zachlane poczwary :hitem:

alinA 
Ostoja Wiedzy

Wysłany: 2005-09-15, 17:47   Re: .

mnie naucza w szkole dwoch przedmiotow dwoch mysliwych :evil: napiete stosunki miedzy nami sa :evil: :hitem:

sylwia 
Veg Do Potęgi
"ta zła"

Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2005-09-15, 19:52   Re: .

kttk napisał/a:
nienawidze mysliwych, spasione snobistyczne zachlane poczwary :hitem:

I couldn't agree more.... :mrgreen:

shoamin 
Natchniony Veg

Wysłany: 2005-09-16, 14:22   

Mąż mojej chrzestnej [czyli jakby nie było mój wujek] jest mysliwym. Dodatkowo wciągnął w swoje hobby swoich trzech synów [moich kuzynów]. I co? I nie ma udanej niedzieli bez polowania. Yyy... i ciocia ma co sezon nowe futro :|
A kiedy dadzą z siebie wszystko- odejdą.
Bo jak długo można tłuc sercem w ścianę za którą skrył się szaleniec?

[Out Side The Wall- Pink Floyd]

Trop 
Łamacz Klawiatur

Wysłany: 2005-09-16, 23:15   

Mój boże. Brzmi to okrutnie. Nie mogę powstrzymać się przed skojarzeniem, że wciąganie młodych do myśliwstwa jest jak swego rodzaju gwałt na wrażliwości. Należy młodemu dowieść ( w szczególności młodemu mężczyźnie), że wrażliwość, która powstrzymuje go od zadawania bezpośrednio bólu i śmierci jest cechą typowo "babską", którą należy z siebie jak najszybciej wyplenić, bo to wstyd, przecie. :evil:

Przygnębiające to. Rzadko który syn ojcu w tak ułożonej sytuacji się przeciwstawi. :(

nasty_girl 
Veg nad Vegami

Wysłany: 2005-09-17, 11:08   

shoamin napisał/a:
i ciocia ma co sezon nowe futro :|

z jelenia czy z dzika?? :lol: czy tyle norek po lasach biega?
generalnie mysliwych bym wystrzelala, ale ostatnio zdarzyla mi sie dyskusja z dziewczyna, ktora mysliwych zna. twierdzi ze kazdy z nich ma swoj rewir, zna zwierzaki stare i chore i w ten sposob-zabijajac je- reguluje ich liczbe. ha! tez sie zapieralam ze to bzdura... ale w zasadzie pociagne ten watek to moze jeszcze sie czegos ciekawego dowiem :)

a na marginesie-nie podali w radio co sie stalo ze strzelajacym psem? bo podejrzewam ze juz go nie ma :(

Alispo 
Veg Do Potęgi

Pomogła: 16 razy
Wysłany: 2005-09-17, 11:17   

Cytat:
z jelenia czy z dzika?? Laughing czy tyle norek po lasach biega?

z lisa zapewne :-|

kttk 
Veg nad Vegami

Wysłany: 2005-09-17, 12:27   .

no, to stara wymowka ze zabijaja tylko stare i chore zwierzeta

ciekawe co na to weterynarze walczacy o zycie chorych i starych zwierzat

studiowlaem keidys z mysliwym, taki bydlak z niego ze nawet po mordzie bylo widac ze to wredne jest :hitem:

oni sie czuja dzieki temu bardziej mescy

a nazwanie tego barbarzynstwa sportem to juz szczyt wszystkiego :hitem:

sylwia 
Veg Do Potęgi
"ta zła"

Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2005-09-17, 12:55   

nasty_girl napisał/a:
twierdzi ze kazdy z nich ma swoj rewir, zna zwierzaki stare i chore i w ten sposob-zabijajac je- reguluje ich liczbe.

a jej sie to przypadkiem z lesniczym nie pomylilo??? Bo z tego co pamietam, to lesniczy zajmuja sie chorymi sztukami...

homo vegetus 
Pilny Veg

Wysłany: 2005-09-17, 14:07   

jakoś nie bardzo wierzę w tą znajomość odróżniania przez myśliwych zwierząt chorych i starych. Mieszkam w miejscu otoczonym lasami, co wiąże się z tym,że czasami styczność z myśliwymi mam. Już kilka razy spotakałem się z sytuacją że mysliwy strzelał do psa biegnącego po łące niedaleko swojego właściciela. Więc jak to z tą super znajomością jest?
jeszcze jedno - na polowania często oni ruszają po wcześniejszej wizycie w okolicznej knajpce.
Kiedy się rodzisz-skąd przybywasz?Kiedy umierasz dokąd idziesz?Życie jest jak przepływający obłok,który się pojawia.Śmierć jest jak przepływający obłok,który znika.Życie i śmierć, przychodzenie i odchodzenie są również takie jak to.Jest tylko jedna rzecz,która zawsze pozostaje czysta.Jest czysta i jasna niezależna od życia i śmierci.A zatem,co jest tą jedną czystą i jasną rzeczą?

Alispo 
Veg Do Potęgi

Pomogła: 16 razy
Wysłany: 2005-09-17, 14:56   

Cytat:
no, to stara wymowka ze zabijaja tylko stare i chore zwierzeta

ciekawe co na to weterynarze walczacy o zycie chorych i starych zwierzat

a co jesli ulubiona rozrywka weterynarzy sa polowania?->patrz moja uczelnia..

ze swieca szukac lekarza z sercem...niestety...wiec mnie dopingujcie zebym na forum nie siedziala znowu :-? tylko usiadla do ksiazeczek.. ;)

Trop 
Łamacz Klawiatur

Wysłany: 2005-09-17, 15:45   

Alispo, do nauki :nonono: :lol:

nasty_girl, w artykule stoi jasno: psu nic sie nie stało :D

xgabrielllex 
Veg nad Vegami
"..."

Wysłany: 2005-09-17, 17:20   

Ja również jestem przeciwko jakimkolwiek formą myślistwa.., a wymówki, o strzałach do chorych i starszych zwierząt, są wiadomym kłamstwem..Odchodząc od tematu, brat mojego ojca, jest myśliwym i nie raz (jak jeszcze z ojcem mieszkałam) przynosił zabite przed chwilką zwierzaczki do domu i przygotowywał...(a tego już nie musze opisywać mam nadzieje..):(:(:(

Trop 
Łamacz Klawiatur

Wysłany: 2005-09-18, 11:28   

Sam fakt istnienia takich ludzkich działań jak myśliwstwo, czy hodowla zwierząt futerkowych jest dla mnie bardzo przygnębiający. Tu już nie można się spierać, czy to jest komu potrzebne do życia, czy nie jest. A jednak ludzie uprawiają te - dla mnie - odrażające czynności, zarabiają pieniądze i w przypadku myśliwych, tworzą całą aurę wyjątkowości, własną "kulturę", zwyczaje i rytuały i pieszczą swoje ego kolejnymi trofeami. Zgroza :mad:

Odpowiedz do tematu