Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Głodówka Lecznicza
Autor Wiadomość
raill
[Usunięty]

Wysłany: 2007-04-18, 15:25   

Ja też mam problemy z krążeniem, i to dośc spore. Leżałam w szpitalu jakiś czas temu, teraz czekam na badanie kapilaroskopem, bo szczególnie w zimie przeżywam katusze z bólu, no i jest to groźne zjawisko - 'olane' może grozić całkowityn odmarznięciem...

Głodówka powinna usprawnić krążenie w organizmie, nie znalazłam przeciwskazań.
Poczytajcie w kwietniowym zwierciadłe artykuł o głodówkach.

raill
[Usunięty]

Wysłany: 2007-04-18, 16:01   

a, + przede wszystkim duużo spacerów na świeżym powietrzu i pyszniców - pobudzą krążęnie :-)

tomek 
Wyższy Stan Ducha

Wysłany: 2007-04-18, 16:09   

Kreestal napisał/a:
Co byście zrobili na moim miejscu?

Jesli to Twoja pierwsza głodówka, to skończyłbym ją pewnie po trzech, czterech dniach.

Kreestal 
Łamacz Klawiatur

Pomogła: 2 razy
Wysłany: 2007-04-18, 16:12   

tomek napisał/a:
Kreestal napisał/a:
Co byście zrobili na moim miejscu?

Jesli to Twoja pierwsza głodówka, to skończyłbym ją pewnie po trzech, czterech dniach.

Dziś jest czwarty dzień ( + 3 na surowo i bardzo skromnie), a ja siedzę cała zmarznięta :( Więc dopiero za rok mogę się pokusić o 10 dniową?

tomek 
Wyższy Stan Ducha

Wysłany: 2007-04-18, 16:30   

Kreestal napisał/a:
Więc dopiero za rok mogę się pokusić o 10 dniową?

Wiesz, to bardzo indywidualna sprawa. Ja np. robię sobie głodówki maksymalnie 7-dniowe i to mi wystarcza.
To, że jesteś zmarznięta to mnie nie dziwi. W czasie głodówki wydzielają się do krwi różne tkwiące w naszym organiźmie toksyny i dlatego ona trochę gęstnieje. Stąd kłopoty z dotarciem do rąk czy stóp, gdzie naczynia krwionośne są dosyć cienkie. Oczywiście czym bardziej zanieczyszczony organizm, tym "boleśniejsze" objawy.
Mi się wydaje, że dobrze jest stopniowo przyzwyczajać organizm do takiego stanu jakim jest głodówka, dlatego uważam, że pierwszym razem wystarczy trzy dni. Nie ma co się forsować. U mnie też pierwsza głodówka była najtrudniejsza, a następne przechodziłem już coraz lżej.
No i pamiętaj o wyjściu z głodówki, bo to jest kluczowa sprawa, by nie rzucać się od razu na jedzenie, tylko zaczynać od soków, owoców, warzyw, a dopiero po jakimś czasie bardziej ciężkostrawne pokarmy, ale o tym to pewnie wiesz.
Jeszcze dodałbym, że ja w razie jakiegoś osłabienia w czasie głodówki popijam sobie wodę z cytryną. Mi pomaga.
Życzę powodzenia.

A poniżej jeszcze dobry artykuł o głodówce:
http://www.diety.tox.pl/glodowka.html

Margot 
Veg przez duże V

Pomogła: 2 razy
Wysłany: 2007-04-18, 18:43   

tomek napisał/a:

Jeszcze dodałbym, że ja w razie jakiegoś osłabienia w czasie głodówki popijam sobie wodę z cytryną.

Ja słyszałam o ciepłej wodzie z cytryną z dodatkiem miodu lub syropu klonowego. Dla wegan miód odpada. Syrop klonowy(względnie miód) dostarczają energii. Taki napój pomaga utrzymać temeraturę ciała podczas głodówki.

Ja piję wodę z cytryną każdego ranka na czczo. Świetnie oczyszcza z toksyn nawet jeśli nie stosuje się głodowki.

Sprawiedliwa 
Ostoja Wiedzy

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2007-04-18, 21:39   

kiedy przez tydzien byłam na surowej diecie, strasznie męczyło mnie wychłodzenie organizmu, sine paznokcie i usta, dreszcze w nocy...chyba nie da się tego uniknąć

Jędruś 
Veg przez duże V

Wysłany: 2007-04-18, 22:52   

Kreestal (i inne zainteresowane osoby) jesteś zmarznięta ponieważ nie podgrzewasz soków i miksów owocowych do 40 stopni C wtedy działają rozgrzewająco. Wymagany jest termometr, wstawić soczek, miks owocowy na mały ogień mieszając podgrzewasz do 40 stopni C. Podobnie z wodą źródlaną również trzeba podgrzać do 40 nawet więcej do 45-50 stopni aby rozgrzewała
Wtedy znacznie lepiej się poczujesz.
Kiedyś takie błędy robili witarianie i ludzie początkujący z głodówkami.
Podaje linka:
Podgrzewanie ożywionej żywności:
http://www.surawka.republika.pl/PL5.htm

Pozdr.
Jędruś wegano-witarianin + B12
Zwolennik soku marchewkowego własnej roboty

NO spam

tilia 
Veg Niebanalny

Wysłany: 2007-04-20, 13:01   

przez trzy miesiace jadlam tylko na surowo(od stycznia do marca) i nie marzlam ... duzo surowej cebuli jadlam , podobno dziala rozgrzewajaco :D

purqu 
Natchniony Veg

Wysłany: 2007-10-20, 20:05   

Witam
postanowiłem sobie szczelić jesienną głodówkę,ma trwać około 14 dni.Będę więc opisywał moje wewnętrzne i zewnętrzne stany z tym związane.Dodam że wcześniej przeprowadzałem kilka głodówek z czego najdłuższa trwała 60h.Dziś 20.10 Sobota > przygotowanie , które potrwa kilka dni,a więc rano pobudka poranny rozruch ok.5km truchtem po lesie,rowerowe zakupy aby przygotować coś do jedzenia na początek dnia,śniadanie koktajl pomidorowo soczewicowy,drugie śniadanie jabłka-banany-sałataka z soczewicy wszystko zmiksowane do konsystencji koktajlu,w między czasie basen > walka z wydolnością ;obiad :) polskie ciemne winogrona, podwieczorek i kolacja>jabłka-banany-sałataka z soczewicy wszystko zmiksowane do konsystencji koktajlu,spacer 3 km.
A niby po co mi głodować??? -a no żeby osiągnąć wyższe stany swojej świadomości,rozwinąć się duchowo,nabrać dystansu do jedzenia,podleczyć organizm,dać mu ochłonąć od codziennego trawienia ,a co z tego wyniknie to się napisze:) ,jesli ktoś ma ochotę się przyłączyć zapraszam!!!! :)do góry głowa Ello

JAgniecha 
Veg Do Potęgi
Go Vegan!

Pomogła: 5 razy
Wysłany: 2007-10-20, 20:42   

hej purqu niezly jestes!

obysm nam tylko gdzies nie padl- dobrze z tego punktu ze zamierzasz sprawozdania czynic ;)
powodzenia zycze! :sloneczko:

purqu 
Natchniony Veg

Wysłany: 2007-10-21, 21:04   

Witam

Dziś jeszcze zmiksowałem to co miałem do jedzenia:namoczone orzechy laskowe,banany,pomidory,winogrona,miód i sałatke z soczewicy.Zrobił się z tego koktajl ,kilka litrów piłem to przez cały dzień na przemian z wodą.Od godziny 19 została tylko woda,zobaczymy jak będzie dalej,wszystko zalezy od tego jak mam bardzo zanieczyszczony organizm,czuje narazie czasem lekkie bóle głowy (brak świeżego powietrza,siedzenie przed kompem nie wskazane)i ssania żołądka w kierunku bułki grahamki (moja największa słabość jeśli chodzi o jedzenie),zaczynam juz troszkę intensywniej pachnieć,ale się nie pocę.Waga 72 kg na dzień dzisiejszy przy wzroście 175,więc pewno wrócę do mojej wcześniejszej wagi około 60 kg.Idę na spacer >Dobranoc Yo

Pumpkin_Head 
Veg Dojrzały

Wysłany: 2007-10-21, 21:20   

ja mam zamiar sobie zafundować taką głodówkę za lat kilka. teraz wiadomo - dojrzewanie, i te inne. z resztą głodówkę mam zapewnioną jeśli na studiach mam zamiar mieszkać z moją siostrą ;)

purqu 
Natchniony Veg

Wysłany: 2007-10-22, 20:37   

Witam

Jedna doba za mną,nic specjalnego się nie działo,dwa małe poranne pociągi do jedzenia + jeden maksymalny około 16, pewno bym sie poddał, gdyby nie to ,że postanowiłem tutaj zdawać relację z postu.Może mam troszkę zakwaszona bardziej ślinę, podczas szczotkowania zębów poleciało trochę krwi z dziąseł ale to nic groźnego(oczyszczanie).Rano może troszkę za bardzo zmarzłem ,ale było zimno, więc pewno nie tylko mi chłodne powietrze dawało uczucie zimna.W południe dość fajną drzemkę udało mu sie uciąć(2h - dawno tyle w dzień nie odespałem :) ) Teraz jestem po dwu godzinnych wieczornych zajęciach z jogi,więc nie jest tak źle z formą ,a teraz czeka mnie jeszcze tydzień pracy na nocne zmiany,waga 69 kg .
Pozdro

purqu 
Natchniony Veg

Wysłany: 2007-10-24, 06:35   

Witam
Po 45 h oczyszczanie przerwane ze względu na nieprzywidziane sprawy techniczno informatyczne.Niestety siedzenie przed kompem wpływa nie korzystnie ,
można szybko odczuć promieniowania jakie wydziela monitor.Pamietam raz swego czasu będąc praktycznie na warzywnej diecie miałem ochotę sie pozbyć owego sprzętu,gdyz zakłócał moje pozytywne wibracje.Zawieszam chwilowo post, prawdopodobnie na dwa dni,jeśli coś się wydarzy w tym temacie to dam znać pod koniec następnego tygodnia ELLo

Odpowiedz do tematu