Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Dr. Gerson i jego terapia
Autor Wiadomość
krzysztof
Veg Do Potęgi

Wysłany: 2009-04-20, 10:20   

WITAJ Triss14 :sloneczko:

Jak najbardziej , przede wszystkim ( jeżeli możesz napisz jak mocne leki przeciwzapalne zostały zastosowane , i jakie leki przeciwbólowe ).

Bardzo dobre efekty w przywracaniu i odbudowie sprawności stawów dają ( dokładnie chodzi o przywrócenie właściwości mazi stawowej oraz wyeliminowanie stanu zapalnego ) następujące kombinacje soków:

8 oz. marchwiowy
4 oz. -rzodkiewki
4oz. rukwi wodnej

10 oz.marchwi
6 oz. szpinaku

10 oz.marchwi
3 oz. buraka
3 oz. -ogórka

1 uncja (oz.) = 30 ml

Dodatkowo można dodawać do codziennych posiłków dojrzałe awokado.

Możesz zerknąć tutaj strona str.81,93:
http://www.forumveg.webd....tion=file&id=10

Warto także poeksperymentować z innymi kombinacjami soków i ich proporcjami.
Przy stawach (m.in .: rzs ) surowizna pod rożnymi postaciami to podstawa bez niej ani rusz - wszystko inne da tylko efekt doraźne i powinno być uzupełnieniem i dodatkiem "surowizny".

POZDRAWIAM Z ZIELONEJ GÓRY :sloneczko: :bye:
Ostatnio zmieniony przez krzysztof 2009-04-20, 10:21, w całości zmieniany 1 raz  

triss14 
Łamacz Klawiatur

Wysłany: 2009-04-20, 11:17   

dziekuję bardzo za odpowiedź !
lecze sie już rok, w listopadzie zwróciłam uwagę na diete - rzuciłam mieso słodycze itp
jednak gdy nastały swieta pozwalałam sobie na cos słodkiego i tak wszystko wróciło (zostałam wegetarianką dalej) plusem było to że nie rzuciło mi sie wszystko spowrotem na stopy tylko jedynie na kolano. W ten sposób trafiłam do szpitala na 13 dni(zmarnowane dni tylko:/) w tym czasie jednak zaczełam sie dokształcać, nie mogąc juz patrzeć na te leki.
Postanowiłam być w jakimś stopniu RAW i do tej pory wyszukuje, czytam. Postanowiłam być w 100 % weganką i w jakiś 80 % witarianką. Dziś dopiero trafiłam na terapie dr Gersona i musze zaopatrzyć się w dobrą sokowirówke.
Przez ten rok przeleciało duzo lekarstw jak np sulfalazyna, metypred, methotrexat
Po wizycie w szpitalu jestem całkiem sprawna, biore codziennie metypred (oficjalnie, a naprawde wezme jak mnie coś zaboli) i raz w tygodniu metoject ( jest to odmiana methotrexatu, tzn w formie zaszczyku a nie w tabletkach czyli nie niszczy organów wew.)
mam jeszcze pare lekarstw ale je odrzuciłam jak np sztuczny potas, zastepuje to warzywami.
Ja niestety wybywam na 3 dni, bedę w srodę.
Bardzo dziekuję za radę i jakby ktoś miał jeszcze jakąś wskazówkę bede bardzo wdzieczna. :)

krzysztof
Veg Do Potęgi

Wysłany: 2009-04-20, 12:08   

WITAJ ponownie Triss14 :sloneczko:

Czy miałaś zrobione badania: CRP ,RF oraz przeciwciała przeciwjądrowe w surowicy krwi ( ANA) - dla zdiagnozowania czy przypadkiem do "problemów stawowych " nie przyczynia się toczeń układowy .

triss14 
Łamacz Klawiatur

Wysłany: 2009-04-22, 19:03   

ostatnie badania z 02.04.09
CRP 6.62 (jak mnie dobrze nasprzycują to jest w normie)
RF 29.10 (j.w)
ANA - wynik ujemny

ja dopiero powróciłam, i biorę się porządnie za lekture i od jutra soczki
może zabrzmiec smiesznie ale..

ja nie chce lewatyw z kawy :cry: :cry: :cry:

Squamish 
Veg Dojrzały

Wysłany: 2009-05-15, 10:31   

Pozytywne nastawienie i autosugestia to połowa sukcesu w walce z chorobą.
Bardzo polecam obejrzec film
http://www.youtube.com/watch?v=ThRplSGsd-w

sunshinediver
świerzak

Wysłany: 2009-05-21, 02:33   Dieta Gersona

WItam i pozdrawaiam wszystkich forumowiczow. Jestem tutaj pierwszy raz i zapewne nieostatni. Moje pytanie dotyczy diety Gersona. Planuje ja pzretestowac na sobie w celu profilaktycznym i glownie oczyszczajacym z tego wszystkiego co zalega we mnie od dluzszego czasu. Jakis czas temu bylem wegetarianinem pzrez ponad dwa lata, potem wyjechalem do UK i wyszlo ze zaczalem jesc wszystko, teraz znowu jestem w swojje ukochanej Gdyni i chce znowu zrezygnowac z pewnych rzeczy i dlatego che sie oczyscic nalepiej jak sie da. ALe ok, do rzeczy. PYtanie jest ktora wyciskarka jest najlepsza do tej Metody, bo to ze powinna byc wyciskarka to chyba nieulega watpliwosci i teraz ktora.
Znalazlem dwie i chcialbym sie zapytac czy ktos z was jest uzytkownikiem ktorejs z nich, i jedna rozni sie od drugiej czyms znaczacym oprocz kolosalnej roznicy w cenie.
Jedna z nich to wyciskarka Green Star
http://www.vitajuice.pl/p...1&products_id=1
druga to Norwalk
http://anastazja.com.pl/i...d=112&Itemid=87
Szczerze mowiac sklaniam sie za ta pierwsz tansza, ale jezeli ta drozsza ma cos co zdecydowanie deskredytuje te tansza to jestem skolnny kupic te druga.
PO prostu prosze o porade.
dzieki

krzysztof
Veg Do Potęgi

Wysłany: 2009-05-21, 14:56   

WITAJ Sunshinediver :sloneczko: !!!

możesz zobaczyć tutaj:
http://www.igya.pl/rak/le..._gersona-4.html

Jest rozdzielenie w przygotowaniu soków na"soki cytrusowe i pozostałe soki".

dokładniejszy opis w :"PRZYGOTOWANIE SOKÓW"

ina 
Łamacz Klawiatur

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2009-05-23, 11:47   

A co myślicie o tej wyciskarce? http://logo.istore.pl/pl,...asy,health.html

Ametyst 
Mały Veg

Wysłany: 2009-05-23, 18:12   

ina tutaj jest temat o ręcznych wyciskarkach jeżeli cie interesuje http://www.forumveg.webd....w-vt4209,15.htm
moze nie powinnam tak pisac, ale wydaje mi sie ze to logo.store jest troszke podejrzane, facet chodzi po forach i robi sobie reklame mysle ze nie powinno sie tak robic

ina 
Łamacz Klawiatur

Wysłany: 2009-05-24, 10:32   

Ametyst napisał/a:
ina tutaj jest temat o ręcznych wyciskarkach jeżeli cie interesuje http://www.forumveg.webd....w-vt4209,15.htm

dzięki :D

Ametyst napisał/a:
moze nie powinnam tak pisac, ale wydaje mi sie ze to logo.store jest troszke podejrzane, facet chodzi po forach i robi sobie reklame mysle ze nie powinno sie tak robic

Nie mam pojęcia, znalazłam ten sklep przez allegro. Mieli najtańszą wyciskarkę.

Ametyst 
Mały Veg

Wysłany: 2009-05-24, 10:46   

niekoniecznie najtansza, na eujuicers.com tez maja w takiej cenie z dostawa wlacznie a sklep pewniejszy tez od nich kupowalam zreszta przeczytasz w tym watku co ci dalam linka :-)
a jestes pewna co do tego healtha? tzn ze na 100% chcesz healtha czy rozgladasz sie generalnie za ręczna?

[ Dodano: 2009-05-24, 10:56 ]
wiesz, teraz zauważylam ze na logo.istore nie ma słowkiem wspomniane o gwarancji, a normalnie jest co najmniej rok, wiec tez to troszke daje do myslenia :hmmm:

ina 
Łamacz Klawiatur

Wysłany: 2009-05-24, 16:42   

Ametyst napisał/a:
a jestes pewna co do tego healtha? tzn ze na 100% chcesz healtha czy rozgladasz sie generalnie za ręczna?

Zupełnie nie znam się na wyciskarkach. Rozglądam się za jakąś niezbyt drogą ;)

Ametyst 
Mały Veg

Wysłany: 2009-05-24, 17:20   

ostatnio sporo czytalam o recznych wyciskarkach na anglojezycznych stronach (tez sie powoli rozgladam za jakas reczna)

a co chcesz glownie wyciskac? twarde warzywa i owoce czy rośliny zielone?
tylko dla siebie czy tez dla rodzinki? chodzi mi o to czy duze ilosci czy male?

ogolnie najlepsze sa wyciskarki elektryczne, ale napisalas ze chcesz niedroga, czyli chyba w gre wchodza tylko reczne - i tutaj wybor jest dosc skromny bo wlasciwie sposrod trzech:
1. lis na owoce (classical squeezer) - ktory mi sie kojarzy ze starej daty wyciskarka jeszcze za czasow mojej mamy (ale to ze stare nie znaczy ze zle), jest sporo jej zwolenników, chociaz ja jakos nie mam do niej zaufania
2. healthy juicer - do niedawna bardzo mi sie podobala i ogolnie bylam za nia, ale teraz troszke zwatpilam bo jest taka mala i wydaje sie taka "krucha", jakos nie wyobrazam jej sobie wyciskajaca codziennie kilo marchwi
3. z-star - i tutaj duży plus z mojej strony, wydaje sie naprawde fajna jak sobie o niej poczytalam wczesniej jej zupelnie nie znalalam. ma taki walek jak te drozsze elektryczne i tez takie sito, ogolnie ta czesc co wyciska sok jest taka sama jak w wyciskarkach elektrycznych ale jednak naped jest reczny. tylko cena jest jednak wyzsza niz healtha czy lisa
tutaj masz te wszystkie trzy, mozesz sobie o nich poczytac, chyba ze chcesz cos po angielsku
http://www.eujuicers.com/...ciskarki-reczne

dodam ze sama mam wyciskarke omega (elektryczna) moja soko-towarzyszke:mrgreen:

Squamish 
Veg Dojrzały

Wysłany: 2009-05-25, 09:44   

Healthy juicer daje rade z kg marchwi codziennie:):)

logo.istore.pl
Mały Veg

Wysłany: 2009-06-05, 09:40   

Ametyst napisał/a:

Witamy ze sklepu www.logo.istore.pl !

Szanowna Pani, nie uważamy, że reklama naszych produktów na forach była zachowaniem nieetycznym. Nie ukrywamy się pod nickami, tylko jak Pani zauważyła, piszemy wprost, że to my. Odwiedzamy przede wszystkim po tego typu fora, żeby dowiedzieć się jak najwięcej, bo wiedza Państwa w niektórych tematach jest imponująca. Nie wiem czy zwróciła Pani uwagę, ale na innych serwisach, również reklamują się firmy, które posiadają tego typu urządzenia w ofercie... Przy okazji czytania na temat diet etc. szukamy również opinii odnośnie proponowanych przez nas produktów jak i konkurencyjnych. Zaznaczam, że interesują nas opinie zarówno pozytywne jak i negatywne. Zapewne każdy zauważył, że jeszcze do bardzo niedawna, wyciskacze soków z racji ceny były bardzo ekskluzywnym produktem trudno dostępnym dla szerokiej rzeszy potencjalnych użytkowników. Biorąc pod uwagę filozofie naszej firmy oraz sprzedaży, staramy się udostępnić wyciskacze konkurencyjne zarówno pod względem ceny jak i jakości. Mamy nadzieję, że niedługo każdy człowiek będzie mógł wejść do hurtowni AGD lub sklepu i takie urządzenie sobie kupić za gotówkę, a nie odkładać kilka wypłat, żeby cieszyć się prawdziwym sokiem.

Ametyst napisał/a:
na eujuicers.com tez maja w takiej cenie z dostawa wlacznia a sklep pewniejszy

Czy dokonała Pani zakupu z naszego sklepu, lub rozmawiała Pani z kimś kto nasz produkt kupił i używał? W ogóle wg Pani co jest miernikiem PEWNOŚCI w dokonywanych zakupach? Jeżeli Pani aż tak zależy na rzetelności, może Pani wejść na nasze allegrowe konto (1peleg), gdzie zgromadziliśmy ponad 1300 pozytywnych komentarzy/ Fakt, że nasz sklep istnieje od bardzo niedawna, ale nie świadczy o naszej niekompetencji czy też nie jesteśmy firmą godną zaufania.
Widzę, że pochodzi Pani z Łodzi. Wystawialiśmy się na ostatnich Targach Zdrowia i Niezwykłości w Łodzi. Mogła Pani z nami porozmawiać osobiście i napić się przy okazji soku z wyciskarek w cenach poniżej 2500zł.

Ametyst napisał/a:
teraz zauważylam ze na logo.istore nie ma słowkiem wspomniane o gwarancji, a normalnie jest co najmniej rok, wiec tez to troszke daje do myslenia

Jest to zwykłe niedopatrzenie z naszej strony. Sklep się cały czas rozbudowuje dlatego nie zauważyliśmy braku tej istotnej informacji... Oczywiście ręczna wyciskarka posiada roczną gwarancje producenta.

Na zakończenie gratulujemy Państwu wiedzy. Niezmiernie miło i z wielkim zaciekawieniem czyta się Państwa posty...

Pozdrawiamy
"Załoga" peace www.logo.istore.pl
Ostatnio zmieniony przez logo.istore.pl 2009-06-05, 09:42, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu